Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ συζητάμε αποκλειστικά για ότι έχει να κάνει με τη μπαταρία του Galaxy S7 Edge.

Παρακαλώ να δίνονται τα απαραίτητα στοιχεία (Firmaware, kernel κ.τ.λ.) ώστε να γίνονται οι συγκρίσεις μεταξύ των χρηστών.

 

http://www.samsung.com/uk/consumer/mobile-devices/smartphones/galaxy-s/galaxy-s7/images/galaxy-s7_overview_hardware.png

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν και ειναι δευτερη μερα μολις, η μπαταρια του δε μου λεει και πολλα!

 

ΑΠο τις 9 το πρωι με αρκετη χρηση (οπως καθε μερα) τωρα εχει 23% μονο.... με 2 ωρες και 30 λεπτα οθονη (στο 50% φωτεινοητα) .

Ελπιζω να στρωσει μετα απο καποιες μερες γιατι δε λεει να το αλλαξω τοσο συντομα !

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.finalwire.aida64

Προσωπικά αδιάφορο μου ειναι.

Μπαταρια με νοιάζει περισσότερο να ειναι εφαμιλη του z3.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην είναι, εμένα ούτε μια μέρα δε βγάζει.

Από το πρωί στις 9 με 100% θα με βγάλει μέχρι τις 9 το βραδυ με το ζόρι. ..

Ελπίζω να φτιάξει γιατί είναι δεύτερη φόρτιση μόλις.

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην είναι, εμένα ούτε μια μέρα δε βγάζει.

Από το πρωί στις 9 με 100% θα με βγάλει μέχρι τις 9 το βραδυ με το ζόρι. ..

Ελπίζω να φτιάξει γιατί είναι δεύτερη φόρτιση μόλις.

Παντως ουτε περσι τους πρώτους μήνες το 6 ηταν σε ικανοποιητικά επιπεδα.

Το αντίθετο θα ελεγα.

Έστρωσε απο Αύγουστο-Σεπτέμβριο με 1-2 διαδοχικά update.

 

Ελπίζω μην χρειαστεί και φετος το ίδιο τροπάρι.

 

Παντως ηδη χρήστης του edge απο Δευτερα γνωστός μου λέει οτι πολυ κοντά σε z3 ειναι και με κακό σήμα εκει που επηρεάζει παντα αρνητικά την αυτονομια.

 

Μέρα αμα δεν μου βγάλει το θεωρω απίθανο.

Παντως εχω επιστρέψει συσκευη για χάλια μπαταρια-και ο αντικαταστάτης ηταν αψογο-

Εξ ού αγοράζω απο amazon οπου μπορω εύκολα να το αντικαταστήσω αν τύχει μάπα σε αυτο το τομεα.

 

Διοτι φυσιολογικό δεν το θεωρω με 3600 μπαταρια να μην βγάζεις ημέρα σε καμια περίπτωση ακόμα και με βαρβάτη χρηση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην είναι, εμένα ούτε μια μέρα δε βγάζει.

Από το πρωί στις 9 με 100% θα με βγάλει μέχρι τις 9 το βραδυ με το ζόρι. ..

Ελπίζω να φτιάξει γιατί είναι δεύτερη φόρτιση μόλις.

 

Ποτέ δεν ειχε και την καλύτερη διάρκεια μπαταρίας η samsung, δεν νομίζω οτι τώρα θα κάνει τη διαφορά;

Link to comment
Share on other sites

Παντως ουτε περσι τους πρώτους μήνες το 6 ηταν σε ικανοποιητικά επιπεδα.

Το αντίθετο θα ελεγα.

Έστρωσε απο Αύγουστο-Σεπτέμβριο με 1-2 διαδοχικά update.

 

Ελπίζω μην χρειαστεί και φετος το ίδιο τροπάρι.

 

Παντως ηδη χρήστης του edge απο Δευτερα γνωστός μου λέει οτι πολυ κοντά σε z3 ειναι και με κακό σήμα εκει που επηρεάζει παντα αρνητικά την αυτονομια.

 

Μέρα αμα δεν μου βγάλει το θεωρω απίθανο.

Παντως εχω επιστρέψει συσκευη για χάλια μπαταρια.

Εξ ού αγοράζω απο amazon οπου μπορω εύκολα να το αντικαταστήσω αν τύχει μάπα σε αυτο το τομεα.

 

Διοτι φυσιολογικό δεν το θεωρω με 3600 μπαταρια να μην βγάζεις ημέρα σε καμια περίπτωση ακόμα και με βαρβάτη χρηση.

Βρε Άλεξ, αφού είναι γνωστό το θέμα. Μετά από 3 - 4 προσεκτικές φορτίσεις - αποφορτίσεις στρώνει η συσκευή και οι χρόνοι ανεβαίνουν περίπου στο 30% από ότι τη πρώτη φορά. Αν βάλεις και το σταμάτημα του πειράγματος της ανακάλυψης των πρώτων ημερών, τότε το +50% έρχεται άνετα...

Link to comment
Share on other sites

Βρε Άλεξ, αφού είναι γνωστό το θέμα. Μετά από 3 - 4 προσεκτικές φορτίσεις - αποφορτίσεις στρώνει η συσκευή και οι χρόνοι ανεβαίνουν περίπου στο 30% από ότι τη πρώτη φορά. Αν βάλεις και το σταμάτημα του πειράγματος της ανακάλυψης των πρώτων ημερών, τότε το +50% έρχεται άνετα...

Και αυτο παιζει ρόλο αλλα αν εχεις έμπειρο μάτι καταλαβαίνεις την μπαταρια απο την πρώτη πλήρη φορτιση τα ψωμια της:p

Σε καθε περίπτωση δεν αγχώνομαι.

