Jump to content

Redmi 3 Pro


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω τη stable rom και θέλω να περάσω τη dev και στη συνέχεια την ελληνική. Πως μπορώ να κάνω backup τις εφαρμογές μου ώστε να τις περάσω μετά ξανά στην ελληνική; Υπάρχει τρόπος για ροοτ τηs stable για να περάσω το titanium backup και να κάνω αντίγραφο των εφαρμογών;

 

Με το mi cloud μπορείς να τις πάρεις. Θα στις περάσει κανονικά αλλά θα χάσει τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 496
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασα την τελευταία developer αγγλοκινεζικη και μέχρι ώρας έχω πολύ καλές εντυπώσεις. Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας, το κινητό είναι σχεδόν συνέχεια κρύο... Ενα θέμα που με ενοχλεί είναι ότι όταν πατάω από fb να ανοίξει εξωτερικός σύνδεσμος, μου ανοίγει συνέχεια με το browser της συσκευής, παρότι έχω επιλέξει να είναι ο Chrome ο προεπιλεγμενος. Επίσης δε μπορώ να το απενεργοποιησω από τις "Εφαρμογές", δε με αφήνει. Το άλλο που ήθελα να ρωτήσω, μιας και έβγαλε η xiaomi το built in root, πώς μπορώ να του κάνω μιας και δεν έχω περάσει το twrp?

 

Στάλθηκε από redmi 3 PRO

 

 

Στάλθηκε από redmi 3 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,διαβασα το θεμα γιατι θελω να προχωρήσω στην αγορα του κινητου,μπορει καποιος να μου πει από ποιο κατάστημα να το παρω?

Και αν καταλαβα καλα, πρεπει να να ζητησω την official αγγλοκινεζικη ρομ?

Ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,διαβασα το θεμα γιατι θελω να προχωρήσω στην αγορα του κινητου,μπορει καποιος να μου πει από ποιο κατάστημα να το παρω?

Και αν καταλαβα καλα, πρεπει να να ζητησω την official αγγλοκινεζικη ρομ?

Ευχαριστω .

Ναι ζήτα την official για να περάσεις κατόπιν την ελληνική πιο εύκολα.

Πάρε από vickmall.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,το κινητο το εχω με την oficial 7.3.2. stable οπως ηρθε . δεν με απασχολουν τα ελληνικα οποτε το αφησα ετσι με αγγλικα δεν εψω θεμα μονο να τρεχει σωστα θελω.. θα παρει αναβαθμιση αλλη η μας ξεχασανε;; μηπως εχει αργησει πολυ;; τ κινητο ζεσταινεται. και ειδικα στη φορτιση ζεματαει . το δακτυλικο να κολαει αρρκετες φορες bugs γενικοτερα!!! τι λετε κ εσεις?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,το κινητο το εχω με την oficial 7.3.2. stable οπως ηρθε . δεν με απασχολουν τα ελληνικα οποτε το αφησα ετσι με αγγλικα δεν εψω θεμα μονο να τρεχει σωστα θελω.. θα παρει αναβαθμιση αλλη η μας ξεχασανε;; μηπως εχει αργησει πολυ;; τ κινητο ζεσταινεται. και ειδικα στη φορτιση ζεματαει . το δακτυλικο να κολαει αρρκετες φορες bugs γενικοτερα!!! τι λετε κ εσεις?

Αν εννοείς αναβάθμιση android 6, προσωπικά εκτιμώ, ότι δε θα δώσουν.

Όντως ζεσταίνεται αρκετά, ενδεχομένως επειδή είναι μεταλλικό.

Bugs γενικότερα δεν έχω δει (με την ελληνική dev βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς αναβάθμιση android 6, προσωπικά εκτιμώ, ότι δε θα δώσουν.

Όντως ζεσταίνεται αρκετά, ενδεχομένως επειδή είναι μεταλλικό.

