Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα πάντως αυτο το feature μου ειναι παντελώς άχρηστο.

Δεν πρόκειται να το χρησιμοποιήσω ουτε και για δοκιμή.

 

Σε άλλες συσκευες που πάσχουν σοβαρά σε αυτονομία μπορει να αποδειχθεί σωτήριο αλλα οχι εδω.

 

Πάντως εχω πετύχει πολλές φορές 1 ώρα SOT με 40% φωτεινότητα και να χάσω μόνο 10% απο το ποσοστό μπαταρίας σε συνεχόμενο σερφάρισμα η κατανάλωση περιεχομένου η συνεχόμενο messaging σε περιβάλλον wifi.

 

Άρα τα 1% ανα δέκα λεπτά δεν μου λέει κατι αφου το πιάνω και έτσι.

 

Sent from my iPad Air 2

Κάπου μπέρδεψες τα μαθηματικά 10 λεπτά και 1% είναι 100 λεπτά κάθε 10% ενώ εσύ είσαι περίπου 60 λεπτά με 10% μιλάμε για διπλάσια αυτονομία,αν θα έρθει το update θα το μάθουμε αν είναι χρήσιμο ή όχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάπου μπέρδεψες τα μαθηματικά 10 λεπτά και 1% είναι 100 λεπτά κάθε 10% ενώ εσύ είσαι περίπου 60 λεπτά με 10% μιλάμε για διπλάσια αυτονομία,αν θα έρθει το update θα το μάθουμε αν είναι χρήσιμο ή όχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ναι σωστά,απλα για εμένα δεν το βρίσκω χρήσιμο ουτε απαραίτητο.

Δεν θέλω να κανω εκπτώσεις σε εμπειρία χρήσης για να κερδίζω αυτονομία οταν ήδη ειμαι ικανοποιημένος.

 

Ελπίζω να μην αποδειχθεί αυτο δικαιολογία για να να μην δίνουν μεγάλες χωρητικότητες μπαταρίες.

 

Downscaling δεν εκανα ουδέποτε για να αρχίσω να το κανω τώρα.

 

Εγώ κάθετα αρνητικός ειμαι για εμένα,τώρα ας υπάρχει επιλογή για αλλους ουτε κρύο ουτε ζέστη μου κάνει.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα το πρωί έβαλα temperd glass στο edge και έχει χαλάσει η απόκριση του touch. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο? Ρυθμίζεται κάπως η ευαισθησία?
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά,απλα για εμένα δεν το βρίσκω χρήσιμο ουτε απαραίτητο.

Δεν θέλω να κανω εκπτώσεις σε εμπειρία χρήσης για να κερδίζω αυτονομία οταν ήδη ειμαι ικανοποιημένος.

 

Ελπίζω να μην αποδειχθεί αυτο δικαιολογία για να να μην δίνουν μεγάλες χωρητικότητες μπαταρίες.

 

Downscaling δεν εκανα ουδέποτε για να αρχίσω να το κανω τώρα.

 

Εγώ κάθετα αρνητικός ειμαι για εμένα,τώρα ας υπάρχει επιλογή για αλλους ουτε κρύο ουτε ζέστη μου κάνει.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Φυσικά η γνώμη σου είναι σεβαστή αν και νομίζω ότι αν ισχύει θα είναι τρομερό να είσαι ας πούμε έξω με 20% μπαταρία και να μη μασάς τίποτα γιατί με ένα downscale θα διπλασιαζετε αυτόματα η δυνατότητα χρήσης της συσκευής και εγώ δεν νομίζω να το δουλεύω συνέχεια σε 720p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Σήμερα το πρωί έβαλα temperd glass στο edge και έχει χαλάσει η απόκριση του touch. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο? Ρυθμίζεται κάπως η ευαισθησία?

Στο νήμα με τα αξεσουάρ το έχουν γράψει όπως και στο xda τζάμπα λεφτά τα tempered glass μόνο ζελατίνα οθόνης παιδιά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με 1% μπαταρία, χωρίς γρήγορη φόρτιση μου βγάζει 1 ώρα και 58 λεπτά.

