Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα. Νέος κάτοχος s7 .αρχικά θα ηθελα να ρωτήσω για το δακτυλικο αποτύπωμα: λειτουργει οποτε θελει.. μου βγαζει το μήνυμα να καταχωρηθει pin γιατι δεν επιτρέπεται η χρηση δακτυλικων αποτυπωματων απο την πολιτικη ασφαλείας....εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις δεν εχω βρει κατι...παρακαλω τα φωτα σας!!! Ειμαι με Android 6 , το αποτυπωμα το αναγνωρισει αλλα μου βγαζει το παραπανω μήνυμα. Αν βαλω αλλο δάχτυλο μου βγαζει αλλο μηνυμα ...σε iphone που εχω δουλεψει αποτύπωμα δεν εκανε τετοια νουμερα...και σιγουρα ειναι καποια ρυθμιση....

Αυτό συμβαίνει γιατί δεν κλείνεις την οθόνη από το power button, αλλά από κάποια software εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ήρθε ειδοποίηση 2 φορές για software update και μόλις πατάω με βγάζει στο σημείο που κάνεις manual update αλλά μου δείχνει ότι δεν υπάρχει update.

Κάνω κάτι λάθος?

 

κάτι παρόμοιο έγινε και σε μένα

μου έβγαλε ειδοποίηση για update αλλά επειδή είχα δουλειά εκείνη την ώρα πάτησα ακύρωση

έκτοτε έχω πατήσει 100 φορές τη χειροκίνητη αναβάθμιση και μου λέει ότι το κινητό μου είναι ενημερωμένο

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

κάτι παρόμοιο έγινε και σε μένα

μου έβγαλε ειδοποίηση για update αλλά επειδή είχα δουλειά εκείνη την ώρα πάτησα ακύρωση

έκτοτε έχω πατήσει 100 φορές τη χειροκίνητη αναβάθμιση και μου λέει ότι το κινητό μου είναι ενημερωμένο

Τι χώρα προέλευσης έχει το κινητό; ενημερωτικά...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα (τι το θελα) τη nougat. Το κινητό σέρνεται ρε παιδιά.το έκανα επανεκκίνηση κ πάλι κάνει τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by barcelonistas
Link to comment
Share on other sites

κάτι παρόμοιο έγινε και σε μένα

μου έβγαλε ειδοποίηση για update αλλά επειδή είχα δουλειά εκείνη την ώρα πάτησα ακύρωση

έκτοτε έχω πατήσει 100 φορές τη χειροκίνητη αναβάθμιση και μου λέει ότι το κινητό μου είναι ενημερωμένο

 

Και σε μένα σε Ελληνικό unbranded 2 φορές και το έχω αναφέρει σε προηγούμενα ποστς...

Link to comment
Share on other sites

Πως βγαίνει το φλας από την ειδοποίηση στο messenger διαολε?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει γιατί δεν κλείνεις την οθόνη από το power button, αλλά από κάποια software εφαρμογή

 

φίλε μου χίλια ευχαριστώ!!! είσαι αρχηγός !!! δλδ η πολιτική ασφαλείας της samsung δεν επιτρέπει να λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα αν κλειδώνουμε την συσκευή από εφαρμογή τρίτου....:blink:... μήπως υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε αυτό (χωρίς root και αλλαγής rom)?

Link to comment
Share on other sites

Πως βγαίνει το φλας από την ειδοποίηση στο messenger διαολε?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρόσβασιμοτητα - ακοή

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου χίλια ευχαριστώ!!! είσαι αρχηγός !!! δλδ η πολιτική ασφαλείας της samsung δεν επιτρέπει να λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα αν κλειδώνουμε την συσκευή από εφαρμογή τρίτου....:blink:... μήπως υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε αυτό (χωρίς root και αλλαγής rom)?

 

Η πολιτικη του ανδροιδ 6 και επειτα ειναι, οχι της σαμσουνγκ..

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να στρώνει σιγά σιγά το εργαλείο. Βελτίωση μεγάλη βλέπω στο fingerprint! ( το μοναδικό μελανό σημείο). Θα χαρά.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και wipe cache να κάνετε και να περάσετε από πάνω την 7 θα αναγκαστείτε να κάνετε factory reset και επαναφορά από back up. Έστρωσε η μπαταρία και όλα εν σύγκριση με πριν.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις factory reset και περάσεις μετά το back up σου είναι το ίδιο καλό με το να κάνεις στήσιμο από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα κάνεις factory reset και περάσεις μετά το back up σου είναι το ίδιο καλό με το να κάνεις στήσιμο από την αρχή?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε S2,S5 και τώρα S7 οπότε έκανα και τα δύο ήταν το ίδιο.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι πολύ καλό και η 7 ακόμα πιο καλή αλλά έχω μια απορία μιας και είμαι καινούργιος. Η μπαταρία μου φενεται μια χαρά βγάζει 24ωρο με τα πάντα ανοιχτά και πολύ δούλεμα αλλά με τα βίας βγάζει 4 ώρες οθόνη. Εδώ είχα ακούσει κάτι για 6 με 7 ώρες οθόνη. Τι λέτε? Εσάς πως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό είναι πολύ καλό και η 7 ακόμα πιο καλή αλλά έχω μια απορία μιας και είμαι καινούργιος. Η μπαταρία μου φενεται μια χαρά βγάζει 24ωρο με τα πάντα ανοιχτά και πολύ δούλεμα αλλά με τα βίας βγάζει 4 ώρες οθόνη. Εδώ είχα ακούσει κάτι για 6 με 7 ώρες οθόνη. Τι λέτε? Εσάς πως είναι?

 

Αν του πιω το αίμα σε μια μέρα μου βγάζει σίγουρα 5 συν έχω δει και 6. Χωρίς παιχνίδια όμως 6 ώρες.

Συνήθως μου κρατάει 2 μέρες δηλαδή φόρτιση τώρα και ξανά το επόμενο βράδυ εκεί έχω συνήθως 4.5 ώρες sot. Φωτεινότητα στην μέση ίσως και λίγο πιο πάνω.

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου χίλια ευχαριστώ!!! είσαι αρχηγός !!! δλδ η πολιτική ασφαλείας της samsung δεν επιτρέπει να λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα αν κλειδώνουμε την συσκευή από εφαρμογή τρίτου....:blink:... μήπως υπάρχει τρόπος να το αλλάξουμε αυτό (χωρίς root και αλλαγής rom)?

Οι εφαρμογές που έχω δοκιμάσει και δουλεύουν είναι ο nova launcher και το screen lock (simi studio).

Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα. Εμενα με wifi ανοιχτο, χωρις παιχνιδια και φωτεινοτητα στην μεση βγαζει 3 ωρες και 40 λεπτα sot απο το 100% μεχρι το 20%. Με μαρς.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Περιεργα πραγματα. Εμενα με wifi ανοιχτο, χωρις παιχνιδια και φωτεινοτητα στην μεση βγαζει 3 ωρες και 40 λεπτα sot απο το 100% μεχρι το 20%. Με μαρς.

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με πόσες ώρες αναμονή όμως; 12, 24, 276;

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα νορμάλ είναι σίγουρα 5ωρο, έχω δει 7ωρο. Με ασύρματο συνήθως κατά μέσο όρο είμαι στις 6 ώρες και με 4g κοντά στις 4.30 ίσως και λίγο πάνω

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...