Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον stock browser ωραίο adbock είναι και ο unicorn

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λέγοντάς stock σαφώς και δεν αναφέρεστε στον chrome ετσι?

Μόνο chrome δουλεύω.

άλλον browser δεν θέλω να βάλω,δοκίμασα πολλούς και καλά καλούς αλλά πήραν πόδι,άθλιοι για μένα.

Για τον chrome υπάρχει κάτι για τις διαφημίσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το αντίθετο γράφει εμένα, εκτός και αν μπερδεύτηκες

Όχι σε εμένα δε έχει τόσο μεγάλη διαφορά , τι να πω..

Δίκιο έχεις το αντίθετο είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέγοντάς stock σαφώς και δεν αναφέρεστε στον chrome ετσι?

Μόνο chrome δουλεύω.

άλλον browser δεν θέλω να βάλω,δοκίμασα πολλούς και καλά καλούς αλλά πήραν πόδι,άθλιοι για μένα.

Για τον chrome υπάρχει κάτι για τις διαφημίσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ εννοούμε τον browser της samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν φορτίζετε τα κινητά σας μετά κάνετε και restart τη συσκευή; η δεν χρειάζεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν φορτίζετε τα κινητά σας μετά κάνετε και restart τη συσκευή; η δεν χρειάζεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω απλα το κλεινω στον υπνο μου και φορτιζω ταυτοχρονα, και βλεπω σταθερη αποδοση με ολα up to date..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερες να τον συγχρονισεις μήπως?

 

Εχω τον stock browser εδω και 1 χρονιo σε τηλεφωνα (note edge & s6 edge +) καθως και στα tablet ( tab s & tab s2) και συγχρονιζει κανονικα...:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον stock browser εδω και 1 χρονιo σε τηλεφωνα (note edge & s6 edge +) καθως και στα tablet ( tab s & tab s2) και συγχρονιζει κανονικα...:)

 

Ο τρόπος για να γίνει? Με Chrome εννοώ

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω 1 ώρα και 20 λεπτά με γρήγορη και 2 ωρες και 15 λεπτά με απλή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είσαι σίγουρα με τον μαμά φορτιστή γιατί ο μαμά είναι 1,8 A αν είσαι με 2Α φορτιστή πλησιάζει την γρήγορη φόρτιση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οχι καμια σχεση σε εμενα με μαμα φορτιστη η διαφορα γρηγορη με αργη φορτιση ειναι οπως ειπε 10 λεπτα αντε 15!!!για αυτο και δεν το χρησιμοποιώ καθολου!!αν και το εχω παρατηρήσει οτι μετα 80% η γρηγορη φορτιση δεν λειτουργεί πλεον αν κανω λαθος διορθώστε με!!

Link to comment
Share on other sites

οχι καμια σχεση σε εμενα με μαμα φορτιστη η διαφορα γρηγορη με αργη φορτιση ειναι οπως ειπε 10 λεπτα αντε 15!!!για αυτο και δεν το χρησιμοποιώ καθολου!!αν και το εχω παρατηρήσει οτι μετα 80% η γρηγορη φορτιση δεν λειτουργεί πλεον αν κανω λαθος διορθώστε με!!

 

Η λογική της γρήγορης φόρτισης είναι όταν ξεμείνεις από μπαταρία να σου κάνει γρήγορη φόρτιση έως το 60% οπότε και να κάνεις την δουλειά σου μετά βγαίνει από την γρήγορη φόρτιση αυτόματα για να μη σου διμιουργεισει πρόβλημα στην μπαταρία....

Την διαφορά στους χρόνους θα την δείτε από το χρήστη 0 έως το τέλος 60% φόρτισης

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Λέγοντάς stock σαφώς και δεν αναφέρεστε στον chrome ετσι?

Μόνο chrome δουλεύω.

άλλον browser δεν θέλω να βάλω,δοκίμασα πολλούς και καλά καλούς αλλά πήραν πόδι,άθλιοι για μένα.

