Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο και σε εμένα!, ήρθε και η αναβάθμιση της εφαρμογής την οποία και έκανα, αλλά τώρα εξαφανίστηκε και δεν την βρίσκω!, τι να πώ!, εάν ξέρει κάποιος να μας πεί!...

 

Σε μένα η μόνη λύση ήταν Factory Reset.

Για να είμαι ακριβής, απλό reset δεν δοκίμασα, καθότι έβλεπα κι άλλα θεματάκια στο κινητό (π.χ. το Smart Switch backup ποτέ δεν ολοκληρωνόταν στο PC, 1-2 εφαρμογές κατά καιρούς κράσαραν, κλπ). Οπότε με έτρωγε να κάνω ένα factory reset έτσι κι αλλιώς και είχα πλέον και την αφορμή.

Μετά το factory reset και επαναφορά (το τονίζω) μόνο από ότι είχε κρατηθεί στο Google backup (κι όχι επαναφορά από παλαιό Samsung Cloud ή Smart Switch backup) όλα φαίνονται ΟΚ τώρα.

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα από ότι διαβάζω η Samsung δίνει στα μοντέλα κινητών 3 χρόνια αναβάθμισης. Μετά τι γίνεται ποια η διαφορά?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα η μπαταρια μου εχει 90% health και ειμαι στο να την αλλαξω ή οχι οποιος μπορει με την εμπειρια του βοηθαει.και επισης ειδα οτι το κινητο μου εχει csc country germany.αν αλλαξω σε rom ελληνικη θα δω διαφορα?
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου έχει μετά από 1,5 χρόνο που μου είχαν αλλάξει μπαταρία στην εγγύηση 346 κύκλους φόρτισης και είναι στο 90, κάτι % . Δεν νομίζω ότι είναι αναγκαίο να αντικατασταθεί ακόμη.

Για τη rom τι να σου πω. Μόνο αν δεν υποστηρίζει volte με αυτήν που φοράει και το θες, διαφορετικά δεν πιστεύω ότι θα έχουν καμία διαφορά.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα

Όποιος μπορεί Ας βοηθήσει

προσπαθώ να κάνω κλήση και μου λέει μη έγκυρος αριθμός.

Μου το εμφανίζει σε ότι νούμερο και να προσπαθήσω να καλέσω.

Μου το είχε εμφανίσει και πριν λίγες μέρες αλλά μετά από μισή ώρα έφτιαξε μόνο του τώρα δεν φτιάχνει μόνο του.

Αν αλλάξω το δίκτυο από αυτόματο και το γυρίσω σε 2G τότε λειτουργεί Κάνει κλήση κανονικά.

Αν το αφήσω στο αυτόματο μου λέει μη έγκυρος αριθμός.

Τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να φταίει η σιμ.Δεν είναι μεγάλο το κόστος για δοκιμή.Αν και πριν κάνεις οτιδήποτε καλό θα ήταν μια επαναφορά για να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι θέμα firmware.

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει δυνατοτητα να βαλουμε την καμερα της Google και αν ναι, ειναι καλυτερη η οχι? Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να βαλουμε την καμερα της Google και αν ναι, ειναι καλυτερη η οχι? Ευχαριστω πολυ.

 

Εγώ την έχω... Το "καλύτερη" είναι σχετικό, αλλά σου δίνει 1-2 modes παραπάνω ώστε να χρησιμοποιείς όποια εφαρμογή θέλεις ανάλογα με το τι θέλεις να κάνεις.

π.χ. έχει το depth effect (bokeh).

Δεν υποστηρίζονται πλήρως όλα τα modes όμως...

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έχω... Το "καλύτερη" είναι σχετικό, αλλά σου δίνει 1-2 modes παραπάνω ώστε να χρησιμοποιείς όποια εφαρμογή θέλεις ανάλογα με το τι θέλεις να κάνεις.

π.χ. έχει το depth effect (bokeh).

Δεν υποστηρίζονται πλήρως όλα τα modes όμως...

 

Και που την βρισκουμε? Πως την εγκαθισταμε? Μπορεις να εχεις και τις δυο ταυτοχρονα? Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Και που την βρισκουμε? Πως την εγκαθισταμε? Μπορεις να εχεις και τις δυο ταυτοχρονα? Ευχαριστω.

 

Αν googlαρες, (Gcma s7) δε θα δυσκολευτείς. θα σε πάει απευθείας στο xda forum. Περνάς το apk αρχείο στη συσκευή σου και το εγκαθιστάς. Ναι... μπορείς να τις έχεις και τις 2..... (όπως επίσης και άλλες εφαρμογές κάμερας...)

ThaBull

Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο , έχω ένα ρουτερ στο σπίτι αλλά το wifi του δεν μπορεί να φτασει μέχρι το αμάξι που έχω μονάδα Android 2din. Γίνετε να μεσολαβήσει το κινητό s7 για να φτάσει το wifi στο αμάξι? Να το ενισχύσει ας πούμε. Συγγνώμη όπως το περιγράφω ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο , έχω ένα ρουτερ ... καταλάβετε τι εννοώ.

 

Θες να το κανεις Repeater. Δε νομιζω να γινεται. Μπορεις ομως να αγορασεις ενα wifi extender, me 20-30 ευρω, για να το κανεις αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Θες να το κανεις Repeater. Δε νομιζω να γινεται. Μπορεις ομως να αγορασεις ενα wifi extender, me 20-30 ευρω, για να το κανεις αυτο.

