Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

321f2e4aa53cfe31b348436eaf2b9915.jpg

 

eee0f328d0359e7c591c8fb1f51d0802.jpg

 

Τεστ μέχρι τελευταίας ρανίδας.

Μικτή χρήση Wi-Fi 4g.

Φωτεινότητα στο αυτόματο και στο 40% περίπου.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://i66.tinypic.com/2gvq0lu.png

http://i67.tinypic.com/1079cw9.png

 

Μόνο 4g σήμερα. Φωτεινότητα την ορίζω μόνος μου.gps κλειστό όπως και συγχρονισμοι.

Χρηση: Whatsapp,πολύ Facebook,σύνολο 2ωρες Bluetooth ανοιχτό για μουσική,20 λεπτά κλήσεις,YouTube κάνα 20λεπτο και αρκετό σερφάρισμα

 

Άψογη η μπαταρία με την Nougat (περασμένη από πάνω χωρίς επαναφορά και τα σχετικά)

Εξαιρετικά στατιστικά, αν λάβουμε υπόψην οθόνη και επεξεργαστη.

Τι άλλο να ζητήσεις​;

Link to comment
Share on other sites

Το άφησα 3 μέρες να δοκιμάσω ένα htc 10, και σαν να θέλει να μου πει να μην το αφήσω ξανά. :):)

S7 edge.

Android nougat BTU.

Συγχρονισμός on. /2 Gmail.

Φωτεινότητα auto.

Συνεχόμενα Internet data 4g από την ώρα που βγήκε από την φόρτιση.

Απλα εξαιρετικό.

https://www.dropbox.com/sh/xobofw4wg95giih/AADAzt_wTljiF4pN_tcb9BAZa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το άφησα 3 μέρες να δοκιμάσω ένα htc 10, και σαν να θέλει να μου πει να μην το αφήσω ξανά. :):)

S7 edge.

Android nougat BTU.

Συγχρονισμός on. /2 Gmail.

Φωτεινότητα auto.

Συνεχόμενα Internet data 4g από την ώρα που βγήκε από την φόρτιση.

Απλα εξαιρετικό.

https://www.dropbox.com/sh/xobofw4wg95giih/AADAzt_wTljiF4pN_tcb9BAZa?dl=0

Πες μας φιλε περιπου για τι διαφορά μιλαμε στην μπαταρία

Στο 30% φαντάζομαι τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό, nougat, 4 mail συγχρονισμός, 10 μηνών μπαταρία,φωτεινότητα auto,qhd, 80 Wifi 20 4g, κάνα 20 λεπτο here maps.
Link to comment
Share on other sites

http://i66.tinypic.com/2gvq0lu.png

http://i67.tinypic.com/1079cw9.png

 

Μόνο 4g σήμερα. Φωτεινότητα την ορίζω μόνος μου.gps κλειστό όπως και συγχρονισμοι.

Χρηση: Whatsapp,πολύ Facebook,σύνολο 2ωρες Bluetooth ανοιχτό για μουσική,20 λεπτά κλήσεις,YouTube κάνα 20λεπτο και αρκετό σερφάρισμα

 

Άψογη η μπαταρία με την Nougat (περασμένη από πάνω χωρίς επαναφορά και τα σχετικά)

 

 

 

Σημερινό, nougat, 4 mail συγχρονισμός, 10 μηνών μπαταρία,φωτεινότητα auto,qhd, 80 Wifi 20 4g, κάνα 20 λεπτο here maps.

 

 

 