Bugs γενικότερα δεν έχω δει (με την ελληνική dev βέβαια)

εγω εκτιμω θα δωσουν :rolleyes:

για να μην πω εδωσαν ηδη :cool:

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να μην δώσουν , Δεν το έχουν κάνει ποτέ , αν το κάνουν τώρα ε ανοίγουν τον λάκκο τους

 

Στάλθηκε από το Redmi 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα να μην δώσουν , Δεν το έχουν κάνει ποτέ ,

Μακάρι, αλλά τώρα θα έπρεπε να προετοιμάζουν την 7 και όχι την 6!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, αλλά τώρα θα έπρεπε να προετοιμάζουν την 7 και όχι την 6!

 

άλλο το 1 κι άλλο αυτό που λες

 

προετοιμασία για την N σίγουρα δεν θα κάνουν (κι αν κάνουν δεν αφορά , αυτή την περίοδο , τους χρήστες) , να μιλάμε για εκδόσεις που έχουν βγει, αν θες N ε περίμενε πολύ :)

να περιμένουμε έκδοση που είναι alpha και απλά υπάρχει κάτι σε Nexus εε πάρε nexus να έχεις να παίζεις :) (θα δεις π.χ. samsung με n τώρα στα κοντά ; ε δε νομίζω)

 

το θέμα είναι απλά πότε θα την δώσει, γιατί τώρα έχουμε την miui8 , θα περιμένει να γίνει stable και μετά θα αρχίσει να δίνει με android 6 (οπότε πάλι beta κ.ο.κ. ; ) ή θα $@#$!$!@ τελείως ; δεν ξέρουμε , αλλά , κακά τα ψέματα , μια καλή cm13 να βγει κι ας τους να κουρεύονται

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα!

Παρέλαβα χθές το κινητό από γνωστό κινεζομάγαζο και δυστυχώς δεν φοράει την official rom.

Και επειδή η δικία τους ρομ παρουσιάζει ορισμένα προβληματάκια, θα μπω στην διαδικασία να περάσω την official και έχω τις εξής απορίες:

1) Για να περάσω την official rom είναι απαραίτητο να κάνω πρώτα unlock;

2) Η official rom ειναι η ίδια με του απλού redmi 3;

Γιατί στο en.miui.com δεν βρίσκω για το Redmi 3 pro: http://en.miui.com/a-234.html

Σορρυ αν έχουν ξαναπαντηθεί τα ερωτήματα μου, αλλά είμαι λίγο άσχετος και δεν μπορώ να βγάλω άκρη :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα!

Παρέλαβα χθές το κινητό από γνωστό κινεζομάγαζο και δυστυχώς δεν φοράει την official rom.

Και επειδή η δικία τους ρομ παρουσιάζει ορισμένα προβληματάκια, θα μπω στην διαδικασία να περάσω την official και έχω τις εξής απορίες:

1) Για να περάσω την official rom είναι απαραίτητο να κάνω πρώτα unlock;

2) Η official rom ειναι η ίδια με του απλού redmi 3;

Γιατί στο en.miui.com δεν βρίσκω για το Redmi 3 pro: http://en.miui.com/a-234.html

Σορρυ αν έχουν ξαναπαντηθεί τα ερωτήματα μου, αλλά είμαι λίγο άσχετος και δεν μπορώ να βγάλω άκρη :p

Εδώ ξεκίνα το διάβασμα και σιγά-σιγά θα τα βρείς όλα.

Αν βιάζεσαι, ξεκίνα από εδώ

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ξεκίνα το διάβασμα και σιγά-σιγά θα τα βρείς όλα.

Αν βιάζεσαι, ξεκίνα από εδώ

 

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθειά σας!

 

Έχω βάλει την 7.1.3 stable rom (γιατί ήρθε με κινέζικη). Όλα καλά δουλεύουν αλλά δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω την κάρτα sim! Συνέχεια έχω το μήνυμα "activating sim card".

 

Έχω κάνει register/activation τον αριθμό της sim, αλλά και πάλι τίποτα... Έχετε καμία πρόταση? :worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Πέρασα την τελευταία official dev rom (miui 8 6.6.30) και δεν μου εμφανίζει ειδοποιήσεις στο messenger. Μου εμφάνισε μόνο για κανένα πεντάλεπτο μόλις το πρωτοέβαλα και μετά πάπαλα. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα; Είναι θέμα της ρομ;

Να σημειώσω ότι έχω ενεργοποιήσει στα permissions το autostart και το display pop-up window.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.

