Jump to content

[S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, έχει κανεις ή θυμάται αν συνεργάζονται μεταξύ τους ζελατίνα screen knight και θηκη spigen rugged armor? Αυτή τη στιγμή φοράω την screen knight και σκέφτομαι να αγοράσω την spigen αλλά φοβάμαι μη την πετάξει.

Ευχαριστώ

 

Σε εμένα δεν ταίριαξε ο συνδυασμός.. Την πέταξε τη ζελατίνα μετά λίγο καιρό

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή η κάρτα sd που εχω(μια Kingston 32αρα) τα φτυσε-το κινητό μου λέει ότι είναι κατεστραμενη ενώ ο υπολογιστής την διαβάζει κανονικά αλλά αποτυγχάνει να κάνει διαμόρφωση-τι μαρκα κάρτα μου προτείνετε να πάρω; λέω να πάω σε 64αρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ρε παιδια ολοι εχετε καρτα μνημης,δεν μπορουν καποιοι να πουν την γνωμη τους και να απαντησουν?

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο τοπικ.

 

Έχει να μου προτείνει κάποιος κάποια s-view ή crystal view θήκη που να μην χρειάζεται να πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα(app) για να αναγνωρίζει το κινητό πότε η θήκη είναι κλειστή και πότε ανοιχτή.

 

Δεν μιλάω για την αυθεντική crystal view θήκη που κοστίζει από 30 έως 60 ευρώ μιας και αυτή λογικό είναι να μην χρειάζεται κανένα πρόγραμμα για να αναγνωρίσει το κινητό πότε η θήκη είναι κλειστή και πότε ανοιχτή.

 

Μερικές θήκες με ic chip που είδα στο ebay και όχι μόνο όλες λένε ότι για να δουλέψουν σωστά πρέπει να κατεβάσεις ένα συγκεκριμένο app που σου δίνουν να κατεβάσεις όταν λάβεις την θήκη αλλά χωρίς αυτό δεν αναγνωρίζει καθόλου το κινητό πότε η θήκη είναι ανοιχτή και πότε κλειστή.

 

Δυστυχώς Με βλέπω να πρέπει να αγοράσω την αυθεντική θήκη της samsung μιας και αυτή έχει μέσα ειδικό chip που το αναγνωρίζουν όλα τα samsung κινητά και αυτομάτως ξέρουν πότε είναι ανοιχτή και πότε κλειστή η θήκη ώστε να κάνουν τα ανάλογα.

 

Αν κάποιος έχει προσωπική πείρα από κάποια θήκη ας μου πει ποια είναι αυτή και από που την αγόρασε.

 

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας και σας ζητάω προκαταβολικά συγνώμη για όλο αυτό το κατεβατό που χρειάστηκε να διαβάσετε.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ολοι εχετε καρτα μνημης,δεν μπορουν καποιοι να πουν την γνωμη τους και να απαντησουν?

Επειδη ειχα διαβασει στα αξεσουαρ αρκετα . Αρκετοι προτεινουν την samsung evo+

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η κάρτα sd που εχω(μια Kingston 32αρα) τα φτυσε-το κινητό μου λέει ότι είναι κατεστραμενη ενώ ο υπολογιστής την διαβάζει κανονικά αλλά αποτυγχάνει να κάνει διαμόρφωση-τι μαρκα κάρτα μου προτείνετε να πάρω; λέω να πάω σε 64αρα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγώ έχω αυτήν https://www.skroutz.gr/s/11603327/Samsung-Evo-Plus-microSDXC-64GB-U3-with-Adapter.html

και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Την είχα πάρει από gearbest στα 20 ευρώ . αυτήν την στιγμή παίζει στα ~18, τρομερή τιμή για τα χρήματά της.

https://www.gearbest.com/memory-cards/pp_651509.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

επειδή μπροστά έχω Ultimate Shield και δεν τρελαίνομαι με την εφαρμογή-δαχτυλιές κλπ.

Έχει βάλει κάποιος το EDGE TO EDGE GLASS SCREEN PROTECTOR της Xtreme Skins?

Δεν χρησιμοποιώ θήκη στο κινητό παρά μόνο το έχω ντύσει πίσω&πλαϊνά με μεμβράνη της Xtreme Skins.