Θα μας τρελαίνετε ρε παιδιά;;;;Για να φτάσω τέτοιους χρόνους χρειάζεται να πάει στο 1% και μόνο WiFi χρήση που του κάνω...,Συγχρονισμοι και τοποθεσια εννοείται κλειστοί....Τι μπορεί να κάνω λάθος;;;;Πάντως η αλήθεια είναι ότι το σήμα μου στην περιοχή που είμαι είναι από ανύπαρκτο έως 2 γραμμές το πολύ για όλη τη μέρα σχεδόν.Τοσο πολύ επηρεάζει την μπαταρία;Χρήση κυρίως φβ,viber,escore,Tapatalk.Ουτε video ,ούτε παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Θα μας τρελαίνετε ρε παιδιά;;;;Για να φτάσω τέτοιους χρόνους χρειάζεται να πάει στο 1% και μόνο WiFi χρήση που του κάνω...,Συγχρονισμοι και τοποθεσια εννοείται κλειστοί....Τι μπορεί να κάνω λάθος;;;;Πάντως η αλήθεια είναι ότι το σήμα μου στην περιοχή που είμαι είναι από ανύπαρκτο έως 2 γραμμές το πολύ για όλη τη μέρα σχεδόν.Τοσο πολύ επηρεάζει την μπαταρία;Χρήση κυρίως φβ,viber,escore,Tapatalk.Ουτε video ,ούτε παιχνίδια

Επηρεάζει ΠΑΡΑ πολύ η ποιότητα σηματος. Εγώ πχ στην δουλειά που δεν έχω τόσο καλό σήμα τέτοιες χρόνους δεν βλέπω τις καθημερινές.

Επίσης το doze στην nougat είναι απίστευτο!

Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζει ΠΑΡΑ πολύ η ποιότητα σηματος. Εγώ πχ στην δουλειά που δεν έχω τόσο καλό σήμα τέτοιες χρόνους δεν βλέπω τις καθημερινές.

Έτσι ακριβώς το σημα για μένα είναι από τους τοπ παράγοντες αυτονομιας

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Αφού στο νήμα του 10 λένε ότι το πλησιάζει το s7e :rolleyes:

 

(:lol:)

 

Χαχα, γι αυτο ρωταω

 

Το resetara ξαφνικά για να το δώσω και δεν κράτησα τα screenshot για του λόγου του αληθές..

Από της 6 το πρωί με 4g μόνιμα, στης 8 το απόγευμα ήμουν κάτω από 20%.

Μέχρι το 1-2% μπαταρία με Data ίσως έπιανε της 4 ώρες sot.

Ναι κάπου στο 30% πάνω θα έλεγα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό/Λογικό. Θαύματα δε γίνονται.

 

Ναι εννοείται είναι λογικό φυσιολογικό.

Εγώ δεν είπα το αντίθετο.

Με αυτή την οθόνη και αυτή την χωρητικότητα μπαταρίας αυτά είναι τα αποτελέσματα.

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο πάνω κάτω φανταζόμουν πως θα είναι.

Είναι μια πολύ καλή συσκευή,μεταλλικη, με καλή κάμερα κτλ.

Αλλά s7 edge δεν είναι!

Όχι το 10 αλλά και κανένα άλλο που να υπάρχει στα ράφια καταστημάτων (για μένα).

Έχω καλό μάθει τον τελευταίο χρόνο σχεδόν και δεν μπορώ να συμβιβαστω εύκολα.

Από όσες συσκευές πέρασαν από τα χέρια μου έως τώρα, η καλύτερη είναι το s7 edge.

Η δεύτερη καλύτερη το 3T.

Θα ήθελα η φλατ οθόνη στο edge. Η καλύτερη κάμερα στο 3Τ.

Στο θέμα μας γιατί ξέφυγα, το s7 edge με nougat πλέον φέρει πάρα πολύ καλά αποτελέσματα στην μπαταρία.

Παρα πάρα πολύ καλά.

Δηλαδή δεν υπάρχει συσκευή 5.5' με 2κ οθόνη, που να δίνει τέτοια αποτελέσματα.

 

Εδώ είμαστε 18 ώρες εκτός ρεύματος μόνιμα με 4g cosmote.!

https://www.dropbox.com/sh/16hsmxoseml6ouo/AAC9rcxs739DD0xwUbWTwgCha?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το resetara ξαφνικά για να το δώσω και δεν κράτησα τα screenshot για του λόγου του αληθές..

Από της 6 το πρωί με 4g μόνιμα, στης 8 το απόγευμα ήμουν κάτω από 20%.

Μέχρι το 1-2% μπαταρία με Data ίσως έπιανε της 4 ώρες sot.

Ναι κάπου στο 30% πάνω θα έλεγα.

 

Φυσιολογικό/Λογικό. Θαύματα δε γίνονται.

Έτσι ακριβώς το φανταζομουν και εγω και αυτό λεγαμε.