Γιατί όταν το πηρα θυμάμαι να μου λέει για 5 ώρες πχ?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά η γνώμη σου είναι σεβαστή αν και νομίζω ότι αν ισχύει θα είναι τρομερό να είσαι ας πούμε έξω με 20% μπαταρία και να μη μασάς τίποτα γιατί με ένα downscale θα διπλασιαζετε αυτόματα η δυνατότητα χρήσης της συσκευής και εγώ δεν νομίζω να το δουλεύω συνέχεια σε 720p

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο νήμα με τα αξεσουάρ το έχουν γράψει όπως και στο xda τζάμπα λεφτά τα tempered glass μόνο ζελατίνα οθόνης παιδιά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

2 ζελατίνες δοκιμασα και οι 2 τζίφος. Έχεις να προτείνεις κάποια?

Link to comment
Share on other sites

 

Πως το εκανες αυτο? Με ποια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

2 ζελατίνες δοκιμασα και οι 2 τζίφος. Έχεις να προτείνεις κάποια?

Αυτήν έχω βάλει και το μόνο παράπονο είναι ότι στη θάλασσα γρατζουνιστικε εύκολα βέβαια είναι φθηνή και θα την ξαναβάλω γιατί δεν είδα διαφορά στην ποιότητα με την spigen

http://www.stoucky.gr/samsung-accessories/samsung-peripherals-mobile-tablet/samsung-screen-protectors/skleremene-memvrane-prostasias-othones-pleres-kalepses-yia-galaxy-s7-edge-g935-0-1mm.html?filter=213

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν έχω βάλει και το μόνο παράπονο είναι ότι στη θάλασσα γρατζουνιστικε εύκολα βέβαια είναι φθηνή και θα την ξαναβάλω γιατί δεν είδα διαφορά στην ποιότητα με την spigen

http://www.stoucky.gr/samsung-accessories/samsung-peripherals-mobile-tablet/samsung-screen-protectors/skleremene-memvrane-prostasias-othones-pleres-kalepses-yia-galaxy-s7-edge-g935-0-1mm.html?filter=213

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτές ακριβώς και από το συγκεκριμένο κατάστημα ήταν οι ζελατίνες. Δεν κάθονταν στα πλάγια. Τις πέταγε

Link to comment
Share on other sites

Αυτές ακριβώς και από το συγκεκριμένο κατάστημα ήταν οι ζελατίνες. Δεν κάθονταν στα πλάγια. Τις πέταγε

Πως γίνεται αυτό εγώ τέτοια φοράω με κακό μεταχείριση και δεν την έχει πετάξει 3 εβδομάδες τώρα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι στην παρέα και μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.

Έχω πάρει εδώ και ένα μήνα το Samsung s7 edge και στην γυναίκα μου, μας κάνει συνεχεία από συνδέσεις από το WiFi αλλά και από τα δεδομένα κινητού από το παροχο.

Τα κλείνουμε και τα ξανά ανοίγουμε για να μπούμε στο ιντερνέτ το wifi. Έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο μπας και λύσουμε το πρόβλημα αυτό.

Αυτό συμβαίνει από όπου και αν μπαίνουμε με ανεξάρτητο WiFi.

Edited by kritikos78
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό εγώ τέτοια φοράω με κακό μεταχείριση και δεν την έχει πετάξει 3 εβδομάδες τώρα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την δεύτερη μάλιστα μου την έβαλαν τα παιδιά στο μαγαζί και πάλι την πέταγε και μου έδωσαν τα λεφτά μου πίσω. Άσε δεν ξερω τι να κάνω. Έδωσα και 25 ευρώ για το glass

Link to comment
Share on other sites

Την δεύτερη μάλιστα μου την έβαλαν τα παιδιά στο μαγαζί και πάλι την πέταγε και μου έδωσαν τα λεφτά μου πίσω. Άσε δεν ξερω τι να κάνω. Έδωσα και 25 ευρώ για το glass

Από αυτούς πήρες το τζαμακι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις ένα reset connection settings (από το Backup and reset στα options)
Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπερα.Μεσα σε υγρο αζωτο εκανες το benchmark;Τετοιο score δεν παιζει με την καμια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μεσα σε υγρο αζωτο εκανες το benchmark;Τετοιο score δεν παιζει με την καμια.