Το αναφέρω για να προλάβω θέματα συμβατότητας με οποιαδήποτε θήκη κλπ.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

@adais επιβεβαιώνω κι εγώ σε μια "φθηνή " των 8- 10 ευρώ δεν λειτουργεί, με την γνήσια S-view cover κανένα απολύτως θέμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουν βάλει προστασία οθόνης στο edge λόγω θηκών, έχουν προσέξει αν η οθόνη κάνει σημάδια ή γρατζουνιές εύκολα; εννοείται με προσεκτική μεταχείριση.
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου ένα χρόνο τώρα μαζί του δεν έχει το παραμικρό...το χειμώνα με την γνήσια S-view cover και το καλοκαίρι free τελείως με μια slim baseus τίποτα απολύτως. Και φυσικά καμία προστασία σε οθόνη.

 

1

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Της γυναίκας μου υπό κλίση παρατηρώντας πολύ προσεκτικά φαίνονται αχνά μερικές πολύ πολύ ψιλές σε κάποια σημεία της οθόνης όταν φυσικά είναι κλειστή. Σε λειτουργία δεν φαίνεται τίποτα!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πληροφορία, γιατί το θέμα με την προστασία οθόνης του edge είναι ταλαιπωρία, σχεδόν τίποτα δεν κάθεται όπως πρέπει αν του φοράς θήκη.
Link to comment
Share on other sites

Από την 1η μέρα χρήσης το άφησα free. Όλοι είχαν παιδευτει, αλλάξει τζαμακια και τζαμακια, αλλα πεταγονταν μετά από καιρό έτσι αρχικά αποφάσισα και πήρα την S-view και το καλοκαίρι με μια λεπτή σκληρή σιλικόνης...τουλαχιστον το χαίρομαι και το απολαμβάνω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα γραψει το παρακατω στο θεμα του κινητου και ο αγαπητος konakis, επιβεβαιωσε οτι δουλευει σωστα η γνησια θηκη και με παρεπεμψε εδω. Διαβασα καμια 50αρια σελιδες, χωρις να βρω κατι σχετικο.

 

Αντιγραφω λοιπον το παρον, για να ρωτησω, δεν υπαρχει αλλη θηκη τυπου flip/booklet, εκτος απο τις γνησιες, που να υποστηριζουν σωστα το sleep/lock και μαζι το fingerprint unlock?

 

 

---

 

Πρωτη φορα συνανταω τετοιο προβλημα σε οποιοδηποτε κινητο.

Εχω περασει απο τουλαχιστον 5 κινητα με θηκη flip με λειτουργια sleep/lock οταν ανοιγοκλεινεις την θηκη.

 

Πηρα και το s7 edge για το cosmote wifi call.

Πηρα και μια θηκη nillkin, που τις εχω δοκιμασει στα αλλα κινητα και εχουν καλη εφαρμογη και sleep/lock.

Δινει και ενα app με ρολογακι στο παραθυρο, αψογο.

 

Με το που βαζω fingerprints, ξαναζηταει Pin ή pattern (οτι εχεις βαλει μαζι με το fingerprint) και δεν ανοιγει με το fingerprint !?!?

Απιστευτο!

Ψαχνοντας τριγυρω, αφου εχασα τζαμπα χρονο με τα settings, διαβαζω οτι ειναι θεμα της samsung που δεν δινει τον κωδικα ξεκλειδωματος. Δεν ειναι θεμα ρυθμισεων.

Απο μονο του το κινητο με το δικο του κουμπι ή συμβατο lock app, ανοιγει με το fingerprint μια χαρα.

Οταν το κλεισεις με την θηκη, ζηταει πιν.

Πρωτη φορα τετοια @@ρια σε κινητο!

Ετσι αναγκαστικα, αν θελω να ανοιγει με fingerprint, πρεπει να βγαλω την θηκη.

Η βγαζω το fingerprint για να μην μου σπαει τα νευρα, εχοντας μεν θηκη, αλλα χωρις ασφαλεια προσβασης δεδομενων!

 

Εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος το προβλημα αυτο?

Με τις original ή με αλλες επωνυμες φλιπ θηκες, συμπεριφερεται το ιδιο?

