Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ 5.8 gb από cosmote. Φοβερή προσφορά αυτή που είχε κάνει τότε πριν 3 χρόνια.

7 € τα 5 gb cosmote anyway και τα χρησιμοποιείς είτε στο κινητό σου είτε με άλλη καρτούλα σε tablet/stick.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

3gb έχω από Cosmote...

Μόλις τελειώνει, αναγκαστικά κουβαλώ Vodafone μαζί μου που έχω 10gb, αλλά καμία σχέση σε ταχύτητα

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θέλω να περάσω στο δίκαρτο που έχω την APC8 BTU. Μπορώ; Οι ρομ που είναι για το μονοκαρτο ταιριάζουν και στο δίκαρτο έτσι δεν είναι; Και χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή σε region ή την περνάω απευθείας;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενημερώσεις Εγώ γιατί δεν ξαναπήρα;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160801/bb6f83c0893908031cd7310edd156b1d.jpg

 

Αλήθεια,τι προέλευσης είναι το δικό μου;

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ενημερώσεις Εγώ γιατί δεν ξαναπήρα;https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160801/bb6f83c0893908031cd7310edd156b1d.jpg

 

Αλήθεια,τι προέλευσης είναι το δικό μου;

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

Φιλε του Ιουλίου εχεις την ενημέρωση μια χαρά είσαι.

 

Προέλευση βλέπεις με το Phone info

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο σε αυτό, το Twitter ήταν και το έκανα απενεργοποιηση, αλλά το Facebook δεν υπάρχει στις λίστες εκεί

 

Επίσης πρόσεξα ότι ο συγχρονισμός είναι απενεργοποιημενος χωρίς να μπορώ να το αλλάξω αυτό. Ίσως γι αυτό να μην έχω ειδοποιήσεις? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να τραβήξω βίντεο σε αργή κίνηση και αναβοσβήνει τώρα το βράδυ και το κάνει και μετά στην προβολή έχει κάποιο θέμα το κινητο; σε όλα τα άλλα δουλεύει πενα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να τραβήξω βίντεο σε αργή κίνηση και αναβοσβήνει τώρα το βράδυ και το κάνει και μετά στην προβολή έχει κάποιο θέμα το κινητο; σε όλα τα άλλα δουλεύει πενα

 

Το δοκίμασα και γω και σε μένα το κάνει.

Για το δίκαρτο που ρωτάω κανείς;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και γω και σε μένα το κάνει.

Για το δίκαρτο που ρωτάω κανείς;

 

Φίλε μου αν ψάξεις πιο πίσω θα δεις ότι κάποια παιδιά αναφέρουμε ότι roms για το μονοκαρτο η δίκαρτο είναι ακριβώς τα ίδια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να τραβήξω βίντεο σε αργή κίνηση και αναβοσβήνει τώρα το βράδυ και το κάνει και μετά στην προβολή έχει κάποιο θέμα το κινητο; σε όλα τα άλλα δουλεύει πενα

 

Και σε εμένα το κάνει αυτό σε χαμηλό φωτισμό.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω στο δίκαρτο που έχω την APC8 BTU. Μπορώ; Οι ρομ που είναι για το μονοκαρτο ταιριάζουν και στο δίκαρτο έτσι δεν είναι; Και χρειάζεται να κάνω κάποια αλλαγή σε region ή την περνάω απευθείας;

 

φίλε μου κι εγώ με δίκαρτο, απλά περνάς την APC8 BTU (τα 4 αρχειάκια μέσω odin) και είσαι μια χαρά, ούτε αλλαγές ούτε τπτ... το έχω κάνει ήδη 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να τραβήξω βίντεο σε αργή κίνηση και αναβοσβήνει τώρα το βράδυ και το κάνει και μετά στην προβολή έχει κάποιο θέμα το κινητο; σε όλα τα άλλα δουλεύει πενα

 

Αυτό μπορεί να συμβεί και σε επαγγελματικές κάμερες σε αργή κίνηση (πχ.: φάσεις στο EURO216 σε slow motion όπου έπαιζε η φωτεινότητα από καρέ σε καρε) και έχει να κάνει με την συχνότητα των frames (πόσο slow motion τραβάς) και το φωτισμό.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου κι εγώ με δίκαρτο, απλά περνάς την APC8 BTU (τα 4 αρχειάκια μέσω odin) και είσαι μια χαρά, ούτε αλλαγές ούτε τπτ... το έχω κάνει ήδη 2 φορές χωρίς κανένα πρόβλημα.....

 

Επειδή είναι 5, το csc home δεν μπαίνει πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι 5, το csc home δεν μπαίνει πουθενά?

 

Πουθενα δεν το βαζεις.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι 5, το csc home δεν μπαίνει πουθενά?

Αν θες να περαστεί σωστα το csc της χωρας που θα βαλεις.θα βαλεις το home csc.

 

Πχ ειχες πριν xef που ειναι γαλλιας και θελεις να βάλεις btu Αγγλίας.

Επειδή και οι δυο εχουν Multi csc θα σε κρατησει το csc της γαλλιας το xef δλδ.

 

Οποτε με το νεο φλασαρισμα που θα κανεις θα βαλεις αντι για το csc το home csc που ειναι μόνο το csc της χωρας που περνας εχει.

