Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά εσείς που έχετε θέμα θα έλεγα να κοιτάξετε λιγο τις ρυθμίσεις δικτύου πχ 2g 3g κτλπ αν δεν έχει καλο σημα.

Μετα θα έψαχνα τυχόν εφαρμογές που προκαλούν drain

Θα μπορούσατε να δείτε αν μπαίνει σε deep sleep το κινητό με απλές εφαρμογές τύπου cpu spy

Αν δεν μπαίνει κάτι το κραταει ξυπνιο και τρωει μπαταρία

 

Λογικά απ'τις εφαρμογές την πατάω στο 2g το έχω . Το cpu το πρόγραμμα πως το δουλεύω;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nougat btu χρήση μόνο wifi με fhd ανάλυση,βλέπω διαφορά προς το καλύτερο με χαμηλότερη ανάλυση 17ac090a487dd4cc36598602ced70c06.jpg6857cae2e3747daab700b6d67a13d73d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά απ'τις εφαρμογές την πατάω στο 2g το έχω . Το cpu το πρόγραμμα πως το δουλεύω;

Cpu spy λέγεται είναι πολύ απλο.

Οταν ανοιξεις σου λεει ξεκάθαρα το awake, αν είναι μεγάλο το ποσοστό κάτι δεν το αφήνει να ησυχασει

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Nougat btu χρήση μόνο wifi με fhd ανάλυση,βλέπω διαφορά προς το καλύτερο με χαμηλότερη ανάλυση 17ac090a487dd4cc36598602ced70c06.jpg6857cae2e3747daab700b6d67a13d73d.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εξαιρετικά τα στατιστικά Βαγγέλη.

Link to comment
Share on other sites

Με ιδια ακριβώς χρηση φαντάζομαι ε?

Δεν αλλαξες παροχο, περιοχη κτλπ

Ναι με τα ίδια ακριβώς!

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο ότι κάναμε και μετά επαναφορά κάποιοι αλλά δε χάνεις τίποτα να κάνεις και πριν και μετά.. Εμένα λοιπόν πάει καλύτερα

Είχα βάλλει την beta nougat με odin οπότε ήταν ολοκάθαρη η εγκατάσταση και γύρισα ξανά στη marshmallow ελπίζοντας ότι η σταθερή έκδοση θα βελτίωνε την κατάσταση όταν κυκλοφορούσε!

Όταν ήρθε την εγκατέστησα χωρίς επαναφορά γιατί δεν είχα όρεξη να το ξαναστήνω αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εσείς που έχετε θέμα θα έλεγα να κοιτάξετε λιγο τις ρυθμίσεις δικτύου πχ 2g 3g κτλπ αν δεν έχει καλο σημα.

Μετα θα έψαχνα τυχόν εφαρμογές που προκαλούν drain

Θα μπορούσατε να δείτε αν μπαίνει σε deep sleep το κινητό με απλές εφαρμογές τύπου cpu spy

Αν δεν μπαίνει κάτι το κραταει ξυπνιο και τρωει μπαταρία

Εβαλα το cpu spy μιας και το διαβασα ετσι απο περιέργεια αλλα δεν καταλαβαινω τιποτα

02dbd6af135ae1c5b1c4b5e3cc0382af.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την έχω απεγκαταστήσει ήδη απλά μου έκανε εντύπωση γι αυτό ρωτάω.Από αυτονομία παίζω σταθερά 2 μέρες χρήση με 3,5 με 4,20 ώρες οθόνη...

Airplane mode καθόλου; Όλα ανοιχτά wifi, data, Bluetooth, συγχρονισμοί;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το cpu spy μιας και το διαβασα ετσι απο περιέργεια αλλα δεν καταλαβαινω τιποτα

02dbd6af135ae1c5b1c4b5e3cc0382af.jpg

Λεει οτι από την ώρα που έβαλες την εφαρμογή τοσα δευτερόλεπτα ο επεξεργαστής δουλεψε στα τοσα mhz και παει ανάλογα.

Επίσης λεει οτι 70% ητανε σε deep sleep, απλα εσυ παντα κρίνεις αν το 70% αντοιστιχει περίπου στην ώρα που το έχεις ακουμπισμένο καπου. Λεω περίπου γιατι ποτέ δεν μπαίνει σε deep sleep το κινητό μολις το αφήσεις παίρνει καποιο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι στο δικο μου η γρηγορη φορτιση δεν δουλευει παρα μονο μερικες φορες ετσι στο ασχετο? εχει κανενας το ιδιο θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα αρκετές εφαρμογές και θα βγάλω και άλλες που δεν χρησιμοποιούσα άλλαξα την ανάλυση έβαλα στο τυπικό τα χρώματα οθόνης η φωτεινότητα λίγο κάτω απ'τη μέση.. έκανα και επανεκκίνηση. Μέχρι στιγμής θεαματικές αλλαγές διότι πριν μου την έπινε σαν νερό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα αρκετές εφαρμογές και θα βγάλω και άλλες που δεν χρησιμοποιούσα άλλαξα την ανάλυση έβαλα στο τυπικό τα χρώματα οθόνης η φωτεινότητα λίγο κάτω απ'τη μέση.. έκανα και επανεκκίνηση. Μέχρι στιγμής θεαματικές αλλαγές διότι πριν μου την έπινε σαν νερό

Σίγουρα δεν ήταν η ανάλυση καθώς το δοκίμασα και επηρεάζει ελάχιστα την αυτονομία.

