Jump to content

Xiaomi Mi 5


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είναι εφικτή η σύνδεση του κινητού με τηλεόραση μέσω καλωδίου ή συνδέεται μόνο ασύρματα;

 

Mόνο ασύρματα με wifi direct

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω προβλημα με την οθονη εχω το mi5 5 μηνες τωρα και αντιμετωπιζω προβλημα με ghost screen εαν γνωριζει καποιος τι ειναι με το που ανοιγω μια εφαρμογη και την κλεινω σε 2 λεπτα στο backround φαινεται αχνα η εφαρμογη στην οθονη σας βαζω ενα βιντεο με ακριβως το ιδιο προβλημα που εχω και εγω αν μπορει καποιος ας μου πει τι να κανω εαν γνωριζει.
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα την γνώμη σας γιατρό το κινητό. Είμαι κάτοχος του flex 2 και σκέφτομαι να πάρω το mi5 μιας και η τιμή έχει πέσει στα 200 ευρώ κοντά. Αξίζει τι λετε
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα την γνώμη σας γιατρό το κινητό. Είμαι κάτοχος του flex 2 και σκέφτομαι να πάρω το mi5 μιας και η τιμή έχει πέσει στα 200 ευρώ κοντά. Αξίζει τι λετε

 

Μην το σκέφτεσαι καθόλου το κινητό είναι άψογο σε όλα και με τέτοια τιμή είναι ευκαιρία.

Το εχω 6 μήνες περίπου και με τιμή κοντά στα 300 αλλά τα αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Έπαιξε και στα 177 πριν κανένα μήνα με κουπόνι, ψάξε μήπως υπάρχει κανένα νέο
αυτό που ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΔΩΡΕΑΝ χρόνο ομιλίας με ξεπερνά @mavri_gazela
Link to comment
Share on other sites

Θα θελα την γνώμη σας γιατρό το κινητό. Είμαι κάτοχος του flex 2 και σκέφτομαι να πάρω το mi5 μιας και η τιμή έχει πέσει στα 200 ευρώ κοντά. Αξίζει τι λετε

Φίλε μου και εγώ έχει κανένα μήνα που το πήρα. Πριν είχα ένα Nexus 5(the best ever....) Δεν την μετάνιωσα την αγορά. Είναι γρήγορο έχει καλή κάμερα μπαταρία κτλ. Είναι πολύ vfm αλλά δεν είναι Nexus (με ότι αυτό συνεπάγεται).

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα θελα την γνώμη σας γιατρό το κινητό. Είμαι κάτοχος του flex 2 και σκέφτομαι να πάρω το mi5 μιας και η τιμή έχει πέσει στα 200 ευρώ κοντά. Αξίζει τι λετε

Δεν πρόκειται για το mi5 απλά.. Θα πάρεις περίπου 200€ συσκευή με QS 820 + 3gb ram + 64 gb εσ.αποθήκευση & σίγουρα updates κλπ απο μια σοβαρή εταιρεία που υποστηρίζει τις συσκευές της & τους χρήστες... Πέρα απο αυτά υπάρχει πλήθος απο υποστήριξη custom roms, kernels,recoveries κλπ ...πάρε τη συσκευή θα τη κρατήσεις χρόνια αν το θέλεις χωρίς πρόβλημα.... (Το 64 ή 128 gb θα πάρεις , το 32 gb είναι υποχρονισμενος ο επεξεργαστής και λίγος ο χώρος)... Το 64 gb που είχα πάρει το πληρωσα 195 € & δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα έως τώρα...

Αυτό σου προτείνω : http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_452989.html

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος χρησιμοποιεί ROM στο κινητό που χρησιμοποιεί camera2 api ας δοκιμάσει το ported app της Google camera με το HDR+ που χρησιμοποιεί και το Google pixel που έχει βγει στο XDA. Έχω βάλει την τελευταία stable miui 8 ROM από xiaomi.eu που έχει το camera2 api ενεργοποιημένο και η διαφορά ειδικά σε νυχτερινές λήψεις από τη default εφαρμογή της Xiaomi είναι αισθητή. Μπορείτε να τη βρείτε εδώ. https://www.xda-developers.com/google-camera-hdr-ported/

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε εμένα αυτή η εφαρμογή δε δουλεύει! Εσείς πως την βάλατε;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να την χρησιμοποιήσεις πρέπει να ενεργοποιήσεις το camera 2 api σε official ROM όπου η Xiaomi το έχει απενεργοποιημένο ή να χρησιμοποιήσεις custom ROM σαν την xiaomi.eu rom που το έχει ήδη ενεργοποιημένο

