Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει τρόπος να μου ζητά το δακτύλιο αποτύπωμα όποτε πάω να ανοίξω μια εφαρμογή που θα του υποδείξω εγώ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εδώ και περίπου 4 μήνες το κινητό μου δεν φορτίζει με fast charge ούτε με κανονική φόρτιση. Η μόνη φόρτιση που κάνει είναι μέσω καλωδίου (7+ ώρες). Το θέμα λύθηκε με έναν ασύρματο φορτιστή αλλά με έχει κουράσει όλη αυτή η κατάσταση! Από το σέρβις μου είπαν ότι είναι θέμα πλακέτας και για αντικατάσταση μου ζητούσα 300+ ευρώ! Υπάρχει τρόπος να φτιαχτεί οικονομικά σχετικά σε κάποιο άλλο κατάστημα;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή να μην πετάει την ειδοποίηση κάθε φορά που καλύπτεται ο αισθητήρας φωτός όταν είναι σε αδράνεια? Συμβαίνει μετά την αναβάθμιση σε oreo και είναι αρκετά ενοχλητικό

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν καταλαβαίνω σωστά, στο site της Samsung δεν διαχωρίζει το απλό με το Edge σε ότι αφορά την εγγύηση της μπαταρίας

 

Κινητά Τηλέφωνα

Περίοδος Εγγύησης

24 Μήνες

Είδος Κάλυψης

Παράδοση με ευθύνη του πελάτη

Γενικές Πληροφορίες

Τα αξεσουάρ που συμπεριλαμβάνονται με το κινητό τηλέφωνο (π.χ. μπαταρία) - περίοδος εγγύησης 12 μήνες.

 

https://www.samsung.com/gr/support/warranty/

 

Κι εδώ τα παιδιά για ένα χρόνο και στο Edge μιλάνε : https://bit.ly/2wHvQZy

Όπως και να 'χει, προσωπικά έχω στείλει ερώτημα στη Smartec και αναμένω απάντηση. Θα ενημερώσω.

Το Δεκέμβριο κλείνω κι εγώ ένα χρόνο και θέλω να έχω στο νου μου πιθανή αλλαγή μπαταρίας εντός εγγύησης.

 

Περυσι το καλοκαίρι το κινητό μετα απο 1 μηνα χρησης δεν φόρτιζε με το καλωδιο... κατάφερα να το φορτίσω μονο ασύρματα μέχρι να το πάω στην smartec

 

εκεί απο οτι κατάλαβα μου αντικατέστησαν την υποδοχή που μπαίνει το usbτου φορτιστή (ισως κ πλακετα δεν θυμάμαι) και μπαταρία χωρις κανενα κοστος αφου ηταν εντός εγγύησης!Επίσης τον Μαιο που εσπασε η οθονη μου απο δικο μου σφαλμα, παλι μου αλλαξαν μπαταρια (χωρις κοστος η μπαταρια). Η μπαταρία δεν ειχε κλεισει χρονο απο την τελευταια αλλαγη.

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω παρομοια προβληματα στο S8 μετα απο 5 μηνες. Ξαφνικα αρχισε να φορτιζει αργα η καθολου με καλωδιο. Αλλαξα καλωδιο, φορτιστη τπτ. Πηρα ασυρματο φορτιστη. Μετα μου ηρθε η ιδεα να καθαρισω καλα τη θυρα micro usb. Οχι μονο με αερα αλλα με καλο πλυσιμο και μετα στεγνωμα. Πλεον φορτιζει γρηγορα αλλα χωρις να αναγραφει γρηγορη φορτιση. Οταν περασω Αθηνα θα παω και εγω Smartec. Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα και μιας και νέος κάτοχος έχω να ρωτήσω κάτι που ίσως να έχει απαντηθεί και στο παρελθόν. Τι κάρτα μνήμης να του πάρω ώστε να μην αργεί να μπει στην έκθεση και να μου δείχνει παλιές και νέες φωτογραφίες που θα του βάλω;

 

Αναβάθμισα το κινητό σε Ορεο, με ενημερώσεις Αυγούστου αν αυτό παίζει ρόλο

 

Να είναι τουλάχιστον U1 (και πάνω). Κατά προτίμηση Samsung, Sandisk, Lexar ή Toshiba.

 

 

SD-Card-Speed-Class.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενημερωτικά, για όσους έχουν θέματα με το bluetooth μετά την αναβάθμιση σε OREO, εγώ μάλλον βρήκα λύση, πηγαίνοντας στα Settings -> Device Maintenance - > Battery - > Battery Usage -> Optomise Battery Usage -> και κλείνοντας το διακόπτη (του battery optimisation) στις "εφαρμογές" Bluetooth, Bluetooth Midi Service και Bluetooth Test.

