Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιο update??

Έχει για τα Ιταλικά καινούριο update

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το samsung cloud δίνει νομίζω και τα security update.

 

Δεν με βλέπω να το κουναω απο APC8

πως μπορώ να δω πιάς χώρας είναι το κινητό μου?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι αυτο φιλε εκει που λεει CSC θα εχει 3 αρχικα.

Portugal/PT ειναι

Αυτή έχω τώρα αυτή είναι η τελευταία??

G935FXXS1APG3/G935FTPH1APE2/G935FXXU1APEQ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Portugal/PT ειναι

Αυτή έχω τώρα αυτή είναι η τελευταία??

G935FXXS1APG3/G935FTPH1APE2/G935FXXU1APEQ

Νομίζω ναι φίλε αν δεν βγαζει αλλη στις ενημέρωσεις καλα εισαι.

Link to comment
Share on other sites

Portugal/PT ειναι

Αυτή έχω τώρα αυτή είναι η τελευταία??

G935FXXS1APG3/G935FTPH1APE2/G935FXXU1APEQ

Ναι είναι η τελευταία του Ιουλίου,τώρα άρχισε να δίνετε δειλά δειλά του Αυγούστου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Portugal/PT ειναι

Αυτή έχω τώρα αυτή είναι η τελευταία??

G935FXXS1APG3/G935FTPH1APE2/G935FXXU1APEQ

απο σκρουτζομαγαζο το πείρες?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

απο σκρουτζομαγαζο το πείρες?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ναι από το skroutz από το κατάστημα e-deal

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχός και ευτυχώς δεν φταίει η κάρτα δοκίμασα και μια 32gb Samsung και κάνει το ίδιο σε λίγο κάνω ΕΣΕΤ το κινητό.

Ενημερωτικά το κινητό ήταν με CSC Switzerland και μπίγα σε BTU APC8 για 2 βδομάδες και πριν 3 μέρες το άφησα να πάει στην τελευταία BTU όπου και έκανε αυτά τα κουλά.

 

Τελικά με flash της BTU APC8 όλα πάλι καλά με την κάρτα τι σκάλωμα ήταν αυτό δεν κουνάω και γω από APC8

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Δεν έκατσε καλά το update μάλλον, αλλά νομίζω ότι το ξέρεις και προσπαθείς να αποφύγεις το reset! λοιπόν αν θες δοκίμασε να μπεις σε safe mode για να δούμε αν δουλεύει το fingerprint, για να μπεις σε safe mode

 

Κάνε restart > μόλις δεις το logo του s7 > πάτα και κράτα πατημένο το volume down μέχρι να δεις την οθόνη έναρξης (αν έχεις κάποιον launcher θα σου ζητήσει να επιλέξεις κάποιο από τις samsung = quick η home, κάθε φορά που γίνεται restart σου ζητάει να βάλεις και το pin η ότι έχεις επιλέξει) αφού λοιπόν είσαι safe mode (πρέπει να το γράφει κάτω) πάτα το power button να κλείσει και πάτα ξανά για να ανοίξει η συσκευή με το το fingerprint, αν δεν σου ζητήσει άλλο μοτίβο σημαίνει ότι για το πρόβλημα ευθύνεται κάποια εφαρμογή, αν σου ζητήσει και δεύτερο μοτίβο για ξεκλείδωμα! δε το αποφεύγεις το reset.

 

*για να βγεις από safe mode απλά κάνε restart

 

Καλησπέρα. Τελικά με reset έστρωσε! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολύ καιρό είμαι και πάλι στην παρέα του myphone!

Είμαι κάτοχος εδώ και δύο μέρες του S7 edge και θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θεματάκι που αντιμετωπίζω. Σε όλα μου τα κινητά ως τώρα δουλεύω το go sms για εφαρμογή μηνυμάτων και το ίδιο θέλησα να κάνω κι εδώ. Επειδή δεν μου αρέσει έτσι όπως έγινε η συγκεκριμενη εφαρμογή στις τελευταίες της εκδόσεις είπα να εγκαταστήσω μια παλαιότερη έκδοση αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν μου την ανοίγει. Αφου αναγκαστικά λοιπόν εγκατέστησα την τελευταια της έκδοση, δεν μπορώ τώρα να βρω με τίποτα πως αλλάζουμε τη ρύθμιση για να στέλνουμε 160 χαρακτήρες. Πάω στις ρυθμίσεις της εφαρμογής αλλά είναι τελείως διαφορετικές σε σχέση με την παλιά έκδοση. Είπα να δοκιμάσω τη μαμά εφαρμογή μήπως και με βολέψει αλλά αυτή δεν μου εμφανίζει τους υπολοιπώμενους χαρακτήρες όταν γράφω μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πάρα πολύ καιρό είμαι και πάλι στην παρέα του myphone!