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να την χρησιμοποιήσεις πρέπει να ενεργοποιήσεις το camera 2 api σε official ROM όπου η Xiaomi το έχει απενεργοποιημένο ή να χρησιμοποιήσεις custom ROM σαν την xiaomi.eu rom που το έχει ήδη ενεργοποιημένο

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Και πως το ενεργοποιούμε? Είμαι με 8.1.4.0 (8.1 stable)

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πως το ενεργοποιούμε? Είμαι με 8.1.4.0 (8.1 stable)

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Πρέπει να είσαι root. Αν είσαι κατεβάζεις από το play store το buildprop editor και προσθέτεις στο τέλος την σειρα persist.camera.HAL3.enabled=1*

 

Μετά κάνεις restart και δουλεύει.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στην Μι 9 πάλι κλειδωμένη θα είναι η δυνατότητα;

 

Πάντως είναι εντυπωσιακή η διαφορά, οι νυχτερινές πολύ λιγότερο "θόρυβο".

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Αν αγοράσω το mi5 με αγγλικά υπάρχει τρόπος να περάσω κάποια ρομ και να εχω ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος ο λόγος να το κάνεις αυτό;;

Μπορείς πολύ εύκολα, που τι βρήκες με αγγλικά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz αναφέρει ότι είναι με αγγλικά.

Επειδή δεν είναι για μενα εγω το έχω εδώ και μερικούς μήνες και θέλει να το πάρει ένας φίλος

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται, ωστόσο το mi5 έχει πλέον ελληνικά με official rom εδώ και καιρό

 

MI 5 Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι root. Αν είσαι κατεβάζεις από το play store το buildprop editor και προσθέτεις στο τέλος την σειρα persist.camera.HAL3.enabled=1*

 

Μετά κάνεις restart και δουλεύει.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Με κανένα adb τρόπο να μη κάνουμε root γίνετε ;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κανένα adb τρόπο να μη κάνουμε root γίνετε ;;;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνεται από adb υπό προϋποθέσεις...Το θέμα δεν είναι το root καθ' αυτό,αλλά το ότι το system είναι μόνο για ανάγνωση κι όχι εγγραψιμο..Αυτο που θα χρειαστούμε χωρίς root είναι ξεκλειδωτος bootloader εννοείται, μια custom recovery (κατά 99%) που μπορεί να μας κάνει mount το system γιατί η πλειοψηφία των stock rec δεν μπορεί ακόμη κι αν το αναγράφει το mount..Απο κει & πέρα όλα γίνονται & τροποποιεις το buildprop ανοίγοντας απλά πχ ένα σημειωματάριο (οι εντολές από κει και πέρα είναι εύκολες, περιέχονται παντού στο internet ,η διαδικασία τροποποίησης του buildprop βέβαια είναι πάντα επικίνδυνη & χρειάζεται πρώτα backup )..Δες κι εδώ πχ : https://www.quora.com/How-do-I-edit-the-build-prop-file-in-Android-without-Rooting-it

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από adb υπό προϋποθέσεις...Το θέμα δεν είναι το root καθ' αυτό,αλλά το ότι το system είναι μόνο για ανάγνωση κι όχι εγγραψιμο..Αυτο που θα χρειαστούμε χωρίς root είναι ξεκλειδωτος bootloader εννοείται, μια custom recovery (κατά 99%) που μπορεί να μας κάνει mount το system γιατί η πλειοψηφία των stock rec δεν μπορεί ακόμη κι αν το αναγράφει το mount..Απο κει & πέρα όλα γίνονται & τροποποιεις το buildprop ανοίγοντας απλά πχ ένα σημειωματάριο (οι εντολές από κει και πέρα είναι εύκολες, περιέχονται παντού στο internet ,η διαδικασία τροποποίησης του buildprop βέβαια είναι πάντα επικίνδυνη & χρειάζεται πρώτα backup )..Δες κι εδώ πχ : https://www.quora.com/How-do-I-edit-the-build-prop-file-in-Android-without-Rooting-it
Αν είναι να μπω σε διαδικασία ξεκλειδώματος bootloader και αλλαγής recovery βάζω και xiaomi.eu που το έχει έτοιμο στην πολλά καλούδια... Αλλά βαριέμαι τόσο πολύ! Περίμενα να είναι κάτι σαν αυτό http://en.miui.com/thread-115560-1-1.html

Ευχαριστώ πάντως πολύ για την απάντηση σου! :D

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Προς κυκλοφορία] Xiaomi Μi 5
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...