Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλλαγή οθόνης έγινε απο αυτούς ή από τη samsung? Η αδιαβροχοποίηση γνωρίζεις εάν εξακολουθεί να υπάρχει?

Επειδή είχα περάσει κι εγώ νανοτεχνολογία στο προηγούμενο edge μου πρέπει να πω ότι και στο δικό μου, κι ενώ το πρόσεχα πολύ, εμφανίστηκε μια μικρή γρατζουνιά.

Τώρα δεν του έχω περάσει τίποτα και σκέφτομαι αυτό εδώ

https://www.regroup.gr/default/388/city/10/deals/3938/regroup-goods/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=moS110816_goods

Τουλάχιστον να το πάρω στα 8 ευρώ, όχι στα 22 που ζητάνε στα media markt. Eχει κανείς εμπειρία? Φαντάζομαι ότι μάλλον μια απο τα ίδια θα είναι χωρίς καμία εγγύηση

Η αλλαγη οθονης εγινε απο αυτους και τουλαχιστον εξωτερικα και λειτουργικα το τηλεφωνο ειναι αψογο. Μιλησα με το επισημο σερβις της σαμσουνγκ και μου ειπαν οτι καλυπτεται κανονικα απο εγγυηση η συσκευη. Επισης απο οτι μου ειπαν καθυστερησε τοσο η αλλαγη οθονης επειδη δεν ειχαν διαθεσιμα τα ανταλλακτικα για την αδιαβροχοποιηση εκεινη τη στιγμη και επρεπε να τα παραγγειλουν

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικα μαλλον η νανοτεχνολογια ειναι μεγαλο ψεμα.. ουσιαστικά αλειφουν μια σκληρυντικη επιστρωση πανω στην οθονη σαν αλειφη.. μπορει να παρέχει extra σκληρότητα αλλα σε γρατζουνιες ειναι σαφως πιο ευαισθητο και ειναι απολυτα λογικό.. τετοια υλικα δεν έχουν νοημα σε συσκευες με gorilla ή dragontrail glass..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει κανα μαγαζι στη Θεσσαλονικη που να κανει τοποθετηση screen protector/tempered glass σε Galaxy S7 Edge?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει κανα μαγαζι στη Θεσσαλονικη που να κανει τοποθετηση screen protector/tempered glass σε Galaxy S7 Edge?

Ξέρω δύο στην Τσιμισκή που έχουν tempered. Όπως κατεβαίνεις από ναυαρινου με Τσιμισκή. Πας δεξιά 4-5 μαγαζιά, δίπλα σε κατάστημα κοσμοτε έχει ένα Phoneκατι... Και το άλλο είναι αριστερά, πίσω από την στάση καμαρα ένα υπόγειο.. Στην δεξιά πλευρά του δρόμου και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα ένα γυαλι forever από e-shop, και καλύπτει τη μισή οθόνη... Υπάρχει κάτι που να καλύπτει ολόκληρη, αν όχι γυαλι έστω μια ζελατίνα;; https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160905/d54bbba279e3c1ae57a0a25825951c3e.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα ένα γυαλι forever από e-shop, και καλύπτει τη μισή οθόνη... Υπάρχει κάτι που να καλύπτει ολόκληρη, αν όχι γυαλι έστω μια ζελατίνα;;

 

Ultimate Shield κοιτα απο amazon αγγλιας, αψογη ζελατινα, μετριο γυαλι, διαλεγεις και παιρνεις!

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα..... θα αφήσω καλύτερα σκέτη την οθόνη στο edge μου.....

Ετσι ακριβώς νιώθω τυχερός που δεν ασχολήθηκα ποτε με μεμβρανες σε αυτό το κινητό.

3 μηνες μετά ούτε το παραμικρό δεν έχω επάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ultimate Shield κοιτα απο amazon αγγλιας, αψογη ζελατινα, μετριο γυαλι, διαλεγεις και παιρνεις!

 

παιζει κανα λινκ γιατι δεν εχω ιδεα απο αμαζον;; αν ειναι ευκολο βεβαια..για την ζελατινα, αφου λες ειναι πιο καλη..

Edited by panos_27
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο edge πήρα από ebay 6 ζελατινες.(για μπροστά) Όλες στα σκουπίδια πήγαν.δεν εφαρμοζε καμία. Μου έδωσε ένας φίλος την γνήσια της Samsung και έκατσε τέλεια στην οθόνη. Με το που έβαλα την θήκη της hama στο πλάι ξεκολλησε. Άλλαξα θήκη και έκοψα στις γωνίες ελάχιστα την ζελατίνα και πλέον κανένα θέμα. Προς το παρόν κάθομαι με αυτήν την ζελατίνα
Link to comment
Share on other sites

Και μερικές φωτογραφίες.

https://1drv.ms/f/s!AjRN3zfEmKdF3k0uMi38Xbh8zfNi

 

Τρίτη μέρα σήμερα με το tempered glass celly από κωτσοβολο.

Σε συνδυασμό με την συγκεκριμένη θήκη δεν έχει δείξει σημάδια ότι θα ξεκκολησει.

