Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι σιγουρα. πρωτη μερα σημερα συμβαινει. μεχρι τωρα δουλευε κανονικα

Πολυ περίεργο δεν το εχω ξανακούσει αυτο.

Μηπως καμια εφαρμογή παρεμβαλει. Τύπου screen lock κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εχω ενα προβλημα με το always on display. οταν κλεινει η οθονη και ενεροποιηται το always on display η οθονη δεν ειναι εντελως σβηστη. εχει ενα καφε χρωμα και ειναι ολη ενεργοποιημενη.

 

το κινητο ζεσταινεται και η μπαταρια τελειωνει πολυ γρηγορα λογω οτι ειναι μονιμα ανοιχτη η οθονη. εψαξα αλλα δεν βρηκα την εφαρμογη για να κανω clear cache.

 

εχει κανεις καμια ιδεα? ειναι πολυ χρησιμη λειτουργια και με βοηθαει πολυ. δεν θελω να την απενεργοποιησω

 

κανε επανεκκίνηση (αν δεν έχεις κάνει) εάν δεν στρώσει! κλείσε λίγο το always on > restart > άνοιξε το always...

 

σε περίπτωση που δεν φτιάξει!!! ίσως θα πρέπει να σκεφτείς το factory reset δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

κανε επανεκκίνηση (αν δεν έχεις κάνει) εάν δεν στρώσει! κλείσε λίγο το always on > restart > άνοιξε το always...

 

σε περίπτωση που δεν φτιάξει!!! ίσως θα πρέπει να σκεφτείς το factory reset δυστυχώς.

 

τα δοκιμασα ολα αυτα που λετε και δεν εφτιαξε. μου κανει εντυπωση γιατι δεν εγκατεστησα καμια εφαρμογη σημερα.στα καλα καθουμενα συνεβη. δυστυχως δεν βλεπω να γλυτωνω το ρεσετ. αντε τωρα να ξαναστηνω απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα ολα αυτα που λετε και δεν εφτιαξε. μου κανει εντυπωση γιατι δεν εγκατεστησα καμια εφαρμογη σημερα.στα καλα καθουμενα συνεβη. δυστυχως δεν βλεπω να γλυτωνω το ρεσετ. αντε τωρα να ξαναστηνω απο την αρχη

Βρες την εφαρμογή του Aod στον διαχειριστή και κανε ενα καθαρισμα μπας και γλιτωσεις το reset

Link to comment
Share on other sites

τα δοκιμασα ολα αυτα που λετε και δεν εφτιαξε. μου κανει εντυπωση γιατι δεν εγκατεστησα καμια εφαρμογη σημερα.στα καλα καθουμενα συνεβη. δυστυχως δεν βλεπω να γλυτωνω το ρεσετ. αντε τωρα να ξαναστηνω απο την αρχη

 

Δοκίμασε πριν αυτό που λέει ο από πάνω για clear cache/data, η εφαρμογή πρέπει να είναι στα com = com.samsung.android.aod.service (η κάπως έτσι) πάτα εμφάνιση system apps και ας ελπίσουμε ότι δεν είναι στα κλειδωμένα app

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα και το εκανα αλλα δεν διορθωθηκε. παμε για ρεσετ μαλλον

 

edit: εγινε και το ρεσετ και παλι δεν εφτιαξε

Edited by eimai
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Δυστυχώς εμένα ακόμα δεν ξεκλειδώνει το κινητό μόνο με δακτυλικο αποτύπωμα... Πείτε καμιά ιδέα..

Οι οδηγίες για ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα είναι αυτές:

http://www.verizonwireless.com/support/samsung-galaxy-s7-edge-fingerprint-lock-video/

 

Από εκεί και πέρα δε ξέρουμε τι έχεις επιλέξει ή όχι στις ρυθμίσεις σου, ούτε αν έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που το "μπλοκάρει".