Είμαι κάτοχος εδώ και δύο μέρες του S7 edge και θα ήθελα τη βοήθειά σας σε ένα θεματάκι που αντιμετωπίζω. Σε όλα μου τα κινητά ως τώρα δουλεύω το go sms για εφαρμογή μηνυμάτων και το ίδιο θέλησα να κάνω κι εδώ. Επειδή δεν μου αρέσει έτσι όπως έγινε η συγκεκριμενη εφαρμογή στις τελευταίες της εκδόσεις είπα να εγκαταστήσω μια παλαιότερη έκδοση αλλά το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν μου την ανοίγει. Αφου αναγκαστικά λοιπόν εγκατέστησα την τελευταια της έκδοση, δεν μπορώ τώρα να βρω με τίποτα πως αλλάζουμε τη ρύθμιση για να στέλνουμε 160 χαρακτήρες. Πάω στις ρυθμίσεις της εφαρμογής αλλά είναι τελείως διαφορετικές σε σχέση με την παλιά έκδοση. Είπα να δοκιμάσω τη μαμά εφαρμογή μήπως και με βολέψει αλλά αυτή δεν μου εμφανίζει τους υπολοιπώμενους χαρακτήρες όταν γράφω μήνυμα.

 

Στη μαμά εφαρμογή σου δείχνει το υπόλοιπο χαρακτήρων οταν φτάσεις υπόλοιπο 10 χαρακτήρες...στο 1ο μήνυμα..όταν πας στο 2 ερο στους δείχνει συνέχεια...για δοκιμασε το !!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Στη μαμά εφαρμογή σου δείχνει το υπόλοιπο χαρακτήρων οταν φτάσεις υπόλοιπο 10 χαρακτήρες...στο 1ο μήνυμα..όταν πας στο 2 ερο στους δείχνει συνέχεια...για δοκιμασε το !!

 

Ναι, έχεις δίκιο! Δεν είχα την υπομονή να γράψω μήνυμα και να φτάσω 10 χαρακτήρες πριν από τους 160 για να το διαπιστώσω :p

Σ' ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Το αγγλικό εγχειρίδιο χρήσης αναφέρει ως 200 GB. Το ελληνικό 256 GB.

Επειδή το ελληνικό είναι αναθεωρημένο στην έκδοση (1.3)

λογικά ισχύουν τα 256GB.

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201608/20160808164724800/SM-G935F_UM_Open_Marshmallow_Gre_Rev.1.3_160729.pdf

p.17

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201602/20160222111252982/SM-G935_UM_EU_Marshmallow_Eng_Rev.1.0_160219.pdf

p21

Προσωπικά θεωρώ υπερβολή τα 256 Gb όταν έχω φορτώσει ήδη 10 GB μουσική, ~20 videoclips, έχω αποθηκεύσει καμιά 10αρια χάρτες (Γαλλία, Ισπανία Αγγλία κ.α) και ακόμα δεν έχω καταφέρει να γεμίσω την 64αρα μου (καθαρή 58,56). Νομίζω πως είσαι άπλας με τα 128.

Ναι τώρα οι τιμές της 256 κάρτας είναι πολύ ψηλά. Ενώ η 128 έπεσε... τη δικιά μου την evo plus γύρω στα 60 την πήρα. Αλλά έχω τεράστια συλλογή από φωτογραφίες και βίντεο όλα αυτά τα χρόνια που φτάνουν τα 100gb... σε cloud τα έχω αλλά και σε κάρτα δεν με χαλάει.... να βγάζω όσα 4κ βίντεο θέλω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα έκλεισα τρεις βδομάδες με το edge gold και δυστηχώς μου έπεσε το μεσημέρι και έσπασε η οθόνη. Το έστειλα στη smartec και μου είπαν 280 ευρώ οθόνη μαζί με εργατικά + το κόστος του κούριερ που είναι 20 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σήμερα έκλεισα τρεις βδομάδες με το edge gold και δυστηχώς μου έπεσε το μεσημέρι και έσπασε η οθόνη. Το έστειλα στη smartec και μου είπαν 280 ευρώ οθόνη μαζί με εργατικά + το κόστος του κούριερ που είναι 20 ευρώ.

