Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά με ringke slim black και ultimate shield που έβαλα χτες και κόλλησε άψογα δεν νομίζω ότι θα ασχοληθώ πάλι με το θέμα..

 

Η μεμβράνη παρότι με φόβιζε λόγω τοποθέτησης με υγρό, μπήκε τέλεια χωρίς φουσκάλες κτλ, έχει άψογα κοψίματα, δεν χαλάει τα χρώματα καθόλου όπως και την απόκριση της οθόνης. Το μόνο που υστερεί σε σχέση με κάποιο tempered είναι η αίσθηση στο σκρολάρισμα αφού δεν είναι τόσο smooth αλλά προσωπικά δεν με απασχολεί.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!

Είμαστε εδώ για το review αυτού του tempered glass

http://plusmobi.net/thiki-theke-case-Θήκες-Samsung-Galaxy-S7-Edge/3MK-Γυαλί-προστασίας-για-Samsung-Galaxy-s7-edge-tempered-glass-MAX-3D-BLACK-MAYRO

Με μια καθυστέρηση για να μπορέσω να δοκιμάσω αρκετές ώρες την συμπεριφορά του με spigen Rugged Armor, nillkin nature, και samsung leather case.

Ξεκινάω με τα θετικά που είναι αρκετά και στο τέλος το αρνητικό κομμάτι.

Ναι αυτό το αρνητικό κομμάτι πάντα θα υπάρχει νομίζω όσο υπάρχουν edge οθόνες.

Πρόκειται για ένα tempered glass αρκετά κοντά σε αληθινό γυαλί,κάτι που δύσκολα συναντάμε.

Τα χρώματα που βλέπω είναι με σχεδόν καμία αλλοίωση.

Η κόλλα που έχει δείχνει αρκετά δυνατή.

Το λέω αυτό γιατί τις μέρες που το χρησιμοποιώ δεν έχω ακούσει μέχρι στιγμής κρακ ούτε στο home button ούτε πουθενά.

Το κόψιμο στο home button είναι με ακρίβεια δέκατο του χιλιοστου.

Δεν δίνει την αίσθηση ότι είναι πολύ βαθιά όταν το πατάς.

Καλύπτει σχεδόν το 100% της οθόνης και δεν ξέρω αν είναι 2.5d, αλλά δείχνει να μην γρατζουναει στις γωνίες.

Με τις θήκες που ανέφερα στην αρχή, αν τις φορέσω με προσοχή δεν ξεκκολαει.

Δεν φαίνεται με γυμνό μάτι να σηκώνεται.

Ωστόσο με την leather case, ίσως σηκώνεται από το πλάι μερικά δέκατα και το κατάλαβα στην απόκριση οθόνης.

Με τις άλλες δύο τα πράγματα είναι καλά.

Φτάσαμε στο αρνητικό κομμάτι, την απόκριση οθόνης.

Μιλάμε μόνο για ένα μέρος της οθόνης, σε μένα κάπου στην μέση της οθόνης δεξιά, στου Βαγγέλη στην μέση κάπου της οθόνης αριστερά.

Σε μένα κάποιες φορές στο πληκτρολόγιο SwiftKey το "π" και το κουμπί "αποστολή" του viber θέλει λίγο ποιο δυνατό πάτημα.

Η απόκριση οθόνης λοιπόν σε αυτά τα σημεία είναι εμφανές ότι έχει ένα θεματακι.

Ήμουν έτοιμος να το πετάξω χθες το βράδυ.

Αλλά τελευταία στιγμή το μετάνιωσα.

Εδώ να σημειωθεί η αρρώστια μου με το τέλειο.

Έβαλα επίτηδες χωρίς προσοχή την rugged armor για να ξεκκολησει.

Και όμως δεν ξεκκολησε.

Φυσικά δεν συστήνω σε κανέναν να βάλει θήκη με αυτό το tempered χωρίς προσοχή.

