Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν κατεβάζετε την τελευταία? Εγώ την περασμένη που την πρώτη στιγμή και είναι ευχαριστημενος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί δεν κατεβάζετε την τελευταία? Εγώ την περασμένη που την πρώτη στιγμή και είναι ευχαριστημενος

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ με btu apc8 έκανα κατά λάθος Update :lol:στην τελευταία αλλά θα συμφωνήσω, δεν βλεπω καμία διαφορά. Όλα καλά δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ με APC8 BTU δεν είμαι ευχαριστημένος από μπαταρία. Μου χάνει 1% στο 2ωρο περίπου όπως και με την παλιά ρομ που είχα. Τώρα είμαι στο 4% και έχω 2μιση μέρες αναμονή 1 ώρα κλήσεις 15 λεπτά νετ και 2ωρες και 45 οθόνη. Είναι καλά?

 

εγω θα ελεγα οτι δεν ειναι καλα φιλε μου!!!και θα σου προτεινα και εγω να κανεις update κανονικα μιας και εγω εδω και καιρο ειμαι με την τελευταια και παει μια χαρα!!!και δες εδω τι εβγαλα εγω και αλλα παιδια !!http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432872&page=75 το δικο μου αποτελεσμα ειναι σχεδον τερμα κατω!!;)

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι δεν ειναι καλα φιλε μου!!!και θα σου προτεινα και εγω να κανεις update κανονικα μιας και εγω εδω και καιρο ειμαι με την τελευταια και παει μια χαρα!!!και δες εδω τι εβγαλα εγω και αλλα παιδια !!http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432872&page=75 το δικο μου αποτελεσμα ειναι σχεδον τερμα κατω!!;)

 

αμα τρεχουν απο πισω ενα καρο πραγματα λογικο δεν ειναι? αμα εχει το always on ανοιχτο πχ?

πως κανετε συγκρισεις χωρις αναλυση ρε παιδια?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Μόνο το always on φτάνει να χάνει ο φίλος τόσο. Έχω το απενεργοποιησα από τη πρώτη στιγμή φοράω άλλωστε και τη θήκη της samsung την κλειστή και μου είναι άχρηστο. Έτσι εχθές σε flight Mode πάντα λόγω σήματος έχασε 1% σε 8 ώρες με την τελευταία btu
Link to comment
Share on other sites

αμα τρεχουν απο πισω ενα καρο πραγματα λογικο δεν ειναι? αμα εχει το always on ανοιχτο πχ?

πως κανετε συγκρισεις χωρις αναλυση ρε παιδια?

 

για να κανω αναλυση θα πρεπει να μας πει ο ιδιος τι χρήση κανει ο καθενας για τα δικα μου δεδομενα δεν ειναι καλα!!και το αλλο ειναι οτι ειναι δυνατόν να μην ξερει καποιος οτι το always on ανοιχτο τρώει αρκετη μπαταρια??η θα πρειπει να ρωτάμε τον καθενα και να υποθέτουμε τι εχει ανοιχτό και τι κλειστό??

νομιζω αυτα ειναι αυτονόητα και πρεπει να τα αναθερουν απο μόνη τους!!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Μόνο το always on φτάνει να χάνει ο φίλος τόσο. Έχω το απενεργοποιησα από τη πρώτη στιγμή φοράω άλλωστε και τη θήκη της samsung την κλειστή και μου είναι άχρηστο. Έτσι εχθές σε flight Mode πάντα λόγω σήματος έχασε 1% σε 8 ώρες με την τελευταία btu

 

Το always on το έχω απενεργοποιημενο...όπως και δεν το έχω φορτώσει ακόμα καθόλου μέχρι να κατασταλαξω σε ρομ,για να μην στηνω συνέχεια.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

για να κανω αναλυση θα πρεπει να μας πει ο ιδιος τι χρήση κανει ο καθενας για τα δικα μου δεδομενα δεν ειναι καλα!!και το αλλο ειναι οτι ειναι δυνατόν να μην ξερει καποιος οτι το always on ανοιχτο τρώει αρκετη μπαταρια??η θα πρειπει να ρωτάμε τον καθενα και να υποθέτουμε τι εχει ανοιχτό και τι κλειστό??

νομιζω αυτα ειναι αυτονόητα και πρεπει να τα αναθερουν απο μόνη τους!!

 

Δεν είναι ανάγκη να κάνεις ανάλυση...μπορείς απλά να ρωτήσεις πως το έχει στήσει, τι τρέχει πίσω κτλ..