 

Μήπως το αυτόματο κλείδωμα το έχεις ορίσει μετά από κάποια λεπτά και όχι δευτερόλεπτα;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/99ff80bfcd8a2dc742858df9c9919f78.jpg

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα και το εκανα αλλα δεν διορθωθηκε. παμε για ρεσετ μαλλον

 

edit: εγινε και το ρεσετ και παλι δεν εφτιαξε

 

Να απευθυνθείς στο service.

http://www.smartec.gr/el/

Κάποιο hardware θεμα θα ειναι.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες για ξεκλείδωμα με δακτυλικό αποτύπωμα είναι αυτές:

http://www.verizonwireless.com/support/samsung-galaxy-s7-edge-fingerprint-lock-video/

 

Από εκεί και πέρα δε ξέρουμε τι έχεις επιλέξει ή όχι στις ρυθμίσεις σου, ούτε αν έχεις βάλει κάποια εφαρμογή που το "μπλοκάρει".

 

Μήπως το αυτόματο κλείδωμα το έχεις ορίσει μετά από κάποια λεπτά και όχι δευτερόλεπτα;

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160818/99ff80bfcd8a2dc742858df9c9919f78.jpg

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση που έδωσες. Όσα μου αναφέρεις τα έχω κάνει..

Ενώ έχω ενεργοποίηση μόνο το δακτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη μου γράφει όταν είναι κλειδωμένο "περάστε το δάχτυλο σας από την οθόνη για να ξεκλειδωσει"

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση που έδωσες. Όσα μου αναφέρεις τα έχω κάνει..

Ενώ έχω ενεργοποίηση μόνο το δακτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη μου γράφει όταν είναι κλειδωμένο "περάστε το δάχτυλο σας από την οθόνη για να ξεκλειδωσει"

 

Δεν έκατσε καλά το update μάλλον, αλλά νομίζω ότι το ξέρεις και προσπαθείς να αποφύγεις το reset! λοιπόν αν θες δοκίμασε να μπεις σε safe mode για να δούμε αν δουλεύει το fingerprint, για να μπεις σε safe mode

 

Κάνε restart > μόλις δεις το logo του s7 > πάτα και κράτα πατημένο το volume down μέχρι να δεις την οθόνη έναρξης (αν έχεις κάποιον launcher θα σου ζητήσει να επιλέξεις κάποιο από τις samsung = quick η home, κάθε φορά που γίνεται restart σου ζητάει να βάλεις και το pin η ότι έχεις επιλέξει) αφού λοιπόν είσαι safe mode (πρέπει να το γράφει κάτω) πάτα το power button να κλείσει και πάτα ξανά για να ανοίξει η συσκευή με το το fingerprint, αν δεν σου ζητήσει άλλο μοτίβο σημαίνει ότι για το πρόβλημα ευθύνεται κάποια εφαρμογή, αν σου ζητήσει και δεύτερο μοτίβο για ξεκλείδωμα! δε το αποφεύγεις το reset.

 

*για να βγεις από safe mode απλά κάνε restart

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα φίλοι μου, κάτοχος εδώ και 3 μήνες με κάρτα 64 gb φουλ φώτος. Ξαφνικά από χθες η μαμά κάμερα δεν αποθηκευη στην κάρτα, "αδυναμία κάρτας κάτι...." γράφει. Η camera FV5 αποθηκευη κανονικά και το πιο κουφό που με μπέρδεψε τελείως είναι ότι με τον file manager δεν μπορώ να δημιουργήσω φάκελο γενικά στην sd. Έχει κανείς άποψη?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση που έδωσες. Όσα μου αναφέρεις τα έχω κάνει..

Ενώ έχω ενεργοποίηση μόνο το δακτυλικο αποτύπωμα στην οθόνη μου γράφει όταν είναι κλειδωμένο "περάστε το δάχτυλο σας από την οθόνη για να ξεκλειδωσει"

 

Συγνώμη δεν έχω διαβάσει αναλυτικά το πρόβλημα σου αλλά το δακτυλικο αποτύπωμα για να δουλέψει πρέπει να έχεις επιλέξει και pin, όχι τίποτα όπως έβαλες

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα φίλοι μου, κάτοχος εδώ και 3 μήνες με κάρτα 64 gb φουλ φώτος. Ξαφνικά από χθες η μαμά κάμερα δεν αποθηκευη στην κάρτα, "αδυναμία κάρτας κάτι...." γράφει. Η camera FV5 αποθηκευη κανονικά και το πιο κουφό που με μπέρδεψε τελείως είναι ότι με τον file manager δεν μπορώ να δημιουργήσω φάκελο γενικά στην sd. Έχει κανείς άποψη?