Πρόκειται για μία πολύ καλή επιλογή στην προστασίας οθόνης.

Κάνοντας μια μικρή υποχώρηση στο συγκεκριμένο θέμα.

Το τέλειο έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει.

Όλα κάπου πονάνε.

Αν κάτι ξέχασα Βαγγέλη παρακαλώ να συμπληρώσεις - διορθώσεις!

 

Αν ειναι ευκολο καποια στιγμη μερικες φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ευκολο καποια στιγμη μερικες φωτογραφιες

 

Φίλε μου σήμερα το βράδυ μόλις πάω σπίτι θα το βγάλω.

Παρόλο που η απόκριση είναι ελάχιστα μειωμένη σήμερα άρχισε να με ενοχλεί.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, θα ηθελα προτασεις για fast charger φορτιστη για galaxy s7 edge

Έχω τον qc 2.0...Ποιοτικότατος

http://m.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S6-QC3_0-2_4A-30W-Dual-USB-EU-Adapter-Charger-With-Power3S-Tech-p-1047935.html

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο ειδα απο της τιμες κοιτουσα θηκες που εχει και εχουν ξεφυγει ειδικα στη spigen στην τιμη που εχει μια το καταστημα αυτο περνω 4-5 spigen απο ebay , ειπαμε premiun συσκευη να βγαλει ενα κερδος αλλα ξεφυγαμε τελειως θηκες τον 5-7 ευρω να της δινει 40 ευρω

 

Αυτο ακριβως!!!

Και επισης ακομα δινει απο σπιγκεν ζελατινα τον παλιο κωδικο με τιμη στον θεο!! Εντάξει ειπαμε οκ!! Να βγαλετε οκ μαζι σας!! Αλλα οχι ετσι!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως!!!

Και επισης ακομα δινει απο σπιγκεν ζελατινα τον παλιο κωδικο με τιμη στον θεο!! Εντάξει ειπαμε οκ!! Να βγαλετε οκ μαζι σας!! Αλλα οχι ετσι!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμείς φίλε γράψαμε για τζαμακι που κάθετε καλά στο τηλέφωνο και σε καλή τιμή τώρα τι δουλειά έχουν οι τιμές τις spigen και η διαφήμιση προς το συγκεκριμένο μαγαζί δεν καταλαβαίνω; τελικά στην Ελλάδα δεν είναι να ασχοληθεί κανείς με τίποτα η παρεξήγηση είναι εύκολη,εγώ δεν ξαναγράφω στο συγκεκριμένο νήμα απαράδεκτο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλη η διαφήμιση που κανατε στο plusmobi. Αλλα οι τύποι ειναι καθαρα απατεωνες!!!!

Οτι και αν παρεις για πλάκα 10 με 20 ευρώ πανω απο τα αλλα καταστήματα στο σκρουτζ!!! Και να εχει π τύπος το μοναδικο και καλυτερο προιον δεν του τα δινω!!! Γιατι απο την πρώτη στιγμή κοροιδευει κοσμο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δώσαμε το link του plusmobi.net (και όχι του skroutz για να διαλέξει κάποιος όποιο κατάστημα θέλει)

Γιατί μόνο αυτό το κατάστημα στην Ελλάδα έχει αυτό το tempered glass.

Οι άνθρωποι μου πούλησαν μεμβράνη με όνομα tempered glass.

Είχα γράψει εδώ την περίπτωση αυτή, και φυσικά το έστειλα πίσω και μου επέστρεψαν τα χρήματα.

Και εγώ που έβαλα το link προσωπικά δεν το έχω σε μεγάλη εκτίμηση το συγκεκριμένο κατάστημα.

Ήθελα να δείξω το προϊόν όμως και αυτό ήταν το μόνο κατάστημα που το είχε.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλη η διαφήμιση που κανατε στο plusmobi. Αλλα οι τύποι ειναι καθαρα απατεωνες!!!!

