Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Κάπου διάβασα και σε ένα ξένο φόρουμ ότι υπάρχουν προβλήματα με sandisk και samsung για κάποιο λόγο...

Δοκίμασα την SD κάρτα σε ένα κινέζικο κινητό, το Oppo R7 Plus και δούλευε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Το φόρματ το έκανα μέσα στο κινητό (και όχι από λάπτοπ).

 

Προς το παρών θα την αφήσω μέσα και άμα κάνει ξανά πρόβλημα μάλλον θα την αφαιρέσω για να δω εάν φταίει η κάρτα ή το κινητό. ;)

Φιλε σε γενικές γραμμές τα Samsung κάνουν ιδιοτροπιες με αλλες μαρκες sd εκτός τις δικές τους.

Αν υπάρχει δυνατότητα θα πρότεινα μια Samsung class 10 και τελείωσες.

 

Εγω δεν την χρειάζομαι αλλα αμα ηταν μόνο Samsung θα έπαιρνα. Στο s5 είχα Samsung 1 χρόνο χωρίς κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Samsung έχω class 10 χωρίς κανένα πρόβλημα. άσε που πετάει και από ταχύτητες!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε γενικές γραμμές τα Samsung κάνουν ιδιοτροπιες με αλλες μαρκες sd εκτός τις δικές τους.

Αν υπάρχει δυνατότητα θα πρότεινα μια Samsung class 10 και τελείωσες.

 

Εγω δεν την χρειάζομαι αλλα αμα ηταν μόνο Samsung θα έπαιρνα. Στο s5 είχα Samsung 1 χρόνο χωρίς κανένα θέμα.

 

Samsung έχω class 10 χωρίς κανένα πρόβλημα. άσε που πετάει και από ταχύτητες!

 

Δεν γνώριζα ότι υπήρχε τέτοιο πρόβλημα...

Τώρα πρόσφατα αγόρασα την Sandisk. Είναι κάπως να αγοράζεις μια καινούργια κάρτα (με την εταιρεία 'Sandisk' να τονίζει ότι φτιάχτηκε αποκλειστικά για κινητά) και τελικά να σου κάνει προβλήματα... κρίμα

 

Στο μέλλον όταν μαζέψω μερικά λεφτά θα πάρω μια samsung να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνώριζα ότι υπήρχε τέτοιο πρόβλημα...

Τώρα πρόσφατα αγόρασα την Sandisk. Είναι κάπως να αγοράζεις μια καινούργια κάρτα (με την εταιρεία 'Sandisk' να τονίζει ότι φτιάχτηκε αποκλειστικά για κινητά) και τελικά να σου κάνει προβλήματα... κρίμα

 

Στο μέλλον όταν μαζέψω μερικά λεφτά θα πάρω μια samsung να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Εντάξει δεν είναι πρόβλημα γιατί όπως κάποιοι αναφέρουν τους δουλεύουν κανονικά αλλες μαρκες αλλα καπως σαν ιδιορυθμια.

Δηλαδή αλλες μαρκες κανουν νερα ενώ της μαμας οχι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μάριε, δεν είναι ότι δεν λειτουργεί το κινητό...

Αλλά σε μια από τις κορυφαίες φετινές συσκευές να κάνει τέτοια κολλήματα (μαύρη οθόνη, πάγωμα κοκ) δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Και στην τελική, να μην δημιουργηθεί κανένα σοβαρό πρόβλημα με αυτά τα κολλήματα μόνο... αλλιώς οκ θα είμαι με την sandisk για τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι Μάριε, δεν είναι ότι δεν λειτουργεί το κινητό...

Αλλά σε μια από τις κορυφαίες φετινές συσκευές να κάνει τέτοια κολλήματα (μαύρη οθόνη, πάγωμα κοκ) δεν είναι και ότι καλύτερο.

 

Και στην τελική, να μην δημιουργηθεί κανένα σοβαρό πρόβλημα με αυτά τα κολλήματα μόνο... αλλιώς οκ θα είμαι με την sandisk για τώρα :)

Φιλε μάλλον είναι ιδιορυθμια της εταιρείας. Απο την μια εχει την λογική οτι αφου πουλαει η ίδια sd μπορει και να το σπρώχνει προς τα εκει.

 

Ολες οι μεγάλες εταιρίες έχουν τις ιδορρυθμιες τους.

Link to comment
Share on other sites

Aαα τώρα κατάλαβα τι εννοείς... λίγο π**στιά αυτό που κάνουν -αν ισχύει.

