Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι για το σ7 edge ,εγω ενδιαφερομαι για το απλο.

Δεν πρόσεξα το "flat".

Εδώ είσαι:

http://www.tech-in.gr/samsung-2-pack-screen-protectors-g930f-galaxy-s7-et-fg930ctegww.html

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε να προτείνετε κάποιο γυαλί προστασίας για το s7 edge που να συνδυάζεται με την θήκη της uag;

Κανείς δεν θα σου προτείνει, γιατί δεν κάθετε κανένα τζάμι προστασίας σωστά, λόγω καμπυλώτητας της οθόνης.

Όλα έχουν τα προβλήματά τους, γι'αυτό και έχουμε στραφεί οι περισσότεροι σε μεμβράνες...

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν θα σου προτείνει, γιατί δεν κάθετε κανένα τζάμι προστασίας σωστά, λόγω καμπυλώτητας της οθόνης.

Όλα έχουν τα προβλήματά τους, γι'αυτό και έχουμε στραφεί οι περισσότεροι σε μεμβράνες...

 

S7 Edge

 

Σε ευχαριστώ πολύ..το ξέρω ότι είναι δύσκολο να βρω γυαλί απλά έλεγα μπας και ξέρει κανείς από το forum κάποιο το οποίο να κάθεται καλά.Έχω αλλάξει και εγώ καμιά 3άρα γυαλιά και είπα να κάνω μία τελευταία προσπάθεια. Άρα για μεμβράνη με κόβω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόσεξα το "flat".

Εδώ είσαι:

http://www.tech-in.gr/samsung-2-pack-screen-protectors-g930f-galaxy-s7-et-fg930ctegww.html

 

S7 Edge

 

Σε ευχαριστώ πολύ παρόλο που δεν έχει απόθεμα. Θα περιμένω. Να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη θήκη https://www.spigen.com/products/galaxy-s7-edge-case-neo-hybrid?variant=12164611969 δεν κράταγε ούτε για πλάκα την Screenknight μεμβράνη επάνω. Αναγκάστικα να κόψω τη μεμβράνη στις γωνίες και στα edge σημεία ώστε να εφαρμόσει σωστά χωρίς θέμα. Πέρα από τις γνωστές "λακούβες" όλα καλά πλέον!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

 

ψαχνω για τζαμι στο S7 που να καθεται σωστα με την θηκη Spigen Rugged Armor. (https://www.skroutz.gr/s/9507937/Spigen-Rugged-Armor-Black-Galaxy-S7.html)

 

εχουμε καποια προταση που αποδεδειγμενα να μην εχει προβληματα με ξεκοληματα κτλ κτλ?

μετα τον καταιγισμο απαντησεων... :lol:

απο οτι καταλαβα, κανενα τζαμι δεν καθεται καλα. Καμια προταση για μεμβρανη;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια μεμβράνη της samsung κάθεται με την spigen rugged armor;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πήγα και πήρα tempered glass και η εμπειρία μου δεν είναι καλή....

Το τοποθέτησαν στο κατάστημα και αρχικά έδειχνε μια χαρά, μετά παρατήρησα του κηλίδες ουράνιου τόξου στο κέντρο (Newton rings), καθώς πατάς στο σημείο αυτό παραμορφώνονται ανάλογα με το πάτημα του δακτύλου.

Επίσης με πιο προσεκτική παρατήρηση, φαίνονται τα pixels!!! οκ πολύ μικρά αλλά νομίζω ότι είναι λόγο του glass... και το πήρα και ακριβό 25e, μου το πούλησε για τοπ ποιότητα.... !!!! :ooch: :ooch: :ooch:

Απόκριση όμως έχει καλή ακόμα και στο πλάι...

ποιες είναι οι εμπειρίες σας από tempered glass ?

Βασικά θα του βάλω την Unicorn Beetle Pro θήκη η οποία δεν πετά το τζαμάκι/ ζελατίνη , καθώς κουμπώνει...

https://www.supcase.com/unicorn-beetle-pro-cases-for-smartphones-tablets.html

 

Τελικά το ουράνιο τόξο εξαφανίστηκε χωρίς να κάνω τπτ ... !

