Jump to content

Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτρεξα ένα battery benchmark του Geekbench 4, από 100% σε 0% έκανε 5:07 ώρες και σκορ 3070. Οκ και τί σημαίνει αυτό λέω, οπότε το κάνω upload το αποτέλεσμα στο Geekbench και αρχίζω και κοιτάω τί έχουν κάνει οι υπόλοιποι με S7. Το εντυπωσιακό είναι ότι όσοι έχουμε κάνει το τεστ του full discharge μόνο ένας με πέρασε που έκανε 5:27. Όλοι οι υπόλοιποι κάτω από 5 ώρες και αυτοί που είχαν snapdragon κοντά στις 3:30 ώρες.

14d435ef0fefe2841132b37b3b385dae.jpg

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι στο s7 ενος φιλου που και οι δυο εχουμε περασμενο το android 7.0 οταν παταει για λιγη ωρα πανω σε ενα εικονιδιο του εμφανιζει μια λιστα με δυνατοτητες οπως καταργηση εγκαταστασης κ.τ.λ. ενω εμενα οταν παταω πανω σε ενα εικονιδιο με παει στα 2 εικονιδια που εμφανιζει στο πανω μερος της οθονης.

 

Τι κανω λαθος εγω?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο s7 ενος φιλου που και οι δυο εχουμε περασμενο το android 7.0 οταν παταει για λιγη ωρα πανω σε ενα εικονιδιο του εμφανιζει μια λιστα με δυνατοτητες οπως καταργηση εγκαταστασης κ.τ.λ. ενω εμενα οταν παταω πανω σε ενα εικονιδιο με παει στα 2 εικονιδια που εμφανιζει στο πανω μερος της οθονης.

 

Τι κανω λαθος εγω?

Για s8 launcher Μου κάνουν αυτές οι επιλογές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο s7 ενος φιλου που και οι δυο εχουμε περασμενο το android 7.0 οταν παταει για λιγη ωρα πανω σε ενα εικονιδιο του εμφανιζει μια λιστα με δυνατοτητες οπως καταργηση εγκαταστασης κ.τ.λ. ενω εμενα οταν παταω πανω σε ενα εικονιδιο με παει στα 2 εικονιδια που εμφανιζει στο πανω μερος της οθονης.

 

Τι κανω λαθος εγω?

 

Για s8 launcher Μου κάνουν αυτές οι επιλογές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα με 7.0 (με τον default S7 launcher) μου βγαίνουν οι επιλογές αυτές σε συννεφάκι πάνω από το εικονίδιο τη εκάστοτε εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια μου βγάζει το phone info, αλλά το wifi calling λειτουργεί άψογα.

Εχεις ενεργοποιήσει την υπηρεσία από την Cosmote? (δεν είναι από μαμά ενεργή)

Φαντάζομαι από το menu του τηλεφώνου το έχεις βάλει

Ναι έχω μιλήσει και με cosmote , δεν βλέπουν κάποιο πρόβλημα. Μου είπαν να το πάω σε Γερμανό ή ΟΤΕ για να το κοιτάξουν . Αλλά δεν θέλω να το κρατήσουν για μια βδομάδα για να περάσουν την ρομ. Θα περιμένω το android 8, μήπως και διορθωθεί.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , είχα γράψει παλιότερα ότι όταν ενεργοποιούσα τα δεδομένα, με έβγαζε Η+ , για κάνα 5λεπτο, και μετά γυρνούσε σε 4G+.

Δοκίμασα άλλη κάρτα sim, πάλι whatsup σαν τη δική μου promo , και διαπίστωσα ότι έμπαινε κατευθείαν 4G+.

Είπα από περιέργεια να δοκιμάσω και το wifi calling, και όντως μόλις έβαλα λειτουργία πτήσης και άνοιξα το wifi , δούλεψε κανονικά!

Άρα λογικά είναι κάρτα sim! Δεν εξηγείται αλλιώς! Έχει τύχει σε άλλον?