 

Έχει να μου προτείνει κάποιος κάποια s-view ή crystal view θήκη που να μην χρειάζεται να πρέπει να κατεβάσω κάποιο πρόγραμμα(app) για να αναγνωρίζει το κινητό πότε η θήκη είναι κλειστή και πότε ανοιχτή.

Δεν μιλάω για την αυθεντική crystal view θήκη που κοστίζει από 30 έως 60 ευρώ

adais, το ερωτημα μου, αγγιζει το δικο σου. Δινεις βαρυτητα στο app, δινω βαρυτητα στο fingerprint unlock.

Ισως εχουν την ιδια αιτια. Καποια στιγμη θα ψαξω και στο xda.

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Ισως.

 

Πιστευω ολα αυτα δεν θα τα κανει με της αυθεντικη θηκη της samsung και γι' αυτο ακριβως το λογο το εχουν κανει σχεδον ολα τα νεα κινητα για να σε αναγκαζουν να παιρνεις αυθεντικα προιοντα της εταιριας του κινητου σου.

 

Κατι σαν το οτι πλεον σε ολα τα νεα κινητα οι μπαταριες δεν μπορουν να αλλαχτουν χωρις να χασεις την εγγυηση του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

Ισως.

Πιστευω ολα αυτα δεν θα τα κανει με της αυθεντικη θηκη της samsung και γι' αυτο ακριβως το λογο το εχουν κανει σχεδον ολα τα νεα κινητα για να σε αναγκαζουν να παιρνεις αυθεντικα προιοντα της εταιριας του κινητου σου.

Κατι σαν το οτι πλεον σε ολα τα νεα κινητα οι μπαταριες δεν μπορουν να αλλαχτουν χωρις να χασεις την εγγυηση του κινητου.

Στην αυθεντικη επιβεβαιωθηκε οτι δεν υπαρχει τετοιο προβλημα, αλλοιμονο κιολας.

Αλλα σε ποιες αλλες μαρκες συμβαινει αυτο?

Σε Asus, κανενα προβλημα, σε κινεζικο THL κανενα προβλημα, στο ZTE Axon 7, κανενα προβλημα, σε Xiaomi 3 διαφορετικα μοντελα, κανενα προβλημα. LG, Huawei, Sony, δεν εχω δοκιμασει.

Μηπως ειναι μονο στα samsung για να "στα παιρνουν απο 10 μεριες"?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει τι να σου πω.

 

Δηλαδη στις μαρκες που λες μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε sview ή clear view θηκη και την αναγνωριζει κανονικα χωρις καποιο app?

Link to comment
Share on other sites

Από την 1η μέρα χρήσης το άφησα free. Όλοι είχαν παιδευτει, αλλάξει τζαμακια και τζαμακια, αλλα πεταγονταν μετά από καιρό έτσι αρχικά αποφάσισα και πήρα την S-view και το καλοκαίρι με μια λεπτή σκληρή σιλικόνης...τουλαχιστον το χαίρομαι και το απολαμβάνω.

Έβαλα ένα tempered glass απ άκρη σ άκρη. 4η μέρα σήμερα φαίνεται να μην ξεκολλάει. Το έχω με μια απλή θήκη σιλικόνης από πίσω από τα public. Το tempered δεν ξέρω τι μάρκα είναι το πηρα απ αυτά τα μαγαζάκια που έχουν ανοίξει και έκανε 10ε. Θα γράψω πως θα τα πάει σε κανα 10ημερο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το έχω ξαναδεί είναι ότι το τζαμι μέσα έχει κάτι σαν μικρες κουκίδες που φαίνονται στο φως του ήλιου με σβηστή οθόνη. Δεν ξέρω πως μπορώ να το περιγράψω ακριβώς αλλά είναι κάπως έτσι

 

https://i.pinimg.com/236x/2f/6a/ea/2f6aea86ebfb9ab3164b40c84c54227b--black-phone-wallpaper-wallpaper-backgrounds.jpg

 

Φυσικά όχι τόσο έντονα. Ίσα που φαίνονται.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει τι να σου πω.

Δηλαδη στις μαρκες που λες μπορεις να βαλεις οποιαδηποτε sview ή clear view θηκη και την αναγνωριζει κανονικα χωρις καποιο app?

