Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/69163aea7035f7398516f1ba4f313f9f.jpg

 

 

Αυτό το έχεις ενεργοποιήσει μέσα από τις ρυθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γιατί χρειάζεται άλλη εφαρμογή για double tap to sleep όταν έχεις nova και να φορτώνεις και τη μνήμη; Πας στα gestures και δηλώνεις με το double tap να κλειδώνει.

Τώρα όσο για το ξεκλείδωμα αν έχεις κλειδώσει με software θέλει και μοτίβο ή pin και δακτυλικό. Υπάρχει και εδώ σχετική ανάρτηση και στα διεθνή φόρουμ.

 

Sent from my S7 EDGE using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί χρειάζεται άλλη εφαρμογή για double tap to sleep όταν έχεις nova και να φορτώνεις και τη μνήμη; Πας στα gestures και δηλώνεις με το double tap να κλειδώνει.

Τώρα όσο για το ξεκλείδωμα αν έχεις κλειδώσει με software θέλει και μοτίβο ή pin και δακτυλικό. Υπάρχει και εδώ σχετική ανάρτηση και στα διεθνή φόρουμ.

 

Sent from my S7 EDGE using tapatalk

Αυτό κάνει αυτή η εφαρμογή, όταν ξεκλειδώνεις με δακτυλικό δεν σου ζητάει μοτίβο ή pin..

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/69163aea7035f7398516f1ba4f313f9f.jpg

 

 

Αυτό το έχεις ενεργοποιήσει μέσα από τις ρυθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

 

Αυτο σωστα.

 

Το προγραμμα με αυτο τον τροπο δεν κλειδωνει το κινητο απλα κλεινει (μαυριζει) την οθονη. Μετα απο 10 με 15 δευτερα κλεινει με το προγραμμα της μαμα samsung.

Εαν το εκλεινε αμεσως θα λειτουργουσε οπως ολα τα αλλα κλειδωματα και θα ζηταγε παλι μοτιβο.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/69163aea7035f7398516f1ba4f313f9f.jpg

 

 

Αυτό το έχεις ενεργοποιήσει μέσα από τις ρυθμίσεις?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

 

εγω δεν το έχω ενεργοποίημενο και λειτουργεί κανονικά.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/61e2e833410f63bcf858ca69129d6f99.jpg

ανεβαίνει και βίντεο..

https://youtu.be/T_cSf2YWNSE

ουτε περιμενω 10 δευτερα να κλειδωσει ουτε τιποτα, στιγμιαία γινεται..

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν είχα βάλει αυτή την ρύθμιση τώρα λειτουργεί κανονικά ευχαριστώ

 

Μια ερώτηση την ώρα που είμαι σε κάποια κλίση και έχω βάλει ανοικτή ακρόαση γιατί σβήνει η οθόνη δεν θα έπρεπε να παραμένει ανοικτή?

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το έχω ενεργοποίημενο και λειτουργεί κανονικά.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/61e2e833410f63bcf858ca69129d6f99.jpg

ανεβαίνει και βίντεο..

https://youtu.be/T_cSf2YWNSE

ουτε περιμενω 10 δευτερα να κλειδωσει ουτε τιποτα, στιγμιαία γινεται..

 

Δυστυχως εμενα σε 2 κινητα (s7edge, lg v10) θελει μοτιβο να ξεκλειδωσει με τις ρυθμισεις που εδωσες φιλε μου. Ας δοκιμασουν και αλλα παιδια μηπως κατι κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το έχω ενεργοποίημενο και λειτουργεί κανονικά.

https://youtu.be/T_cSf2YWNSE

ουτε περιμενω 10 δευτερα να κλειδωσει ουτε τιποτα, στιγμιαία γινεται..

 

να ρωτήσω: ποιο widget ειναι αυτο που βγαζει στη lockscreen τετοιες πληροφοριες και shortcuts?

επίσης πως έκανες όταν κλείνει το κινητό με double tap να κάνει bounce η οθόνη? :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω κάνει κάτι και λειτουργεί όπως το βίντεο. Στην τελική βάλτε μόνο pin και όχι μοτίβο
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν έχω κάνει κάτι και λειτουργεί όπως το βίντεο. Στην τελική βάλτε μόνο pin και όχι μοτίβο

Ποια έκδοση λογισμικου φοράς φίλε μου,και ποια google services?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικου φοράς φίλε μου,και ποια google services?

