Jump to content

[S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα. Επειδη τρώγομαι να αλλαξω την εργοστασιακη rom (S7edge) κτλ,λεω να παω σε rom του S8+. Την εχει δοκομασει κανεις απο σας; Αξιζει η μεταβαση και εαν ναι, ποια ειναι η καλυτερη;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 301
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Batman v 1.5

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

24f2ca30343693d930c1c5f1d4a47123.jpg

Nα υποθεσω οτι εαν βαλω αυτη θα χασω δια παντός την εγγυηση,σωστα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθεσω οτι εαν βαλω αυτη θα χασω δια παντός την εγγυηση,σωστα;
Δια πάντως όμως....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δια πάντως όμως....

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xμμμ...θελει λιγο σκεψη τότε. Ευχαριστω.

 

edit: με λιγο ψαξιμο που εκανα διαβασα οτι γινεται επαναφορα (unroot) στην αρχικη κατασταση.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Xμμμ...θελει λιγο σκεψη τότε. Ευχαριστω.

 

edit: με λιγο ψαξιμο που εκανα διαβασα οτι γινεται επαναφορα (unroot) στην αρχικη κατασταση.

κανεις λαθος, δεν γινεται. διαβασε το καλυτερα!

αν αποφασισεις να βαλεις καποια θα σου προτεινα την superman, ειναι απ τις αγαπημενες επιλογες, δουλευουν τα παντα ρολοι, και το volte & wifi calling.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανεις λαθος, δεν γινεται. διαβασε το καλυτερα!

αν αποφασισεις να βαλεις καποια θα σου προτεινα την superman, ειναι απ τις αγαπημενες επιλογες, δουλευουν τα παντα ρολοι, και το volte & wifi calling.

Την κοιταξα πριν λιγο και καπου στην αρχη λεει ο τύπος το εξής: << IF YOU FOLLOW MY STEPS BELOW, YOU WILL MAY LOSE YOUR WARRANTY, KNOX WILL DISPLAY 0x1! >> Δηλαδη τι ενοει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Την κοιταξα πριν λιγο και καπου στην αρχη λεει ο τύπος το εξής: << IF YOU FOLLOW MY STEPS BELOW, YOU WILL MAY LOSE YOUR WARRANTY, KNOX WILL DISPLAY 0x1! >> Δηλαδη τι ενοει;

 

κακως το εχει γραψει ετσι το 1ο κομματι.. αναφερομαι σε αυτο: IF YOU FOLLOW MY STEPS BELOW, YOU WILL MAY LOSE YOUR WARRANTY

θα επρεπε να λεει you will lose your warranty, εκτος και αν χρησιμοποιειται με καποιο τροπο εμφασης στα γγλικα που δεν το γνωριζω εγω.

βεβαια, το υπολοιπο κομματι: KNOX WILL DISPLAY 0x1, λεει ξεκαθαρα οτι χανεις εγγυηση, αφου για να εχει εγγυηση πρεπει ο knox να λεει 0x0.

 

edit: διαβασε εδω και ειδικοτερα το κομματι που λεει "- Και λοιπόν;"

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κακως το εχει γραψει ετσι το 1ο κομματι.. αναφερομαι σε αυτο: IF YOU FOLLOW MY STEPS BELOW, YOU WILL MAY LOSE YOUR WARRANTY

θα επρεπε να λεει you will lose your warranty, εκτος και αν χρησιμοποιειται με καποιο τροπο εμφασης στα γγλικα που δεν το γνωριζω εγω.

βεβαια, το υπολοιπο κομματι: KNOX WILL DISPLAY 0x1, λεει ξεκαθαρα οτι χανεις εγγυηση, αφου για να εχει εγγυηση πρεπει ο knox να λεει 0x0.

 

edit: διαβασε εδω και ειδικοτερα το κομματι που λεει "- Και λοιπόν;"

Καταλαβα...Αρε που ειναι οι εποχες που τα ξετιναζαμε στα ρουταρισματα! Το θεμα ειναι οτι εαν καποια στιγμη δοθει, ο αγοραστης κοιταζει και την εγγυηση πλεον...που παιζει ρολο στη μεταπωληση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...Αρε που ειναι οι εποχες που τα ξετιναζαμε στα ρουταρισματα! Το θεμα ειναι οτι εαν καποια στιγμη δοθει, ο αγοραστης κοιταζει και την εγγυηση πλεον...που παιζει ρολο στη μεταπωληση.

 

εξαρταται ποσο καιρο μετα θα το πουλησεις! εγω το ειχα αγορασει το s7 edge, αρχες 8 ιουνιου, 10 ιουνιου εγινε ρουτ! και ακομη το εχω! λογικα θα το δωσω καπου ιουνη για το 9αρι.. οποτε ουτως η αλλως θα εχει ληξει η εγγυηση! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εξαρταται ποσο καιρο μετα θα το πουλησεις! εγω το ειχα αγορασει το s7 edge, αρχες 8 ιουνιου, 10 ιουνιου εγινε ρουτ! και ακομη το εχω! λογικα θα το δωσω καπου ιουνη για το 9αρι.. οποτε ουτως η αλλως θα εχει ληξει η εγγυηση! :lol:

Σωστος.Εχει μια λογικη και αυτο που λες. Εγω το εχω καινουργιο απο τον Απριλιο φετος.Θα δω τι θα κανω.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σωστος.Εχει μια λογικη και αυτο που λες. Εγω το εχω καινουργιο απο τον Απριλιο φετος.Θα δω τι θα κανω.Ευχαριστω.

 

Δεν ειναι μονο το κομματι της πωλησης που πρεπει να σκεφτεις.

