Jump to content

[S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σκέφτομαι να αγοράσω κ εγώ την συσκευή αλλά επειδή έχω έναν φόβο την Samsung για lag κ αλλά τέτοια χαζά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει υποστήριξη απο xda για να μπορέσω κάποια στιγμή να την φέρω όσο το δυνατόν σε pure Android.

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Pure Android μην περιμένεις... Debloated custom rom ομως πολλες. Κ port απο το Ν7 με το grace ux.... Ταπα παει, καμμια σχεση με μαμα... Κ το 8 που θα παρω μολις βγει, κατευθειανroot κ custom!!! Μπαταρία κ αποδοση απο αλλο πλανητη!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα πάντως δεν μου άρεσε καθόλου το στυλ του note 7

Οσες περασα τις έβγαλα αμέσως

Μου φάνηκε δυσχρηστο συγκριτικά

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα σκέφτομαι να αγοράσω κ εγώ την συσκευή αλλά επειδή έχω έναν φόβο την Samsung για lag κ αλλά τέτοια χαζά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει υποστήριξη απο xda για να μπορέσω κάποια στιγμή να την φέρω όσο το δυνατόν σε pure Android.

 

Αν θέλεις pure android πας σε nexus / pixel. Με τις custom rom στο S7 στην ουσία θα βάλεις κάποια debloated rom και θα είσαι εκτός εγγύησης χωρίς δυνατότητα επιστροφής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δεν μου άρεσε καθόλου το στυλ του note 7

Οσες περασα τις έβγαλα αμέσως

Μου φάνηκε δυσχρηστο συγκριτικά

Ή on the edge είναι φοβερή κατά τη γνώμη μου σε εμφάνιση και γενικά ειμαι ευχαριστημένος.

 

Sent from my SM-N930F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Oτι ρομ κυκλοφορησε ported note 7 τη δοκιμαδα, αυτη που κρατησα ειναι του Sac23 στο xda.. Η ρομ του angelo που αναφερεις δεν πιανει 1 μπροστα της(ασε που ο angelo ειναι παιδακι κ δεν εχει κ την καλυτετη υποληψη στα group του telegram)... Βαλε αυτη που σου λεω με κλειστα ματια
Link to comment
Share on other sites

Oτι ρομ κυκλοφορησε ported note 7 τη δοκιμαδα, αυτη που κρατησα ειναι του Sac23 στο xda.. Η ρομ του angelo που αναφερεις δεν πιανει 1 μπροστα της(ασε που ο angelo ειναι παιδακι κ δεν εχει κ την καλυτετη υποληψη στα group του telegram)... Βαλε αυτη που σου λεω με κλειστα ματια

 

Την efficient εννοείς?

Επίσης επειδή το κατέχεις, έχω περάσει τη Beta nougat, μπορώ να περάσω πάλι custom rom με την ίδια διαδικασία? Δηλαδή φλασαρω twrp με odin και μετά τη ρομ που θέλω?

Link to comment
Share on other sites

Την efficient εννοείς?

Επίσης επειδή το κατέχεις, έχω περάσει τη Beta nougat, μπορώ να περάσω πάλι custom rom με την ίδια διαδικασία? Δηλαδή φλασαρω twrp με odin και μετά τη ρομ που θέλω?

 

OXI!Aυτην

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-n7-rom-port-romcontrol-t3430358

μακραν η καλυτερη!!την debloat βαλε.επισης μην βαλεις ακομη custom nougat.δωστους λιγο χρονο..πολλα προβληματα k bugs...;)

Link to comment
Share on other sites

OXI!Aυτην

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-n7-rom-port-romcontrol-t3430358

μακραν η καλυτερη!!την debloat βαλε.επισης μην βαλεις ακομη custom nougat.δωστους λιγο χρονο..πολλα προβληματα k bugs...;)

 

Α ωραία. Αυτήν να σου πω την αλήθεια δεν την δοκίμασα ποτέ

Link to comment
Share on other sites

OXI!Aυτην

http://forum.xda-developers.com/s7-edge/development/rom-n7-rom-port-romcontrol-t3430358

μακραν η καλυτερη!!την debloat βαλε.επισης μην βαλεις ακομη custom nougat.δωστους λιγο χρονο..πολλα προβληματα k bugs...;)

 

