Jump to content

[S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα αυτό δημιουργείται για να μαζευτούν όλες οι πληροφορίες για τα διαθέσιμα hacks και τροποποιήσεις/βελτιώσεις που κυκλοφορούν για το Galaxy S7 Edge.

Εδώ στην πρώτη σελίδα θα μαζεύονται οι δημοφιλέστερες τροποποιήσεις.

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-s/galaxy-s7/hardware/images/galaxy-s7_hardware_breathtaking-list_gpu.png

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δείτε εδώ τι σας έχω!:lol::lol:

Goodlock App :X:X

 

πηγή

 

http://dl-1.va.us.xda-developers.com/thumbs/3/7/0/0/0/8/0/3700080.jpg http://dl-1.va.us.xda-developers.com/thumbs/3/7/0/0/0/8/1/3700081.jpg http://dl-1.va.us.xda-developers.com/thumbs/3/7/0/0/0/8/2/3700082.jpg http://dl-1.va.us.xda-developers.com/thumbs/3/7/0/0/0/8/3/3700083.jpg

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα για λίγο, αλλά δεν με βολέψει και το έβγαλα. Θα περιμένω κάποια αναβάθμιση και στο μέλλον θα το ξαναβάλω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το έβαλα για λίγο, αλλά δεν με βολέψει και το έβγαλα. Θα περιμένω κάποια αναβάθμιση και στο μέλλον θα το ξαναβάλω.

 

Απο οτι διαβασα στο xda εχει βγει και αναβαθμιση της εν λογο εφρμογης.. την εχει βαλει κανεις αξιζει ?? επισης ξερετε

ποτε και αν θα την βαλουνε και στο ευρωπαικο galaxy apps ?? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε χθες και παίζει (για την ώρα) απροβληματιστα. Εχουν φτιαξει παρα πολλα bugs αλλα ακομα ειναι beta. Μπορείς να την βάλεις από το apkmirror - http://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/good-lock/good-lock-24-0-7-release/good-lock-24-0-7-android-apk-download/

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
εκανα ροοτ το κινητο και το εβγαλα αλλα ο knox εγραψε μπορουμε να κανουμε κατι να σβησει?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

εκανα ροοτ το κινητο και το εβγαλα αλλα ο knox εγραψε μπορουμε να κανουμε κατι να σβησει?

 

Όχι φίλε μου! Δυστυχώς.. Στο μέλλον ίσως καταφέρουν να βγάλουν root που να μη γράφει ο knox. Αυτό περιμένουμε οι περισσότεροι!!!

Rogers
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετά το root δεν κάνεις επαναφορά εργοστασιακών απο το μενού,λογικα θα πέσεις σε bootloop.

Βαζεις recovery και κανεις απο κει.

Αλλα δεν χρειάζεται μετα απο root επαναφορά!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι φίλε μου! Δυστυχώς.. Στο μέλλον ίσως καταφέρουν να βγάλουν root που να μη γράφει ο knox. Αυτό περιμένουμε οι περισσότεροι!!!

 

Δύσκολο να αλλάξει κάτι σε αυτό τον τομέα μιας και αφενός δεν έγινε κάτι στο παρελθόν και αφετέρου υπάρχει η τάση να γίνονται όσο και πιο αυστηρά τα πράγματα όσον αφορά το θέμα της ασφάλειας - κλειδώματος της συσκευής.

 

Σκέφτομαι να το κάνω root. Μετά το root πρέπει να κάνω factory reset ?

 

Ας πούμε για άλλη μια φορά ότι κάνοντας τέτοιου είδους παρέμβαση στη συσκευή σου χάνεται πλέον η εγγύηση χωρίς δυνατότητα επιστροφής. Ενημερωτικά πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μολις εβαλα το ez package disabler(samsung) τελικα βλεπω οτι εχει προσβαση και στις εφαρμογες συστηματος!εχετε δει καποιο battery drain μολις το βαλατε?
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα το ez package disabler(samsung) τελικα βλεπω οτι εχει προσβαση και στις εφαρμογες συστηματος!εχετε δει καποιο battery drain μολις το βαλατε?

 

την ιδια δουλεια δεν κανει με αυτο?

εχω φτιαξει αναλογο θεμα εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα το ez package disabler(samsung) τελικα βλεπω οτι εχει προσβαση και στις εφαρμογες συστηματος!εχετε δει καποιο battery drain μολις το βαλατε?

Εγω ειχα 100 awake και μονιμα ζεστό τηλέφωνο, μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα οτι εφταιγε αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα 100 awake και μονιμα ζεστό τηλέφωνο, μετα απο πολυ ψαξιμο βρηκα οτι εφταιγε αυτο..

 

εφταιγε ποιο? (σορρ δν καταλαβα εγω)

και απορεια , γιατι να κανει καποιος root σε αυτο το κιν?

Link to comment
Share on other sites

εφταιγε ποιο? (σορρ δν καταλαβα εγω)

και απορεια , γιατι να κανει καποιος root σε αυτο το κιν?

 

Και εγω την εχω αυτην την απορια απο πριν το παρω το κινητο και τωρα που το εχω μου φαινεται καπως να μπω ξανα σε τετοια μονοπατια και στην τελικη να μην ευχαριστιεμαι την συεκευη μου γιατι θυμαμαι οταν το εκανα σε παλιοτερες συσκευες μου ολο αγχος και στησιμο και καμια ευχαριστηση γνωμη μου ετσι μπορει να κανω και λαθος..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

εφταιγε ποιο? (σορρ δν καταλαβα εγω)

και απορεια , γιατι να κανει καποιος root σε αυτο το κιν?

Μπορώ να σου πω ένα σωρό λόγους..

Εμφάνιση και έξτρα παραμετροποιηση, adblock, titanium backup, xposed με τόσα καλούδια, κλπ κλπ.. μπορούμε να το συζητάμε όλη μέρα..

Επιγραματικα, να σου πω ότι εάν δεν έχανα την εγγύηση με knox φυσικά και θα το έκανα ρουτ με το που το έβγαζα απ το κουτί..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ρουτ και το ευχαριστιέμαι ακόμα παραπάνω το κινητό. Έβαλα την γραμματοσειρά που ήθελα έβαλα ad Block και ad Block για το YouTube έβαλα το ρολόι στο κέντρο άλλαξα τα εικονίδια στην status bar έβαλα rom με ένα σκασμό tweeks. Γενικά μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με το κινητό άμα είσαι Root.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα ρουτ και το ευχαριστιέμαι ακόμα παραπάνω το κινητό. Έβαλα την γραμματοσειρά που ήθελα έβαλα ad Block και ad Block για το YouTube έβαλα το ρολόι στο κέντρο άλλαξα τα εικονίδια στην status bar έβαλα rom με ένα σκασμό tweeks. Γενικά μπορείς να κάνεις ότι θέλεις με το κινητό άμα είσαι Root.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλορίζικο το ρουτ! Επειδή θέλω κι εγώ να το δοκιμάσω...

μήπως έχεις κάποιο link με οδηγίες που ακολούθησες, ίσως κάποιο για την συγκεκριμένη rom που έβαλες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο το ρουτ! Επειδή θέλω κι εγώ να το δοκιμάσω...

μήπως έχεις κάποιο link με οδηγίες που ακολούθησες, ίσως κάποιο για την συγκεκριμένη rom που έβαλες.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Θες μόνο ρουτ και recovery η να περάσεις και custom rom?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χάνεται η εγγύηση που είναι πολύ βασικό πλέον

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι δεδομένο!! Από την άλλη απολαμβάνεις την συσκευή ακόμα πιο πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...