Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο cloud backup που κάνεις μέσω του samsung account έχει επιλογή για να σώσει τα settings και ανάμεσα σε όλα γράφει wifi...σώζει και τις αποθηκευμένες wifi συνδέσεις; Το έχει τσεκάρει κανείς για να μου πει;

Ναι

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι

 

Sent from my Galaxy s7 gold

 

Τέλεια, ήταν το "άγχος" μου για την αναβάθμιση επειδή θέλω να κάνω καθαρή εγκατάσταση και δεν ήθελα να τα χάσω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω Ελληνικη σ5σκευη απο πλαισιο,και εριχνα μια ματια στο πληροφοριες λογισμικου και βλεπω τελευταιο security update 1/12/16...Να υποθεσω λογω Nougat αυτο...Παντος ειμι σιγουρος οτι εμεις τελευταιοι θα παρουμε την Nougat... Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ιταλικό unbranded με Nougat. Πως διαλέγουμε την αργή η γρήγορη φόρτιση?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ιταλικό unbranded με Nougat. Πως διαλέγουμε την αργή η γρήγορη φόρτιση?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Ρυθμησεις-μπαταρια και κατεβαινεις λιγο κατω και σου εχει επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμησεις-μπαταρια και κατεβαινεις λιγο κατω και σου εχει επιλογη...

Okie dokie! Σε ευχαριστώ.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι με 7.0 και έχω Android system 16% και την πίνει την μπαταρία τι να κάνω ρε παιδιά α σε που είναι ζεστό Γενικά και οθόνη 1 ώρα και 30 λεπτά 11% chrome και 25% μπαταρία Edited by Dimitris_w
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι με 7.0 και έχω Android system 16% και την πίνει την μπαταρία τι να κάνω ρε παιδιά α σε που είναι ζεστό Γενικά και οθόνη 1 ώρα και 30 λεπτά 11% chrome και 25% μπαταρία

 

Και το δικο μου ειναι ζεστο,οσο για την μπαταρια παντος πανω απο 3,5 ωρες δεν βγαζει με τπτ...Εχω ακομα την 6 αλλα και μενα το συστημα Android μου βγαζει κατι 22% ....

Ασ πομε σημερα ειμαι με 13 ωρες μπαταρια,συστημα 24%,φυσικα παντα εχω ανοικτα 4G,Wifi,bluetooth ακουστικα,συνχρονισμο 2 mails,και εχω οθονη 1ωρα25λεπτα....και ειμαι στο 17% μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

Οι πρωτες εντυπωσεις, ειναι θετικες σε ολους τους τομεις.

Βρηκα ομως ενα Bug. Για ριξτε μια ματια κι εσεις να μου πειτε. Οταν ειναι ενεργοποιημενο το wifi και συνδεδεμενο, αν πατηθει παρατεταμενα το μπλε "κουμπι" του wifi, στο drop down menu, αντι να δειξει τη λιστα των wifi, βγαζει παραθυρακι λαθους.

Η αναβαθμιση εγινε ΟΤΑ, χωρις επαναφορα, wipe κτλ.

 

Μαλλον δεν εκατσε καλα η 7αρα στο δικο μου. Εκανα wipe cache και factory reset, αλλα τα ιδια... Καμια ιδεα;

 

Τωρα κανω restore απο το samsung cloud αλλα μεχρι να το ξαναστησω οπως το ειχα, αν ποτε, εχω δρομο ακομη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανένας αυτό το πρόβλημα εκεί που βλέπω βίντεο στο YouTube που και που ξαφνικά με λέει "παρουσιάστηκε σφαλφα διαγνωστικό 24gwb4v2h3gv4"

Κάθε φορά διαφορετικό νούμερο, μόνο στο σπίτι το κάνει, δεν έχει τύχει άλλου και μόνο στο YouTube

Καμία ιδέα τι να φταίει??

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα έχει θέμα το καλώδιο του φορτιστή, δοκίμασε να το φορτίσεις με άλλον να δεις αν σου κάνει το ίδιο...

Αυτό ήταν τελικά, ευχαριστώ!:D

Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει αναβάθμιση στο 7 ή είμαι ο μόνος που έχω μείνει σε 6 και σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό μου?
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει αναβάθμιση στο 7 ή είμαι ο μόνος που έχω μείνει σε 6 και σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό μου?

Φυσικά και δεν είσαι ο μόνος. Εγώ είμαι με ευρωπαϊκή ρομ Ελληνικό και δεν έχει βγει ακόμα... Όπως και άλλες χώρες.... Ελβετία νομίζω....

Καλημέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ελβετία βεβαίως βεβαίως...:ninja:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

OK γιατί είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό μου. Ευχαριστώ
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Έχετε πάρει αναβάθμιση στο 7 ή είμαι ο μόνος που έχω μείνει σε 6 και σκέφτομαι ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό μου?

 

Αυστρία το δικό μου, χτες βράδυ ήρθε μήνυμα...

Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Πορτογαλικό ακόμα να δω την 7ρα...και μάλιστα με το samsung phone info είδα πως είναι η έκδοση με τον exynos, νόμιζα πως όλα τα ευρωπαικά έχουν snapdragon, όχι πως με χάλασε, αλλά έτσι για το story :)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Πορτογαλικό ακόμα να δω την 7ρα...και μάλιστα με το samsung phone info είδα πως είναι η έκδοση με τον exynos, νόμιζα πως όλα τα ευρωπαικά έχουν snapdragon, όχι πως με χάλασε, αλλά έτσι για το story :)

Ανάποδα είναι από ότι νόμιζες. :happy:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με Πορτογαλικό ακόμα να δω την 7ρα...και μάλιστα με το samsung phone info είδα πως είναι η έκδοση με τον exynos, νόμιζα πως όλα τα ευρωπαικά έχουν snapdragon, όχι πως με χάλασε, αλλά έτσι για το story :)

 

Τα ίδια και εδώ! πορτογαλικό ακόμα με 6αρα! Αλλά έχω exynos! pas mal :)

Link to comment
Share on other sites

προς το πάρον όλα κάλα με την αναβάθμιση.η μπαταρια κραταει αψογα για την ωρα.ωρα να συνδεσω και το gear vr ελπιζω να μην μου κανει εκει νερα.
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Ευρωπαϊκά exynos έχουν παλικάρια.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είχα καταλάβει το ανάποδο, σόρρυ για το μπλέξιμο.

 

Και εγω exynos εχω !!! υπαρχει καμια διαφορα με τον snapdragon ??

 

https://www.youtube.com/results?search_query=samsung+s7+exynos+vs+snapdragon :)

Link to comment
Share on other sites

Για να αυξήσουμε τη ram εκτός από το κλείσιμο των εφαρμογών με τη χρήση της έξυπνης διαχείρισης, μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό?
Link to comment
Share on other sites

Για να αυξήσουμε τη ram εκτός από το κλείσιμο των εφαρμογών με τη χρήση της έξυπνης διαχείρισης, μπορούμε να κάνουμε κάτι διαφορετικό?

Γιατί να την αυξήσεις;; η λογική του Android είναι free ram = wasted ram

 

Sent from my Galaxy s7 gold

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...