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια μεμβράνη της samsung κάθεται με την spigen rugged armor;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ έβαλα μια "3MK ARC Curved protector" μεμβράνη με την θήκη αυτή και έκατσε καλά χωρίς να την σηκώνει, βέβαια είναι αρχή ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια μεμβράνη της samsung κάθεται με την spigen rugged armor;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως για Spigen θήκες που πιάνουν σφιχτά, ταιριάζουν μεμβράνες τύπου curved.

Γι'αυτό η Spigen διαθέτει μόνο τέτοιες.

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αν βαλω το screen protector απο τα mediamarkt μαζι με θηκη spigen liquid clear https://www.skroutz.gr/s/9507965/Spigen-Liquid-Crystal-Galaxy-S7-Edge.html

Θα καθεται καλα το screen protector η θα φευγει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στο MM βάζει μεμβράνη.Δεν κάνει και καμιά δουλειά τρελή,άντε τις γρατσουνιές να κόψει.Δεν φεύγει με καμία θήκη βέβαια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος την μεμβράνη x one για το s7 το flat;

Αυτή: https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-samsung-galaxy-s7-edge-sm-g935-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v2-japan αλλά για το flat

Edited by Anonymous29
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως για Spigen θήκες που πιάνουν σφιχτά, ταιριάζουν μεμβράνες τύπου curved.

Γι'αυτό η Spigen διαθέτει μόνο τέτοιες.

 

S7 Edge

Δυστυχώς ούτε αυτή ταίριαξε την πέταξε από τα πλάγια. Γυμνό θα το έχω και να πάει να γα......!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ούτε αυτή ταίριαξε την πέταξε από τα πλάγια. Γυμνό θα το έχω και να πάει να γα......!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποια πέταξε, την Spigen curved;

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ποια πέταξε, την Spigen curved;

 

S7 Edge

Ναι. Στις άκρες δεν κολλούσε καλά. Μισή ώρα πίεζα να κολλήσει αλλά τίποτα. Έβαλα και την spigen rugged armor και την πέταξε μια και καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στις άκρες δεν κολλούσε καλά. Μισή ώρα πίεζα να κολλήσει αλλά τίποτα. Έβαλα και την spigen rugged armor και την πέταξε μια και καλή.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μου κάνει εντύπωση, σε εμένα με slim armor έχει κάτσει άψογα.

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση, σε εμένα με slim armor έχει κάτσει άψογα.

 

S7 Edge

Σκέφτηκα να παραγγείλω την slim fit αλλά δεν κόλλησε στις άκρες ή ρημάδα. Και δοκίμασα και τις δυο. Μπήκαν άψογα χωρίς το παραμικρό αλλά.. Και δύο γνήσιες samsung τις πέταξε για πλάκα. Δεν ξέρω το γυαλί αν θα κάτσει χωρίς να το πετάξει..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω με γυμνή οθόνη και πααααρα πολύ προσοχή, έχει παρατηρήσει κανείς αν γίνονται σημαδάκια ή γρατζουνιές;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω το γυαλί αν θα κάτσει χωρίς να το πετάξει..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω...

 

S7 Edge

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήθελα να ρωτήσω με γυμνή οθόνη και πααααρα πολύ προσοχή, έχει παρατηρήσει κανείς αν γίνονται σημαδάκια ή γρατζουνιές;

Γίνονται!!!

 

S7 Edge

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοντεύω μήνα.

Είχα βάλει και για λίγες μέρες την ζελατίνα από media markt αλλά την έβγαλα,γιατί τελικά είναι άθλια.

Δεν έχει κανένα ψεγάδι η οθόνη προς το παρών.

Αν θα κάνει αργότερα,ίδωμεν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έχει δοκιμάσει κανείς να μας πει αν αφήνει σημάδια στην οθόνη γιατί κάτι τέτοιο διάβασα.. http://www.skroutz.gr/s/8445263/Samsung-Clear-View-Cover-Black-Galaxy-S7-Edge.html

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να παρω ιντερνετ από σταθερο υπολογιστη, ενσύρματα? Κανενα καλωδιο, η ανταπτορας, ξερω γω, υπαρχει κανενας τροπος, κανενα αξεσουάρ για κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...