Jump to content

[S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οσον αφορα την μπαταρια,το κινητο σε μπαταρια δεν παιζεται.

επιασα στην 4η φορτιση 5,5 ωρες οθονη σχεδον αποκλειστικα σε 4g, με ολα ανοικτα ομως δεν μετακινηθηκα με αμαξι.Ολα μεσα στην πολη.

 

galanakop τι χρωμα το πηρες;

Χρυσο εγω,τωρα στο S7 μαλλον μονο ασπρο.

Edited by truckman
Αφαιρέθηκε παράθεση διαγραφής

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως απο αποψη μπαταρια ισχύει το "η καλή μέρα απο το πρωί φαινεται":p

Ενα 20-25% πανω το κόβω σε μια συγκρατημένη εκτίμηση απο το 6 edge.

 

Μου φαινεται βρήκαμε στο πρόσωπο του το ιδανικό διάδοχο του z3

 

Χθες μεσημέρι παρέλαβα με 52% μπαταρια και μετα εντατική χρηση με κατέβασμα εφαρμογών-στήσιμο-συγχρονισμό και μετέπειτα αρκετό messaging-σερφάρισμα-σκάλισμα αποκλειστικά με WiFi και φωτεινοτητα αυτόματο στη μεση,νομίζω τα παει πολυ καλά.

 

Τωρα μόλις κάνω την παρθενική μου φορτιση με του z3 φορτιστή.

 

Φαντάζομαι ενα 3ωρο το εχει μιας και 3600 βαρβάτη μπαταρια εχει.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/781295fd517263cd5ee01e1eaa86d30b.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/1164caf742bc5f5d1fbc72c08cce10b4.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160319/0d479666923b03375b8b2df366057b32.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το s6 και πήρατε το s7 ( όχι το edge ), στο θέμα μπαταρίας έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα; κι αν ναι κατά πόσο σύμφωνα έστω με την δική σας χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το s6 και πήρατε το s7 ( όχι το edge ), στο θέμα μπαταρίας έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα; κι αν ναι κατά πόσο σύμφωνα έστω με την δική σας χρήση;

 

Αρκετή διαφορά γύρω στο 30%. Τώρα νοιώθω ασφάλεια ότι δεν θα μείνω από μπαταρία. Ίδια χρήση ίδιες εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Αρκετή διαφορά γύρω στο 30%. Τώρα νοιώθω ασφάλεια ότι δεν θα μείνω από μπαταρία. Ίδια χρήση ίδιες εφαρμογές

 

Ανάμεσα στα flat μοντέλα αναφέρεσαι?

Από s6 edge σε s7 edge η διαφορά είναι κάπου εκεί, ίσως και λίγο παραπάνω, αλλά ο συμφορουμίτης ρωτάει ανάμεσα σε s6 & s7... Τα τελευταία μου φαίνεται παράξενο να έχουν τόση διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα flat μοντέλα αναφέρεσαι?

Από s6 edge σε s7 edge η διαφορά είναι κάπου εκεί, ίσως και λίγο παραπάνω, αλλά ο συμφορουμίτης ρωτάει ανάμεσα σε s6 & s7... Τα τελευταία μου φαίνεται παράξενο να έχουν τόση διαφορά.

 

Ακριβώς για τα flat ρωτάω.

Αν είναι τόσο καλή η διαφορά τους δεν θα περιμένω καν να πέσει η τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ανάμεσα στα flat μοντέλα αναφέρεσαι?

Από s6 edge σε s7 edge η διαφορά είναι κάπου εκεί, ίσως και λίγο παραπάνω, αλλά ο συμφορουμίτης ρωτάει ανάμεσα σε s6 & s7... Τα τελευταία μου φαίνεται παράξενο να έχουν τόση διαφορά.

