Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω πολλά δυστυχώς από τηλεφωνα.

 

Τα τηλέφωνα είναι για να κάνουν ευκολότερη την καθημερινότητα μας, δεν είναι απαραίτητο να γνωρίζουμε τα πάντα για αυτά

 

σου γράφει πάνω ο tsiglas τι χρειάζεται να κάνεις, το δικό σου πρόβλημα είναι λίγο περίεργο γιατί λες για δύο τηλέφωνα με το ίδιο πρόβλημα σε wifi & data!!!

 

Με πιο απλό τρόπο = ένα από τα δύο τηλέφωνα πρέπει να το κάνεις επαναφορά (ναι δυστυχώς θα σβηστούν όλα, γιαυτό θα πρέπει να πάρεις backup ότι δε θες να χαθούν για πάντα = πχ φωτογραφίες βίντεο, δυστυχώς τα saves παιχνιδιών - τα μηνύματα είναι πιο πολύπλοκο να πάρεις backup αλλά αν είναι απαραίτητο για σένα γράψε εδώ τι θες να πάρεις backup και κάποιος θα σε βοηθήσει)

 

Αφού θα έχεις πάρει backup ότι θες και είσαι έτοιμος να προχωρήσεις...

 

1 πας στα settings (δυστυχώς όλα αυτά τα χρόνια χρησιμοποιώ τα αγγλικά και δε ξέρω τις ελληνικές ορολογίες) ρυθμίσεις - backup & reset (εκεί που έκανες network reset) και θα επιλέξεις το τελευταίο, αν έχεις sd card θα σε ρωτήσει αν θες να γίνει reset θα πατήσεις όχι, *αν έχεις ανοίξει την κρυπτογράφηση η έχεις κάνει εγκατάσταση του knox τότε καλό θα ήταν να πάρεις backup και την sd card γιατί ίσως δεν έχεις πρόσβαση μετά σε κάποια αρχεία*

2 μετά την επαναφορά θα πρέπει να ρυθμίσεις το τηλέφωνο όπως κάθε φορά την πρώτη φορά, αλλά εκεί που λέει λογαριασμός google - επαναφορά ρυθμίσεων θα το ξέτσεκαρεις, τα υπόλοιπα θα γίνουν όπως κάθε άλλη φορά

3 θα δουλέψεις το τηλέφωνο χωρίς να βάλεις κάποιο app και να δούμε πως θα πάει

 

Μπορείς πάντα να απευθυνθείς στο service η κάποιο κατάστημα (του παρόχου σου) και θα κάνουν αυτοί τη διαδικασία, πάντως είναι αδύνατον να είναι hardware το πρόβλημα άρα μονόδρομος το factory reset.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Σε ευχαριστώ πολύ είσαι λεπτομερεστατος θα το κάνω και ο Θεός βοηθός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δύο επιλογές. Επαναφορά ρυθμίσεων και επαναφορά εργοστασιακή ρυθμίσεων. Να χρεισημοποιησω ένα από τα δύο ή να το κάνω reboot με τα τρία μπουτον τής συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ είσαι λεπτομερεστατος θα το κάνω και ο Θεός βοηθός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει δύο επιλογές. Επαναφορά ρυθμίσεων και επαναφορά εργοστασιακή ρυθμίσεων. Να χρεισημοποιησω ένα από τα δύο ή να το κάνω reboot με τα τρία μπουτον τής συσκευής?

 

Επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και πριν καλού κακού βγάλε την sd card

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετα απο τα 2 τελευταία update δεν εκανα hard reset και βλεπω την μπαταρία να μου κάνει κάτι περιεργα και να μου τελειώνει σχετικά γρήγορα. Ποιο software προτείνεται να βάλω? UK BTU το τελευταίο?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Μετα απο τα 2 τελευταία update δεν εκανα hard reset και βλεπω την μπαταρία να μου κάνει κάτι περιεργα και να μου τελειώνει σχετικά γρήγορα. Ποιο software προτείνεται να βάλω? UK BTU το τελευταίο?

 

Ευχαριστώ

 

Γιατί να φλασαρεις... Κάνε επαναφορά και το βλέπεις....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να φλασαρεις... Κάνε επαναφορά και το βλέπεις....

 

Ελεγα να φλασάρω γτ δεν μπορω να το στείνω και ξεστείνω συνέχεια. Για να περάσω το επαγγελματικό email, είναι μεγαλη διαδικασία απο το εξωτερικό, οπότε δεν έχω περιθωριο για πολλές δοκιμές.

 

Οπότε btu?