 

Στάλθηκε από το Galaxy μου.

 

BTU τελευταία. Google services δεν έχω πειράξει κάτι

Link to comment
Share on other sites

εκτος από το πρόβλημα με το να κλείνει η οθώνη όταν έχω ανοικτή ακρόαση έχω και 2 ακόμα δεν μου κάνει update το play store και το samsung store μου λενε οτι εχω την τελεφταια και στο samsung store έχω 2 βδομάδες να πάρω update για εφαρμογές+

Τι μπορώ να κάνω???

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εκτος από το πρόβλημα με το να κλείνει η οθώνη όταν έχω ανοικτή ακρόαση έχω και 2 ακόμα δεν μου κάνει update το play store και το samsung store μου λενε οτι εχω την τελεφταια και στο samsung store έχω 2 βδομάδες να πάρω update για εφαρμογές+

Τι μπορώ να κάνω???

 

Αν εχεις βάλει αυτόματα να γίνονται θα γίνονται απο μόνα τους.

Μπορει οχι άμεσα οταν βγάλει η Google/Samsung αντίστοιχα αλλα ίσως πάρει κάποιες ημέρες.

 

Αν δεις οτι καθυστερούν πολυ τα παιρνας μόνο σου χειροκίνητα απο apk mirror.

 

Άλλη λύση αν κολλήσουν κάνε μια εκκαθάριση των 2 απο διαχείρηση εφαρμογών στις ρυθμίσεις.

 

Αν και νομίζω δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί τόσο πολυ οι αναβαθμίσεις.

 

Δεν ειναι αυτοσκοπός ουτε το πλεον σημαντικό που να αγχώνεσαι για αυτο.

 

Οχι σπάνια κάποια αναβάθμιση να δημιουργήσει θεμα απο το πουθενά.

 

Επίσης οι εφαρμογες δεν αναβαθμίζονται σε συγκεκριμένα αυστηρά χρονικά διάστηματα πχ ανα μια εβδομάδα πάντα αλλα μπορει να πάρει και μήνα η και παραπάνω.

 

Οπως είπα πάνω δεν συντρέχει λογο υποχρεωτικής ανησυχίας.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι που δεν πολυ ασχολειται με κινητα θελει να παρει το s7 edge.

 

Εγω εχω εμπειρια απ το s6 edge+

 

Θα θελα να ρωτησω το 7ρι καταρχας μειονεκτει καπου;;

 

Επισης απο αποψη μπαταριας επειδη απ το 6 δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος αυτο ειναι καλυτερο;

 

Γενικα ειναι καλυτερο,αξιζει τα παραπανω χρηματα;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι που δεν πολυ ασχολειται με κινητα θελει να παρει το s7 edge.

 

Εγω εχω εμπειρια απ το s6 edge+

 

Θα θελα να ρωτησω το 7ρι καταρχας μειονεκτει καπου;;

 

Επισης απο αποψη μπαταριας επειδη απ το 6 δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος αυτο ειναι καλυτερο;

 

Γενικα ειναι καλυτερο,αξιζει τα παραπανω χρηματα;

 

Ευχαριστω

 

φιλε μου και εγω το ειχα το s6 edge plus απο θεμα μπαταριας δεν εχουν καμια σχεση η μπαταρια του s7 edge ειναι απλα απο της πιο καλυτερες μπαταριες που εχω δει αν οχι η καλύτερη!!και γενικα ειναι ανώτερο σε ολα απο το s6 edge+ εγω λεω αξίζει!!

Link to comment
Share on other sites

Απλα κοιταξα το συγκριτικο στο phonearena και βγαζει οτι το s6 edge plus εχει καλυτερη μπαταρια...:confused:

 

Για να μην πω οτι βγαζει το 6 ρι γενικα πανω κατω στα ιδια η καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,εκανα το λαθος και εβαλα το s7 σε πισινα για να βγαλω κατι φωτογραφιες,μετα απο αυτο αρχισαν τα προβληματα...

