Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρια σε 1080 ειναι σε επιπεδα Galaxy A5!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρια σε 1080 ειναι σε επιπεδα Galaxy A5!

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλο ή κακο ειναι αυτο; :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλο ή κακο ειναι αυτο; :lol::lol:

Εσυ τι λες; Μεσα στα κινητα με την καλυτερη διαχειριση μπαταριας... Και το Α5 2016 και το Α5 2017. Σκεφτομουν να παω στο Α5 2017 για την μπαταρια... Με κρατησε οσα ειχα διαβασει για την 7αρα και το notification led.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσυ τι λες; Μεσα στα κινητα με την καλυτερη διαχειριση μπαταριας... Και το Α5 2016 και το Α5 2017. Σκεφτομουν να παω στο Α5 2017 για την μπαταρια... Με κρατησε οσα ειχα διαβασει για την 7αρα και το notification led.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν γνωριζω πως παει η μπαταρια του Α5 γι αυτο το εγραψα, δεν το ειπα ειρωνικα.. :P

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η Nougat η αγγλικη (BTU) σε σχεση με την ελληνικη (EUR) θα εχει καποια διαφορα στο σημα του κινητου??

Με την Marshmallow δεν ειχα καποιο προβλημα ενω τωρα εχω ενα σωρο χαμενες κλησεις σπιτι μου που δεν εχει ιδιαιτερα καλη καλυψη δικτυου :(

Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το λειτουργικό έρχονται και αρκετά προγράμματα που κάποιος μπορεί να αγνοήσει - στην περίπτωσή μου, σχεδόν όλα της google (gmail, photos, play movies & TV, drive κλπ.) εκτός του google maps. Συνηθίζω να απενεργοποιώ αυτά τα προγράμματα από τα settings / applications. Πάντα βέβαια υπάρχει η προειδοποίηση ότι η απενεργοποίησή τους μπορεί να επηρεάσει την ορθή λειτουργία του κινητού. Ποια είναι η γνώμη σας?
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Μαζί με το λειτουργικό έρχονται και αρκετά προγράμματα που κάποιος μπορεί να αγνοήσει - στην περίπτωσή μου, σχεδόν όλα της google (gmail, photos, play movies & TV, drive κλπ.) εκτός του google maps. Συνηθίζω να απενεργοποιώ αυτά τα προγράμματα από τα settings / applications. Πάντα βέβαια υπάρχει η προειδοποίηση ότι η απενεργοποίησή τους μπορεί να επηρεάσει την ορθή λειτουργία του κινητού. Ποια είναι η γνώμη σας?

 

Τα εχω διωξει ολα αυτα , θα σου ελεγα να το κανεις και εσυ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι bug ή αν κάνω κάτι εγώ λάθος, αλλά ενώ απενεργοποιώ τον αυτόματο ορθογραφικό έλεγχο στο πληκτρολόγιο, αυτός συνεχίζει να είναι ενεργός.

Μιλάω για επίσημη ota nougat με factory reset μετά την εγκατάσταση και στήσιμο από την αρχή.

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

εμένα από χθες που πέρασα τη nougat,μου έρχεται ειδοποίηση mail πατάω ανοίγω διαβάζω κι ύστερα ξαναεμφανίζεται η ίδια ειδοποίηση για το ίδιο mail... Μάλλον, δεν είμαι ο μόνος..

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/nougat-double-notification-gmail-t3562292

Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό μου φαίνεται τρώει παραπάνω RAM μετά το update. Επίσης μέχρι τα χριστούγεννα είχα το S3 neο όπου για να πάω από 2g σε 3g (για εξοικονόμηση μπαταρίας) ήθελα 3 κλικ, πήγα στο s7 με android 6 και ήθελα 4 κλικ τώρα με την "βελτίωση" θέλω 5 κλικ.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι Ελβετοί είμαστε υπέρ άνω αναβαθμίσεων... Μπορώ να κατεβάσω την ελληνική και να την περάσω μόνος μου; Και αν ναι τι προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό μου φαίνεται τρώει παραπάνω RAM μετά το update. Επίσης μέχρι τα χριστούγεννα είχα το S3 neο όπου για να πάω από 2g σε 3g (για εξοικονόμηση μπαταρίας) ήθελα 3 κλικ, πήγα στο s7 με android 6 και ήθελα 4 κλικ τώρα με την "βελτίωση" θέλω 5 κλικ.