Εκανα nandroid Backup και την κατεβαζω τωρα. ελπιζω να εχει resolution downscale! :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι...υπ οψην για οσους ειναι στην Νougat,ΜΟΛΙΣ εβγαλε custom rom ο δικος μας T-SHOCK.σε συζητηση που ειχαμε μου ανεφερε οτι θα ακολουθει αμεσα τις αναβαθμισεις της beta.τα πρωτα σχολια ειναι πολυ καλα.{basic plus ROM στο XDA}
Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι...υπ οψην για οσους ειναι στην Νougat,ΜΟΛΙΣ εβγαλε custom rom ο δικος μας T-SHOCK.σε συζητηση που ειχαμε μου ανεφερε οτι θα ακολουθει αμεσα τις αναβαθμισεις της beta.τα πρωτα σχολια ειναι πολυ καλα.{basic plus ROM στο XDA}

 

Αν το κάνεις περιμένω γνώμες

Έχω βαρεθεί αυτές τις μέρες να στηνω από την αρχή ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνεις περιμένω γνώμες

Έχω βαρεθεί αυτές τις μέρες να στηνω από την αρχή ;)

 

την εβαλα λιγο να δω πως ειναι, αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ανοιγει το κινητο στο 1/3 του χρονου που κανει η 6.1.

βεβαια εγω θα ξαναγυρισω σε 6,1 note rom γιατι δεν υπαρχει υποστηριξη για xposed ακομη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

την εβαλα λιγο να δω πως ειναι, αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι ανοιγει το κινητο στο 1/3 του χρονου που κανει η 6.1.

βεβαια εγω θα ξαναγυρισω σε 6,1 note rom γιατι δεν υπαρχει υποστηριξη για xposed ακομη.

Εδω εισαι!!!

http://forum.xda-developers.com/xposed/material-design-xposed-installer-t3137758

Edited by z953rr
Link to comment
Share on other sites

 

Μιας και το αναφέρατε ας κάνει τον κόπο κάποιος να πει ποιες εφαρμογές αξίζουν από xposed για το κινητό μας, γιατί εγώ και άλλοι φαντάζομαι δεν ξέρω γιατί είναι τόσο χρήσιμο

Η μόνη που είχα κατεβάσει είναι το Root cloak

Link to comment
Share on other sites

5 μέρες και γω με το νέο μου S7 edge και μόλις το ρουταρα. Η πρώτη που δοκιμάζω είναι η "SuperMan-Rom", μιας και είναι η πιο δημοφιλής. Δεν την έχω ούτε μία ώρα για να πω εντυπώσεις. Κυρίως μπαταρία θέλω να δω.. Από σαβούρα της Sammy έφυγε πολύ πράμα.

Μετά από σχεδόν 3 χρόνια LG G2, με μόνιμα κάποια custom επάνω του, δεν γινόταν να αντέξω με official και κυρίως χωρίς adaway. Αυτό που έζησα με διαφημίσεις αυτές τις 5 μέρες με official, δεν παλευόταν άλλο. Έχει γίνει απαράδεκτο το θέμα με τα ads.

Προφανώς θα δοκιμάσω και άλλες custom.

Edited by spinmaths
Link to comment
Share on other sites

5 μέρες και γω με το νέο μου S7 edge και μόλις το ρουταρα. Η πρώτη που δοκιμάζω είναι η "SuperMan-Rom", μιας και είναι η πιο δημοφιλής. Δεν την έχω ούτε μία ώρα για να πω εντυπώσεις. Κυρίως μπαταρία θέλω να δω.. Από σαβύρα της Sammy έφυγε πολύ πράμα.

Μετά από σχεδόν 3 χρόνια LG G2, με μόνιμα κάποια custom επάνω του, δεν γινόταν να αντέξω με official και κυρίως χωρίς adaway. Αυτό που έζησα με διαφημίσεις αυτές τις 5 μέρες με offcial, δεν παλευόταν άλλο. Έχει γίνει απαράδεκτο το θέμα με τα ads.

Προφανώς θα δοκιμάσω και άλλες cutom.

