Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν εισαι Αθηνα Smartec η καλυτερη επιλογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυστυχώς δεν είμαι Αθήνα, αλλά ξέρω ότι μπορώ κ να το στείλω κατόπιν συνεννόησης. Θεσσαλονίκη γνωρίζω κάποιον απλά δεν έχω εμπειρία, και δεν ξέρω αν βάζει καλό ανταλλακτικό και αν κάνει καλή δουλειά. Μετά από 3 χρόνια η μπαταρία ενώ είναι καλή φαίνεται ότι έχει πέσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα ενημερώσεις δίνει η samsung.

Αρχίζω και ψιλομετανιωνω την παραγγελία που έκανα σε Xiaomi.

730361d5e462602da1f7749af3c46464.jpg

 

Αρκετά ευχαριστημένος κ γω με 2 συσκευές από την samsung,πήγα φέτος για 2ο τηλέφωνο σε xiaomi και είναι ευχαριστημένος μεν,αλλά δε, δεν είναι samsung. Το budget δεν είναι φέτος για νέο κινητό, αλλά από φέτος που θα φύγω εξωτερικό, σίγουρα κάποια στιγμή θα προτιμήσω κ πάλι της συσκευές της. Δεν έχω κανένα παράπονο από την εταιρία εδώ κ 5χρόνια, και ότι πρόβλημα αντιμετώπισα λύθηκε με ενημέρωση, hardware πάντα εκπληκτικό

Link to comment
Share on other sites

μετά την εγκατάσταση είδα και το ims να γίνεται ενεργό και καταχωρημένο. Σε vodafone . Δυστυχώς όχι και το vowifi... Ακόμα δεν πρόλαβα να δοκιμάσω να δώ αν όντως θα βγάλει κλήση από lte.

 

Μπα. Γυρνάει σε 3g σε κλήση.

Edited by ditheo
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπέρα παιδιά.άλλαξα την μπαταριά στο επίσημο σέρβις της σαμσουνγκ άλλα βλέπω μεσώ του phone info δεν μηδένισαν τον μετρητή .

δηλαδή έγγραφε 516 κύκλους και συνεχίζει απο εκεί...

παρόλα αυτά η υγειά της μπαταρίας είναι στο 99,8% όπως πρέπει σε μια καινούρια μπαταρία.

επίσης με ενημέρωσαν οτι άλλαξαν και την επαφή φόρτισης αλλα εγώ παρατηρώ οτι μου έβαλαν καινούρια οθόνη και καινούριο αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος άλλα δεν μου είπαν τίποτα για δυο τελευταία.

οχι πως με χάλασε βέβαια η αλλαγή της οθόνης,είχε πέσει η φωτεινότητα άλλα δεν είχε καθόλου burn-in.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Στο Samsung Galaxy S7 μου δεν έχω λάβει καμία από τις ειδοποιήσεις του 112.

Βλέπω ότι πολλοί με Samsung κινητά έχουν το ίδιο πρόβλημα.

 

Κάποιοι έχουν γράψει ότι στα Samsung πρέπει να ΜΗΝ είναι disabled η Messages εφαρμογη της Samsung (σε μένα δεν είναι Disabled).

Κάποιοι άλλοι, ότι πρέπει να την έχεις σαν default εφαρμογή μηνυματων, αλλά πολλοί άλλοι λένε ότι ελαβαν ειδοποιήσεις και με το Google Messages.

 

Προσωπικά έχω το Samsung Messages enabled, αλλά χρησιμοποιώ το Google Messages (ρυθμισμένη ως default) και δεν ελαβα τίποτα.

Στα σχόλια εδώ, φαίνεται ότι σε πολλούς - όπως και σε μένα, η ρύθμιση για Ειδοποιήσεις Έκτακτης Ανάγκης είναι ανενεργή και χωρίς τρόπο ενεργοποίησης. Και αυτό συμβαίνει ακόμα κι αν βάλουμε default το Samsung Messages !

 

Εχει βρει κανείς λύση με αυτά σε Samsung κινητά ;

 

Screenshot-20200317-233607-Settings.jpg

 

Screenshot-20200317-233616-Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου S10e και στου πατέρα μου το S8 ήρθαν εχθές, ενώ την πρώτη φορά σε κανένα. Στης μάνας μου το S7 δεν ήρθε. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που σαν τύπο δικτύου της έχω βάλει μόνο 2G, λόγω προβλήματος συσκευής σε συνδυασμό με την κάρτα sim που έχει θέμα και χάνει κλήσεις αν οριστεί το δίκτυο σε 3G/4G. Επίσης μου ήρθε και στο ρολόι (galaxy watch) σε στιγμή που δεν το φορούσα και δεν ήταν συνδεδεμένο με το τηλέφωνο. Προφανώς είχε συνδεθεί στο WiFi και από εκεί πήρε τα δεδομένα για την ειδοποίηση, μιας και δεν έχει sim αυτό.

 

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

εχω σχεδον τρεις μηνες που εχω κανει root το s7 και σημερα αποφασισα να μπω στην opapnet απο την εφαρμογη και βλεπω αυτο

ουτε στιγμιοτυπο δεν με αφηνει να τραβηξω λογω πολιτικης ασφαλειας:blink::worry:

επρεπε να το τραβηξω φωτο απο το ταμπλετ:rolleyes:

εαν γνωριζει καποιος πως λυνεται αυτο !