Οτι και αν παρεις για πλάκα 10 με 20 ευρώ πανω απο τα αλλα καταστήματα στο σκρουτζ!!! Και να εχει π τύπος το μοναδικο και καλυτερο προιον δεν του τα δινω!!! Γιατι απο την πρώτη στιγμή κοροιδευει κοσμο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μου αν διαβάζες όλα τα σχετικά ποστ θα έβλεπες δεν έγινε καμία διαφήμιση,τα παιδιά είπαν τη γνώμη τους ( που απο οτι καταλαβαινω δεν ειναι και θετικες σχετικα με το tempered glass)δεν διαφημισαν το σαιτ τώρα σχετικά με τις τιμές που πουλάνε είναι δικό τους θέμα και όλοι τους αξιολογουμε για αυτές νομίζω είσαι άδικος με μέλη που έχουν συνεισφέρει στην ενημέρωση μας.

Edited by kloze
:alien:
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κραζω τα παιδια!!! Και μπραβο τους για την δοκιμή και την κριτική που καναν!!!

Απλα το καταστημα αυτο ειναι για μεγαλες φαπες!!!! Αυτό!

Παράδειγμα για τιμες εφερα για τις σπιγκεν. Για το τζαμακι οκ!!!! Και παλι αν το βρεις απο αλλου θα εχει τουλαχιστον την μιση τιμη!!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κραζω τα παιδια!!! Και μπραβο τους για την δοκιμή και την κριτική που καναν!!!

Απλα το καταστημα αυτο ειναι για μεγαλες φαπες!!!! Αυτό!

Παράδειγμα για τιμες εφερα για τις σπιγκεν. Για το τζαμακι οκ!!!! Και παλι αν το βρεις απο αλλου θα εχει τουλαχιστον την μιση τιμη!!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μηπως τελικα εχεις καποιο θεμα με το συγκεκριμενο καταστημα?

Οι Spigen τιμες δεν εχουν καμια σχεση με την ελληνικη πραγματικοτητα - αυτη τη στιγμη στο skroutz οι θηκες πανω κατω ειναι στις ιδιες τιμες οπως βλεπω εγω αυτη τη στιγμη - γιατι τοσο μενος με το συγκεκριμενο καταστημα ?

 

Αν συγκρινεις τιμες amazon & ebay εννοειται πως κανενα καταστημα δεν μπορει να τις πιασει γιατι εκει τα προιοντα της τα πουλαει η ιδια η Spigen! οπότε γιατι αντιδρας ετσι για τις τιμες ?

Δεν ειναι λογικο να υπαρχει αυτη η διαφορα?

εν πασει περιπτωση το θεμα μας δεν ειναι το καταστημα αυτο , αλλά το προιον και κατα ποσο ειναι ή οχι καλο.

Προσωπικα εχω 3MK για S7 Curved Arc και ειναι αψογη - για 14.90 που την πηρα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και θα τους ξαναπροτιμησω στο μελλον για την εξυπηρετηση.

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τελικα εχεις καποιο θεμα με το συγκεκριμενο καταστημα?

Οι Spigen τιμες δεν εχουν καμια σχεση με την ελληνικη πραγματικοτητα - αυτη τη στιγμη στο skroutz οι θηκες πανω κατω ειναι στις ιδιες τιμες οπως βλεπω εγω αυτη τη στιγμη - γιατι τοσο μενος με το συγκεκριμενο καταστημα ?

 

Αν συγκρινεις τιμες amazon & ebay εννοειται πως κανενα καταστημα δεν μπορει να τις πιασει γιατι εκει τα προιοντα της τα πουλαει η ιδια η Spigen! οπότε γιατι αντιδρας ετσι για τις τιμες ?

Δεν ειναι λογικο να υπαρχει αυτη η διαφορα?

εν πασει περιπτωση το θεμα μας δεν ειναι το καταστημα αυτο , αλλά το προιον και κατα ποσο ειναι ή οχι καλο.