 

ok ευχαριστω πολυ !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατι άλλο , έχω ένα ρουτερ στο σπίτι αλλά το wifi του δεν μπορεί να φτασει μέχρι το αμάξι που έχω μονάδα Android 2din. Γίνετε να μεσολαβήσει το κινητό s7 για να φτάσει το wifi στο αμάξι? Να το ενισχύσει ας πούμε. Συγγνώμη όπως το περιγράφω ελπίζω να σας έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ.

 

https://www.ebay.com/p/300mbps-Wireless-N-Repeater-Network-Router-WiFi-Signal-Range-Extender-Booster/1080742208?iid=113207217491

 

αστερατο.

Μετετρεψα εναν απλο δυκτιακο εκτυπωτη σε ασυρματο.

Επίσης κάνει και για την δουλεια που θες

(repeater/extender)

 

Πρωτα όμως δες εδω..

https://appuals.com/how-to-turn-android-phone-into-a-wifi-extender/

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

https://www.ebay.com/p/300mbps-Wireless-N-Repeater-Network-Router-WiFi-Signal-Range-Extender-Booster/1080742208?iid=113207217491

 

αστερατο.

Μετετρεψα εναν απλο δυκτιακο εκτυπωτη σε ασυρματο.

Επίσης κάνει και για την δουλεια που θες

(repeater/extender)

 

Πρωτα όμως δες εδω..

https://appuals.com/how-to-turn-android-phone-into-a-wifi-extender/

 

Ωραιος πολυ ενδιαφερον σε ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι, αυτη τη φορα θελω να συνδεσω το κινητο με μια μοναδα 2DIN Android, αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.

Ενεργοποιω το USB Debug κανονικα οπως λεει το βιντεο αλλα μου βγαζει κοκκινο θαυμαστικο η ρυθμιση νουμερο 2.

Στο βιντεο στο λεπτο 1.30 εκει που λεει Install MOB interconnectio service με κοκκινο θαυμαστικο. Δηλαδη failed.

Υπαρχει καμια λυση?

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει και σε σας να δίνει ενημερώσεις ασφαλείας από τον Μάρτιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει σταματήσει και σε σας να δίνει ενημερώσεις ασφαλείας από τον Μάρτιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πλεον τριμηνιαιες ενημερωσεις ασφαλειας.

Link to comment
Share on other sites

ναι...ενω εχει βγει security patch μαιου...τα ελληνικα δεν το εχουν λαβει...κριμα.....

 

Για ΟΛΑ τα S7 εχει σταματησει η μηνιαια ενημερωση. Μετα την παροδο τριετιας απο την κυκλοφορια του μοντελου, η σαμυ δινει τριμηνιαιες ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

θελω να σε ενημερωσω οτι το s7 και το s7 edge της vodafone το ελληνικο...εχει παρει ενημερωση μαιου...επισις...αν μπορεις πηγαινε στο sammobile το αναφερει οτι εχει λαβει security patch μαιου...τα ελληνικα τα ξεχασανε...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ ήρθα διακοπές με S7 δίκαρτο που έχω αγοράσει εκτός Ευρώπης, και ξένη SIM, και ήρθε χθες ενημέρωση.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχετε παρατηρήσει μετά την τελευταία ενημέρωση Ιουνίου εάν γραψεται στον dialer *#06#?εμφανίζει το imei το serial number και κάτι γραμμωτούς κώδικες.

παλαιότερα είχα την εντύπωση ότι εμφάνισε μόνο το Imei..

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαλάσει ο αισθητήρας εγγύτητας στο Samsung galaxy s7 και πέρα από τα βασικά προβλήματα (δεν κλείνει η οθόνη όταν μιλάω στο τηλέφωνο, δεν έχει αυτόματη περιστροφή)

Έχω την υποψία ότι ίσως επηρεάζει το GPS αφού δεν μου δείχνει ποτέ βελάκι από όταν χάλασε ο proximity sensor.

Ή αλλιώς έχει βλάβη και το GPS και είναι άσχετο με τον proximity sensor

Τώρα,

Έχω ακόμα εγγύηση αλλά δεν με καλύπτει γιατί έχει μια γρατζουνιά το back cover και μου λένε ότι θα ξεκινήσει η επιδιόρθωση από τα 70 ευρώ (δεν σφάξανε)

Άραγε αν αλλάξω κάπου το back cover και τους το πάω μετά θα το δεχτούν στην εγγύηση ή θα καταλάβουν ότι έχει ανοιχτεί το κινητό;

Όποιος γνωρίζει κάποια καλή λύση ή έχει κάποια απάντηση ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Έχει χαλάσει ο αισθητήρας εγγύτητας στο Samsung galaxy s7 και πέρα από τα βασικά προβλήματα (δεν κλείνει η οθόνη όταν μιλάω στο τηλέφωνο, δεν έχει αυτόματη περιστροφή)

Έχω την υποψία ότι ίσως επηρεάζει το GPS αφού δεν μου δείχνει ποτέ βελάκι από όταν χάλασε ο proximity sensor.

Ή αλλιώς έχει βλάβη και το GPS και είναι άσχετο με τον proximity sensor

Τώρα,

Έχω ακόμα εγγύηση αλλά δεν με καλύπτει γιατί έχει μια γρατζουνιά το back cover και μου λένε ότι θα ξεκινήσει η επιδιόρθωση από τα 70 ευρώ (δεν σφάξανε)

Άραγε αν αλλάξω κάπου το back cover και τους το πάω μετά θα το δεχτούν στην εγγύηση ή θα καταλάβουν ότι έχει ανοιχτεί το κινητό;

Όποιος γνωρίζει κάποια καλή λύση ή έχει κάποια απάντηση ας μου πει

 

Πού ακριβώς σου είπαν για τα 70 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...