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πώς μπορω να τσεκαρω την υγεία της μπαταρίας; και κατά πόσο είναι αξιόπιστο;

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την εφαρμογη phone info. Θα σου δειξει ποσους κυκλους φορτισης εχεις κανει και το ποσοστο υγιειας. Το ποσοστο ισως να μην ειναι 100% αξιοπιστο αλλα οι κυκλοι φορτισης ειναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτό που λες αλλά δεν είδα να αναγράφεται κάτι τέτοιο κάπου...

Επίσης κύκλο φόρτισης τι εννοούμε; από το 1 στο 100 ή μετράει πχ και αν το βαλω από το 10 και πάει στο 60

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στην καρτελα personal δεν γραφει τιποτα;

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ Ναι εκεί το γράφει, το περίεργο είναι διοτι κοιτουσα στου αδερφού μου το S9+ και ζητάει ρουτ

Ευχαριστώ όπως και να χει

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ξύπνησα σήμερα το πρωί και το τηλέφωνο (s7 edge) ήταν brickαρισμένο, ανάβει κάθε 5" το μπλε led των ειδοποιήσεων και το τηλέφωνο είναι νεκρό, δεν κάνει reset με κανέναν συνδυασμό πλήκτρων.

 

Ειχε βγάλει ότι είχε διαθέσιμο Update (που δεν του είπα να το κάνει, γιατί και το προηγούμενο δεν ολοκληρωνόταν).

 

Το ίδιο πρόβλημα σήμερα το πρωί παρουσίασε και το s7 ενός φίλου.

 

Καμιά ιδέα κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μάλλον υπάρχει επιδημία... Σήμερα από το πρωί μου ξύπνησα το τηλέφωνο είναι νεκρό! Συνδεδεμένο με φορτιστή η οθόνη μαύρη και το λεντ παραμένει σβηστό. Ότι συνδυασμό δοκίμασα με κουμπιά και καλώδιο δεν είχε αποτέλεσμα. Μυρίζομαι πλακέτα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μάλλον υπάρχει επιδημία... Σήμερα από το πρωί μου ξύπνησα το τηλέφωνο είναι νεκρό! Συνδεδεμένο με φορτιστή η οθόνη μαύρη και το λεντ παραμένει σβηστό. Ότι συνδυασμό δοκίμασα με κουμπιά και καλώδιο δεν είχε αποτέλεσμα. Μυρίζομαι πλακέτα!!

 

Συνέβη ξαφνικά χθες το πρωί να χαλάσουν 3 samsung s7 ?

 

Παράξενη σύμπτωση για πλακέτα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα καλό μήνα, εμένα πήρε την τελευταία ενημέρωση Μαρτίου κανονικά, το έχω σαν δεύτερη συσκευή, απλά το ανοίγω για ενημέρωση εφαρμογών, μόνο μια φορά μου κολισε πριν 2 χρόνια σε μια ενημέρωση λογισμικού Ιουλίου 2018 αλλά επανήλθε μετά από λίγο, δεν νομίζω να φταίει η πλακέτα και στη τρία κινητά κάτι άλλο συμβαίνει

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Του κουνιάδου μου το s7 βαρουσε σε άκυρες στιγμές bootloop και εκανε καμια ώρα μεχρι να ανοιξει ξανα.

 

Υποθέσαμε προβλημα στην μπαταρια.

 

Πηγε στην samsung για αλλαγη μπαταρίας και εκεί μετα λύπης του ανακοίνωσαν οτι το προβλημα ειναι στην κεντρική πλακέτα και οχι στην μπαταρια.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ξύπνησα σήμερα το πρωί και το τηλέφωνο (s7 edge) ήταν brickαρισμένο, ανάβει κάθε 5" το μπλε led των ειδοποιήσεων και το τηλέφωνο είναι νεκρό, δεν κάνει reset με κανέναν συνδυασμό πλήκτρων.

 

Ειχε βγάλει ότι είχε διαθέσιμο Update (που δεν του είπα να το κάνει, γιατί και το προηγούμενο δεν ολοκληρωνόταν).

 

Το ίδιο πρόβλημα σήμερα το πρωί παρουσίασε και το s7 ενός φίλου.

 

Καμιά ιδέα κανείς ?

 

Καλησπέρα,

Μάλλον υπάρχει επιδημία... Σήμερα από το πρωί μου ξύπνησα το τηλέφωνο είναι νεκρό! Συνδεδεμένο με φορτιστή η οθόνη μαύρη και το λεντ παραμένει σβηστό. Ότι συνδυασμό δοκίμασα με κουμπιά και καλώδιο δεν είχε αποτέλεσμα. Μυρίζομαι πλακέτα!!

 

Το ίδιο συνέβη και στο δικό μου S7 προχθέσ την Τετάρτη. Ανοικτό αλλά δεν ανταποκρινόταν τίποτα, έσβησε μόνο με παρατεταμένο πάτημα του Power. Μου το κάνει περίπου 1 φορά στους 6-8 μήνες, αλλά δεν έδωσα σημασία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα.

Σήμερα το πρωί το τηλέφωνο (Samsung galaxy S7) μου βγάζει επάνω επάνω στην οθόνη την ένδειξη με το ρολόι χωρίς να έχω ενεργοποιήσει ξυπνητήρι ή κάποια ειδοποίηση, και δεν μπορώ να το βγάλω.

Τι συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...