Απλα μαθηματικά, δεν υπάρχει σύγκριση

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς το φανταζομουν και εγω και αυτό λεγαμε.

Απλα μαθηματικά, δεν υπάρχει σύγκριση

Το ίδιο όμως ισχύει και για τα s8.

Αν βγει τελικά με τις μπαταρίες που φημολογείται, ξεχάστε τις επιδόσεις s7e.

 

Ναι εννοείται είναι λογικό φυσιολογικό.

Εγώ δεν είπα το αντίθετο.

Με αυτή την οθόνη και αυτή την χωρητικότητα μπαταρίας αυτά είναι τα αποτελέσματα.

Δεν περίμενα κάτι καλύτερο πάνω κάτω φανταζόμουν πως θα είναι.

Είναι μια πολύ καλή συσκευή,μεταλλικη, με καλή κάμερα κτλ.

Αλλά s7 edge δεν είναι!

Όχι το 10 αλλά και κανένα άλλο που να υπάρχει στα ράφια καταστημάτων (για μένα).

Έχω καλό μάθει τον τελευταίο χρόνο σχεδόν και δεν μπορώ να συμβιβαστω εύκολα.

Από όσες συσκευές πέρασαν από τα χέρια μου έως τώρα, η καλύτερη είναι το s7 edge.

Η δεύτερη καλύτερη το 3T.

Θα ήθελα η φλατ οθόνη στο edge. Η καλύτερη κάμερα στο 3Τ.

 

Δεν το λέω για σένα, κάθε άλλο.

Απλά κατά καιρούς διαβάζαμε πράγματα που δεν ισχυουν στο εν λόγω νημα ακόμα και πολύ πρόσφατα.

 

Συμφωνώ απόλυτα μετά το s7 edge που ξεχώρισε φέτος, μόνο το op3T μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον. Αν είχε όντως την καλύτερη κάμερα θα το δοκίμαζα (& καλύτερο σχέδιο). Μακάρι να επαληθευτούν οι φήμες για το 4, αν και το βλέπω δύσκολο.

(Καλή προσπάθεια έκανε και Huawei με p9 plus & mate 9)

 

(Τέλος το off & απο μένα)

Link to comment
Share on other sites

Πως τους καταφερνετε αυτους τους χρονους δε μπορω να καταλαβω...

Κατι κανω λαθος; Ποιος ξερει, δε ξερω τι παει στραβα με την δικη μου χρηση ή την συσκευη...

 

4G cosmote ανοιχτο 8 το πρωι με 6 το απογευμα καθε μερα (μετα τις 6 wifi ανοιχτο), χρηση κλησεων περιπου 20-30', facebook, instagram, messenger και browsing, gaming περιπου 30 λεπτα την ημερα και πολυ λεω και δε βλεπω παραπανω απο 3-3.30 ωρες οθονης!

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβαίνω Ελλάδα στο χωριό μου ειδικά εκεί που μένω η cosmote με το ζόρι πιάνει σήμα. 4g στο σπίτι ούτε για πλάκα . Γενικά Όταν δεν χρειάζομαι ίντερνετ στο χωριό το γυρνάω σε 2g. Ελλάδα φυσικά έχω κατώτερους χρόνους μπαταρίας. Στην Γερμανία είμαι πάντα με τέλειο σήμα
Link to comment
Share on other sites

Πως τους καταφερνετε αυτους τους χρονους δε μπορω να καταλαβω...

Κατι κανω λαθος; Ποιος ξερει, δε ξερω τι παει στραβα με την δικη μου χρηση ή την συσκευη...

 

4G cosmote ανοιχτο 8 το πρωι με 6 το απογευμα καθε μερα (μετα τις 6 wifi ανοιχτο), χρηση κλησεων περιπου 20-30', facebook, instagram, messenger και browsing, gaming περιπου 30 λεπτα την ημερα και πολυ λεω και δε βλεπω παραπανω απο 3-3.30 ωρες οθονης!

Μην σκας κι εγώ έτσι είμαι...

 

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Μην σκας κι εγώ έτσι είμαι...

 

 

SM-G935F

 

Απλα βλεπω και ακουω για 5-6 ωρες οθονης και δεν καταλαβαινω πως βγαινουν...