Στο πάνω μέρος του ακουστικού που είχα αναφέρει δύο μικρές φουσκαλιτσες δεν έχουν φύγει ούτε πρόκειται.

Μικρό το κακό. Αυτό.

Πατώντας πάνω στο ακουστικό ακούγεται ένα κρατς κρατς.

Γύρω γύρω από την τρύπα του ακουστικού έχει κόλλα.

Φαίνεται να έχει κολλήσει μόνο από την πάνω μεριά σε εκείνο το σημείο και όταν πατάω εκεί πάει να κολλήσει και το κάτω μέρος, μόλις παίρνω το χέρι ξεκκολαει.

Μικρό το κακό. Και αυτό. Γιατί εκεί πάνω στο ακουστικό αν δεν είσαι προβληματικος σαν εμένα δεν πατάς.

Το κακό λοιπόν είναι ότι με ένα χέρι δυσκολεύομαι αρκετά να κατεβάσω την μπάρα ειδοποιησεων.

Το έχω λύσει βέβαια με χειρονομία νοβα.

Δεν παύει να είναι πρόβλημα όμως.

Σε γενικές γραμμές και με αυτή την θήκη είναι ένα καλό προϊόν.

Για τα δεδομένα που ξέρουμε καλό όχι γενικά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

παιζει κανα λινκ γιατι δεν εχω ιδεα απο αμαζον;; αν ειναι ευκολο βεβαια..για την ζελατινα, αφου λες ειναι πιο καλη..

 

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B01CO5KC1U/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1473154835&sr=8-1&pi=SY200_QL40&keywords=ultimate+shield+s7&dpPl=1&dpID=41UDdFXUMTL&ref=plSrch

Για μπροστά μόνο, συνιστώ να κόψεις από μόνος σου τις γωνίες αν θες να βάλεις θήκη αλλιώς θα την πετάξει η θήκη τη μεμβράνη

Link to comment
Share on other sites

To κάνω μια επικόλληση εδώ, μήπως είναι σχετικότερο νήμα.

Συγγνώμη για το διπλό ποστ.

 

Καλημέρα, επειδή έχω μια SD 32 GB Sandisk Ultra από εποχή Xperia Z με την οποία δεν είχα θέμα σε 2 άλλα κινητά, αλλά επειδή είχα διαβάσει ότι οι Sandisk δεν συνεργάζονται καλά με το κινητό μας, λέτε κάποια μικροκολλήματα να οφείλονται σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

To κάνω μια επικόλληση εδώ, μήπως είναι σχετικότερο νήμα.

Συγγνώμη για το διπλό ποστ.

 

Καλημέρα, επειδή έχω μια SD 32 GB Sandisk Ultra από εποχή Xperia Z με την οποία δεν είχα θέμα σε 2 άλλα κινητά, αλλά επειδή είχα διαβάσει ότι οι Sandisk δεν συνεργάζονται καλά με το κινητό μας, λέτε κάποια μικροκολλήματα να οφείλονται σε αυτό;

Ναι φίλε μου και σε ενα φίλο με μια παλια sd του έκανε κολλήματα μολις εβαλε Samsung κανένα θέμα.

Είναι λίγο ιδιοτροπα με αλλες μαρκες το έχουμε πει πολλές φορές εδω μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη μέρα σήμερα με το tempered glass celly από κωτσοβολο.

Σε συνδυασμό με την συγκεκριμένη θήκη δεν έχει δείξει σημάδια ότι θα ξεκκολησει.

Στο πάνω μέρος του ακουστικού που είχα αναφέρει δύο μικρές φουσκαλιτσες δεν έχουν φύγει ούτε πρόκειται.

Μικρό το κακό. Αυτό.

Πατώντας πάνω στο ακουστικό ακούγεται ένα κρατς κρατς.

Γύρω γύρω από την τρύπα του ακουστικού έχει κόλλα.

Φαίνεται να έχει κολλήσει μόνο από την πάνω μεριά σε εκείνο το σημείο και όταν πατάω εκεί πάει να κολλήσει και το κάτω μέρος, μόλις παίρνω το χέρι ξεκκολαει.

Μικρό το κακό. Και αυτό. Γιατί εκεί πάνω στο ακουστικό αν δεν είσαι προβληματικος σαν εμένα δεν πατάς.

Το κακό λοιπόν είναι ότι με ένα χέρι δυσκολεύομαι αρκετά να κατεβάσω την μπάρα ειδοποιησεων.

Το έχω λύσει βέβαια με χειρονομία νοβα.

Δεν παύει να είναι πρόβλημα όμως.

Σε γενικές γραμμές και με αυτή την θήκη είναι ένα καλό προϊόν.

Για τα δεδομένα που ξέρουμε καλό όχι γενικά.