(που να μην το εβαζα δλδ),στην αρχη αφου το εβγαλα και το ξεπλυνα,δεν μου δουλευαν σωστα τα κουμπια,εκανε κατι κουλα,τεσπα μετα αφου ολα καλα τις επομενες μερες μεχρι και τωρα εχω θεμα,οταν το βαζω να φορτισει μ βγαζει οτι και καλα εχει βρεθει υγρασια στην θυρα usb και δν μ φορτιζει το κινητο,δευτερον οταν αρχιζει και φορτιζει απο χτες παρατηρησα οτι δν φορτιζει πανω απο το 70% και φορτιζει ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΡΓΑ...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως εμενα σε 2 κινητα (s7edge, lg v10) θελει μοτιβο να ξεκλειδωσει με τις ρυθμισεις που εδωσες φιλε μου. Ας δοκιμασουν και αλλα παιδια μηπως κατι κανω λαθος.

 

τι να σου πω, παντως ουτε εγω το ηξερα αυτο το "κολπο" με τη συγκεκριμενη εφαρμογη και καπου εδω το διαβασα, το εβαλα και δουλεψε με την 1η.

να ρωτήσω: ποιο widget ειναι αυτο που βγαζει στη lockscreen τετοιες πληροφοριες και shortcuts?

επίσης πως έκανες όταν κλείνει το κινητό με double tap να κάνει bounce η οθόνη? :cool:

δεν ειναι η Lockscreen αυτο με τα widget αλλα η αρχικη οθονη με Nova launcher. στην εφαρμογη Lock screen pro εχει παρα πολλα effect για screen off.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/e539dff1f713af2a2c3599351f7b6932.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα αλλα δν νομιζω να με σωσει....

Δοκιμασετο και αν δεις ότι δεν, GO to samsung!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Απλα κοιταξα το συγκριτικο στο phonearena και βγαζει οτι το s6 edge plus εχει καλυτερη μπαταρια...:confused:

 

Για να μην πω οτι βγαζει το 6 ρι γενικα πανω κατω στα ιδια η καλυτερο.

Φιλε μου χωρις παρεξήγηση απλα το Review του Phonearena είναι απο τα χειρότερα που εχω δει για το κινητό.

Οι τιμές που δίνει για την μπαταρία είναι για το αμερικάνικο μοντέλο με τον Snapdragon ο οποίος ναι εχει χειρότερη μπαταρία απο τον exynos με μια διαφορά περίπου στο 20 με 25% υπέρ του ευρωπαϊκού.

Το εν λόγω σιτε το παρακολουθώ χρόνια και είναι γενικά γνωστό οτι γέρνει στην Apple πλευρά.

Δες και τα review απο τα πλεον αξιόπιστα σιτε gsmarena και anandtech και θα καταλάβεις.

 

Εν κατακλείδι σε σχέση με το 6 edge plus που αναφέρεις υπάρχει μια διαφορά στο 25 με 30 % στην μπαταρία. Αν περασεις επίσης από τα 2 θέματα τους για την μπαταρία θα το καταλάβεις με 3 4 ποστ δεν είναι δύσκολο.

 

Επίσης εδω εχεις ip68 (μια φορά θα το χρειαστείς αλλα θα σε σωσει) εμενα πρόσφατα έφαγε ολόκληρο ποτο επάνω.

Καμερα με dual pixel τεχνολογία και ακαριαιο focus στα 1.7f

Πιο μαζεμενη συσκευή και πιο εργονομικα σχεδιασμενη.

Βέβαια και καλύτερο chipset χωρίς κανένα θέμα υπερθέρμανσης κτλπ, όχι ότι εχει ο 7420.

 

Σε γενικές γραμμές η οποία διαφορά στην τιμή αξίζει και με το παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως μετά απο καποιες ώρες στεγνωνει, αφου αυτο όμως επιμένει μάλλον κατι πειραχτηκε.

Γνωστός μου το εχει βαλει και σε θάλασσα χωρις κανένα πρόβλημα αλλα εγω ειμαι εναντίον.

Πρόσφατα εμένα έφαγε ενα ποτό και την γλίτωσε και θεωρώ οτι για αυτο τον λογο υπάρχει οχι για να κάνουμε καταδύσεις μαζι του.

Link to comment
Share on other sites

καλα ενταξει ναι,σε πισινα το εβαλα ομως..θα μου πεις χλωριο...το εβαλα τωρα σε ρυζι βεβαια,σε νερο ποσιμο οταν το ειχα βαλει δν μ τα εκανε αυτα τα κολπα

να φανταστω εγγυηση δν καλυπτετε ετσι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...