Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει γράψει και κάποιος σε σχόλιο στο σκρουτζ για αυτή τη θήκη ότι του έκανε γρατζουνιες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μπορείτε διάβασα όλα τα ποστ και κατεληξα πως κανένα γυαλί δεν ταιριάζει απόλυτα στο edge.Σε θήκες κλείνω προς τη nillkin και την spiegen rugged armor .Μπορείτε να μου προτεινετε μία καλή μεμβράνη ή οποία ταιριάζει απόλυτα με τις παραπάνω θήκες?

 

Στάλθηκε από το Galaxy Nexus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε διάβασα όλα τα ποστ και κατεληξα πως κανένα γυαλί δεν ταιριάζει απόλυτα στο edge.Σε θήκες κλείνω προς τη nillkin και την spiegen rugged armor .Μπορείτε να μου προτεινετε μία καλή μεμβράνη ή οποία ταιριάζει απόλυτα με τις παραπάνω θήκες?

 

Στάλθηκε από το Galaxy Nexus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Galaxy S7 Edge Invisible Shield - SCREENKNIGHT

http://www.screenknight.com/galaxy-s7-edge-invisible-shield/

 

Samsung Galaxy S7 Edge Screen Protector - Ultimate Shield

http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protector/

 

Samsung Galaxy S7 Edge Screen Protectors, Scratch Guards | Gadgetshieldz™ India

http://www.gadgetshieldz.com/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protectors-covers-cases.html

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

εννοείς η θήκη με το πορτάκι? είχες screen protector?

 

 

 

Όχι δεν είχα screen protector. Γι αυτό αγόρασα αυτή την θήκη να μην χρειάζομαι protector.

Απλά όμως σαν ιδέα η θήκη είναι ακατάλληλη παρόλο καποιες βελτιώσεις που έκαναν σε σχέση με αυτή του S6.

To διάφανο πλαστικό είναι σκληρό και κινείται πάνω στην οθόνη. Όποτε αν εγκλωβιστούν μεταξύ τους κόκκοι σκόνης λειτουργεί σαν γυαλοχαρτο.

Από χρήση χωρίς protector σε άλλες συσκευές δεν είχα ποτέ πρόβλημα με τα gorilla γιατι δεν βάζω τίποτα άλλο στην τσέπη μαζί με το κινητό.

Εντάξει μην φανταστείτε τίποτα γρατζουνιές που φαίνονται με την μια. Υπό γωνία και μόνο μετα από καθαρισμό.

Δεν μ ενοχλούν και δεν με νοιάζει γιατι το S7 είναι από τα κινητά που θα μείνουν στην οικογένεια. Δεν πρόκειται να πουληθεί.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από μένα. Έχω το s7 edge ενα μηνα περίπου. Το προσέχω πάρα πολύ. Τα θετικά όλοι το γνωρίζουμε. Από την ως τώρα εμπειρία μου,το μόνο αρνητικό είναι η ποιότητα υλικών. Όπως είπα το προσέχω. Παρόλα αυτά η πίσω πλευρά στην κάτω γωνία εκανε σημαδακι. Σαν να το έχω τριψει. Απαράδεκτο. Και μη μου πείτε ότι έπρεπε να έχω βάλει θήκη. Δεν το έχω σειρει σε καμία επιφάνεια. Ποτέ. Κι όμως. Δεν είναι κάτι που κάνει μπαμ στο μάτι αλλά...τι να πω...έχει δοκιμάσει κάποιος την otterbox defender?δε με ενδιαφέρει η εμφάνιση. Το touch sensitivity αλιωνεται?Ευχαριστώ το φόρουμ για όλα όσα έχω διαβάσει.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από θήκη πάντως για το edge προτείνω την liquid crystal,αν και σίγουρα δεν φαίνονται τα χρήματά πού κοστίζει,είναι πολύ καλή και μειώνει και κατά πολύ το άγγιγμα της παλάμης με την edge οθόνη.

Η nillkin πρώτη φορά πού δεν μου άρεσε σε κινητό.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Galaxy S7 Edge Invisible Shield - SCREENKNIGHT

http://www.screenknight.com/galaxy-s7-edge-invisible-shield/

 

Samsung Galaxy S7 Edge Screen Protector - Ultimate Shield

http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protector/

 

Samsung Galaxy S7 Edge Screen Protectors, Scratch Guards | Gadgetshieldz™ India

http://www.gadgetshieldz.com/samsung-galaxy-s7-edge-screen-protectors-covers-cases.html

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.Φανταζομαι αυτά τα screen protectors δεν ανασηκώνονται στις γωνιές με θήκη...διάβασα ότι με την ultimate υπάρχει θέμα και ανασηκώνονται.Δεν υπάρχει περίπτωση να μη βάλω θήκη..