 

Ακριβώς όπως τα λέει ο φίλος, εγώ το έχω με nilkin nature πάντως χωρίς θήκη δεν έχει κανένα θέμα αλλά είναι δυνατόν να μην έχεις θηκη;

:alien:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιες πειτε μου (μαλλον καλυτερα δειξτε μου) αν γινεται, πως περνιεται ενα tempered glass σε Galaxy S7. Εχω χαλασει 3 μεχρι στιγμης. Δεξια και αρισττερα και λιγο πανω και κατω μου εχει αφησει θολουρα. Το πιεζω στα σημεια αυτα να φυγει αλλα τιποτα. Σαν να ειναι αερας εγκλωβισμενος ενα πραγμα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιες πειτε μου (μαλλον καλυτερα δειξτε μου) αν γινεται, πως περνιεται ενα tempered glass σε Galaxy S7. Εχω χαλασει 3 μεχρι στιγμης. Δεξια και αρισττερα και λιγο πανω και κατω μου εχει αφησει θολουρα. Το πιεζω στα σημεια αυτα να φυγει αλλα τιποτα. Σαν να ειναι αερας εγκλωβισμενος ενα πραγμα.

Έτσι κάθονται, αν όχι όλα, τα περισσότερα. Δε κάνεις κάτι λάθος εσύ.

 

*s7 edge*

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα Toshiba λέτε να κανει τα ίδια;

 

Επίσης, παρέλαβα spigen thin fit case και ειναι ο,τι κοντινότερο στο να ειναι γυμνό το κινητό. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο το προστατεύει...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Θα αποχαιρετήσω το αγαπημένο μου ?Nexus 6p γιατι θα μου δώσουν εταιρικό το 7 edge.

Επειδή θα κυκλοφορώ και σε μυστήριους χωρους (πχ εργοτάξια) , θα ήθελα να μου προτείνετε :

 

1)Μια με πορτάκι που να προστατευει ικανοποιητικά το κινητό .Ειδα την απλή official , ειναι καλή ?

2)Μια back case η οποία να δίνει πολύ καλή προστασία σε πτώσεις , ακομα και απο το πλαι αν γινεται (λογω του σχεδιασμού του κινητού)

3)Ενα tempered glass που να προστατευει και το πλάι.

 

Αν αυτα υπάρχουν και σε ελληνικά μαγαζιά, ακομα καλύτερα, αλλιώς απο amazon (UK/DE)

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Θήκη με πορτάκι θες κάτι απλό? Η με άνοιγμα? Αν είναι για απλή πάμε σε οποιοδήποτε κατάστημα με κινητά θα βρεις άμεσα ή wind τουλάχιστον εδώ Θεσσαλονίκη που πήγα είχε σε αρκετούς συνδυασμούς χρωμάτων, εμένα προσωπικά με βολέψε αρκετά η Led view, με μεγάλο αρνητικό ότι δεν κρατιέται το καπάκι έστω μαγνητικά, για θήκη πλάτης έχω διάφορες αλλά για να έχει απλά καλύτερο κρατήμα, τα tempered glass δυστυχώς είναι πονεμένη ιστορία
Link to comment
Share on other sites

Δύο θέλω.Μια flip και μία απλή.

Και οι δύο μα έχουν σχετική αντοχή σε πτώση.

Ή flip δεν με νοιάζεινα έχει τζαμακι

 

Για flip σου ειπα την πιο ευκολη λυση , πας σε ενα μεγαλο καταστημα και διαλεγεις τι ακριβως σου αρεσει , σε καταστηματα wind πετυχα την μεγαλυτερη ποικιλια , γενικοτερα πιστευω οτιδηποτε flip παρεις παρεχει αρκετη προστασια

 

Δυστηχως οι θηκες πλατης προσφερουν ελαχιστη προστασια στις edge πλευρες , το χειλος για προστασια ειναι επανω και κατω στα πλαγια η προστασια ειναι σχεδον μηδενικη

Link to comment
Share on other sites

Με κάρτα Toshiba λέτε να κανει τα ίδια;

 

Επίσης, παρέλαβα spigen thin fit case και ειναι ο,τι κοντινότερο στο να ειναι γυμνό το κινητό. Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο το προστατεύει...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Τωρα που επιτρεπονται οι αγορες απο εξωτερικο,γιατι δεν αγοραζεις την κλασικη samsung καρτα που πηραμε αρκετοι;

16€ περιπου,64αρα με καλες ταχυτητες δοκιμασμενα απο πολλους και σε 2-3 βδομαδες την εχεις σπιτι σου.

http://www.ebay.com/itm/331651939770

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που επιτρεπονται οι αγορες απο εξωτερικο,γιατι δεν αγοραζεις την κλασικη samsung καρτα που πηραμε αρκετοι;

16€ περιπου,64αρα με καλες ταχυτητες δοκιμασμενα απο πολλους και σε 2-3 βδομαδες την εχεις σπιτι σου.

http://www.ebay.com/itm/331651939770

Μόλις την παρήγγειλα από το συγκεκριμένο πωλητή.Δε συνηθιζω να παίρνω κάρτες από ebay αλλά φαίνεται αξιόπιστος και ή τιμή καλή.Θελω να ρωτησω αν στη συσκευασία περιλαμβάνεται και ανταπτορας για ανάγνωση κάρτας στο pc..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...