Jump to content

[S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα δοκίμασα τελικά.

Μόνο τα youtube κράτησα

Τα άλλα μου φαίνεται τα έχει και η ρομ (super man)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αυτά χρησιμοποιώ:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161218/d55bc6c4739154ad11440b1b6ccee2d1.jpg

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, δεν υπάρχει κάποιο apk που να κάνει τη δουλειά του smart network η του intelli3g αλλά να δουλεύει εκτός exposed? Ειναι ο μόνος λόγος που δεν πάω σε nougat.

Μες το σπίτι δεν πιάνει 3g-4g.. όχι απλά δεν έχω καλό σήμα, αλλά χάνω κλήσεις.. οπότε πρέπει να το γυρίσω manual (πράγμα που συνήθως ξεχνάω)..

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε ολους!

 

Νεος σε σαμμσουνγκ και θα ηθελα να μάθω κάτι περι KNOX

Ποιες εφαρμογές το παραποιουν και καταστρεφεται η εγγύηση? Υπάρχει μια λιστα με Μην για να αποφυγω το να το ενεργοποιησω και να χασω τξν εγγύηση? Ευχαριστώ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να εγκατέστησετε αυτην την εφαρμογή και να μου πειτε αν η συντεταγμένη Υ μπορει να γινει λιγοτερη απο 24?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rn.yamtt

Edited by takis6666

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να εγκατέστησετε αυτην την εφαρμογή και να μου πειτε αν η συντεταγμένη Υ μπορει να γινει λιγοτερη απο 24?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rn.yamtt

Y=22 στην πάνω δεξιά γωνία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υ=11 πάνω δεξιά και κέντρο

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακυρο το πανω δεξια ήθελα απλα να προσδιωρισω που απεικονίζεται η συντεταγμένη... Δεν καταφερνω να το παρω λιγοτερο απο 23, εκανες κατι διαφορετικο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Y=22 στην πάνω δεξιά γωνία

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγω αυτο καταφερνω... Ο φιλος αποκατω το πειρε 11... Φυσιολογικες ειναι οι τιμες?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ 2 φορές. Και δεξιά και κέντρο έφτασε 11. Έχετε κάνει update το tsp και touch fw με το *#2663# ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ 2 φορές. Και δεξιά και κέντρο έφτασε 11. Έχετε κάνει update το tsp και touch fw με το *#2663# ;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

5 άτομα ρωτησα και ολα μεχρι 21 πανε... Τι αντροιντ τρέχεις;

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Ακυρο το πανω δεξια ήθελα απλα να προσδιωρισω που απεικονίζεται η συντεταγμένη... Δεν καταφερνω να το παρω λιγοτερο απο 23, εκανες κατι διαφορετικο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εγω αυτο καταφερνω... Ο φιλος αποκατω το πειρε 11... Φυσιολογικες ειναι οι τιμες?

 

φιλε μου η εφαρμογή είναι για δοκιμή της επιφάνειας αφής στο adroid ui και όχι εργαλείο μέτρησης της πυκνότητας των pixels της οθόνης και σου δείχνει τη σωστή λειτουργία της αφής, οριζόντια - κάθετα, και πόσα σημεία επαφής υποστηρίζει η οθόνη

 

αν τα νούμερα είναι φυσιολογικά που ρωτάς, εφόσον (στο Y που λες) από κει που βάζεις το δάκτυλο σου και πηγαίνοντας δεξιά/αριστερά (με ακρίβεια εννοείται) και παίρνεις το ίδιο νούμερο (πχ 23 που λες = πάνω τέρμα) ναι θα πρέπει να δεις το ίδιο νούμερο και πάνω αριστερά κ στη πάνω στη μέση = 23) τότε είναι φυσιολογικό, το ίδιο ισχυει και για πάνω - κάτω (X)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η εφαρμογή είναι για δοκιμή της επιφάνειας αφής στο adroid ui και όχι εργαλείο μέτρησης της πυκνότητας των pixels της οθόνης και σου δείχνει τη σωστή λειτουργία της αφής, οριζόντια - κάθετα, και πόσα σημεία επαφής υποστηρίζει η οθόνη