Αν σου εμφανισει καποιο ελλατωμα το κινητο και χρειαστει σερβις να ξερεις δεν συμφερει η επισκευη του σε πολλα.Κι αν βρεις εκτος επισημου σερβις καλυτερη τιμη επισκευης ,τοτε ισως αποχαιρετησεις και την αδιαβροχοποιηση.

Τα εξωτερικα σερβις γενικα μην τα εμπιστευεσαι,εχω δει πολλα.

Βεβαια αν χρειαστει (χτυπα ξυλο)...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο το κομματι της πωλησης που πρεπει να σκεφτεις.

Αν σου εμφανισει καποιο ελλατωμα το κινητο και χρειαστει σερβις να ξερεις δεν συμφερει η επισκευη του σε πολλα.Κι αν βρεις εκτος επισημου σερβις καλυτερη τιμη επισκευης ,τοτε ισως αποχαιρετησεις και την αδιαβροχοποιηση.

Τα εξωτερικα σερβις γενικα μην τα εμπιστευεσαι,εχω δει πολλα.

Βεβαια αν χρειαστει (χτυπα ξυλο)...

kαλημερα.Μπα τελικα δεν θα το ρουταρω...μην εχω τιποτε ιστοριες.Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μονο το κομματι της πωλησης που πρεπει να σκεφτεις.

Αν σου εμφανισει καποιο ελλατωμα το κινητο και χρειαστει σερβις να ξερεις δεν συμφερει η επισκευη του σε πολλα.Κι αν βρεις εκτος επισημου σερβις καλυτερη τιμη επισκευης ,τοτε ισως αποχαιρετησεις και την αδιαβροχοποιηση.

Τα εξωτερικα σερβις γενικα μην τα εμπιστευεσαι,εχω δει πολλα.

Βεβαια αν χρειαστει (χτυπα ξυλο)...

 

Δεν συμφέρει και επισκευή του αν είσαι και εκτος εγγυησης όχι λόγω ρουτ αρκεί να σου έχει ληξει η εγγύηση

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα. Έχει κάνει καποιος την πατέντα με τις 2 σιμ και την κάρτα μνήμης να δουλεύουν μαζί;

Με ενδιαφέρει πολύ αλλά εμένα δεν με εμπιστεύομαι να το κάνω. Αν μπορεί κάποιος από Αθήνα να έρθω όπου θέλει να κεράσω φυσικά και καφεδάκι και να μου το φτιάξει;

https://postimg.org/image/3ruu19h8l/

 

Update: το έφτιαξα τελικά μόνος. Δουλεύουν όλα 2 σιμ και SD. :)

Edited by vendeta
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κάνει καποιος την πατέντα με τις 2 σιμ και την κάρτα μνήμης να δουλεύουν μαζί;

Με ενδιαφέρει πολύ αλλά εμένα δεν με εμπιστεύομαι να το κάνω. Αν μπορεί κάποιος από Αθήνα να έρθω όπου θέλει να κεράσω φυσικά και καφεδάκι και να μου το φτιάξει;

https://postimg.org/image/3ruu19h8l/

 

Update: το έφτιαξα τελικά μόνος. Δουλεύουν όλα 2 σιμ και SD. :)

 

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Το δικαρτο έχεις ε?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Το δικαρτο έχεις ε?

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ναι.Και τώρα πιο ολοκληρωμένο από θέμα χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Και τώρα πιο ολοκληρωμένο από θέμα χώρου.
ήταν εύκολο φίλε; είδες κάποιον οδηγό; να το επιχειρήσω;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν οδηγοί στο utube .Εύκολο ήταν θέλει προσοχή με τον αναπτήρα και να σημαδέψεις σωστα που πατάει η SIM.Τα εργαλεία είναι ένας αναπτήρας και μια καλή κόλλα στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν οδηγοί στο utube .Εύκολο ήταν θέλει προσοχή με τον αναπτήρα και να σημαδέψεις σωστα που πατάει η SIM.Τα εργαλεία είναι ένας αναπτήρας και μια καλή κόλλα στιγμής.

 

Μαλιστα , θα το σκεφτω λιγο διοτι διαβασα πως πολλοι εχουν κανει πατατα ,πιεστηκαν περισσοτερο τα λαμακια και δεν τους δουλευει η δευτερη sim ,οπως και να εχει ειναι λιγο ρισκο η υποθεση

Link to comment
Share on other sites

Θα την καταστρέψεις αν την κάψεις περισσότερο με τον αναπτηρα.Οπως θες πάντως είναι 5 λεπτά δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Θα την καταστρέψεις αν την κάψεις περισσότερο με τον αναπτηρα.Οπως θες πάντως είναι 5 λεπτά δουλειά.

 

Δεν με προβληματιζει το αν καταστρεψω την sim ,το κινητο δεν θελω να χαλασω , εσυ φιλε εχεις φθειρει την sd card; αν ναι με τι το εκανες και ποσο ;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λιγο με την Λίμα της γυναίκας μου.Αν ξεκολλήσει η σιμ σωστά έχεις κάνει το 90% της πατέντας.Αν το κάνεις και νιώσεις μεγάλη αντίσταση βάζοντας το συρτάρι στο κινητό Μην το πιέσεις.Η αντίσταση πρέπει να είναι πολύ μικρή.Επισης η κόλλα να είναι καλη και να βάλεις σελοτειπ στα pins της κάρτας να μην πάει κόλλα και δεν δουλεύει μετά.Περιμενεις να στεγνώσει καλά να μην είναι τσαλακωμένη η σιμ στις άκρες και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • The title was changed to [S7 Edge] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...