Εγώ αυτό κάνω. Αλλιώς να μπω να ρωτάω γιατί δε μου βγάζει 9 ώρες οθόνη και μένα...δε νομίζω ότι έχει νόημα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να κάνεις ανάλυση...μπορείς απλά να ρωτήσεις πως το έχει στήσει, τι τρέχει πίσω κτλ..

Εγώ αυτό κάνω. Αλλιώς να μπω να ρωτάω γιατί δε μου βγάζει 9 ώρες οθόνη και μένα...δε νομίζω ότι έχει νόημα..

 

το λεω ξεκαθαρα και απλα οτι οποιος εχει καποιο προβλημα με οτιδήποτε καλο θα ειναι να λεει απο μονος τι χρηση κανει τι τρεχει απο πισω και γενικα λεπτομερείς !!!για να μην χρειάζεται συνέχεια να ρωτάμε καθε φορά τα ιδια!!δεν νομιζω να ειναι κατι δυσκολο!!και σιγουρα θα παρει απαντηση που θελει πιο γρηγορα για το προβλημα που εχει ο καθενας!!

Link to comment
Share on other sites

το λεω ξεκαθαρα και απλα οτι οποιος εχει καποιο προβλημα με οτιδήποτε καλο θα ειναι να λεει απο μονος τι χρηση κανει τι τρεχει απο πισω και γενικα λεπτομερείς !!!για να μην χρειάζεται συνέχεια να ρωτάμε καθε φορά τα ιδια!!δεν νομιζω να ειναι κατι δυσκολο!!και σιγουρα θα παρει απαντηση που θελει πιο γρηγορα για το προβλημα που εχει ο καθενας!!

 

Δεν είναι όλοι κάθε μέρα πάνω από κάθε νήμα..Ούτε καν πάνω στο φόρουμ..

Πόσο μάλλον όταν τοπρόβλημα είναι σχετικό..Και δεν ειναι συγκεκριμένο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω το s7 edge εδω και περιπου δεκα ημερες. Απο την πεμπτη με εκτη ημερα, 1-2 λεπτα απο την εναρξη κλησης, ο συνομιλητης μου σταματαει να με ακουει, ενω εγω τον ακουω κανονικα. Μια δυο φορες εχει συμβει και απο την αρχη της κλησης.

Ειμαι cosmote.

Εχετε καμια ιδεα τι ρυθμισεις πρεπει να κανω?

Εχω βαλει επιλογη σε 3g/2g αλλα το προβλημα παραμενει.

Ευχαριστω

 

Επαναφερω το θεμα μια και ειδα οτι θαφτηκε απο επομενες αναρτησεις. εχει κανεις καποια ιδεα τι μπορει να παιζει? να πω οτι μεχρι τωρα με huawei p7 lite δεν ειχα κανενα προβλημα, οποτε το θεμα δικτυου δεν νομιζω να παιζει!

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα μια και ειδα οτι θαφτηκε απο επομενες αναρτησεις. εχει κανεις καποια ιδεα τι μπορει να παιζει? να πω οτι μεχρι τωρα με huawei p7 lite δεν ειχα κανενα προβλημα, οποτε το θεμα δικτυου δεν νομιζω να παιζει!

Και γιατί δεν απευθύνεσαι στο επίσημο service ώστε να έχεις μια υπεύθυνη απάντηση?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω το θεμα μια και ειδα οτι θαφτηκε απο επομενες αναρτησεις. εχει κανεις καποια ιδεα τι μπορει να παιζει? να πω οτι μεχρι τωρα με huawei p7 lite δεν ειχα κανενα προβλημα, οποτε το θεμα δικτυου δεν νομιζω να παιζει!

 

Μου το κάνει και εμένα αλλά μόνο από την αρχή της κλήσης σε συγκεκριμένο σημείο που πέφτει τέλειος το σημα οδηγώντας... Στο ίδιο σημείο με το Mate 8 δεν είχα θέμα... Αλλά δεν μου το εχει κάνει πουθενά αλλού....και παρόλο αυτό (ότι το Mate έπιανε καλύτερα σε εκείνο το σημείο) στην γενικότερη χρήση πιστεύω ότι το s7 edge έχει καλύτερο ή ισάξιο σήμα με του Mate 8 ιδιαίτερα στο 4g - 4g+..

Αλλά και αυτό που περιγράφεις ότι δηλαδή κάθε φορά στα 1-2 λεπτά ΠΆΝΤΑ σταματάει να σε ακούει ο συνομιλιτης ή το αντίθετο μου φαίνεται μοναδικό και περίεργο πρόβλημα... Ισως να πρέπει να φλασαρης με Odin κάποια άλλη ρομ μήπως αυτή που έχεις δεν έχει κάτσει καλά... Πάντως πρώτη φορά ακούω κάτι τέτοιο...

Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω εφόσον στο κάνει πάντα γιατί δεν το πας στο service να τους το δείξεις στην πράξει και να το στο φτιάξουν?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα στην παρέα.Σκέφτομαι την αγορά του edge στο ασημί χρωμα απο σκρούτζ (αναγράφεται η ένδειξη eu) αλλά αναρωτιέμαι επειδή δέν το έχω δεί πουθενά επίσημα σε αυτό το χρώμα,άν θα το καλύπτει η εγγύηση της samsung,διαφορετικά να επιλέξω κάποιο άλλο χρώμα!Έχω διαβάσει προηγούμενα νήματα αλλά δεν έβγαλα άκρη άν όντως καλύπτεται από εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα οτι δεν ειναι καλα φιλε μου!!!και θα σου προτεινα και εγω να κανεις update κανονικα μιας και εγω εδω και καιρο ειμαι με την τελευταια και παει μια χαρα!!!και δες εδω τι εβγαλα εγω και αλλα παιδια !!http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=432872&page=75 το δικο μου αποτελεσμα ειναι σχεδον τερμα κατω!!;)

 

Όταν λες τελευταία ποια εννοείς?

 

Επίσης έχω δει ότι στα δικαρτα υπάρχουν 2 εκδόσεις. Αυτα που αναφέρουν στην πλάτη του κινητού τη λέξη "DUOS" και τα άλλα που δεν γράφει τίποτα. Γιατί ξέρει κανείς?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες τελευταία ποια εννοείς?

 

Την τελευταία που δίνει η οποία Samsung ΟΤΑ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία που δίνει η οποία Samsung ΟΤΑ

 

Την συγκεκριμένη τελευταία που του δίνει τόσες ώρες οθόνης θέλω να μου πει.Γιατι ανάλογα με την περιοχή έχεις και την ανάλογη ρομ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη google εχει να κανει με καποιο τροπο με τις ειδοποποιησεις απο facebook ή twitter?

την απενεργοποιησα και δεν ερχονται νομιζω;)

Link to comment
Share on other sites

Απο Android καθολου γνωσεις, απο PC γενικα πολυ καλα! Τι διαφορα εχει η version της Cosmote με πχ της Αγγλιας?

Φέτος στο s7 δεν υπάρχουν αισθητες διάφορες. Αλλά σίγουρα μια unbranded έκδοση παίρνει πιο γρήγορα updates και είναι πιο σταθερή. Πιστεύω πως δεν θα έχεις πρόβλημα με καμιά ρομ.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Ειμαι λίγο εκτός θέματος απλά αν γνωρίζει κάποιος ας με βοηθήσει.Εχω μια κάρτα Debit Mastercard της Εθνικής Τράπεζας προσπαθώ να κάνω αγορά σε μια εφαρμογή στο playstore βάζω όλα τα στοιχεία σωστά αλλά όταν πατάω αγορά μου βγάζει με κόκκινα γράμματα δοκιμάστε άλλη κάρτα.Υπαρχει κάποια λυση; Την ίδια κάρτα χρησιμοποιώ και στο Steam αλλά εκεί δεν έχω κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Την συγκεκριμένη τελευταία που του δίνει τόσες ώρες οθόνης θέλω να μου πει.Γιατι ανάλογα με την περιοχή έχεις και την ανάλογη ρομ.

 

Αυτήν έχω φίλε μου αλλά να ξέρεις εγώ Facebook messenger δεν έχω μόνο Skype viber και κυρίως browsing!!!

28313577773_683117909e_z.jpgScreenshot_20160812-122130 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογη google εχει να κανει με καποιο τροπο με τις ειδοποποιησεις απο facebook ή twitter?

την απενεργοποιησα και δεν ερχονται νομιζω;)

 

Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά γιατί το έχεις απενεργοποιηση ??και γενικά εγώ απενεργοποιησα μόνο τ αυτά που δεν τα δουλεύω!!!!όχι με package disable όμως!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω φίλε μου αλλά να ξέρεις εγώ Facebook messenger δεν έχω μόνο Skype viber και κυρίως browsing!!!

28313577773_683117909e_z.jpgScreenshot_20160812-122130 by manthos kalaitzidis, on Flickr

Δεν έχεις BTU ετσι; Και είχες την APC8 πριν;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...