 

Κρίμα ρε :(

Παιδιά αφήστε τα χαμένα λεφτά σε μεμβρανες κλπ και πάρτε μια θήκη μπρος πίσω, είναι πολλά τα χρήματα. Βέβαια αν σπάει έτσι εύκολα θα έπρεπε να καλύπτει και η Samsung κάτι, τι λέω ε? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε :(

Παιδιά αφήστε τα χαμένα λεφτά σε μεμβρανες κλπ και πάρτε μια θήκη μπρος πίσω, είναι πολλά τα χρήματα. Βέβαια αν σπάει έτσι εύκολα θα έπρεπε να καλύπτει και η Samsung κάτι, τι λέω ε? :lol:

Το ετσι ευκολα απο που το συμπερανες;

Με οποιοδηποτε κινητο σε πτωση κινδυνευεις να σου σπασει η οθονη.

Εγω ρε παιδια με λιγη προσοχη ολα αυτα τα χρονια που εχω αλλαξει αρκετα smartphones δεν εχω γρατζουνισει καν οθονη.Και δεν εχω βαλει ποτε ζελατινα ή γυαλακι.

Ειναι να σου τυχει τελος...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το ετσι ευκολα απο που το συμπερανες;

Με οποιοδηποτε κινητο σε πτωση κινδυνευεις να σου σπασει η οθονη.

Εγω ρε παιδια με λιγη προσοχη ολα αυτα τα χρονια που εχω αλλαξει αρκετα smartphones δεν εχω γρατζουνισει καν οθονη.Και δεν εχω βαλει ποτε ζελατινα ή γυαλακι.

Ειναι να σου τυχει τελος...

 

Φιλε και εγω ειχα πριν ειχα το g3 και δεν μου ειχε πεσει ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Το ετσι ευκολα απο που το συμπερανες;

Με οποιοδηποτε κινητο σε πτωση κινδυνευεις να σου σπασει η οθονη.

Εγω ρε παιδια με λιγη προσοχη ολα αυτα τα χρονια που εχω αλλαξει αρκετα smartphones δεν εχω γρατζουνισει καν οθονη.Και δεν εχω βαλει ποτε ζελατινα ή γυαλακι.

Ειναι να σου τυχει τελος...

 

Δεν χρειάζεται να συμπερανω τίποτα, το κινητό είναι πανάκριβο και με τα 280 που κοστίζει η αλλαγή παίρνεις ένα πολύ καλό. Πειράματα εγώ δεν κάνω

Το παιδί έγραψε ότι του έπεσε και όχι ότι το πάτησε φορτηγό, άρα σπάει και επειδή σπάει και κάνει όσο κάνει ο καθένας να λάβει τα μέτρα του

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί το 90% των φωτογραφιών που βγάζω τελευταία είναι κοινουμενες?

Έχουν ένα κουμπί πάνω δεξιά που όταν το πατάς δείχνει ένα δύο δευτερόλεπτα κίνηση.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί το 90% των φωτογραφιών που βγάζω τελευταία είναι κοινουμενες?

Έχουν ένα κουμπί πάνω δεξιά που όταν το πατάς δείχνει ένα δύο δευτερόλεπτα κίνηση.

Γιατί το έχεις επιλέξει και δεν θα το κατάλαβες, είναι στις ρυθμίσεις, βγαλτο

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα οι τιμές της 256 κάρτας είναι πολύ ψηλά. Ενώ η 128 έπεσε... τη δικιά μου την evo plus γύρω στα 60 την πήρα. Αλλά έχω τεράστια συλλογή από φωτογραφίες και βίντεο όλα αυτά τα χρόνια που φτάνουν τα 100gb... σε cloud τα έχω αλλά και σε κάρτα δεν με χαλάει.... να βγάζω όσα 4κ βίντεο θέλω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμφωνώ και εγώ για τις μεγάλες κάρτες. Πήρα Samsung pro plus 128gb με 70 ευρώ από amazon και άξιζε όσο τίποτα. Ούτε εγώ σβήνω αρχεία γενικά και είναι ωραίο να έχεις αναμνήσεις ανά πάσα στιγμή και μ να τις προβάλλεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...