Ναι, κατ'ευθειαν χωρις app, αρκει η θηκη να εχει το μαγνητακι για το auto sleep/lock.

Της Nillkin το εχουν τα σχετικα μοντελα. Στα xiaomi, εχει επιλογη μεσα στο μενου της συσκευης για 2 τυπους view case και οι συμβατες φτιαχνονται με τα αναλογα παραθυρα. Η asus επισης εχει μενου με ενσωματωμενη επιλογη asus cover που παιζει με Nillkin κυριλε.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ένα tempered glass απ άκρη σ άκρη. 4η μέρα σήμερα φαίνεται να μην ξεκολλάει. Το έχω με μια απλή θήκη σιλικόνης από πίσω από τα public. Το tempered δεν ξέρω τι μάρκα είναι το πηρα απ αυτά τα μαγαζάκια που έχουν ανοίξει και έκανε 10ε. Θα γράψω πως θα τα πάει σε κανα 10ημερο. Αυτό που μου έκανε εντύπωση γιατί δεν το έχω ξαναδεί είναι ότι το τζαμι μέσα έχει κάτι σαν μικρες κουκίδες που φαίνονται στο φως του ήλιου με σβηστή οθόνη. Δεν ξέρω πως μπορώ να το περιγράψω ακριβώς αλλά είναι κάπως έτσι

 

https://i.pinimg.com/236x/2f/6a/ea/2f6aea86ebfb9ab3164b40c84c54227b--black-phone-wallpaper-wallpaper-backgrounds.jpg

 

Φυσικά όχι τόσο έντονα. Ίσα που φαίνονται.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Aυτο το τζαμακι με τις κουκιδες που αναφερεις το ειχα βαλει κι' εγω δεν ξεκολλαει αλλα οντως η κολλα του ειναι μονο γυρω γυρω και ειναι πολυ ενοχλητικες οι κουκιδες αλλα παρουσιαζει και δυσλειτουργια στην πληκτρολογηση θελει δηλ μεγαλυτερη πιεση και αυτο δημιουργει αργοπορεια και εκνευρισμο, αυτο τουλαχιστον οσον αφορα τα δικα μου υποκειμενικα κριτηρια,εμενα επειδη το κινητο μου που ειναι το s7g930f μαυρο ειχα επιλεξει εκεινο που το επανω και κατω μερος ειναι μαυρα.αφου δεν το αντεξα πανω απο 2 ημερες το εβγαλα και το αντικατεστησα με ενα αλλο μιας αλλης εταιρειας που ειναι εξ'ολοκληρου διαφανες το οποιο και αυτο κολλαει μονο περιμετρικα δεν εχει τις κουκιδες που αλλοιωνουν την οθονη και η λειτουργια της οθονης και του πληκτρολογιου δεν παρουσιαζει αυτα που διατυπωσα παραπανω.και ειναι αυτο το εβγαλα και φωτο και ακουω την γνωμη σας. παντως το κινητο το δοκιμασα και με θηκες σιλικονης και με την original samsung και δεν μου το πεταξε καμμια. Ειναι power tech safe pro (δυστυχως την φωτο δεν καταφερνω να την ανεβασω)

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το τζαμακι με τις κουκιδες που αναφερεις το ειχα βαλει κι' εγω δεν ξεκολλαει αλλα οντως η κολλα του ειναι μονο γυρω γυρω και ειναι πολυ ενοχλητικες οι κουκιδες αλλα παρουσιαζει και δυσλειτουργια στην πληκτρολογηση θελει δηλ μεγαλυτερη πιεση και αυτο δημιουργει αργοπορεια και εκνευρισμο, αυτο τουλαχιστον οσον αφορα τα δικα μου υποκειμενικα κριτηρια,εμενα επειδη το κινητο μου που ειναι το s7g930f μαυρο ειχα επιλεξει εκεινο που το επανω και κατω μερος ειναι μαυρα.αφου δεν το αντεξα πανω απο 2 ημερες το εβγαλα και το αντικατεστησα με ενα αλλο μιας αλλης εταιρειας που ειναι εξ'ολοκληρου διαφανες το οποιο και αυτο κολλαει μονο περιμετρικα δεν εχει τις κουκιδες που αλλοιωνουν την οθονη και η λειτουργια της οθονης και του πληκτρολογιου δεν παρουσιαζει αυτα που διατυπωσα παραπανω.και ειναι αυτο το εβγαλα και φωτο και ακουω την γνωμη σας. παντως το κινητο το δοκιμασα και με θηκες σιλικονης και με την original samsung και δεν μου το πεταξε καμμια. Ειναι power tech safe pro (δυστυχως την φωτο δεν καταφερνω να την ανεβασω)

