Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω να πάρω μια θήκη για το s7 edge που να μην το κάνει γκουμουτσα αλλά να το προστατεύει αρκετά. Ποια προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω να πάρω μια θήκη για το s7 edge που να μην το κάνει γκουμουτσα αλλά να το προστατεύει αρκετά. Ποια προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δες τις spigen Rugged armor, neo hybrid και την Verus single fit

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να πάρω μια θήκη για το s7 edge που να μην το κάνει γκουμουτσα αλλά να το προστατεύει αρκετά. Ποια προτείνετε;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αγόρασα χθες μια spigen Rugged armor τελικά ήταν όπως μου το έλεγαν τα παιδιά του ταιριάζει απόλυτα ειδικά αν έχεις μαύρο δεν προσθέτει όγκο και μου αρέσει και η αίσθηση την προτείνω ανεπιφύλακτα

 

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες μια spigen Rugged armor τελικά ήταν όπως μου το έλεγαν τα παιδιά του ταιριάζει απόλυτα ειδικά αν έχεις μαύρο δεν προσθέτει όγκο και μου αρέσει και η αίσθηση την προτείνω ανεπιφύλακτα

 

Η καλύτερη μου θήκη με διαφορά.

Βάζω καμια αλλη και σε λιγη ώρα την ψάχνω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη μου θήκη με διαφορά.

Βάζω καμια αλλη και σε λιγη ώρα την ψάχνω παλι.

Screen protector μπαίνει με αυτή την θήκη η το ξεκολλάει;

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες μια spigen Rugged armor τελικά ήταν όπως μου το έλεγαν τα παιδιά του ταιριάζει απόλυτα ειδικά αν έχεις μαύρο δεν προσθέτει όγκο και μου αρέσει και η αίσθηση την προτείνω ανεπιφύλακτα

 

Υπάρχει και για το απλό s7. Κάποιο λινκ?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και τοποθέτησα πριν 3 μέρες μια μεμβρανη ultimate shield. Να σημειώσω ότι η μοναδική μου εμπειρία με ζελατίνες σε αυτο το κινητό ήταν της spigen ο τελευταίος κωδικός.

1.Τοποθετήθηκε πανεύκολα μιας κ είναι υγρής τοποθέτησης κ συγχωρεί λάθη.

2. Επειδή έκανα καλη τοποθετηση δεν είχα φουσκάλες αλλά ακόμη και μια που είχα εξαφανίστηκε την δεύτερη μέρα.

3.Κόλλησε ΤΕΛΕΙΑ στις edge πλευρές Και γενικά άψογη εφαρμογή. Εχω θήκη nillkin nature και δεν μου την σηκωσε όπως μου έκανε απο την πρώτη μέρα με την spigen.

4. Είναι σαν φλούδα πορτοκαλιού η υφή της, ΑΛΛΑ μέρα με την μέρα στρώνει οσο το δουλευω κ είναι σαν να γίνεται πιο smooth και έρχεται πιο κοντά σε μια κανονική ζελατίνα τύπου spigen. Επίσης δεν αλλοιώνει τα χρώματα κ το φαινόμενο της φλουδας είναι ορατό μονο αν το κοιτάς στις 170 μοίρες γωνία.

5. ΔΕΝ γρατζιουνεται με τον αέρα!

Σήμερα θα περάσω και την πίσω πλευρά..

Γενικά ,συστήνεται, χωρίς να είναι το τέλειο (τέλειο θα ήταν ενα tempered glass). Εγώ πάντως δεν το μετάνιωσα.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και για το απλό s7. Κάποιο λινκ?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εδώ είσαι εγώ την αγόρασα από skroutz στα 19 euro http://www.spigen.com/collections/galaxy-s7/products/galaxy-s7-case-rugged-armor-black

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εδώ είσαι εγώ την αγόρασα από skroutz στα 19 euro http://www.spigen.com/collections/galaxy-s7/products/galaxy-s7-case-rugged-armor-black

 

Ωραία θήκη προστατεύει το κινητό μια χαρά και πολύ καλή τιμή....!!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα θήκη και ζελατίνα πέρα από μπελάς είναι και ανασταλτικος παράγοντας για την αγορά τηλεφώνων με οθόνες Edge.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το θέμα θήκη και ζελατίνα πέρα από μπελάς είναι και ανασταλτικος παράγοντας για την αγορά τηλεφώνων με οθόνες Edge.

Δυστυχώς πλέον ισχύει με πολλές συσκευές και η "μόδα" με τις κυρτες οθόνες διευρύνεται.

Είχα και ένα Huawei p9 που έχει απλά 2.5D curved screen και όλες οι προστασίες οθόνης ήταν κομμένες μέσα από οθόνη.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πλέον ισχύει με πολλές συσκευές και η "μόδα" με τις κυρτες οθόνες διευρύνεται.