Με το mate 8 εβλεπα 4.30-5 ωρες οθονης (και εκει βεβαια χρηστες ελεγαν για 8 ωρες :p )

Link to comment
Share on other sites

Και εδω παιδια χωρις βαρια χρηση η μπαταρια ειναι χαλια.

Με χρηση δεν βγαζει μια μερα απο το πρωι 8-9 εωα το βραδυ 10-11

 

d81789b565e5eeceb0c41c41bb3474ef.jpg

e961d3ef2056c2df7169f1b755639609.jpg

7ba2ee975244d4339bc3eaadee954e71.jpg

adae440f060a5d9d3ff8197938327a37.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος του S7 Edge απο εχθες και μετα την πρωτη φορτιση και ξεφορτιση το εβαλα σημερα το πρωι να φορτισει απο το 15% και μετα απο 4,5 ωρες ειχε φτασει στο 75%. Το φορτισα με τον δικο του φορτιστη και μου φανηκε περιεργο γιατι ολοι μου λεγανε ποσο γρηγορα φορτιζει το κινητο. Οταν το εβγαλα και το ξαναβαλα στην πριζα μου εβγαλε απο μονο του γρηγορη φορτιση και σε ενα 15 λεπτο το τελειωσε κατευθειαν. Υπαρχει καποια ρυθμιση ή αν ειναι σχεδον αδεια η μπαταρια δεν την παει με γρηγορη φορτιση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια νεος κατοχος του S7 Edge απο εχθες και μετα την πρωτη φορτιση και ξεφορτιση το εβαλα σημερα το πρωι να φορτισει απο το 15% και μετα απο 4,5 ωρες ειχε φτασει στο 75%. Το φορτισα με τον δικο του φορτιστη και μου φανηκε περιεργο γιατι ολοι μου λεγανε ποσο γρηγορα φορτιζει το κινητο. Οταν το εβγαλα και το ξαναβαλα στην πριζα μου εβγαλε απο μονο του γρηγορη φορτιση και σε ενα 15 λεπτο το τελειωσε κατευθειαν. Υπαρχει καποια ρυθμιση ή αν ειναι σχεδον αδεια η μπαταρια δεν την παει με γρηγορη φορτιση?

Φιλε κατι παει λάθος ή με το καλώδιο ή στις ρυθμίσεις εχεις απενεργοποιημενη την γρήγορη φόρτιση. Θα το βρεις στις επιμέρους ρυθμίσεις μπαταρίας.

Συγκεκριμένα θέλει 1 ώρα και 40 λεπτά απο 0 μέχρι 100 με την γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε κατι παει λάθος ή με το καλώδιο ή στις ρυθμίσεις εχεις απενεργοποιημενη την γρήγορη φόρτιση. Θα το βρεις στις επιμέρους ρυθμίσεις μπαταρίας.

Συγκεκριμένα θέλει 1 ώρα και 40 λεπτά απο 0 μέχρι 100 με την γρήγορη.

 

Θα το παρακολουθησω ξανα στην επομενη φορτιση! Σημερα το πρωι εβαλα την τελευταια αναβαθμιση και πηγε στην 7. Τωρα μολις τσεκαρα και ειναι ενεργοποιημενη η γρηγορη φορτιση! Θα το δω παλι και επανερχομαι αυριο :)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες μέρες, όλο και λιγοστεύει η διάρκεια, με την ίδια χρήση πάνω κάτω μέσα στην μέρα.

Δηλαδή ούτε 3 ώρες οθόνη και πλέον θέλω φορτιστή μέσα στη διάρκεια της μέρας...

 

BTU nugat ,από beta ... Είχα κάνει και μια επαναφορά, πριν λίγο καιρό. Λογικά η google θα έχει βάλει κάπου το χέρι της...

 

Ψάχνω στο gsam, και δεν βλέπω κάποια εφαρμογή να ευθύνεται για την πτώση ή να ρουφάει μπαταρία.

Μάλιστα εδώ και λίγες μέρες βγαίνει και ειδοποίηση πλέον, Για κάθε βελτιστοποιηση που κάνει η μπαταρία

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...