 

Θα φροντίσω να πάρω μια samsung τότε να τελειώνω με το θέμα αυτό. Ευχαριστώ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι την εχω ξεφορτωθεί την micro sd και παίζω μπάλα αποκλειστικά με την εσωτερική εδω και αρκετό καιρό:lol:

Εχω και 10gb ελεύθερα που μου αρκούν για οτιδήποτε και αν τυχών γεμίσει τιγκα απλα τα θα μεταφέρω σε tablet η USB flash.

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με Toshiba exceria (Japan 92r-92w) την ίδια κάρτα τα τελευταία 3 χρόνια και κάμποσα τηλέφωνα δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κανένα τηλέφωνο ούτε φυσικά τώρα
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν λίγες μέρες έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση λογισμικού από apc8 κ η εφαρμογή s planner πλέον δεν μου εμφανίζει τα προγραμματισμένα συμβάντα στην μπάρα ειδοποιήσεων μετά τη λήξη τους, ενώ προηγουμένως έπρεπε να τα διαγράψω. Η επιλογή "απόκρυψη απορριφθέντων συμβάντων" είναι ανενεργή. Είναι πολύ σημαντικό για τη δουλειά μου να βλέπω τις υπενθυμίσεις, αλλιώς χάθηκα.. τη βοήθεια σας παρακαλώ
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ηταν πρώτο χέρι ή μήπως το είχες πάρει μεταχειρισμένο?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν φτιάξει, πήγαινέ το αντιπροσωπεία. Έχουν δει πολλά τέτοια κινητά, και λόγο παραπληροφόρισης του "αδιάβροχου" και αν είσαι τυχερός θα στο φτιάξουν στην εγγύηση.

Το ρύζι μην το υποτιμάς. Το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνεις. Δουλεύει.

 

Το s7 ΔΕΝ είναι αδιάβροχο. Με βάση τα specs του ΔΕΝ πιάνει ούτε το minimum ISO standard το οποίο είναι το παρακάτω και ΔΕΝ το καλύπτει: "Suitable for everyday use. Splash/rain resistant. Not suitable for showering, bathing, swimming, snorkelling, water related work and fishing."

το οποίο αναφέρετε σε 30 μετρά πίεση ή 3 ATM. Το s7 αντέχει σε ... 1.5 μέτρα. Ούτε για σταγόνες δεν σού εγγυάται ότι δεν θα χαλάσει.

(αν το κουνάς το κινητό μέσα στο νερό στο 1 μέτρο, είναι σαν να έχει πίεση πάνω από 5 μέτρα)

 

Οπότε μην το βουτάτε σε θάλασσες και πισίνες.

Είναι κρίμα να πάει χαμένο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Κάτοχος από χθες κι εγώ του s7 edge. Με το που το ενεργοποιησα έκανε 2 update στο λογισμικό. Προσπαθώ να ξεκλειδώνει η συσκευή μόνο μέσω του δακτυλικου αποτυπωματος αλλά δεν γίνεται... Ανοίγει με απλή κυληση της οθόνης.. Καμιά ιδέα..;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους. Κάτοχος από χθες κι εγώ του s7 edge. Με το που το ενεργοποιησα έκανε 2 update στο λογισμικό. Προσπαθώ να ξεκλειδώνει η συσκευή μόνο μέσω του δακτυλικου αποτυπωματος αλλά δεν γίνεται... Ανοίγει με απλή κυληση της οθόνης.. Καμιά ιδέα..;

Καλησπέρα. Αυτά πρέπει να είναι επιλεγμένα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160817/db1e49934ca73499df0a90e34ed467e9.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160817/c6655fb8a3254bc73677991c89b76e79.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτά πρέπει να είναι επιλεγμένα.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160817/db1e49934ca73499df0a90e34ed467e9.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160817/c6655fb8a3254bc73677991c89b76e79.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση. Αυτά έχω επιλέξει κι εγώ.. Αλλά πάλι το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

άκου τι θα κάνεις:

 

1) Μια μέρα τουλάχιστον στο ρύζι.

 

2) Μετά το ρύζι, θα το αφήσεις κάπου να το βλέπει ο ήλιος για λίγο. Μέσα από παράθυρο που σπάει λίγο την πολύ ζέστη.

 

3) Μετά, θα βάλεις ένα σεσουάρ για μαλλιά, στη χαμηλή θερμοκρασία και σε χαμηλή ταχύτητα αέρα, να το φυσάει από μακριά για 1 ωρίτσα. Όχι να είναι καυτός ο αέρας ούτε πολύ δυνατά. Ίσα να έχει ένα θερμό ρεύμα αέρα προς την πλευρά που έχει τις οπές (ηχείο, φόρτιση, κλπ)

 

Μετά θα το ανοίξεις και θα κάνεις το σταυρό σου.