Προσωπικα εχω 3MK για S7 Curved Arc και ειναι αψογη - για 14.90 που την πηρα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και θα τους ξαναπροτιμησω στο μελλον για την εξυπηρετηση.

Καλη συνεχεια!

 

Eισαι σιγουρος για το 14.90? 24,9 βλεπω στην σελιδα τους

Link to comment
Share on other sites

Eισαι σιγουρος για το 14.90? 24,9 βλεπω στην σελιδα τους

Βλέπεις το τζαμακι το οποίο θα το άφηνε στα 20 ευρώ για το myphone ο φίλος μιλάει για τη ζελατίνα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενα καταστημα στην θεσσαλονικη που να εχει ζελατινα η tempred glass που πιανει ολη την επιφανειακα και να την περναει κιολας?Ας εχει οσο θελει σαν τιμη τουλαχιστον να βαλω μια φορα και να περαστει σωστα

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Βλέπεις το τζαμακι το οποίο θα το άφηνε στα 20 ευρώ για το myphone ο φίλος μιλάει για τη ζελατίνα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι εννοούσες θα το άφηνε 20 € για το myphone; Πώς μπορούμε να το πάρουμε 20€;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τελικα εχεις καποιο θεμα με το συγκεκριμενο καταστημα?

Οι Spigen τιμες δεν εχουν καμια σχεση με την ελληνικη πραγματικοτητα - αυτη τη στιγμη στο skroutz οι θηκες πανω κατω ειναι στις ιδιες τιμες οπως βλεπω εγω αυτη τη στιγμη - γιατι τοσο μενος με το συγκεκριμενο καταστημα ?

 

Αν συγκρινεις τιμες amazon & ebay εννοειται πως κανενα καταστημα δεν μπορει να τις πιασει γιατι εκει τα προιοντα της τα πουλαει η ιδια η Spigen! οπότε γιατι αντιδρας ετσι για τις τιμες ?

Δεν ειναι λογικο να υπαρχει αυτη η διαφορα?

εν πασει περιπτωση το θεμα μας δεν ειναι το καταστημα αυτο , αλλά το προιον και κατα ποσο ειναι ή οχι καλο.

Προσωπικα εχω 3MK για S7 Curved Arc και ειναι αψογη - για 14.90 που την πηρα εμεινα απολυτα ικανοποιημενος και θα τους ξαναπροτιμησω στο μελλον για την εξυπηρετηση.

Καλη συνεχεια!

 

Για ελληνικα δεδομενα τιμων μιλαω και οι τυποι ειναι απλα στον θεο . Ειχα παρει στην αρχη απο αυτους 2 πραγματακια και μου βγήκαν σκαρτα!!!

 

Δεν ασχοληθηκα αλλα απο τοτε μονο για κραξιμο ειναι με τέτοιες τιμες!!!

Οκ αν γουσταρετε εσεις η επειδη το myphone το εκανε διαφήμιση η μπλα μπλα οκ μπραβο σας που σας τρώει τοτε!!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω λίγο μια παράγραφο από τους Ο.Π.Χ. η οποία δυστυχώς κάποιες φορές δεν λαμβάνεται υπόψιν από κάποια μέλη.

«Μπορείτε να ασκείτε κριτική στις ιδέες όχι όμως και στους ανθρώπους». Πιο συγκεκριμένα: Τα μέλη του myphone.gr μπορούν να ασκήσουν κριτική στις ιδέες, εφόσον αιτιολογήσουν την άποψή τους με την παράθεση των απαιτούμενων στοιχείων. Ωστόσο, δεν θα πρέπει να ασκούν κριτική στους ανθρώπους.