Καποια εφαρμογή ήταν δεστο πως πάει εδω είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Με υπόλοιπο 18% οθόνη 7ω36λ,κιριος browsing με WiFi, στην κατανάλωση έρχεται πρώτο οθόνη 35%,δεύτερο Samsung Internet 14%, τα υπόλοιπα λίγο (viber, κλήση, παιχνίδι) πολύ καλύτερη η 7αρα
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικό τέρας!

https://www.dropbox.com/sh/nho5a7mjwc0mbtb/AAB-Xdyobn381e_O7pdYJNoQa?dl=0

Από την στιγμή που βγήκε από την μπριζα μέχρι πριν δέκα λεπτά με Data 4g μόνιμα ανοιχτά.

Φωτεινότητα στο αυτόματο, συγχρονισμός ανοιχτός 2 Gmail, fhd ανάλυση, aod off.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

http://i65.tinypic.com/mrz1wp.png

http://i63.tinypic.com/2nunw3.png

 

Περασμένη από πάνω η Nougat. 30 λεπτά κλήσεις,κάνα 2ωρο ανοιχτό Bluetooth συνδεδεμένο με το φορτηγό για μουσική.

Φωτεινότητα την ορίζω ανάλογα τις συνθήκες. GPS off,μόνο Email να συγχρονίζει. Όλη μέρα 4g. Έδωσε 100gb δώρο η Vodafone για ένα μηνα.ευκαιρια να φάμε ότι προλάβουμε

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικά τα στατιστικά στο οριο του απιαστου!!!

 

Πολύ καλύτερη μπαταρία με την Nougat .Δεν υπάρχει αμφισβήτηση. Απλά απορώ που διαβάζω παντού στο διαδίκτυο ότι η Nougat είναι χειρότερη στην μπαταρία και έκαναν παράπονα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλύτερη μπαταρία με την Nougat .Δεν υπάρχει αμφισβήτηση. Απλά απορώ που διαβάζω παντού στο διαδίκτυο ότι η Nougat είναι χειρότερη στην μπαταρία και έκαναν παράπονα.

Ναι και σε μένα είναι λίγο καλύτερη απο την κορυφαία σε αυτονομία APC8 οσοι εμειναν εκει ξερουν.

Σε αναμονή πάντως έχει βελτιωθεί αισθητά.

Απορω και εγω με τα Review που διαβάζω απέχουν πολυ απο αυτα που βλέπω

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατι στο δικο μου η γρηγορη φορτιση δεν δουλευει παρα μονο μερικες φορες ετσι στο ασχετο? εχει κανενας το ιδιο θεμα?

Όταν το έπαθε s7φίλης μου χάλασε η θύρα και ήθελε αντικατάσταση. Μετά άρχισε να φορτίζει μόνο όταν κρατούσες διαγώνια το καλώδιο.

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με υπόλοιπο 18% οθόνη 7ω36λ,κιριος browsing με WiFi, στην κατανάλωση έρχεται πρώτο οθόνη 35%,δεύτερο Samsung Internet 14%, τα υπόλοιπα λίγο (viber, κλήση, παιχνίδι) πολύ καλύτερη η 7αρα

Πάντως παίζει ρόλο και ο browser στην κατανάλωση. Εσύ ποιον χρησιμοποιείς;

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

.....

Απορω και εγω με τα Review που διαβάζω απέχουν πολυ απο αυτα που βλέπω

 

Για το συγκεκριμένο site που έβγαλε πρώτο πρώτο απορώ και εγώ πολλές φορές.....

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμένο site που έβγαλε πρώτο πρώτο απορώ και εγώ πολλές φορές.....

Εντάξει το (i) phonearena είναι γνωστό εδώ και χρόνια οτι λέει οτινανε

Link to comment
Share on other sites

Και οι μετρήσεις του gsmarena το ίδιο λένε.

Και αυτοί "πουλημένοι"?

Τις πιο ρεαλιστικές μετρήσεις τις κάνει το notebookcheck.net ιδιαίτερα σε αυτονομία.

 

Το gsmarena σε θέματα αυτονομίας είναι λίγο out και αλλά φταίει το μοντέλο των δοκιμών που εφαρμόζουν. Ομοίως και το phone arena που αμφιβάλλω αν αποφορτίζουν τις συσκευές με τις αποκλίσεις που έχουν.

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Και οι μετρήσεις του gsmarena το ίδιο λένε.

Και αυτοί "πουλημένοι"?

Οσον αφορά το 1 σιτε που αναφέρθηκε διαφωνεις?

Μονο και μόνο τα Reviews τους να δεις καταλαβαίνεις τι γίνεται. Μάλιστα ενας απο τους μεγάλους τους αρθρογράφους, δεν είμαι σίγουρος αν είναι και editor είναι φολα μηλοφαν και τα άρθρα του στάζουν χολη για την Samsung.

Το gsmarena σε γενικές γραμμές είναι αντικειμενικο. Όσον αφορά το τεστ δεν ξέρω γιατί βγήκε τοσο οφφ σε σχέση με αυτά που βλέπω. Οι πρώτες τους μετρήσεις με την ΜΜ ήταν πολύ κοντά σε αυτό που έβλεπα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το gsmarena έκανε τεστ με το μοντέλο με τον snapdragon;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...