 

Έτσι έχω σώσει 2 ericsson που τα είχε βρέξει το κύμα της θάλασσας (και τα 2) και το μέν ένα μου έπεσε στη πισίνα του ξενοδοχείου στο 1.2 m και ήταν για 1 λεπτό γιατί δεν έπρεπε να βρεχτώ, και το άλλο μπήκε μαζί μου με τη βερμούδα μου, έκανα και 2, 3 μακροβούτια μέχρι να μου πει η σύζυγος: άδειασες τις τσέπες σου ?????

 

Και τα 2 επέζησαν από το νερό, αλλά πέθαναν από τοίχο ...... χεχε (τα πέταξα σε τοίχο.........)

Link to comment
Share on other sites

εγώ πηρα μια 128gb samsung evo plus, και δουλευει άριστα.

σκέφτομαι να παω σε 256gb το υποστηρίζει το κινητό? η μόνο το note 7?

 

Το αγγλικό εγχειρίδιο χρήσης αναφέρει ως 200 GB. Το ελληνικό 256 GB.

Επειδή το ελληνικό είναι αναθεωρημένο στην έκδοση (1.3)

λογικά ισχύουν τα 256GB.

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201608/20160808164724800/SM-G935F_UM_Open_Marshmallow_Gre_Rev.1.3_160729.pdf

p.17

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201602/20160222111252982/SM-G935_UM_EU_Marshmallow_Eng_Rev.1.0_160219.pdf

p21

Προσωπικά θεωρώ υπερβολή τα 256 Gb όταν έχω φορτώσει ήδη 10 GB μουσική, ~20 videoclips, έχω αποθηκεύσει καμιά 10αρια χάρτες (Γαλλία, Ισπανία Αγγλία κ.α) και ακόμα δεν έχω καταφέρει να γεμίσω την 64αρα μου (καθαρή 58,56). Νομίζω πως είσαι άπλας με τα 128.

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Τόσο χωρο χρειαζεστε ρε παιδία?

 

Εγω ούτε στα μισα δεν το εχω φτάσει, οπότε η sd μου είναι αχρειαστη.

 

Γενικα όμως δεν κρατάω άχρηστα επάνω πχ σε ενα παρτυ αν βγάλω 30 φωτο θα κρατησω τις 5 καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά όλων των τηλεφώνων απτο g mail μου που μου τις είχαν σβήσει κατά λάθος όλες κοντά στις 670 ευχαριστώ τον φίλο για την πληροφορία που μου είχε δώσει πάνω σε αυτό το θέμα!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά όλων των τηλεφώνων απτο g mail μου που μου τις είχαν σβήσει κατά λάθος όλες κοντά στις 670 ευχαριστώ τον φίλο για την πληροφορία που μου είχε δώσει πάνω σε αυτό το θέμα!

Τίποτα φίλε μου να σε καλά γιαυτό έχει δημιουργηθεί το myphone

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το always on display. οταν κλεινει η οθονη και ενεροποιηται το always on display η οθονη δεν ειναι εντελως σβηστη. εχει ενα καφε χρωμα και ειναι ολη ενεργοποιημενη.

 

το κινητο ζεσταινεται και η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα λογω οτι ειναι μονιμα ανοιχτη η οθονη. εψαξα αλλα δεν βρηκα την εφαρμογη για να κανω clear cache.

 

εχει κανεις καμια ιδεα? ειναι πολυ χρησιμη λειτουργια και με βοηθαει πολυ. δεν θελω να την απενεργοποιησω

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το always on display. οταν κλεινει η οθονη και ενεροποιηται το always on display η οθονη δεν ειναι εντελως σβηστη. εχει ενα καφε χρωμα και ειναι ολη ενεργοποιημενη.

 

το κινητο ζεσταινεται και η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα λογω οτι ειναι μονιμα ανοιχτη η οθονη. εψαξα αλλα δεν βρηκα την εφαρμογη για να κανω clear cache.

 

εχει κανεις καμια ιδεα? ειναι πολυ χρησιμη λειτουργια και με βοηθαει πολυ. δεν θελω να την απενεργοποιησω

Συγγνώμη αν φανεί ηλιθια η ερώτηση, αλλά ξεκινάμε από τα βασικά. Σίγουρα είναι γνήσιο το κινητό?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αν φανεί ηλιθια η ερώτηση, αλλά ξεκινάμε από τα βασικά. Σίγουρα είναι γνήσιο το κινητό?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

 

ναι σιγουρα. πρωτη μερα σημερα συμβαινει. μεχρι τωρα δουλευε κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...