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να φλασάρω γτ δεν μπορω να το στείνω και ξεστείνω συνέχεια. Για να περάσω το επαγγελματικό email, είναι μεγαλη διαδικασία απο το εξωτερικό, οπότε δεν έχω περιθωριο για πολλές δοκιμές.

 

Οπότε btu?

 

Το να φλασαρεις μονο με odin δεν κανεις κατι.δεν κανει clear data..flashing με odin και μετα hard reset

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ελεγα να φλασάρω γτ δεν μπορω να το στείνω και ξεστείνω συνέχεια. Για να περάσω το επαγγελματικό email, είναι μεγαλη διαδικασία απο το εξωτερικό, οπότε δεν έχω περιθωριο για πολλές δοκιμές.

 

Οπότε btu?

 

Πάρε back up με το smartswitch τα mail σου και τις επαφές και κάνε επαναφορά και στήσιμο απ την αρχή και κάνε επαναφορά τις επαφές και το mail.... Αλλιώς κάνε ότι καταλαβαίνεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

πως παει το s7 edge μετα απο μηνες? perfomance Και durability εχει γρατζουνιες? το home button ξεφλουδιζει? σκεφτομαι να δωσω το 6s + 70 euro για το s7 edge
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

πως παει το s7 edge μετα απο μηνες? perfomance Και durability εχει γρατζουνιες? το home button ξεφλουδιζει? σκεφτομαι να δωσω το 6s + 70 euro για το s7 edge

Φιλαράκι ρολαρει απίστευτα smooth κανένα κολλημα αυτα ανήκουν στο παρελθόν.

Απίστευτη μπαταρία σε ολα είναι η συσκευή της χρονιάς κανει απλα πλάκα στον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή προχώρησα και γω στο φλασαρισμα της BTU APC8 , έκανα πριν και μετά Hard reset. Έπρεπε να κάνω και κάτι άλλο? Έπρεπε μήπως να κάνω και reset cache; Και αφού την πέρασα έκανα πάγωμα στην αυτόματη λήψη ενημέρωσεων και στο play store. Όταν λέτε stop στο Google backup εννοείτε τον αυτόματο συγχρονισμο;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Στις ρυθμίσεις / δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας. Απενεργοποιεις το αντίγραφο της google

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. το πήρα εδώ και δύο μέρες αλλά βλέπω ότι ζεσταίνεται πολύ. το έχετε και εσείς ή μόνο σε μένα. αναγκάστηκα έχω βάλει θήκη γιατί αλλιώς ιδρωνει το χέρι μου. 39 βαθμούς ανεβάζει σε κανονική χρήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. το πήρα εδώ και δύο μέρες αλλά βλέπω ότι ζεσταίνεται πολύ. το έχετε και εσείς ή μόνο σε μένα. αναγκάστηκα έχω βάλει θήκη γιατί αλλιώς ιδρωνει το χέρι μου. 39 βαθμούς ανεβάζει σε κανονική χρήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανάλογα την χρήση που κάνεις... Αν παίζεις παιχνίδια τότε ανεβάζει αλλά όχι σε ανησυχειτικα επίπεδα... Εμένα ας πούμε που δεν παίζω και είμαι τώρα στην παραλία με 35 βαθμούς με 1 ώρα περιήγηση με 4g είναι απλά χλιαρό.... Γενικός τα πάει πολύ καλά με τις θερμοκρασίες... Και έχω και το duos που όσο να ναι τρέχουν κάποιες διεργασίες παραπάνω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. το πήρα εδώ και δύο μέρες αλλά βλέπω ότι ζεσταίνεται πολύ. το έχετε και εσείς ή μόνο σε μένα. αναγκάστηκα έχω βάλει θήκη γιατί αλλιώς ιδρωνει το χέρι μου. 39 βαθμούς ανεβάζει σε κανονική χρήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν το ένιωσα ποτε να ζεσταινεται πολυ ακομα και σε 40αρια οταν επαιζα παιχνίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά τη βδομάδα δεν ξέρω ακριβώς.. πάω να πάρω τηλέφωνο και μου γράφει κατευθείαν τερματισμός κλήσης..

Παίρνω αρκετές φορές και πάλι το κανει. Αν το αφησω λιγάκι στρώνει και παίρνω κανονικά. Άλλαξα ρομ εδώ και λίγο καιρό αλλά το κάνει ακόμα όπως και Σίμ έβαλα καινούργια . Συνήθως μου το κάνει σε μέρη που δεν έχει καλό σήμα. Είμαι με βονταφον παλιότερα μου το έκαναν και τα note κάτι παρόμοιο να θέλει σερβις; επίσης όταν το βάζω για φόρτιση καμία φορά μου βγάζει ένα εικονίδιο έγινε διακοπή.