Αφού ο φίλος πιο πανω είπε ότι έχει wifi calling σε ευρωπαϊκή rom , αυτό σημαίνει ότι έβαλα τη rom της cosmote χωρίς λογο. Πίστευα ότι γι αυτό δεν λειτουργούσε.

Αν πάω σε Γερμανό ή κατάστημα ΟΤΕ , θα μου αλλάξουν την sim χωρίς χρέωση ? Ή πρέπει να πληρώσω? Σε ποιο κατάστημα να πάω καλύτερα?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν , είχα γράψει παλιότερα ότι όταν ενεργοποιούσα τα δεδομένα, με έβγαζε Η+ , για κάνα 5λεπτο, και μετά γυρνούσε σε 4G+.

Δοκίμασα άλλη κάρτα sim, πάλι whatsup σαν τη δική μου promo , και διαπίστωσα ότι έμπαινε κατευθείαν 4G+.

Είπα από περιέργεια να δοκιμάσω και το wifi calling, και όντως μόλις έβαλα λειτουργία πτήσης και άνοιξα το wifi , δούλεψε κανονικά!

Άρα λογικά είναι κάρτα sim! Δεν εξηγείται αλλιώς! Έχει τύχει σε άλλον?

Αφού ο φίλος πιο πανω είπε ότι έχει wifi calling σε ευρωπαϊκή rom , αυτό σημαίνει ότι έβαλα τη rom της cosmote χωρίς λογο. Πίστευα ότι γι αυτό δεν λειτουργούσε.

Αν πάω σε Γερμανό ή κατάστημα ΟΤΕ , θα μου αλλάξουν την sim χωρίς χρέωση ? Ή πρέπει να πληρώσω? Σε ποιο κατάστημα να πάω καλύτερα?

 

Εγώ πλήρωσα 7.90 για να βγάλω νέα κάρτα στο Γερμανό επειδή είχα πιο παλιά κάρτα που δεν κοβόταν

Edited by XP130TD
Εκτός Όρων

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Για s8 launcher Μου κάνουν αυτές οι επιλογές

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι default launcher εχουμε και οι δυο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ενεργοποιήθηκε και σε εμένα στο wifi calling και volte. Επειδή δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.

Το volte γνωρίζει κάποιος από προσωπική εμπειρία κατά πόσο επηρεάζει την μπαταρία?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα νέος κάτοχος κι εγώ του φανταστικού S7

 

Παρατήρησα ότι ήρθε με προεγκατεστημενα Facebook, Instagram, WhatsApp. Δεν μπορώ να τα διαγράψω μόνο απενεργοποίηση έχει όπως κλασικά συμβαίνει στα pre installed apps. Από πότε η samsung έρχεται με αυτά προεγκατεστημένα?

Να επισημάνω ότι δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά ειναι unbranded

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στη παρέα ! θέλω να εκφράσω ένα παράπονο ως χρήστης της συσκευής πάνω από έτος. Τα γραφικά μας σε εφαρμογές πιο απαιτητικές όπως το instagram δε σκίζουν. είναι ενοχλητικό ενα φθηνό xiaomi η οποιοδήποτε κινητό με snapdragon που δεν είναι τελείως low end, να έχει πολύ καλύτερα fps πχ στο animation όπου ανοίγει \κλείνει ενα story η στην μετάβαση στα μηνυματα. Α ρε Mali ποτέ δε θα φτασεις Adreno.. Σας ενοχλεί, δίνετε σημασία σε τέτοια;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα νέος κάτοχος κι εγώ του φανταστικού S7

 

Παρατήρησα ότι ήρθε με προεγκατεστημενα Facebook, Instagram, WhatsApp. Δεν μπορώ να τα διαγράψω μόνο απενεργοποίηση έχει όπως κλασικά συμβαίνει στα pre installed apps. Από πότε η samsung έρχεται με αυτά προεγκατεστημένα?