 

αν τα νούμερα είναι φυσιολογικά που ρωτάς, εφόσον (στο Y που λες) από κει που βάζεις το δάκτυλο σου και πηγαίνοντας δεξιά/αριστερά (με ακρίβεια εννοείται) και παίρνεις το ίδιο νούμερο (πχ 23 που λες = πάνω τέρμα) ναι θα πρέπει να δεις το ίδιο νούμερο και πάνω αριστερά κ στη πάνω στη μέση = 23) τότε είναι φυσιολογικό, το ίδιο ισχυει και για πάνω - κάτω (X)

 

Η απορία μου ειναι αν λογικά έπρεπε να παίρνει τιμες <23

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου ειναι αν λογικά έπρεπε να παίρνει τιμες <23

 

όλες οι συσκευές ακόμα και από ίδια παρτίδα/εργοστάσιο μπορείς να δεις διαφορές πχ μέγιστη φωτεινότητα!, στη δικιά σου περίπτωση ίσως να υπάρχει μεγαλύτερη πυκνότητα (μιλάω πάντα για επιφάνεια αφής και όχι pixels) και να ξεκινάει από 23, στους υπόλοιπους από 21 (δεν έχω την εφαρμογή για να σου πω) ίσως ας πούμε ένα άλλο δάκτυλο πάρει 21, εφόσον από άκρη σε άκρη παίρνεις το ίδιο νούμερο = η αφή στην οθόνη σου λειτουργεί τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

όλες οι συσκευές ακόμα και από ίδια παρτίδα/εργοστάσιο μπορείς να δεις διαφορές πχ μέγιστη φωτεινότητα!, στη δικιά σου περίπτωση ίσως να υπάρχει μεγαλύτερη πυκνότητα (μιλάω πάντα για επιφάνεια αφής και όχι pixels) και να ξεκινάει από 23, στους υπόλοιπους από 21 (δεν έχω την εφαρμογή για να σου πω) ίσως ας πούμε ένα άλλο δάκτυλο πάρει 21, εφόσον από άκρη σε άκρη παίρνεις το ίδιο νούμερο = η αφή στην οθόνη σου λειτουργεί τέλεια.

 

Δεν σε αφήνει να κατεβάσεις την εφαρμογή; ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Πίστευα πως αφού η οθόνη μας είναι 0*2560 οι τιμές θα έπρεπε να είναι και αυτές 0-2560

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε αφήνει να κατεβάσεις την εφαρμογή; ευχαριστώ για τις πληροφορίες... Πίστευα πως αφού η οθόνη μας είναι 0*2560 οι τιμές θα έπρεπε να είναι και αυτές 0-2560

 

αν μιλάγαμε για pixel = ναι, αλλά εδώ μιλάμε για επιφάνεια αφής που υποθέτω ότι δείχνει νούμερα με βάση το dpi που δίνει το λειτουργικό (adroid) με λιγα λόγια = δείχνει νούμερα με βάση το adroid και όχι νούμερα που αντιστοιχούν στο hardware (touchscreen density) που έτσι κι αλλιώς είναι αδύνατον να έχει τόσο μεγάλη πυκνότητα όσο η ανάλυση της οθόνης, άρα μη δίνεις σημασία στα νούμερα που λέει ;-)

Link to comment
Share on other sites

αν μιλάγαμε για pixel = ναι, αλλά εδώ μιλάμε για επιφάνεια αφής που υποθέτω ότι δείχνει νούμερα με βάση το dpi που δίνει το λειτουργικό (adroid) με λιγα λόγια = δείχνει νούμερα με βάση το adroid και όχι νούμερα που αντιστοιχούν στο hardware (touchscreen density) που έτσι κι αλλιώς είναι αδύνατον να έχει τόσο μεγάλη πυκνότητα όσο η ανάλυση της οθόνης, άρα μη δίνεις σημασία στα νούμερα που λέει ;-)