Τι καρτα εχεις?

Μαρκα κτλπ?

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα φίλοι μου, κάτοχος εδώ και 3 μήνες με κάρτα 64 gb φουλ φώτος. Ξαφνικά από χθες η μαμά κάμερα δεν αποθηκευη στην κάρτα, "αδυναμία κάρτας κάτι...." γράφει. Η camera FV5 αποθηκευη κανονικά και το πιο κουφό που με μπέρδεψε τελείως είναι ότι με τον file manager δεν μπορώ να δημιουργήσω φάκελο γενικά στην sd. Έχει κανείς άποψη?

Το ίδιο έπαθα και εγώ με μια κάρτα μου,μην την ταλαιπωρεις άδειασε την γιατί εμένα μετά μου κάηκε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι καρτα εχεις?

Μαρκα κτλπ?

 

Έχω αυτήν : http://www.e-shop.gr/transcend-ts64gusdu1-64gb-micro-sdxc-class-10-uhs-i-400x-premium-with-adapter-p-PER.556949 TRANSCEND SDXC CLASS 10 UHS-I 400X PREMIUM

Μια χαρά ήταν, την έχω ένα χρόνο.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Έχει fm radio η συσκευή s7 edge ή αν υπάρχει με οποιοδήποτε τρόπο η δυνατότητα αυτή εκτός από ιντερνετικά;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

Link to comment
Share on other sites

Έχει fm radio η συσκευή s7 edge ή αν υπάρχει με οποιοδήποτε τρόπο η δυνατότητα αυτή εκτός από ιντερνετικά;

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

Όχι, δεν υπάρχει fm radio στον exynos με κανέναν τρόπο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση @elthis.

 

Στάλθηκε από μένα χρησιμοποιώντας το νου και τα δάχτυλά μου, ενώ ήμουν ξάπλα!

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτήν : http://www.e-shop.gr/transcend-ts64gusdu1-64gb-micro-sdxc-class-10-uhs-i-400x-premium-with-adapter-p-PER.556949 TRANSCEND SDXC CLASS 10 UHS-I 400X PREMIUM

Μια χαρά ήταν, την έχω ένα χρόνο.

Κάποια ποστ πισω συζητηθηκε ξανα αυτο. Με αλλες μαρκες κανουν νερα.

Παρε ότι έχεις και παρε μια Samsung class 10.

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Αν δεν φτιάξει, πήγαινέ το αντιπροσωπεία. Έχουν δει πολλά τέτοια κινητά, και λόγο παραπληροφόρισης του "αδιάβροχου" και αν είσαι τυχερός θα στο φτιάξουν στην εγγύηση.

Το ρύζι μην το υποτιμάς. Το πρώτο πράγμα που έπρεπε να κάνεις. Δουλεύει.

 

Οπότε μην το βουτάτε σε θάλασσες και πισίνες.

Είναι κρίμα να πάει χαμένο το κινητό.

 

Έχεις δίκιο και εγώ πιστεύω ότι θέλει ακόμη πολύ δουλειά στην τεχνολογία για αδιάβροχο..!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ποστ πισω συζητηθηκε ξανα αυτο. Με αλλες μαρκες κανουν νερα.

Παρε ότι έχεις και παρε μια Samsung class 10.

 

Δυστηχός και ευτυχώς δεν φταίει η κάρτα δοκίμασα και μια 32gb Samsung και κάνει το ίδιο σε λίγο κάνω ΕΣΕΤ το κινητό.

Ενημερωτικά το κινητό ήταν με CSC Switzerland και μπίγα σε BTU APC8 για 2 βδομάδες και πριν 3 μέρες το άφησα να πάει στην τελευταία BTU όπου και έκανε αυτά τα κουλά.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...