Τι ακριβώς θέλει να πει εδώ ο ποιητής; Η κοινότητα μας είναι ανοιχτή στην κριτική όταν πχ. αναφερόμαστε σε μια εταιρεία και στην τυχόν κακή εμπειρία μας στην όποια συναλλαγή είχαμε. Είμαστε όμως υποχρεωμένοι να εκφραζόμαστε κόσμια. Δυσφημιστικές εκφράσεις χαρακτηρισμοί ύβρεις κ.τ.λ.π. όταν αναφερόμαστε σε πρόσωπα-εταιρείες δεν επιτρέπονται. Το να πούμε π.χ. ότι ένα προιόν είναι ακριβό είναι δεκτό. Το να πούμε όμως ότι ο τάδε είναι απατεώνας γιατί οι τιμές στα προιόντα του είναι ανεβασμένες σε σχέση με άλλα καταστήματα δεν επιτρέπεται σε καμία περίπτωση. Εννοείται ότι ανάλογες εκφράσεις αφαιρούνται άμεσα και επιφέρουν κυρώσεις εφόσον επαναλαμβάνονται. Ειδικά αν έχει προηγηθεί ενημέρωση από την Ο.Δ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα..νέος κάτοχος Galaxy S7 και ψάχνομαι για tempered glass..έχετε να προτείνετε κάποιο καλο που να μην αφήνει μεγάλα κενά στις άκρες της οθόνης; Έχω ψάξει στο σκρουτζ κ ειμαι ανάμεσα σε 2...

 

http://www.gadget-shop.gr/tempered-glass-samsung-galaxy-s7-g930-5-1-9h-0-26mm-vt

 

http://www.gadget-shop.gr/tempered-glass-samsung-galaxy-s7-g930-5-1-9h-0-26mm-trans-full

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το s7 και ενδιαφερομαι για την θηκη spigen rugged armor, καθως την προτεινετε και εσεις αλλα μου αρεσει και εμενα, εχω ενα θεμα ομως δεν ξερω να του βαλω Ζελατινα η Glass τι θα προτινατε εσεις με αυτην την θηκη, κατα προτιμηση απο amazon μεχρι 15 ευρω;

http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-screen-protector/

Αυτη εδω αξιζει;

 

Τελικά με αγνοησαν και τους έκανα αρνητική αξιολόγηση στο ebay. Σε 5 λεπτά μου έστειλαν αυτό :

 

Hello,

 

Thank you for the reply.

 

We will be able to send you a refund for the item.

 

When processing a refund, we usually ask our customers to send us back the product to our facilities.

However, we are willing to make a special exception for you to avoid return shipping costs.

 

We will accept a "Photo Return" to expedite the Return process.

 

Please follow the directions below:

> BREAK THE PRODUCT.

Destroy it beyond use to the best of your abilities. (i.e.: cut the TPU/screen protector, break the frame)

> Take a picture of broken product.

In the photo, include a piece of paper with your User ID, date of purchase, and current date written on it.

> Send us the photo.

 

Once we verify it as completely unusable, we will claim it to be "returned" and process the refund.

 

Please let us know if you have any further questions or concerns regarding this process.

Thank you and have a great day!

 

Πια ακριβώς λες γιατί θέλω και εγώ μια εντελώς διαφανή και καλή .. και αν είναι η καλύτερη... μπορείς να δώσεις ένα LINK θα με υποχρεώσεις χεχε.

Να έρχεται η θήκη σε μια βδομάδα όχι έναν μήνα αν είναι δυνατόν.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Καποια θηκη δοκιμασμενη για το s7 edge;;προς spigen να κοιταξω;;καποιο μοντελο δοκιμασμενο;;

 

Spigen rugged για προστασία σε μικρό σχετικά μέγεθος και otterbox strada σε τύπου flip.

Link to comment
Share on other sites

Spigen rugged armor.

Όντως κορυφαία αυτή

Επίσης δες vrs single fit και την iluvv σε αυτό το στυλ ολες.

Καλες θηκες έχουν και η caseology, incipio, diztronic, nillkin

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...