Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει δοκιμάσει κάποιος ultimate shield για την οθόνη? από video που είδα φαίνεται να είναι από μαλακό υλικό και δεν ξέρω πως θα είναι η αίσθηση στην αφή αν στο φως θα φαίνεται σαν φλοιός πορτοκαλιού ένα πράγμα αν αλλοιώνει την εικόνα και βασικότερο αν ξεκολλάνε οι άκρες...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχει δοκιμάσει κάποιος ultimate shield για την οθόνη? από video που είδα φαίνεται να είναι από μαλακό υλικό και δεν ξέρω πως θα είναι η αίσθηση στην αφή αν στο φως θα φαίνεται σαν φλοιός πορτοκαλιού ένα πράγμα αν αλλοιώνει την εικόνα και βασικότερο αν ξεκολλάνε οι άκρες...

 

Ναι φίλε. Το έχουμε αναφέρει και σε πολλές σελίδες. Η μεμβράνη της Ultimate shield είναι από τις μοναδικές που τεριαζουν τέλεια και δεν φαίνεται. Επίσης αν με ένα ψαλιδακι μαζέψεις λίγο τις γωνίες θα μπορείς να βάζει ότι θήκη θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tampered glass για το s7 edge ΔΕΝ υπάρχει κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζο;; έχω της paintbull νανοτεχνολογια και μπλα μπλα.. με εγγυηση 1χρονο προστασίας.. εμφανίστηκε γρατσουνια παρότι το προσεχα να πάρω να τους κραξω μπορώ να διεκδικησω κατι;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι.να σου αλλάξουν οι ίδιοι την οθονη....σε συμφέρει να χάσεις την εγγύηση σου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μόλις σήμερα παρέλαβα 2 θήκες nilkin Nature. Τις περίμενα πως κ πως κ ευτυχώς ήρθαν γρήγορα (15 μέρες). Να πω την εμπειρία μ κ εγώ για τους ενδιαφερομενους. Αναδεικνυουν το κινητό. Σαν να μην φοράει θήκη. Είναι κ πάλι όμορφο. :Ρ Ωστόσο αισθάνομαι ότι δεν έχει προστασία.Είχα μέχρι σήμερα βέβαια της spigen την neo hybrid crystal οπότε είχα συνηθίσει σε άλλα επίπεδα. Επίσης στο πλάι η θήκη δεν κάθεται καλά. Παίζει. Προσωπικά θα τις κρατήσω καθαρά για συγκεκριμένες εμφανίσεις :Ρ

Ελπίζω να βοήθησα μελλοντικούς αγοραστές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μια ερώτηση σχετικά με το vr τις samsung σκέφτομαι να το αγοράσω έχω βρει μια αγγελία αυτό που με προβληματίζει είναι μπορεί κάποιος να το φορέσει αν φοράει γυαλιά?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μια ερώτηση σχετικά με το vr τις samsung σκέφτομαι να το αγοράσω έχω βρει μια αγγελία αυτό που με προβληματίζει είναι μπορεί κάποιος να το φορέσει αν φοράει γυαλιά?

 

Δεν εχω το vr αλλα ενα απο ebay bobo κι οτααν δοκιμασα να το φορεσω χωρις τα γυαλια της μυωπιας μου εβλεπα σχετικα καλα.Το κακο ειναι οτι με κουραζουν γρηγορα...

Με τους φακους επαφης μου αντεχω πιο πολυ ωρα.

Γενικα ακομα δεν εχει εφαρμογες που να αξιζουν και κατανταει βαρετο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να παραγγείλω την spigen clear crystal dual layer gold και ψάχνω να δω από που θα την βρω φθηνότερα. Μήπως κάποιος που έχει ψάξει γνωρίζει καλύτερα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.regroup.gr/default/388/city/10/deals/3938/regroup-goods/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=moS110816_goods απάτη η βρήκαμε σωτηρία; Γενικότερα πιστευω στη νανοτεχνολογια αλλα κατι δε μου αρεσει εδω. Το εχει δοκιμασει κανενας;

Αγόρασε κανένας;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα τον ταχυφορτιστή SAMSUNG WIRELESS CHARGING PAD NG930BB αλλα ενώ υποτιθεται κάνει fast charging θέλει γύρω στις 5ώρες να φορτίσει το s7 edge.

Ειναι λογική τέτοια διαφορά μεταξύ φόρτισης με καλώδιο (γυρω στην ώρα) και ασυρματης ταχυφόρτισης ?

Το κινητό το βάζω να φορτίσει χωρίς κάποια θήκη.

Ψιλοαπογοήτευση...