Συγνώμη παιδιά εγώ έγραψα για το φλατ s6 με το s7 edge

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σχεδόν 10 μέρες που το έχω στη κατοχή μου, στο θέμα μπαταρίας δεν τα πάει τόσο καλά όσο πίστευα.Με μέτρια χρήση μου βγάζει 1,5 ημέρα, με απενεργοποίηση της συσκευής τις νύχτες, με σχεδόν 8 ώρες stand by λόγω δουλειάς, με 2-3 κλήσεις την ημέρα, οθόνη πάντα στο αυτόματο και με δίκτυο 4G+.Το S6 με την ιδία χρήση μου έβγαζε 1 ημέρα..
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από σχεδόν 10 μέρες που το έχω στη κατοχή μου, στο θέμα μπαταρίας δεν τα πάει τόσο καλά όσο πίστευα.Με μέτρια χρήση μου βγάζει 1,5 ημέρα, με απενεργοποίηση της συσκευής τις νύχτες, με σχεδόν 8 ώρες stand by λόγω δουλειάς, με 2-3 κλήσεις την ημέρα, οθόνη πάντα στο αυτόματο και με δίκτυο 4G+.Το S6 με την ιδία χρήση μου έβγαζε 1 ημέρα..

Κάκιστη η εμπειρία που παραθέτεις.

Ίσως αν το γύριζες σε 3g να έχεις καλύτερο αποτελέσματα.

 

Αλλιώς δοκιμάσεις επαναφορά και αν δεν μήπως να σκεφτοσουν αντικατάσταση συσκευής στα πλαίσια του DOA μήπως έχεις μάπα μπαταρία η κάποιο αλλά ελάττωμα στη συσκευή που δεν φαίνεται.

 

Εγώ μέτρια χρήση στο 6 edge 2 ημέρες έβγαζα.

Εδώ αντίθετα με αρκετά παραπάνω χρήση και ζορισμα θα της έχω στο τσεπάκι πιστεύω εξίσου.

Και 2.5-3 ημέρες σε μέτρια χρήση όπως εσύ περιγράφεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με βάζει σε υποψίες είναι ότι στο χώρο εργασίας μου δεν έχω καλό σήμα και ίσως αυτό να τρώει αρκετή μπαταρία...Θα κάνω μια επαναφορά και θα δω πως θα πάει...
Link to comment
Share on other sites

Κάκιστη η εμπειρία που παραθέτεις.

Ίσως αν το γύριζες σε 3g να έχεις καλύτερο αποτελέσματα.

 

Αλλιώς δοκιμάσεις επαναφορά και αν δεν μήπως να σκεφτοσουν αντικατάσταση συσκευής στα πλαίσια του DOA μήπως έχεις μάπα μπαταρία η κάποιο αλλά ελάττωμα στη συσκευή που δεν φαίνεται.

 

Εγώ μέτρια χρήση στο 6 edge 2 ημέρες έβγαζα.

Εδώ αντίθετα με αρκετά παραπάνω χρήση και ζορισμα θα της έχω στο τσεπάκι πιστεύω εξίσου.

Και 2.5-3 ημέρες σε μέτρια χρήση όπως εσύ περιγράφεις.

 

Για να γίνει αντικατάσταση συσκευής στα πλαίσια του DOA πρέπει να παραθέσεις και την αιτιολογία; Μου φαίνεται ότι δεν ευσταθεί σαν δικαιολογία το ότι επειδή βγάζω 5 ώρες οθόνη όταν οι άλλοι βγάζουν 6-7 ώρες με την ίδια συσκευή. Απ' ότι έχω καταλάβει συσκευή με συσκευή, παρότι μιλάμε για το ίδιο μοντέλο έχει διαφορά τελικά πέρα απο την χρήση που κάνει ο καθένας μας. Αδυνατώ να πιστέψω ότι μπορεί να γίνει αντικατάσταση της συσκευής για αυτόν τον λόγο αν δεν υπάρχει κάτι εμφανές στο κινητό. Διόρθωσε με σε παρακαλώ αν το έχω καταλάβει λάθος το όλο ζήτημα.

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνει αντικατάσταση συσκευής στα πλαίσια του DOA πρέπει να παραθέσεις και την αιτιολογία; Μου φαίνεται ότι δεν ευσταθεί σαν δικαιολογία το ότι επειδή βγάζω 5 ώρες οθόνη όταν οι άλλοι βγάζουν 6-7 ώρες με την ίδια συσκευή. Απ' ότι έχω καταλάβει συσκευή με συσκευή, παρότι μιλάμε για το ίδιο μοντέλο έχει διαφορά τελικά πέρα απο την χρήση που κάνει ο καθένας μας. Αδυνατώ να πιστέψω ότι μπορεί να γίνει αντικατάσταση της συσκευής για αυτόν τον λόγο αν δεν υπάρχει κάτι εμφανές στο κινητό. Διόρθωσε με σε παρακαλώ αν το έχω καταλάβει λάθος το όλο ζήτημα.