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ από θήκη πάντως για το edge προτείνω την liquid crystal,αν και σίγουρα δεν φαίνονται τα χρήματά πού κοστίζει,είναι πολύ καλή και μειώνει και κατά πολύ το άγγιγμα της παλάμης με την edge οθόνη.

Η nillkin πρώτη φορά πού δεν μου άρεσε σε κινητό.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την liquid crystal για το edge την βλέπω στα 15,80€ στο skroutz. Είναι original ή ...?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Την liquid crystal για το edge την βλέπω στα 15,80€ στο skroutz. Είναι original ή ...?

Αυθεντική είναι εγώ στο techin την είχα βρει 14 και κάτι + μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει θεμα συμβατότητας Με τη nillkin ή τη liquid crystal ή spigen rugged armor και με screen protectors?Θα ήθελα κάποιος να μου προτείνει ενα Συνδυασμο θήκης και screen protectors τα οποια δοκιμασε και εφαρμόζουν τέλεια στο κινητό χωρίς κοψίματα κλπ

Επίσης μπορείτε να μου πείτε αν ο ταχυφορτιστης έχει έξοδο 2Α και είναι ίδιος με του Νοτε4?

Edited by dchris79

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Επανηλθα οπως ειχα πει την προηγουμενη εβδομαδα να ενημερωσω για το tempered της sentio που ειχα παρει απο πλαισιο!η εφαρμογη του ειναι αψογη,δεν εχει αλοιωθει καθολου η αφη κ τα χρωματα του τηλ.!2-3 φορες απλως εχει σηκωθει πολυ λιγο απο την θηκη κυριως απο την αριστερη πλευρα στο πλαι!μεχρι στιγμης ειμαι απολυτα ικανοποιημενος!Θα αγορασω ομως αλλη θηκη τωρα να δω αν θα ξεκολλησει!τωρα εχω αυτη την θηκη

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160826/7a1f46474fbda43da4e469dca6938711.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την iq shield case friendly που πήραμε μαζί με το Νίκο και των ευχαριστώ για την παραγγελία,πρώτη εντύπωση δεν χαλάνε τα χρώματα της οθόνης είναι clear και η αφή δείχνει πολύ καλή,από αύριο τα υπόλοιπα αν στεγνωσουν και κάνα δυο φουσκαλες θα έχω επιτύχει τέλεια τοποθέτηση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να συνοψισω θέλω να κάνω κάποιες ερωτήσεις που πιστεύω θα βοηθήσουν όσους διαβάζουν τώρα και δε διάβασαν τις προηγουμενες σελίδες.καταρχήν καταλήγουμε πως γυαλί δεν υπάρχει για το edge.1) Οι μεμβράνες της spiegen crystal gd (πέρα από την ευκολία με την οποία γρατσουνιουνται) ξεκολλανε-ανασηκωνονται με τις θήκες τις spiegen (rugged armor -liquid clear-neo hybrid) ? 2) Οι μεμβράνες ultimate πέρα της τέλειας αρχικής εφαρμογής ξεκολλανε με τις παραπάνω θήκες? 3) Ασχετη ερώτηση ο φορτιστής είναι ίδιος με του Νοτε 4? Ευχαριστώ προκαταβολικά..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ο ταχυφορτιστης δεν είναι ο ίδιος με του Note 4 μιας και εδώ έχουμε fast charge 3....Για θήκη - προστασία οθόνης νομίζω ότι δεν υπάρχει τέλειος συνδυασμός δηλαδή πολύ καλή θήκη σε προστασία και ταυτόχρονα πολύ καλή μεμβράνη που να ταιριάζει απόλυτα και να μην σου έχει ούτε ένα κουσουρι... Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το μοντέλο με τον snap υποστηρίζει Quick charge 3, το ευρωπαϊκό είναι με Quick charge 2

 

Ο ταχυφορτιστης δεν είναι ο ίδιος με του Note 4 μιας και εδώ έχουμε fast charge 3....Για θήκη - προστασία οθόνης νομίζω ότι δεν υπάρχει τέλειος συνδυασμός δηλαδή πολύ καλή θήκη σε προστασία και ταυτόχρονα πολύ καλή μεμβράνη που να ταιριάζει απόλυτα και να μην σου έχει ούτε ένα κουσουρι...