Υποπτεύομαι ότι το Battery Optimisation του Oreo έβαζε σε sleep mode τη σύνδεση bluetooth με το handsfree και γι' αυτο είχα διακοπές.

Είδα ότι συμβαίνει σε αρκετούς τελικά.

 

Παιδιά μια μικρή βοήθεια.

Ειχα μεχρι προσφατα ενα bluetooth handsfree Plantronix Explorer 10, το οποίο δούλευε κανονικότατα (και άψογα, και ήταν και πολυ δυνατο στον ήχο) τόσο με το παλιο μου iPhone SE όσο και με το Galaxy S7 μου για τουλάχιστον 6 μήνες.

Πριν από κάποιες εβδομάδες άρχισε να αποσυνδέεται εκεί που μιλούσα με το S7. Το έκλεινα, το ξανα άνοιγα (το bluetooth), συνδεόταν και μετά ξανά αποσυνδέονταν.

Σκέφτηκα ότι τα χε παίξει και το ...πήγα στην ανακύκλωση ηλεκτρονικών συσκευών.

Πήρα ένα Samsung HM1350 με σαφώς χαμηλότερη ένταση το οποίο τελικά παθαίνει τα ίδια με το Plantronics. Και τώρα συνειδητοποιώ ότι δεν έφταιγε το Plantronics :(

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι κάτι φταίει στην πλευρά του κινητού ! Ισως από κάποιο update και μετά; Δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Υπόψιν, έχω και 2 ζευγάρια ασύρματα AWEI in-ear handfree ακουστικά τα οποία δεν έχουν αποσυνδεθεί ποτέ, μήνες τώρα !

Εχει κανεις καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι θα μπορούσα να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αλλαγή μπαταρίας τον Ιούνιο. Το κινητό πραγματικά πετούσε σε θέμα αυτονομίας. Έβγαζε πάνω από 5.30 SOT (χρησιμοποιούσα μόνο τα δεδομένα και τα έκλεινα όταν δεν τα χρησιμοποιούσα). Κατάφερα να πιάσω 6 ώρες SOT και κάτι λεπτά με 1.5 μέρα(το τονίζω μόνο με τα δεδομένα). Mε την αναβάθμιση του Ιουλίου, η αυτονομία έπεσε λίγο κάτω από τις 5 ώρες. Με το update του Αυγούστου, η αυτονομία κυμαίνεται στις 4.00 - 4.30 ώρες. Κάθε αναβάθμιση και χειρότερα. Απογοήτευση.
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται γελοίο, αλλά με το που ολοκληρώσεις την επόμενη φόρτιση, κάνε του ένα απλό restart

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει και σε άλλους το εικονίδιο των notifications στο facebook app από τα δεξιά στα αριστερά; Έχω ρωτήσει πάρα πολλά άτομα, ακόμα και με samsung συσκευές και ίδια έκδοση του app, και σε όλους είναι στα δεξία. Είναι εντελώς άβολη η θέση του. Δοκίμασα clean data/cache, απεγκατάσταση εφαρμογής (του update ουσιαστικα μιας και ειναι ενσωματωμένη σαν εφαρμογη συστήματος) και επανεγκατάσταση αλλά παραμένει εκεί.

 

http://i65.tinypic.com/213iuj4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όντως φαίνεται σπαστικό να είναι αριστερά, σε μένα παραμένει όπως ήταν bbbf5918bf201ebea8da0dab2b8bbbbb.jpg

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος; Δηλαδή είναι σε όλους δεξιά κι εμένα μόνο αριστερά; Τι κουλό είναι αυτό; Άλλαξα ακόμα και τη γλώσσα της εφαρμογής στα ελληνικά αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Στο Samsung account αν σβησω τα παντα εκει, πχ φωτογραφιες και βιντεο, σβηνονται και απο καπου αλλου, οπως απο την εφαρμογη φωτογραφιες της Goofle η απο το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται γελοίο, αλλά με το που ολοκληρώσεις την επόμενη φόρτιση, κάνε του ένα απλό restart

Φίλε μου το διάβασα και στα προηγούμενα post που αναφέρθηκε, το έκανα αλλά δεν έπιασε. Εννοείται δοκίμασα και wipe cache και data αλλά πάλι τίποτα.

 

Κάποιος άλλος; Δηλαδή είναι σε όλους δεξιά κι εμένα μόνο αριστερά; Τι κουλό είναι αυτό; Άλλαξα ακόμα και τη γλώσσα της εφαρμογής στα ελληνικά αλλά τίποτα.