Είχα και ένα Huawei p9 που έχει απλά 2.5D curved screen και όλες οι προστασίες οθόνης ήταν κομμένες μέσα από οθόνη.

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και το κακο πλέον είναι ότι το gorilla glass 5 είναι πιο μαλακό σαν υλικο για να έχει περισσότερη ελαστικότητα κ να μην σπάει στις πτώσεις. Οπότε οι γρατζουνιές θα γίνονται με το καλημέρα. Ηδη υπάρχουν βίντεο στο youtube.Καλο ,χρυσό,το γουστάρω που το κρατάω στα χέρια μου το edge, αλλά δεν ξέρω αν θα ξαναπάρω ,αν δεν βρεθούνε σοβαρές λύσεις στο θεμα της προστασίας οθόνης.

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω,ειχα την λεγομενη μασκα αλλα ξεκολησε κ ετσι την εβγαλα!

Με λιγη προσοχή και μια καλη θήκη είσαι οκ.

 

Εγω 2 μηνες τώρα δεν εχω ουτε τριχια επανω χωρις καμια προστασία.

Link to comment
Share on other sites

Με λιγη προσοχή και μια καλη θήκη είσαι οκ.

 

Εγω 2 μηνες τώρα δεν εχω ουτε τριχια επανω χωρις καμια προστασία.

Να σαι καλα,σε ευχαριστω!οποτε το αφηνω με την θηκη μονο μεχρι να βγει καποιο tempered της προκοπης

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα,σε ευχαριστω!οποτε το αφηνω με την θηκη μονο μεχρι να βγει καποιο tempered της προκοπης

Αυτο το μέχρι να βγει το λεμε απτον Μαρτη, το πήρα απόφαση εγω.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κλείνω δίμηνο με tempered του πλαισίου και δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά.

Με θήκη iluv και την απλή του public

Ευαισθησία οθόνης οκ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κλείνω δίμηνο με tempered του πλαισίου και δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά.

Με θήκη iluv και την απλή του public

Ευαισθησία οθόνης οκ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την sentio με τα 25 ευρώ λες φίλε; πιάνει και τα edge;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κλείνω δίμηνο με tempered του πλαισίου και δεν έχει ξεκολλήσει πουθενά.

Με θήκη iluv και την απλή του public

Ευαισθησία οθόνης οκ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φανταζομαι δεν θα είναι κανονικό γυαλί ε?

Μήπως είναι πλαστικό?

Η αφή δουλεύει κανονικά?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα κ γω σημερα απο πλαισιο το sentio,29.90 το πηρα!μου το εβαλαν εκει αλλα μολις εβαλα την θηκη αμεσως ξεκολλησε απο την μια πλευρα,το εβγαλα κ το εβαλα μονος μου κ κολλησε κανονικα!μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα!δεν εχει κανενα προβλημα στο touch!

Αυτο ειναι

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Zelatini-Prostasias-gia-Galaxy-S7-Εdge-1tmx-Guali.htm

Edited by xristos350
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα κ γω σημερα απο πλαισιο το sentio,29.90 το πηρα!μου το εβαλαν εκει αλλα μολις εβαλα την θηκη αμεσως ξεκολλησε απο την μια πλευρα,το εβγαλα κ το εβαλα μονος μου κ κολλησε κανονικα!μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα!δεν εχει κανενα προβλημα στο touch!

Αυτο ειναι

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/zelatines-prostasias/Sentio-Zelatini-Prostasias-gia-Galaxy-S7-Εdge-1tmx-Guali.htm

Να σε ρωτήσω λίγο είναι τύπου μάσκα δηλαδή βαμμένο μαυρο πάνω κάτω;και αν επηρεάζει τα χρώματα της οθόνης γιατί και στο s6 edge είχα βρει τζαμακι να κάθετε καλά αλλά έχανε πολύ η οθόνη ήταν πλαστικά ουσιαστικά και την αλοιωναν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω λίγο είναι τύπου μάσκα δηλαδή βαμμένο μαυρο πάνω κάτω;και αν επηρεάζει τα χρώματα της οθόνης γιατί και στο s6 edge είχα βρει τζαμακι να κάθετε καλά αλλά έχανε πολύ η οθόνη ήταν πλαστικά ουσιαστικά και την αλοιωναν

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαφανο ειναι,ειχα μασκα αλλα ξεκολλησε!εχει πολυ καλυτερο touch απο οτι η μασκα,στην μασκα στις γωνιες που ειναι τα γραμματα-νουμερα ηθελε να τα πατησεις με δυναμη ενω σ αυτο ειναι κανονικα!οχι δεν εχουν αλλαξει καθολου τα χρωματα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...