Να επισημάνω ότι δεν είναι ελληνικής αντιπροσωπείας αλλά ειναι unbranded

Πρέπει να.. κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια δε θυμάμαι ακριβώς προσωπικά.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψαρεψει κανεις τιποτα νεοτερο για την 8? Εχω μεινει σε μια ειδηση με ημερομηνια διαθεσης 13/4 που προφανως δεν τηρηθηκε ή ηταν ανακριβής και μετα σε μια νεοτερη για καθυστερηση με πιθανο rollout τον Μαιο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει ψαρεψει κανεις τιποτα νεοτερο για την 8? Εχω μεινει σε μια ειδηση με ημερομηνια διαθεσης 13/4 που προφανως δεν τηρηθηκε ή ηταν ανακριβής και μετα σε μια νεοτερη για καθυστερηση με πιθανο rollout τον Μαιο...
Από το σαιτ που είχες μάθει για 13/4 τώρα πηγε για 27/4

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Καλο Μαη δλδ να το περιμενουμε το Oreo.
Μακάρι να κάνουμε λάθος και να έρθει πιο νωρίς.ισως να μην αργησει τοσο γιατι εχουν βγει αρκετες beta Εκδόσεις. Για μενα που την έχω τόσο καιρό ίσως και να μην πολύ αξίζει.το τηλέφωνο είναι πιο ταχύτατο και φέρνει χαρακτηριστικά από s8 αλλά ζεσταίνεται πιο εύκολα και η μπαταρία είναι πιο κάτω από νουγκατ.οχι πολύ αλλά είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Αν λαβω υπ'οψιν τα στατιστικα δεδομενα μεχρι το δεκαπενταυγουστο θα την εχουμε παρει ολοι.....

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβαζω σε ξενες σελιδες τον μαιο.τωρα μπορει να ειναι 5 μπορει και 30 μαιου.https://www.google.gr/amp/s/theleaker.com/galaxy-s7-edge-and-galaxy-s7-to-get-the-oreo-update/amp/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!ήρθε ΑΝΑΒΆΘΜΙΣΗ 380 κάτι mb.Να την κάνω Η ΘΑ χαλάσω το κινητό;μέχρι τώρα λειτουργεί ρολόι!Έχει πάνω ΤΏΡΑ ΤΗΝ 7.0

Έχω vodafone. Φίλος μου λέει αν κάνω αναβάθμιση θα χάσω το εικονίδιο της βιντεοκλήσης από το πληκτρολόγιο της μαμάς. Ισχυει;Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση με βονταφον να πει τι γίνεται;

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!ήρθε ΑΝΑΒΆΘΜΙΣΗ 380 κάτι mb.Να την κάνω Η ΘΑ χαλάσω το κινητό;μέχρι τώρα λειτουργεί ρολόι!Έχει πάνω ΤΏΡΑ ΤΗΝ 7.0

Έχω vodafone. Φίλος μου λέει αν κάνω αναβάθμιση θα χάσω το εικονίδιο της βιντεοκλήσης από το πληκτρολόγιο της μαμάς. Ισχυει;Έχει κάνει κανείς αναβάθμιση με βονταφον να πει τι γίνεται;

Το κοίταξα στης γυναίκας μου , που της το έχω δώσει και υπάρχει κανονικά η βιντεοκλήση αλλά:

Είναι με συμβόλαιο σύνδεσης στη Vodafone, όμως η συσκευή είναι αγορασμένη από κατάστημα unbranded ελληνική.

Δε ξέρω τι συμβαίνει αν είναι με το λογισμικό της Vodafone. Το έχω ακούσει - διαβάσει και γω πως η Vodafone έχει αφαιρέσει αυτή τη λειτουργεία σε όσες συσκευές πουλάει τώρα ή ίδια με το δικό της λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπει ρομ απο οποιαδηποτε παροχο και γινει branded η συσκευη εικονιδιο βιντεοκλησης δεν θα εχει. Μονο unbranded .

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ως επισης και αν το καλωδιο υπερβαινει τα 2 μετρα παλι δεν δουλευει η ταχεια φορτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 (SM-G930F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...