Να περάσεις την εφαρμογή από την αρχή, το έχεις δοκιμάσει;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω παρομοια προβληματα στο S8 μετα απο 5 μηνες. Ξαφνικα αρχισε να φορτιζει αργα η καθολου με καλωδιο. Αλλαξα καλωδιο, φορτιστη τπτ. Πηρα ασυρματο φορτιστη. Μετα μου ηρθε η ιδεα να καθαρισω καλα τη θυρα micro usb. Οχι μονο με αερα αλλα με καλο πλυσιμο και μετα στεγνωμα. Πλεον φορτιζει γρηγορα αλλα χωρις να αναγραφει γρηγορη φορτιση. Οταν περασω Αθηνα θα παω και εγω Smartec.
Το θέμα είναι ότι εμένα δεν κάνει ούτε μεταφορά δεδομένων. Αξίζει να το φτιάξω αν είναι όντως μητρική που μου είπαν στο σέρβις;;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να περάσεις την εφαρμογή από την αρχή, το έχεις δοκιμάσει;

 

Όπως γράφω και στο post μου με την εικόνα

 

"Δοκίμασα clean data/cache, απεγκατάσταση εφαρμογής (του update ουσιαστικα μιας και ειναι ενσωματωμένη σαν εφαρμογη συστήματος) και επανεγκατάσταση αλλά παραμένει εκεί."

 

Πραγματικά δεν ξερω τι να πω και γιατι μπορει να συμβαίνει αυτό, ούτε 1 ατομο δεν εχω βρει να εχει το εικονιδιο αυτό στα αριστερα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως γράφω και στο post μου με την εικόνα

 

"Δοκίμασα clean data/cache, απεγκατάσταση εφαρμογής (του update ουσιαστικα μιας και ειναι ενσωματωμένη σαν εφαρμογη συστήματος) και επανεγκατάσταση αλλά παραμένει εκεί."

 

Πραγματικά δεν ξερω τι να πω και γιατι μπορει να συμβαίνει αυτό, ούτε 1 ατομο δεν εχω βρει να εχει το εικονιδιο αυτό στα αριστερα.

Όταν αλλάζει κάτι στο fb δεν αλλάζει ταυτόχρονα σε όλους αλλά σταδιακά. Ίσως αλλάξει και στους υπόλοιπους αργοτερα

Γιατί δεν στέλνεις μήνυμα στο fb να τους το αναφέρεις,έχεις αυτή τη δυνατότητα. θα σου απαντησουν

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι μόνος... και σε εμένα έχει αλλάξει!
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι μόνος... και σε εμένα έχει αλλάξει!

 

Βρέθηκε κι ένας, επιτέλους. Μάκαρι βέβαια να μη σου είχε αλλάξει γιατί είναι εντελώς άβολο το σημείο εκτός αν είσαι αριστερόχειρας :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κατι πατησα και οταν ανοίξω τις επαφες ή τα μηνύματά η οθόνη γυρναει πλάγια. Την αυτόματη περιστροφή την εχω απενεργοποιησει αλλα παλι τιποτα. Καμια ιδεα? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ωπ, 5 μέρες μετά το δεύτερο patch Αυγούστου, έχω μπαταρία όπως πρώτα.

Wifi full, φωτεινότητα χαμηλά. Πάει για 6ωρο έτσι. 430aac5a9bf91e9302128ea01d38d396.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, 5 μέρες μετά το δεύτερο patch Αυγούστου, έχω μπαταρία όπως πρώτα.

Wifi full, φωτεινότητα χαμηλά. Πάει για 6ωρο έτσι.

Πήρατε όλοι 2ο patch Αυγούστου; Γιατί εγώ πήρα ένα τον Αύγουστο και ένα προχθές του Σεπτεμβρίου

Link to comment
Share on other sites

Πήρατε όλοι 2ο patch Αυγούστου; Γιατί εγώ πήρα ένα τον Αύγουστο και ένα προχθές του Σεπτεμβρίου
Ε λογικά δεν έχεις ελληνική ρομ

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως μετά το patch Σεπτεμβρίου (Cosmote), κάποιες εφαρμογές κρασάρουν από το πουθενά.

Και μάλιστα εφαρμογές που πολλές φορές δεν είναι καν ανοιχτές. Αρα είναι στο ...background;

Link to comment
Share on other sites

Με android 8 ειμαι root και παω να κανω back up ολη τη ROM , μεσω twrp . Μολις ξεκινα μου βγαζει σφαλμα, unable to mount data και τα σχετικα. Βρηκα πως για να το ξεπερασω αυτο, πρεπει να αλλαξω το συστημα σε ext2 και μετα σε ext4 παλι. Ομως με αυτο τον τροπο σβηνονται τα παντα, αρα τι σοι back up να παρω μετα ? Το θεμα ειναι να παρω εικονα του συστηματως αλλα και των εφαρμογων που εχω. Τι με συμβουλευτε?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...