Τελικά μπερδεύτηκα είναι ίδιος ή όχι? :rolleyes: :rolleyes:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό σίγουρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω πρόσφατα απέκτησα το κινητό οπότε δεν έχω εμπειρία ακόμα από αξεσουάρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως για tempered επειδή φοβόμουν να το αφήσω σκέτο πήρα ένα με 20 ευρω από κοτσοβολο, της celly αν δεν κάνω λάθος παρόλο που έχω το κινητό κοντά στη βδομάδα είμαι πολύ ευχαριστημένος βέβαια η θήκη (celly σαν βιβλίο με θήκες για κάρτες από Γερμανό) πιάνει στης γωνίες του κινητού και ακουμπαει την προστασία οθόνης, όταν παραλάβω της θήκες που περιμένω θα ενημερώσω για πως τα πάει(και αυτό όμως κολλάει περιμετρικά μόνο, παρόλα αυτά η οθονη λειτουργεί άψογα χωρίς να θέλει παραπάνω πίεση λ)

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό σίγουρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω πρόσφατα απέκτησα το κινητό οπότε δεν έχω εμπειρία ακόμα από αξεσουάρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως για tempered επειδή φοβόμουν να το αφήσω σκέτο πήρα ένα με 20 ευρω από κοτσοβολο, της celly αν δεν κάνω λάθος παρόλο που έχω το κινητό κοντά στη βδομάδα είμαι πολύ ευχαριστημένος βέβαια η θήκη (celly σαν βιβλίο με θήκες για κάρτες από Γερμανό) πιάνει στης γωνίες του κινητού και ακουμπαει την προστασία οθόνης, όταν παραλάβω της θήκες που περιμένω θα ενημερώσω για πως τα πάει(και αυτό όμως κολλάει περιμετρικά μόνο, παρόλα αυτά η οθονη λειτουργεί άψογα χωρίς να θέλει παραπάνω πίεση λ)

 

Αν λες αυτό είναι στα 12€ : http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/aksesouar-kiniton/162320-celly-γυαλί-για-samsung-s7-edge

 

Κι όταν λες ακουμπάει στις γωνίες της θήκες εννοείς σηκώνει το γυαλί;

Περιμετρικά εννοείς είναι curved glass?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Προχθές που το πήρα στο κατάστημα είχε τιμή στο ράφι 19,99 θα κοιτάξω όταν γυρίσω Θεσσαλονίκη αν είναι τι ίδιο, το tempered κολλάει περιμετρικά στην οθόνη και όχι σε όλη την επιφάνεια , η θήκη που πήρα δεν την ακουμπαει εννοούσα πιάνει μόνο της 4ις γωνίες του κινητού χωρίς να φτάνει στην οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Προχθές που το πήρα στο κατάστημα είχε τιμή στο ράφι 19,99 θα κοιτάξω όταν γυρίσω Θεσσαλονίκη αν είναι τι ίδιο, το tempered κολλάει περιμετρικά στην οθόνη και όχι σε όλη την επιφάνεια , η θήκη που πήρα δεν την ακουμπαει εννοούσα πιάνει μόνο της 4ις γωνίες του κινητού χωρίς να φτάνει στην οθόνη

 

Δηλαδή φίλε το γυαλί δεν πιάνει την edge οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτει τα πάντα όταν γυρίσω Θεσσαλονίκη θα ανεβάσω φωτογραφίες, πάντως είμαι αρκετά ευχαριστημένος (και από το κινητό έρχομαι από oneplus one) αλλά και το tempered έκατσε πάρα πολύ καλά και δε θα ξεχωρίζει από το κινητό καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αρκετά καλή η iq shield case frienly αλλά...

Όπως έχω ξαναπεί δεν καλύπτει ολόκληρη την edge οθόνη.

Με ballistic case ξεκκολαει.

Με Rugged Armor τα πάει καλά όμως.

Έχει καλά χρώματα, καλή υφή.

Με την θήκη που με ενδιαφέρει περισσότερο όμως ξεκκολαει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτησω ποιες διάφορες οι διαφορές ανάμεσα στις liquid crystal και neo hybrid crystal και rugged armor και neo hybrid? Φαίνονται παρόμοιες με αρκετή διαφορά στην τιμή.Ποια περνουμε όσοι τις δοκιμάσετε??

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω...Αυτη η spigen liquid crystal κιτρινιζει κι αυτη οπως η nillkin nature;

Καθε 2μηνο θες νεα θηκη...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω...Αυτη η spigen liquid crystal κιτρινιζει κι αυτη οπως η nillkin nature;

Καθε 2μηνο θες νεα θηκη...

Όλες οι διάφανες tpu κιτρινιζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...