Link to comment
Share on other sites

Μετα από καμια 15αρια θηκες, αυτους τους μηνες που αλλαξα 3 διαφορετικα edge, κατεληξα πως η πιο ποιοτικη και στυλατη για s7 edge είναι η Samsung original leather case (back cover). Αργησα να το διαπιστωσω και πεταξα χρημα στις υπολοιπες (οι πιο πολλες πουληθηκαν), αλλα τελικα αξιζε τον κοπο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Aγόρασα τον ταχυφορτιστή SAMSUNG WIRELESS CHARGING PAD NG930BB αλλα ενώ υποτιθεται κάνει fast charging θέλει γύρω στις 5ώρες να φορτίσει το s7 edge.

Ειναι λογική τέτοια διαφορά μεταξύ φόρτισης με καλώδιο (γυρω στην ώρα) και ασυρματης ταχυφόρτισης ?

Το κινητό το βάζω να φορτίσει χωρίς κάποια θήκη.

Ψιλοαπογοήτευση...

 

Όχι , δεν είναι φυσιολογικο, κανονικα είναι καπου στο +30% σε χρονο πανω από τη γρηγορη ενσυρματη. Σιγουρα είναι ενεργη η γρηγορη ασυρματη φορτιση από τις ρυθμισεις?

Link to comment
Share on other sites

Μετα από καμια 15αρια θηκες, αυτους τους μηνες που αλλαξα 3 διαφορετικα edge, κατεληξα πως η πιο ποιοτικη και στυλατη για s7 edge είναι η Samsung original leather case (back cover). Αργησα να το διαπιστωσω και πεταξα χρημα στις υπολοιπες (οι πιο πολλες πουληθηκαν), αλλα τελικα αξιζε τον κοπο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι , δεν είναι φυσιολογικο, κανονικα είναι καπου στο +30% σε χρονο πανω από τη γρηγορη ενσυρματη. Σιγουρα είναι ενεργη η γρηγορη ασυρματη φορτιση από τις ρυθμισεις?

 

Την γλυκό κοιτάω εδώ και καιρό, αλλά αυτό που με κάνει να μην την έχω ακόμα είναι ότι δεν καλύπτει τα κουμπιά στο πλάι και το κάτω μέρος.

Και Αντε τα κουμπιά οκ,

Αλλά το κάτω μέρος δεν είναι εύκολο να χτυπηθεί?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν είναι φυσιολογικο, κανονικα είναι καπου στο +30% σε χρονο πανω από τη γρηγορη ενσυρματη. Σιγουρα είναι ενεργη η γρηγορη ασυρματη φορτιση από τις ρυθμισεις?

Ναι έχω ενεργοποιημένη την ταχεία φόρτιση από τις ρυθμίσεις και βγάζει και το μήνυμα fast charging όταν ακουμπάω το κινητό στον ασυρματο ταχυφορτιστή...:(

Ο χρονος φόρτισης ειναι απαράδεκτος όμως...

Link to comment
Share on other sites

Οι U1 ειναι ικανοποιητικες στην εγγραφη βιντεο απευθειας στην καρτα μνημης ή θα χρειαστω U3;

Κι αν εχετε να προτεινετε καποια 64αρα..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα τον ταχυφορτιστή SAMSUNG WIRELESS CHARGING PAD NG930BB αλλα ενώ υποτιθεται κάνει fast charging θέλει γύρω στις 5ώρες να φορτίσει το s7 edge.

Ειναι λογική τέτοια διαφορά μεταξύ φόρτισης με καλώδιο (γυρω στην ώρα) και ασυρματης ταχυφόρτισης ?

Το κινητό το βάζω να φορτίσει χωρίς κάποια θήκη.

Ψιλοαπογοήτευση...

Λοιπόν φιλε μου είναι γενικό πρόβλημα έχω τον ίδιο φορτιστεί και ακριβώς τις ίδιες ώρες κάνει και σε μένα άμα ψάξεις στο google θα δεις να έχουν όλοι πρόβλημα.Και δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσεις παρα μονο να πάει για έλεγχο έτσι λένε

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Την γλυκό κοιτάω εδώ και καιρό, αλλά αυτό που με κάνει να μην την έχω ακόμα είναι ότι δεν καλύπτει τα κουμπιά στο πλάι και το κάτω μέρος.

Και Αντε τα κουμπιά οκ,

Αλλά το κάτω μέρος δεν είναι εύκολο να χτυπηθεί?

 

Μας αφησε η σαμμυ ένα "παραθυρο" να χαζεύουμε το αλουμινακι :lol:

Κοιταξε, το καλο είναι ότι προστατευει τις γωνιες και στην κατω πλευρα, με λιγη προσοχή δε θα εχεις θεμα. Η ποιοτητα της κι η αισθηση του δερματος στο χερι, παντως, είναι το κατι άλλο. Θα εχω μονιμα αυτή πλεον και στο note 7 (οποτε αυτό...ορισει) θα αγοραστει day 1...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι έχω ενεργοποιημένη την ταχεία φόρτιση από τις ρυθμίσεις και βγάζει και το μήνυμα fast charging όταν ακουμπάω το κινητό στον ασυρματο ταχυφορτιστή...:(

Ο χρονος φόρτισης ειναι απαράδεκτος όμως...