 

πες τα ..και η Huawei το έχει στη μπάρα ρυθμίσεων το 4g..2κινήσεις μονο....

Link to comment
Share on other sites

Και για πιο λόγο να γυρίσεις από 4g σε 2g;για την μπαταρία αυτό απλά είναι μύθος το έχω τσεκάρει σε πολλές συσκευές και σε διαφορετικές γεωγραφικές περιοχές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι Ελβετοί είμαστε υπέρ άνω αναβαθμίσεων... Μπορώ να κατεβάσω την ελληνική και να την περάσω μόνος μου; Και αν ναι τι προτείνετε;

 

Έχει πάρει 7άρια ολόκληρος ο πλανήτης εκτός από εμάς! :!:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Και για πιο λόγο να γυρίσεις από 4g σε 2g;για την μπαταρία αυτό απλά είναι μύθος το έχω τσεκάρει σε πολλές συσκευές και σε διαφορετικές γεωγραφικές περιοχές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

4g σε 3g...Εμενα σέρνεται το 4g σε ορισμένα σημεία και σε διάφορα τεστ που έκανα, με 3g έχω πιο γρήγορο download k upload...

Link to comment
Share on other sites

4g σε 3g...Εμενα σέρνεται το 4g σε ορισμένα σημεία και σε διάφορα τεστ που έκανα, με 3g έχω πιο γρήγορο download k upload...

Αυτό νομίζω δεν ισχύει.. Το έχω δει ότι όπου το 4g είναι αδύναμο γυρνάει μόνο του σε Η+ δεν μένει σε 4g και να κολλάει.. Κοσμοτε έχω στην Θεσσαλονίκη δε ξέρω αν έχει τόσο σημασία.. Όσο για την μπαταρία, το έχω μόνιμα στο αυτόματο, τώρα κατάλαβα ότι τόσα χρόνια απλά έχανα χρόνο ν αλλάζω 2g-3g αφού είναι απλά μύθος, ίδια διάρκεια έχει..

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι bug ή αν κάνω κάτι εγώ λάθος, αλλά ενώ απενεργοποιώ τον αυτόματο ορθογραφικό έλεγχο στο πληκτρολόγιο, αυτός συνεχίζει να είναι ενεργός.

Μιλάω για επίσημη ota nougat με factory reset μετά την εγκατάσταση και στήσιμο από την αρχή.

Σε σας πως δουλεύει παιδιά;

 

edit: Μόλις το βρήκα! Μέσα στην "Έξυπνη δημιουργία κειμένου" είχε τσεκαρισμένη την επιλογή "Αυτόματη αντικατάσταση". Την έκανα disable κι όλα σούπερ!

Edited by rufous
"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

εμένα από χθες που πέρασα τη nougat,μου έρχεται ειδοποίηση mail πατάω ανοίγω διαβάζω κι ύστερα ξαναεμφανίζεται η ίδια ειδοποίηση για το ίδιο mail... Μάλλον, δεν είμαι ο μόνος..

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/help/nougat-double-notification-gmail-t3562292

το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο θέμα μπαταρίας το 2g3g4g. Είναι και δίκτυο. Εγώ εκεί που δουλεύω δεν έχω καλό σήμα οπότε πρέπει να το έχω 2γ για να πιάνει. Όταν βγαίνω διάλλειμα όμως που πιάνει 4γ το βάζω για να μπω στο ίντερνετ. Επίσης, από το xperia neo v το είχα παρατηρήσει και το τηρώ ακόμα. Αν είσαι σε αυτόματη επιλογή 2γ/3γ αν είσαι χαμηλά στο 3γ σε πετάει αυτόματα σε 2γ και ας μπορείς να κάνεις δουλειά με το ίιντερνετ του 3γ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελικά και εγώ χειροκίνητη αναζήτηση και μόλις τώρα την κατεβάζω 1221,83 mb είναι χρειάζεται πριν κάνω το τελικό install να κάνω κάτι ώστε να αποφύγω διάφορα bugs ??? :confused:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...