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. το πήρα εδώ και δύο μέρες αλλά βλέπω ότι ζεσταίνεται πολύ. το έχετε και εσείς ή μόνο σε μένα. αναγκάστηκα έχω βάλει θήκη γιατί αλλιώς ιδρωνει το χέρι μου. 39 βαθμούς ανεβάζει σε κανονική χρήση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω είναι θέμα ρομ. Με άλλη που είχα ζεσταινοταν αρκετα.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα από 0 σε 100 κάνει να σας φορτώσει σε κανονική φόρτιση και πόση λέει σε γρήγορη?

 

φιλε μου εγω την εχω απενεργοποιηση την γρηγορη φόρτιση μιας και κανει περιπου τους ίδιους χρονους !!1.35(και με τους δυο τρπους!!!:blink:) λεπτα μου λεει οταν το βάζω αλλα ποτε απο μηδεν 16-10% βαζω παντα!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω την εχω απενεργοποιηση την γρηγορη φόρτιση μιας και κανει περιπου τους ίδιους χρονους !!1.35(και με τους δυο τρπους!!!:blink:) λεπτα μου λεει οταν το βάζω αλλα ποτε απο μηδεν 16-10% βαζω παντα!!

 

ΟΚ ευχαριστώ, και σε εμένα λεπτά λέει, απλώς ήθελα να καταλάβω γιατί γρήγορη και απλή έχουν τους ίδιους σχεδόν χρόνους

Και εγώ στην κανονική το φορτιζω, 14% είχα και μου λέει 1 ώρα και 45

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω την εχω απενεργοποιηση την γρηγορη φόρτιση μιας και κανει περιπου τους ίδιους χρονους !!1.35(και με τους δυο τρπους!!!:blink:) λεπτα μου λεει οταν το βάζω αλλα ποτε απο μηδεν 16-10% βαζω παντα!!

Δεν νομίζω 1 ώρα και 20 λεπτά με γρήγορη και 2 ωρες και 15 λεπτά με απλή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΚ ευχαριστώ, και σε εμένα λεπτά λέει, απλώς ήθελα να καταλάβω γιατί γρήγορη και απλή έχουν τους ίδιους σχεδόν χρόνους

Και εγώ στην κανονική το φορτιζω, 14% είχα και μου λέει 1 ώρα και 45

Είσαι σίγουρα με τον μαμά φορτιστή γιατί ο μαμά είναι 1,8 A αν είσαι με 2Α φορτιστή πλησιάζει την γρήγορη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω 1 ώρα και 20 λεπτά με γρήγορη και 2 ωρες και 15 λεπτά με απλή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι σίγουρα με τον μαμά φορτιστή γιατί ο μαμά είναι 1,8 A αν είσαι με 2Α φορτιστή πλησιάζει την γρήγορη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι με τον φορτιστή που έχει η συσκευασία είμαι και οι χρόνοι έχουν 10 λεπτά διαφορά, το είχα ξαναγράψει, δηλαδή πλήρη φόρτιση από 1%πιυ είχα προχθές μέχρι τέλους σε απλή φόρτιση μου το έκανε σε 2 ώρες ενώ την πρώτη φορά που το έβαλα μόλις το πηρα έλεγε πολλές παραπάνω ;)

 

Τωρα που ξανακοιταξα τον φορτιστή γράφει 2Α

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τον φορτιστή που έχει η συσκευασία είμαι και οι χρόνοι έχουν 10 λεπτά διαφορά, το είχα ξαναγράψει, δηλαδή πλήρη φόρτιση από 1%πιυ είχα προχθές μέχρι τέλους σε απλή φόρτιση μου το έκανε σε 2 ώρες ενώ την πρώτη φορά που το έβαλα μόλις το πηρα έλεγε πολλές παραπάνω ;)

 

Τωρα που ξανακοιταξα τον φορτιστή γράφει 2Α

Στα 5v γράφει 1,67Α και στα 9v 2A πάντως εμένα έχει διαφορά 40-50 λεπτά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα 5v γράφει 1,67Α και στα 9v 2A πάντως εμένα έχει διαφορά 40-50 λεπτά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το αντίθετο γράφει εμένα, εκτός και αν μπερδεύτηκες

Όχι σε εμένα δε έχει τόσο μεγάλη διαφορά , τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...