Πέρασα την τελευταία official dev rom (miui 8 6.6.30) και δεν μου εμφανίζει ειδοποιήσεις στο messenger. Μου εμφάνισε μόνο για κανένα πεντάλεπτο μόλις το πρωτοέβαλα και μετά πάπαλα. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα; Είναι θέμα της ρομ;

Να σημειώσω ότι έχω ενεργοποιήσει στα permissions το autostart και το display pop-up window.

 

Εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις τα notifications???

Παρομοιο προβλημα αντιμετωπιζω και γω με viber, whatsapp και messenger...

Μονο οταν ανοιγω τις εφαρμογες μια προς μια βλεπω τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις..Τι γινετασι?ξερει κανεις??

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενεργοποιησει στις ρυθμισεις τα notifications???

Παρομοιο προβλημα αντιμετωπιζω και γω με viber, whatsapp και messenger...

Μονο οταν ανοιγω τις εφαρμογες μια προς μια βλεπω τα μηνυματα και τις ειδοποιησεις..Τι γινετασι?ξερει κανεις??

 

Από μπαταρία δείτε αν υπάρχει λειτουργία εξοικονόμησης και από κέντρο ασφαλείας δώσε δικαιώματα..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα λύθηκε το πρόβλημα.

Έφταιγε το disa που έχω στο τάμπλετ μου, επειδή δεν σηκώνει το messenger.

Όταν είχα ανοιχτό το wifi του τάμπλετ έστελνε ειδοποίηση μόνο στο disa...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θήκη και tempered glass για το Redmi 3 Pro, σαν αυτές που υπάρχουν για το Redmi Note 3 Pro;

Xiaomi Redmi Note 3 Ipaky Case

100% Nillkin Amazing H+ PRO Anti-Explosion Tempered Glass Screen Protector Film

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα αν μπορει να βοηθησει καποιος.

ενας φιλος εστειλε ενα xiaomi redmi 3 pro να του το ξεκλειδωσω.

εβαλα την chinese developer rom και οταν ξεκιναει το κινητο μου ζηταει κωδικο απο το miaccount το οποιο προφανως το ειχε βαλει ο φιλος μου καταλαθος χωρις να θυμαται τους κωδικους.

τωρα τι κανω?δεν με αφηνει καν να μπω στις λειτουργιες του κινητου!

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα αν μπορει να βοηθησει καποιος.

ενας φιλος εστειλε ενα xiaomi redmi 3 pro να του το ξεκλειδωσω.

εβαλα την chinese developer rom και οταν ξεκιναει το κινητο μου ζηταει κωδικο απο το miaccount το οποιο προφανως το ειχε βαλει ο φιλος μου καταλαθος χωρις να θυμαται τους κωδικους.

τωρα τι κανω?δεν με αφηνει καν να μπω στις λειτουργιες του κινητου!

 

Φλασάρισμα ξανά με miflash σε edl mode..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες το Redmi 3 pro στο vickmall είναι out of stock.

Μίλησα σήμερα στην online συνομιλία και μου είπαν ότι δεν θα το έχουν σε στοκ για το επόμενο διάστημα. Μόνο σε χρυσό υπάρχει, εγώ θα αγόραζα το dark gray.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο άλλο εναλλακτικό μαγαζί που να ξέρουμε ότι πουλάει original κινητά, για να το αγοράσω από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες το Redmi 3 pro στο vickmall είναι out of stock.

Μίλησα σήμερα στην online συνομιλία και μου είπαν ότι δεν θα το έχουν σε στοκ για το επόμενο διάστημα. Μόνο σε χρυσό υπάρχει, εγώ θα αγόραζα το dark gray.

Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο άλλο εναλλακτικό μαγαζί που να ξέρουμε ότι πουλάει original κινητά, για να το αγοράσω από εκεί?

 

Μιλας για την ευρωπαικη αποθηκη τους ή για την κινα?

Link to comment
Share on other sites

στην ευρωπαϊκή αποθήκη τους δεν το έχουν. εγώ την ρώτησα από κίνα και μου είπε αυτά που ανέφερα παραπάνω. Δεν με πειράζει να έρθει και από κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...