Κατανοητός ο φιλος! Πως όμως εξηγειτε το οτι ο συμφορουμιτης πιο πανω έχει τοση αποκλιση απο τα αλλα ατομα που ρώτησα? Η μονη λογικη εξηγηση ειναι να τρεχει nougat και να εγιναν αλλαγες...;

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Με Nougat Είμαι. Δε φαντάστηκα οτι θα χρειάζεται να το διευκρινίσω. Σωστή επισήμανση

 

Επίσης. Εχει γίνει αλλαγή οθόνης από επίσημο σερβις στην Πάτρα τέλος Νοεμβρίου. Μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Με Nougat Είμαι. Δε φαντάστηκα οτι θα χρειάζεται να το διευκρινίσω. Σωστή επισήμανση

 

Επίσης. Εχει γίνει αλλαγή οθόνης από επίσημο σερβις στην Πάτρα τέλος Νοεμβρίου. Μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό.

 

Οπως λεει και ο φιλος μαλλον θεμα software ειναι.. 5 ατομα με 6.0 το παιρνουν μεχρι 21 .. Ποιος ξερει.... Θα μαθουμε οταν κυκλοφορησει ευρεως η νουγκατ

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Με Nougat Είμαι. Δε φαντάστηκα οτι θα χρειάζεται να το διευκρινίσω. Σωστή επισήμανση

 

Επίσης. Εχει γίνει αλλαγή οθόνης από επίσημο σερβις στην Πάτρα τέλος Νοεμβρίου. Μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό.

 

Τι ειχε η οθονη σου και το πηγεςγια σερβις?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

Αστοχια υλικού στην δεξιά πλευρά από τη μέση και πάνω. Σαν να είχε ξεκολλήσει το γυαλί από το touch panel. Εγγύηση κανονικά. Αλλά λόγω έλλειψης οθονών από Σεπτέμβρη φτιάχτηκε τέλος Νοεμβρίου. Το κινητό δούλευε άψογα ομως.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Έχει κάνει κάποιος Root με nougat?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Εβαλα την ρομ του ambasadii http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/android-nougat-7-0-beta-1-rom-test-t3498664 και είναι κορυφή. AdAway, Fingerprint Unlock χωρίς τον περιορισμό της google, όπως ήταν μέχρι το Μάρτιο, και πολλά άλλα .
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους τους κατοχους s7.εχω το s7 edge με android 6.0.1.γνωριζετε αν ολα τα firmwares εχουν αναβαθμιστει σε nougat;γτ δεν μου εχει βγαλει καποια αενημερωση.και μονος μου που παταω μεσω κινητου λεει το πιο ενημερωμενο!που μπορω να τσεκαρω τα firms;το δικο μου φοραει αυτο:

G935FXXU1BPJJ

Apple Iphone 8 Plus Red Edition
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους κατοχους s7.εχω το s7 edge με android 6.0.1.γνωριζετε αν ολα τα firmwares εχουν αναβαθμιστει σε nougat;γτ δεν μου εχει βγαλει καποια αενημερωση.και μονος μου που παταω μεσω κινητου λεει το πιο ενημερωμενο!που μπορω να τσεκαρω τα firms;το δικο μου φοραει αυτο:

G935FXXU1BPJJ

 

Υπομονή, είναι αρκετές οι χώρες που δεν έχουν πάρει το update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους κατοχους s7.εχω το s7 edge με android 6.0.1.γνωριζετε αν ολα τα firmwares εχουν αναβαθμιστει σε nougat;γτ δεν μου εχει βγαλει καποια αενημερωση.και μονος μου που παταω μεσω κινητου λεει το πιο ενημερωμενο!που μπορω να τσεκαρω τα firms;το δικο μου φοραει αυτο:

G935FXXU1BPJJ

Εδώ μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα firmware:

https://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G935F/

Αν δεν ξέρεις τη χώρα προορισμού της συσκευής σου, κατέβασε το phone INFO απ' το play.

Σύντομα πιστεύω θα πάρουν όλες οι χώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...