 

Εμενα ειναι το silver, και δυστυχως μου ειχε σπασει η οθονη κατω δεξια διπλα απ το home Button. μονο εμφανισιακο το προοβλημα ηταν και γιαυτο δεν την αλλαξα. δυστυχως επισης δεν ειχε silver, και επελεξα το λευκο. οποτε προτιμω με χρωμα οπως καταλαβαινεις γιατι δεν φαινεται και το σπασιμο πλεον!

περα απ αυτο, ισως ειναι αλλη μαρκα το δικο μου δεν ξερω, αλλα.. οι κουκιδες φαινοντια μονο στον ηλιο η αν το βαλω κατω απο λαμπα και φυσικα μονο οταν η οθονη ειναι σβηστη. οταν χρησιμοποιεις το κινητο δεν φαινεται κατι!

επισης, δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο (αλλοιωσης αφης). ισως να επιασε καλυτερα το δικο μου? δεν ξερω παντως πιανει τελεια χωρις να μου εχει τυχει εστω και μια φορα να χρειαστει να πατησω κατι 2η φορα για να πιασει. αν ξαναπερασω απ το μαγαζι, θα τον ρωτησω τη μαρκα ειναι ετσι για την ιστορια. 10Ε το πηρα, οποτε απο κανα ebay δεν θα χει πανω 3-4 φανταζομαι!

επισης, κοντευω βδομαδα χρησης, το εχω με αυτη στην πλατη, και δεν ξεκολαει.

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aυτο το τζαμακι με τις κουκιδες που αναφερεις το ειχα βαλει κι' εγω δεν ξεκολλαει αλλα οντως η κολλα του ειναι μονο γυρω γυρω και ειναι πολυ ενοχλητικες οι κουκιδες αλλα παρουσιαζει και δυσλειτουργια στην πληκτρολογηση θελει δηλ μεγαλυτερη πιεση και αυτο δημιουργει αργοπορεια και εκνευρισμο, αυτο τουλαχιστον οσον αφορα τα δικα μου υποκειμενικα κριτηρια,εμενα επειδη το κινητο μου που ειναι το s7g930f μαυρο ειχα επιλεξει εκεινο που το επανω και κατω μερος ειναι μαυρα.αφου δεν το αντεξα πανω απο 2 ημερες το εβγαλα και το αντικατεστησα με ενα αλλο μιας αλλης εταιρειας που ειναι εξ'ολοκληρου διαφανες το οποιο και αυτο κολλαει μονο περιμετρικα δεν εχει τις κουκιδες που αλλοιωνουν την οθονη και η λειτουργια της οθονης και του πληκτρολογιου δεν παρουσιαζει αυτα που διατυπωσα παραπανω.και ειναι αυτο το εβγαλα και φωτο και ακουω την γνωμη σας. παντως το κινητο το δοκιμασα και με θηκες σιλικονης και με την original samsung και δεν μου το πεταξε καμμια. Ειναι power tech safe pro (δυστυχως την φωτο δεν καταφερνω να την ανεβασω)

 

Μου λες σε παρακαλω απο που το πηρες? κανενα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η Spigen Liquid Crystal. Ακριβη αλλα χαλαρα η καλυτερη διαφανη σιλικονης...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ειναι η καλυτερη αλλα πολυ γρηγορα κιτρινιζει.

 

Σωστά....Όπως και όλες οι σιλικόνης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι ειναι η καλυτερη αλλα πολυ γρηγορα κιτρινιζει.
Ειχα 4 μηνες περιπου Spigen στο S6 Edge Plus και δεν ειχε κιτρινισει... Ουτε η Nillkin Nature.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Αξεσουάρ (Θήκες, USB OTG, PowerBank κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...