Για τον chrome υπάρχει κάτι για τις διαφημίσεις?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

blockthis και κόβει και απο τις εφαρμογες και παιχνίδια .Είναι και free και δεν έχει καθόλου κατανάλωση

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

blockthis και κόβει και απο τις εφαρμογες και παιχνίδια .Είναι και free και δεν έχει καθόλου κατανάλωση

 

 

Εγω στο playstore δεν το βρήκα να το ψάξω στο ίντερνετ;

 

OK το βρήκα στο net

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο Phone doctor στο receiver and mic μου βγάζει κάτι ήχους που κάνει δοκιμή και καλά.. και αντί για τικ ότι δουλεύει όκ ποτε μου βγάζει 4χ ότι δεν δουλευουν ποτε 2 στα 4 ότι δουλεύει εντάξει εγώ με το κινητό δεν έχω κανένα θέμα ακούω και με ακούνε καμπάνα και η μουσική κομπλέ και όλα οποίος το έχει δοκιμάσει η θέλει ας μου πει αν του το κάνει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό έχουν σταματήσει οι ενημερώσεις σε Samsung Apps έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα??

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

blockthis και κόβει και απο τις εφαρμογες και παιχνίδια .Είναι και free και δεν έχει καθόλου κατανάλωση

 

Επέτρεψε μου να απαντήσω σε σένα αλλά απλά για ενημέρωση όσων δεν γνωρίζουν πως λειτουργεί το app.

 

Ουσιαστικά πρόκειται για VPN connection με dns servers = τους δικούς τους σέρβερς (της εφαρμογής = blockthis)

 

όσο πιο απλά μπορώ σε στυλ ερωτήσεις - απαντήσεις

 

Ε: ανοίγω το X παιχνίδι και αφού είμαι συνδεμένος με τους σέρβερς του blockthis δεν έρχονται σε μένα οι διαφημίσεις?

Α: ναι

Ε: οκ τα παιχνίδια, στο browsing τι γίνεται?

Α: το ίδιο! πχ ανοίγεις την X (ωχ sorry όχι X, πιπέρι) την α σελίδα και πλοκάρουν οι σέρβερς τα ads = φιλτράρισμα δηλαδή

Ε: σιγά ρε φίλε σε λίγο θα μου πεις ότι κάνω στο κινητό με χρήση του ίντερνετ γίνεται μέσω των δικών τους σέρβερς?

Α: ...

Ε: οι σέρβερς δεν έχουν κάποιο κόστος συντήρησης? πως είναι δωρεάν?

Α: (?)

 

ειμαι σίγουρος ότι είναι μια χαρά το blockthis απλά σκέφτηκα πως πρέπει να γνωρίζουν όσοι δεν ξέρουν πως δουλεύουν αυτά τα apps

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια πιστεύετε να πέσει η τιμή του κάτω από τα 550 τέλη Οκτωβρίου ? Μάλλον τότε θα πουλήσω το EDGE plus και λέω να έρθω στην παρέα σας μιας και το note 7 δεν το κοιτάω γιατί δεν χρειάζομαι πενακι
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις ειδοποιήσεις που αργούν να έρθουν στο κινητό, δηλαδή να εμφανιστούν πάνω αριστερά στην οθόνη γιατί συμβαίνει? Είναι θέμα των εφαρμογών ή του κινητού?

Έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις από την μπαταρία

Έρχονται μετά από κάνα 5λεπτο

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια πιστεύετε να πέσει η τιμή του κάτω από τα 550 τέλη Οκτωβρίου ? Μάλλον τότε θα πουλήσω το EDGE plus και λέω να έρθω στην παρέα σας μιας και το note 7 δεν το κοιτάω γιατί δεν χρειάζομαι πενακι

 

 

Το έχει πιάσει η τρέλα τώρα και από 569 πάει σε 580+ πάλι

Έλα με χίλια φίλε μου μόλις το δεις μεταχείρισμενο σε τέλεια κατάσταση από κάνα παιδί εδώ μέσα 500-520 αξίζει το κόπο αρκεί να το προσέχεις..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το έχει πιάσει η τρέλα τώρα και από 569 πάει σε 580+ πάλι

Έλα με χίλια φίλε μου μόλις το δεις μεταχείρισμενο σε τέλεια κατάσταση από κάνα παιδί εδώ μέσα 500-520 αξίζει το κόπο αρκεί να το προσέχεις..