Να βαλεις του SAC23, ψαξε στο XDA, μακραν η καλυτερη..............;)

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν καταλαβα τι μου διχνεις. νομιζω οτι δεν εχει βγει ακομη.. αν δεν κανω λαθος θελει sdk24 που ακομη δεν υπαρχει. αν κανω λαθος διαφωτισε με!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

5 μέρες και γω με το νέο μου S7 edge και μόλις το ρουταρα. Η πρώτη που δοκιμάζω είναι η "SuperMan-Rom", μιας και είναι η πιο δημοφιλής. Δεν την έχω ούτε μία ώρα για να πω εντυπώσεις. Κυρίως μπαταρία θέλω να δω.. Από σαβύρα της Sammy έφυγε πολύ πράμα.

Μετά από σχεδόν 3 χρόνια LG G2, με μόνιμα κάποια custom επάνω του, δεν γινόταν να αντέξω με official και κυρίως χωρίς adaway. Αυτό που έζησα με διαφημίσεις αυτές τις 5 μέρες με offcial, δεν παλευόταν άλλο. Έχει γίνει απαράδεκτο το θέμα με τα ads.

Προφανώς θα δοκιμάσω και άλλες cutom.

και με official rom παντως υπαρχουν πλεον λυσεις για τις διαφημισεις (browser) και χωρις την αναγκη root ....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Να βαλεις του SAC23, ψαξε στο XDA, μακραν η καλυτερη..............;)

Θα την φλασάρω να τη δοκιμάσω κι αυτή λέω. Με έπεισες. Από καλούδια mods έχει παρόμοια με "Superman Rom"?

και με official rom παντως υπαρχουν πλεον λυσεις για τις διαφημισεις (browser) και χωρις την αναγκη root ....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ημίμετρα όμως, γιατί δεν μπορείς να απαλλαγείς ολοκληρωτικά. πχ από free apps που σχεδόν όλα έχουν ads.

Άσε που επειδή έχω συνηθίσει τον chrome σε διάφορα ζητήματα, όπως αποθήκευση κωδικών κτλ, θέλω να δουλεύω αυτόν. Χώρια τώρα άλλες πολλές ευκολίες του root, όπως το πιο απλό και για μένα πολύ απαραίτητο, kill app με το back button.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Το έχει ρουταρει καποιος με nοugat;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ημίμετρα όμως, γιατί δεν μπορείς να απαλλαγείς ολοκληρωτικά. πχ από free apps που σχεδόν όλα έχουν ads.

 

Με το adguard premium δεν έχεις διαφημίσεις ούτε στις εφαρμογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Το έχει ρουταρει καποιος με nοugat;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

stock nougat δεν δοκιμασα.ολες οι custom ειναι pre-root με magisk.O CHAINFIRE(ο δημιουργος του superuser)θα ασχοληθει συντομα με καποια bug που προεκυψαν στη beta nougat της samsung.(μολις βαλεις su χανεις το wifi κ την καμερα.....

αυτο σε επικοινωνια χθεσινη στο g+;)

Link to comment
Share on other sites

Με το adguard premium δεν έχεις διαφημίσεις ούτε στις εφαρμογές.

 

Ναι ισχύει αυτό, αλλά είναι συνδρομητικό.

Το είχα γκουγκλάρει το ζήτημα όταν το είχα πάρει στα χέρια μου, έτσι για περιέργεια. Θα το ρούταρα το κινητό έτσι κι αλλιώς εξάλλου.

Κρίμα πάντως που αυτό το νήμα είναι τόσο φτωχό. Και όχι μόνο αυτό, αλλά γενικότερα για τα περισσότερα samsung, αν όχι σε όλα.

3 σχεδόν χρόνια με το LG G2, υπήρχαν μήνες που η ροή των σχολίων, για το αντίστοιχο νήμα, ήταν καταιγιστική. Πραγματικά ήταν η παιδική χαρά του flashing.

F*** knox! :X

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3 σχεδόν χρόνια με το LG G2, υπήρχαν μήνες που η ροή των σχολίων, για το αντίστοιχο νήμα, ήταν καταιγιστική. Πραγματικά ήταν η παιδική χαρά του flashing.

 

Ισχύει αλλά πλέον είναι γενικότερο το φαινόμενο ακόμα και σε συσκευές που δεν έχουν knox. Δεν υπάρχει πλέον η ανάγκη του παρελθόντος για τέτοια πράγματα, οι stock rom πλέον είναι όσο γίνεται optimized χωρίς να καθίσταται απαραίτητα η εγκατάσταση custom rom όπως παλαιότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...