 

Δυστυχως, είναι πρόβλημα αυτό και σιγουρα όχι φυσιολογικο... Το κακο είναι ότι δεν αναλαμβανει κι η Samsung (πχ smartec) αξεσουάρ σαν κι αυτό για ελεγχο, παρα μονο να απευθυνθείς στο κατάστημα που το αγορασες...

Link to comment
Share on other sites

Μας αφησε η σαμμυ ένα "παραθυρο" να χαζεύουμε το αλουμινακι :lol:

Κοιταξε, το καλο είναι ότι προστατευει τις γωνιες και στην κατω πλευρα, με λιγη προσοχή δε θα εχεις θεμα. Η ποιοτητα της κι η αισθηση του δερματος στο χερι, παντως, είναι το κατι άλλο. Θα εχω μονιμα αυτή πλεον και στο note 7 (οποτε αυτό...ορισει) θα αγοραστει day 1...

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δυστυχως, είναι πρόβλημα αυτό και σιγουρα όχι φυσιολογικο... Το κακο είναι ότι δεν αναλαμβανει κι η Samsung (πχ smartec) αξεσουάρ σαν κι αυτό για ελεγχο, παρα μονο να απευθυνθείς στο κατάστημα που το αγορασες...

 

Και κάτι ακόμα Βαγγέλη, η οθόνη προστατευεται αν το ακουμπισεις ανάποδα στο τραπέζι πχ?

Από τα βίντεο που βλέπω δεν μπορώ να καταλάβω αν προεξεχει από την οθόνη.

Για να πετύχω κάτι κοντά στο δέρμα της leather cover,

Πήρα την ballistic urbanite leather.

Εξακολουθώ όμως να κοιτάω και αυτή της Samsung.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα Βαγγέλη, η οθόνη προστατευεται αν το ακουμπισεις ανάποδα στο τραπέζι πχ?

Από τα βίντεο που βλέπω δεν μπορώ να καταλάβω αν προεξεχει από την οθόνη.

Για να πετύχω κάτι κοντά στο δέρμα της leather cover,

Πήρα την ballistic urbanite leather.

Εξακολουθώ όμως να κοιτάω και αυτή της Samsung.

 

Προεξεχουν μονο οι 4 γωνιες της θηκης, κατά συνεπεια, ναι, αν το ακουμπήσεις με την οθονη κατω θα είναι κατά 1 χιλιοστο περιπου "lifted"...

Link to comment
Share on other sites

Προεξεχουν μονο οι 4 γωνιες της θηκης, κατά συνεπεια, ναι, αν το ακουμπήσεις με την οθονη κατω θα είναι κατά 1 χιλιοστο περιπου "lifted"...

Όντως Βαγγέλη φαίνεται ωραία και μαζεμένη θήκη. Την πήρες από δω Ελλάδα? Λίγο που έψαξα την είδα μόνο σε 1 μαγαζιά στο skroutz

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι U1 ειναι ικανοποιητικες στην εγγραφη βιντεο απευθειας στην καρτα μνημης ή θα χρειαστω U3;

Κι αν εχετε να προτεινετε καποια 64αρα..

 

Σήμερα πήρα την SanDisk Extreme Pro Micro SDHC 32GB UHS-I U3 από ότι ειδα και η 64GB έχει τις ίδιες ταχύτητες Read Speed 95 MB/s και Write Speed 90 MB/s

Από reviews που διάβασα στο internet σε benchmarks οι ταχύτητες φτάνουν σχεδον σε ότι λέει η SanDisk

Στο S7 νομίζω τα πάει καλά, δεν φτάνει κοντά στο maximum της κάρτας μάλλον λόγο δυνατοτήτων της συσκευής αλλα πιστεύω πως φτάνει και περισσεύει...

 

Έτρεξα πριν ένα benchmark με το A1 SD Bench να δω τι κάνει και έδωσε τα παρακάτω νούμερα

http://image.prntscr.com/image/9dfb604ae8e64b4da6517a08fb6604f6.png

Link to comment
Share on other sites

Όντως Βαγγέλη φαίνεται ωραία και μαζεμένη θήκη. Την πήρες από δω Ελλάδα? Λίγο που έψαξα την είδα μόνο σε 1 μαγαζιά στο skroutz

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από αγγελια την πηρα, αλλα την ειδα και στο σκρουτζ. Δεν κυκλοφορει, ευρεως, πραγματι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ασύρματος φορτιστής του s6 πόση ώρα κάνει να φορτισει το s7 edge;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ το tempered glass Για το edge που έχει φέρει το play247 και επιμένουν τα παιδιά εκεί ότι είναι πολύ καλό, το έχει δοκιμάσει κανείς;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160816/7f15e72324337a74f7d9c0f072a336c3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...