 

Το θέμα είναι είμαι Γερμανία και εδώ το πουλάνε 600+ μεταχειρισμενο (σε άριστη κατάσταση). Ίσως τον Οκτώβριο κάποιος από Θεσσαλονίκη να το βάλει αγγελία :D

Με έφαγε ένας να του το πουλήσω επειδή δεν βρίσκει σε τέλεια κατάσταση και αναγκαστικά θα πάρω το edge. Βέβαια είναι και το μικρόβιο της αλλαγής :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

ενδιαφερομαι να παρω το Samsung S7 Edge, απλα αυτο μου με κραταει πισω ειναι οτι μου ειπαν στο #android irc οτι γενικα αργουν τα updates απο τις εταιριες κινητης...καποιες παραπανω καποιες λιγοτερο, η Verizon για παραδειγμα μου ειπαν εβγαλε το 5.0 Marshmellow 2 μηνες γρηγοροτερα απο την Sprint. Εδω Ελλαδα πως πανε οι αναβαθμισεις? Εγω εχω Cosmote, αργει η Cosmote με τα νεα updates στα Samsung Galaxy S line τηλεφωνα?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

ενδιαφερομαι να παρω το Samsung S7 Edge, απλα αυτο μου με κραταει πισω ειναι οτι μου ειπαν στο #android irc οτι γενικα αργουν τα updates απο τις εταιριες κινητης...καποιες παραπανω καποιες λιγοτερο, η Verizon για παραδειγμα μου ειπαν εβγαλε το 5.0 Marshmellow 2 μηνες γρηγοροτερα απο την Sprint. Εδω Ελλαδα πως πανε οι αναβαθμισεις? Εγω εχω Cosmote, αργει η Cosmote με τα νεα updates στα Samsung Galaxy S line τηλεφωνα?

 

Ευχαριστω

 

Θες branded συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

600 να είναι οι ώρες τους.. από Ελλαδιτσα μας θα το βρίσκεις 500 αρακι σίγουρα μεταχείρισμενο ας μην είναι καρντασι να είναι καλά το my Phone και τα αλανια εδώ μεσα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

600 να είναι οι ώρες τους.. από Ελλαδιτσα μας θα το βρίσκεις 500 αρακι σίγουρα μεταχείρισμενο ας μην είναι καρντασι να είναι καλά το my Phone και τα αλανια εδώ μεσα

 

Υπομονή λιγάκι για να βρεθεί η ευκαιρία της αλλαγής. Εντάξει εδώ οι αγγελίες είναι άστα να πάνε. Ο άλλος με σπασμένη οθόνη μπρος πίσω το έδινε 490 :p:lol:lol:

Link to comment
Share on other sites

εδώ και καιρό έχουν σταματήσει οι ενημερώσεις σε Samsung Apps έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα??

Κατέβασε και χειροκίνητα install το τελευταίο update από apk mirror.

Κανε και μια clear cache την εφαρμογή η clear date για μέγιστο αποτέλεσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό με τις ειδοποιήσεις που αργούν να έρθουν στο κινητό, δηλαδή να εμφανιστούν πάνω αριστερά στην οθόνη γιατί συμβαίνει? Είναι θέμα των εφαρμογών ή του κινητού?

Έχω κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις από την μπαταρία

Έρχονται μετά από κάνα 5λεπτο

Κάτι λάθος θα έχεις κάνει στις ρυθμίσεις η γενικότερων σκαλωμα κάποιων εφαρμογών.

Έως σήμερα ουδέποτε ειχα τέτοιο θέμα.

Clear cache σε όλες και βαλε να μην κανουν εξοικονόμηση καθολου(disable) στις ρυθμίσεις μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όταν φορτίζετε τα κινητά σας μετά κάνετε και restart τη συσκευή; η δεν χρειάζεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εννοείται όχι παρα μονο 1-2 φορες το μήνα για το φόβο των Ιουδαίων ππερισσότερο.:D

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και χειροκίνητα install το τελευταίο update από apk mirror.

Κανε και μια clear cache την εφαρμογή η clear date για μέγιστο αποτέλεσμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι λάθος θα έχεις κάνει στις ρυθμίσεις η γενικότερων σκαλωμα κάποιων εφαρμογών.

Έως σήμερα ουδέποτε ειχα τέτοιο θέμα.

Clear cache σε όλες και βαλε να μην κανουν εξοικονόμηση καθολου(disable) στις ρυθμίσεις μπαταρίας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εννοείται όχι παρα μονο 1-2 φορες το μήνα για το φόβο των Ιουδαίων ππερισσότερο.:D

samsung theme ποιο έχεις?? ενημερωσα και samsung apps μολις τώρα απο apk mirror

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...