Εχω και καλή αυτονομια στο 6 edge μου θα συγκρίνω ανετα το 7 τι ψάρια πιάνει και θα βγάλω συμπέρασμα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.trustedreviews.com/samsung-galaxy-s7-edge-review

ενα review απο μια σελίδα που εμπιστεύομαι πολύ, λεει και για την μπαταρία..ρίξτε μια ματιά

 

Διαφορά απόψεων!

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά απόψεων!

 

Μακαρι να ειναι ετσι, ειμαι και εγω υποψήφιος αγοραστής, απλά περιμένω να δω πως θα παει, μετά απο όλη τη σειρά νοτε εκτός το 5 κα ολη την S δεν μπορώ να εγκαταλείψω τώρα που λένε οτι είναι το καλύτερο τηλ που έβγαλε η σαμι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παντως αν καταλαβα καλα το μοντελο με τον exynos κανει καλυτερη διαχειρηση μπαταριας απο αυτο με το snapdragon
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά απόψεων!

 

πωπω..οπως το πάνε με τη μπαταρία στο τέλος θα της πάρουμε και 2 κροκοδειλάκια να τα εχουμε για καβατζα για το αυτοκίνητο

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την μπαταρια και τη διαρκεια της μετα τις 10 φορτισεις θα δειτε τα πραγματικα επιπεδα,και αυτες τις φορες να το φορτιζετε πριν πεσει απο 15%-20%

Καπου τοσες χρειαστηκαν και στο Ζ5 που εχω τωρα.

Και καπου στη 10η φορα αφηστε το να σβησει τελειως πριν το φορτισετε

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω για 1η φόρτιση τα πάει καλά :D Μέχρι το 80% ήταν με χρήση 4G από το 80 έως το 50 Wifi. Φωτεινότητα πάντα στο auto. Μέχρι το 80 και πάλι ήταν πολύ ψηλά η φωτεινότητα καθώς ήμουν όλη μέρα σε εξωτερικό χώρο. Τα πάει ποοοοολύ καλύτερα από τα S6 Edge+ και Note 5 που είχα και έχω (το 2ο). Φανταστική δουλειά... Εύγε Sammy

 

http://oi63.tinypic.com/30be7bn.jpg

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε η 1η φόρτιση... Οκκ, εδώ μιλάμε για τρελή αυτονομία και μιλάμε για 1η φόρτιση. Είναι που το Edge+ κρατάει καλύτερα... Α ρε phonearena... 7 ώρες time on και έμεινε και 14%. Την βλέπω να βαράει 8ωρα όταν στρώσει η μπαταρία μετά από καμιά 10αρια φορτίσεις! Respect

 

http://oi65.tinypic.com/2yv9kif.jpg

 

http://oi65.tinypic.com/2mcbpfp.jpg

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε η 1η φόρτιση... Οκκ, εδώ μιλάμε για τρελή αυτονομία και μιλάμε για 1η φόρτιση. Είναι που το Edge+ κρατάει καλύτερα... Α ρε phonearena... 7 ώρες time on και έμεινε και 14%. Την βλέπω να βαράει 8ωρα όταν στρώσει η μπαταρία μετά από καμιά 10αρια φορτίσεις! Respect

 

http://oi65.tinypic.com/2yv9kif.jpg

 

http://oi65.tinypic.com/2mcbpfp.jpg

Τι χρήση έκανες φιλε;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε προσεχτικες φορτισεις τι εννοειται παιδια;Το αφηνουμε να αδειασει εντελως και μετα για κανενα 8ωρο στην πριζα;
george cc
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε προσεχτικες φορτισεις τι εννοειται παιδια;Το αφηνουμε να αδειασει εντελως και μετα για κανενα 8ωρο στην πριζα;

 

Το αφήνεις να αδειάσει μετά το φορτίζεις σβηστο μέχρι να γίνει πράσινο το λαμπάκι

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για 1η φόρτιση το αφήνουμε να αδειάσει και μετά το φορτίζουμε σβηστό ή το βάζουμε στην πρίζα όπως το πήραμε;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά για 1η φόρτιση το αφήνουμε να αδειάσει και μετά το φορτίζουμε σβηστό ή το βάζουμε στην πρίζα όπως το πήραμε;

 

Άφησε το να πέσει η μπαταρία αρκετά μετα φοίτησε το σβηστό μέχρι να γίνει πράσινο το λαμπάκι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσον αφορά την μέγιστη manual φωτεινότητα που έβαλα δίπλα δίπλα S6 Edge, S6 Edge+, Note 5 και S7 Edge το πιο φωτεινό ήταν με διαφορά το Note 5, μετά S6 Edge και S7 Edge ήταν περίπου στα ίδια (ελάχιστη διαφορά, ίσως πιο φωτεινό το S6 για κάποια nits) και τελευταίο το Edge+ το οποίο είναι αισθητά ένα σκαλί κάτω από τα άλλα 2. Σε ποιότητα εικόνας, χρωμάτων, λευκού, ευκρίνειας το S7 είναι το κορυφαίο, 2ο το απίθανο Note 5 το οποίο έχει και το πλεονέκτημα ότι παίρνει Tempered Glass και μετά τα S6...

 

Υ.Γ: Η μπαταρία συνέχιζει και ξεσκίζει στο 50% της 2ης πλήρους φόρτισης έχουμε 1 μέρα 16 ώρες και 4 ώρες και 5 λεπτά display time on. :D

Apple iPhone XS Max 256GB Silver

Samsung Galaxy Note 10+ 256GB Aura Glow

 

Λευτέρης :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...