 

μην σας κανει εντυπώσει αυτο το σκορ !!!ειμαι σιγουρος οτι εχει περάσει αλλο kernel με δυνατότητα overcklock η echoe rom απο μονη της τετοιο σκορ δεν δινει!!!;)στο s6 που το ειχα κανει root με custom rom kai custom kernel εβγαζα σκορ 120.000 και?στο συγκεκριμένο τηλεφωνο δεν εχω απολυτος καμια επιθυμία για root δεν εχει καποιο μελανό σημείο για να το κανεις το βρίσκω φοβερο σε ολα του!! !!εκτος αν καποιος θα το κανει μονο και μονο για κόψει της διαφημίσεις η εχει τρελα με φλασαρισματα και δοκιμες!!ο μονος λογος που ειχα κανει root στο s6 ηταν το τραγικο multitasking και τιποτα αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

μην σας κανει εντυπώσει αυτο το σκορ !!!ειμαι σιγουρος οτι εχει περάσει αλλο kernel με δυνατότητα overcklock η echoe rom απο μονη της τετοιο σκορ δεν δινει!!!;)στο s6 που το ειχα κανει root με custom rom kai custom kernel εβγαζα σκορ 120.000 και?στο συγκεκριμένο τηλεφωνο δεν εχω απολυτος καμια επιθυμία για root δεν εχει καποιο μελανό σημείο για να το κανεις το βρίσκω φοβερο σε ολα του!! !!εκτος αν καποιος θα το κανει μονο και μονο για κόψει της διαφημίσεις η εχει τρελα με φλασαρισματα και δοκιμες!!ο μονος λογος που ειχα κανει root στο s6 ηταν το τραγικο multitasking και τιποτα αλλο!!

Εδώ είσαι πουλάκι μου,για διαφημίσεις γίνεται να κοπουν χωρίς root πλέον ή με το adguard ή αν θέλετε όπως και εγώ κόψιμο διαφημίσεων μόνο στο browser adblock για ρον browser της samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Block-this για διαφημισεις χωρις root και τις κοβει και απο τις εφαρμογες και απο τον browser με πραγματικα μηδαμινη επιπτωση σε σχεση με το adguard.. και ειναι 100% δωρεαν..
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Block-this για διαφημισεις χωρις root και τις κοβει και απο τις εφαρμογες και απο τον browser με πραγματικα μηδαμινη επιπτωση σε σχεση με το adguard.. και ειναι 100% δωρεαν..

Θα το δοκιμάσω φίλε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Block-this για διαφημισεις χωρις root και τις κοβει και απο τις εφαρμογες και απο τον browser με πραγματικα μηδαμινη επιπτωση σε σχεση με το adguard.. και ειναι 100% δωρεαν..

Κάποιο link?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://block-this.com/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματίζει το block this.

Με προβληματίζει κυρίως που είναι free γιατί συνήθως στην πιάτσα όταν δεν τρώς το προϊόν (aka όταν δεν βλέπεις τις διαφημίσεις), γίνεσαι προϊόν ο ίδιος..

 

Δεν υπάρχει τρόπος να ξέρουμε εάν ο developer, χρησιμοποιεί την κίνησή σου που περνάει όλη από δικούς του server(αλλιώς δε θα μπορούσε να φιλτράρει τα ads), για καλό σκοπό η όχι.

 

Χρησιμοποιώντας την εφαρμογή απλά επιλέγεις να τον εμπιστευτείς ότι δε θα χρησιμοποιήσει τα data σου για αθέμιτο σκοπό. Δε θα μάθεις ποτέ όμως τι κ πως.

me > you
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...