Το έχω κάνει αυτο και ο αντικαταστάτης ήταν αψογο σε αυτο το τομέα.

Αγορά απο amazon και το αιτιολογησα ότι η απόδοση μπαταρίας δεν ανταποκρίνεται με βάση τις προδιαγραφές της συσκευής.

 

Για την χρήση που κάνει εγώ minimum 2 ημέρες θα έβγαζα.

 

Να συμπληρώσω απλά ότι από τόσες πολλές συσκευές που έχω αγοράσει τελευταία 5-6 έτη Θεωρώ πλέον ότι έχω αρκετή εμπειρία ώστε να διακρίνω αν μια συσκευή έχει θέματα ακόμα και εντός λίγων ημερών χρήση έτσι ώστε ανάλογα να κινηθώ.

 

Όταν πληρώνω 600-700 η 1000 απαιτώ το μέγιστο με βάση όπως είπα τις προδιαγραφές της εκάστοτε συσκευής.

 

Έχουν δει και παρα πολλά τα μάτια μου σε συσκευές τεχνολογίας γενικότερα όχι μόνο κινητά.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτο και ο αντικαταστάτης ήταν αψογο σε αυτο το τομέα.

Αγορά απο amazon και το αιτιολογησα ότι η απόδοση μπαταρίας δεν ανταποκρίνεται με βάση τις προδιαγραφές της συσκευής.

 

Για την χρήση που κάνει εγώ minimum 2 ημέρες θα έβγαζα.

 

Ωραίος. Σ'ευχαριστω πολυ για την απάντηση. Θα το έχω υπόψη μου μελλοντικά.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με βάζει σε υποψίες είναι ότι στο χώρο εργασίας μου δεν έχω καλό σήμα και ίσως αυτό να τρώει αρκετή μπαταρία...Θα κάνω μια επαναφορά και θα δω πως θα πάει...

 

Σίγουρα και αυτό επηρεάζει.

Γυρνα το σε 2 η 3g σίγουρα θα δεις βελτίωση.

Και βλέπεις ανάλογα.

Ανωφελο σε 4g με κακο σημα που τρωει μπαταρια ακομα και σε αναμονη ποσο μαλλον σε on

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με βάζει σε υποψίες είναι ότι στο χώρο εργασίας μου δεν έχω καλό σήμα και ίσως αυτό να τρώει αρκετή μπαταρία...Θα κάνω μια επαναφορά και θα δω πως θα πάει...

 

με το s6 δεν ησουν στον ιδιο χωρο?

αν ναι,τοτε του s6 η μπαταρια θα ειχε παραδωσει γρηγοροτερα πνευμα και θα ηθελε φορτιση.

παντως ενα 20% παραπανω σε σχεση με το s6,δε μου λεει τιποτα.η μπαταρια του δεν ειναι μικρη,3600 ειναι κι αυτο σημαινει πολυ καλη αυτονομια,δε μπορει να ειναι κατωτερο απο ενα z3-g2 με τοσο μεγαλη μπαταρια,κι ας εχει μεγαλυτερη οθονη,ειναι amoled που τα πραγματα θα πρεπε να ειναι καλυτερα.οποτε αν δε διορθωθει με update αυτο το θεματακι,μαλλον πως θα το θεωρησω απλα μετριο,σαν αυτονομια.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το s6 και πήρατε το s7 ( όχι το edge ), στο θέμα μπαταρίας έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα; κι αν ναι κατά πόσο σύμφωνα έστω με την δική σας χρήση;

 

Τώρα βγάζω άνετα την ημέρα (12-ωρο) και με εξαντλητική χρήση σε κάμερα και με όλα ανοιχτά.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δείχνει τα δόντια της σιγά σιγά.

Σήμερα από το πρωί 9 η ώρα που βγήκε από τον φορτιστή,

Με μικτή χρήση wifi data, 45 λεπτά κλήσεις, απενεργοποιημενο το always on screen ,

Τώρα λίγο πριν της δέκα το βράδυ έχω 52% μπαταρία με 2 ώρες και 50 λεπτά οθόνη.

Απίστευτη μπαταρία παιδιά.

 

ΥΓ ίσως μου φαίνεται απίστευτη επειδή το προηγούμενο μου κινητό s6 φλατ με κάτω από δύο φορτίσεις δεν την έβγαζα.

 

Δέκα η ώρα την νύχτα και όχι μόνο είναι ανοιχτό ακόμα αλλά έχει και 52% μπαταρία.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

... Δέκα η ώρα την νύχτα και όχι μόνο είναι ανοιχτό ακόμα αλλά έχει και 52% μπαταρία.

 

Θα μας ξενυχτάει αυτή η μπαταρία περιμένοντας να αδειάσει για να το ξαναφορτίσουμε :lol:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δείχνει τα δόντια της σιγά σιγά.

Σήμερα από το πρωί 9 η ώρα που βγήκε από τον φορτιστή,

Με μικτή χρήση wifi data, 45 λεπτά κλήσεις, απενεργοποιημενο το always on screen ,

Τώρα λίγο πριν της δέκα το βράδυ έχω 52% μπαταρία με 2 ώρες και 50 λεπτά οθόνη.

Απίστευτη μπαταρία παιδιά.

 

ΥΓ ίσως μου φαίνεται απίστευτη επειδή το προηγούμενο μου κινητό s6 φλατ με κάτω από δύο φορτίσεις δεν την έβγαζα.

 

Δέκα η ώρα την νύχτα και όχι μόνο είναι ανοιχτό ακόμα αλλά έχει και 52% μπαταρία.

Πραγματικό τέρας!!!

Θα μας ξενυχτάει αυτή η μπαταρία περιμένοντας να αδειάσει για να το ξαναφορτίσουμε :lol:.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Θα μας ξενυχτάει αυτή η μπαταρία περιμένοντας να αδειάσει για να το ξαναφορτίσουμε :lol:.

 

Ναι κάπως έτσι. :lol:

Εγώ κάτω από 20% δεν κατάφερα να το φτάσω.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά πριν το S7 edge ειχα Note Edge...

Με την ιδια χρήση το Νote edge με το ζορι έβγαζε ενα 24ωρο,ενω το S7 edge βγαζει δύο 24ωρα άνετα.

Στο Νοte αν ειχα ανοικτα τα δεδομένα ή το 4G,η μπαταρία πήγαινε περίπατο.Εδω εχω δεν εχω 4G, η κατανάλωση ειναι χαμηλή.

Με την powerbank που μου εδωσαν απο το Public,λύθηκε μια για πάντα το θεμα αυτονομίας...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Τώρα βγάζω άνετα την ημέρα (12-ωρο) και με εξαντλητική χρήση σε κάμερα και με όλα ανοιχτά.

 

Με τα απλά(flat) σίγουρα; Γιατί για τα edge έχουν ποστάρει πολλά άτομα την καλύτερη αυτονομία αλλά τα flat με ενδιαφέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είχατε το s6 και πήρατε το s7 ( όχι το edge ), στο θέμα μπαταρίας έχετε δει καλύτερα αποτελέσματα; κι αν ναι κατά πόσο σύμφωνα έστω με την δική σας χρήση;

 

s6 με s7 (flat) είναι στο 30% η διαφορα τους (s6 με s7 edge είναι χαος, ισως αγγιζει το +50% οθονη για το s7 edge), μεγαλη υποθεση για το φετινο μοντελο...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δείχνει τα δόντια της σιγά σιγά.

Σήμερα από το πρωί 9 η ώρα που βγήκε από τον φορτιστή,

Με μικτή χρήση wifi data, 45 λεπτά κλήσεις, απενεργοποιημενο το always on screen ,

Τώρα λίγο πριν της δέκα το βράδυ έχω 52% μπαταρία με 2 ώρες και 50 λεπτά οθόνη.

Απίστευτη μπαταρία παιδιά.

 

ΥΓ ίσως μου φαίνεται απίστευτη επειδή το προηγούμενο μου κινητό s6 φλατ με κάτω από δύο φορτίσεις δεν την έβγαζα.

 

Δέκα η ώρα την νύχτα και όχι μόνο είναι ανοιχτό ακόμα αλλά έχει και 52% μπαταρία.

 

Το απλό ή το edge?

Link to comment
Share on other sites

Το απλό ή το edge?

 

Το edge.

Τώρα είμαι 4 ώρες και 50 λεπτά με 30%μπαταρία.

 

https://www.dropbox.com/sh/vr81n9v6maae2hy/AAA-il17dBRHb0iZamE1odkOa?dl=0

Edited by kountoura
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 Edge] Η εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...