 

Με την μόνη προϋπόθεση να χρησιμοποιείς το odin 3.11 και πάνω καλυτερα το τελευταίο βαλε το 3.12.3 και εχεις το κεφάλι σου ησυχο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

To home_csc είναι για αναβάθμιση. Το csc για πέρασμα ρομ από την αρχή ή άλλης χώρας

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ θα περάσω την αγγλική το απόγευμα και θέλω να το κάνω σωστά και όχι όπως την πρώτη φορά που το εκανα στα τυφλά!
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν κατάλαβα... Περνάμε το απλό csc ή το csc home?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κάνεις; Αν δεν αλλάζεις ρομ χώρας βάζεις το home ( από btu σε btu παράδειγμα). Αν θες από ελληνικό να πας σε btu ή dbt βάζεις το σκέτο csc και μετά κάνεις και factory reset από το recovery menu

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

εγκτεστησα μια χαρα την btu apc8 αλλα μου κανει ενημερωση νεας φυσικα και ειναι στο 52%

πως μπορω να το διακοψω?το εχω βαλει σε παυση

εχει αποθηκευτει καπου στη συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Άργησες. Κάνε πάλι φόρματ και βάλε package disabler να παγωσεις τις αναβαθμίσεις νωρίς. Κράτα WiFi ανοικτό να περάσεις μόνο το λογαριασμό σου και κλειστό μαζί με τα δεδομένα για να προλάβεις να κάνεις το παραπάνω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Άργησες. Κάνε πάλι φόρματ και βάλε package disabler να παγωσεις τις αναβαθμίσεις νωρίς. Κράτα WiFi ανοικτό να περάσεις μόνο το λογαριασμό σου και κλειστό μαζί με τα δεδομένα για να προλάβεις να κάνεις το παραπάνω

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωχ;) Ξανά μανα :happy:

Ευχαριστώ

 

μονο το Upday χρειαζεται να παγωσουμε ή και κατι αλλο?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

κάποιοι παλιότεροι θα με θυμούνται ως ένα πολύ ενεργό μέλος στο forum την εποχή του παλιού καλού Galaxy S οπότε και είχαμε ένα σουπερ team με τα παιδιά στην ομολογουμένως τότε ναυαρχίδα - σταθμό της samsung. Από τότε άλλαξαν πολλά, πήγα στο Galaxy S3 και λόγω διαφόρων παραγόντων είχα την ευκαιρία για ενασχόληση με το forum ελάχιστα έως καθόλου. Το S3 μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα κράτησε καλά χωρίς να με απογοητεύσει αν και τον τελευταίο χρόνο η συμβίωση μαζί του είναι ανυπόφορη. Το S4 δεν θεώρησα ότι άξιζε τα λεφτά για την αναβάθμιση, το S5 προσωπικά με απογοήτευσε και το S6 edge με έβαλε σε σκέψεις αγοράς. Πλέον το S7 edge θα με βάλει πάλι σε έξοδο:lol:

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και επειδή όπως πάει το πράγμα δεν πρόκειται να ακολουθήσω το ρυθμό των εταιρειών και να αλλάζω κάθε χρόνο τηλέφωνο, είναι αν θεωρείτε ότι το S7 edge θα μπορέσει επάξια να με εξυπηρετήσει για 2 και πλέον χρόνια. Παρακολούθησα το thread, διάβασα πάρα πολλά σχόλια, είδα τα υπέρ και τα κατά, είναι πάρα πολυ θετικό ότι η μπαταρία του είναι επιτέλους αρκετή και το Multitasking που αναζητώ για τη δουλειά μου φαίνεται ότι θα μπορέσει να με ικανοποιήσει. Αναρωτιέμαι όμως αν μετά το 4μηνο μου ξεκινήσει τα γνωστά samsung-κόλπα και αρχίσω να αναζητώ το odin και τη CM ρομ μου...

 

Σημειώνω ότι ποτέ δεν σταμάτησα να είμαι power user και να σκίζω καθημερινά το κινητό σε χρήση και σε "πειράγματα". Ωστόσο, θα ήθελα να κάνω ένα διάλειμμα και να χαρώ μια μανίσια συσκευή που να με εξυπηρετεί, μέχρι για λόγους ανανέωσης να αρχίσω τα φλασαρίσματα. Όχι όμως να είμαι με το odin στο χέρι για να κάνω την καθημερινή δουλειά μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη εκ των προτέρων αν χάλασα τη ροή του thread:(

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.έχω μια ερώτηση η οποία μπορεί να είναι και χαζη.αν αλλαζουμε rom και βαζουμε του G935G,θα εχουμε ενα duos??? (απο τι εχω διαβαζει αυτη η μετατροπη μπορει να γινει στο p8 lite) ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

κάποιοι παλιότεροι θα με θυμούνται ως ένα πολύ ενεργό μέλος στο forum την εποχή του παλιού καλού Galaxy S οπότε και είχαμε ένα σουπερ team με τα παιδιά στην ομολογουμένως τότε ναυαρχίδα - σταθμό της samsung. Από τότε άλλαξαν πολλά, πήγα στο Galaxy S3 και λόγω διαφόρων παραγόντων είχα την ευκαιρία για ενασχόληση με το forum ελάχιστα έως καθόλου. Το S3 μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα κράτησε καλά χωρίς να με απογοητεύσει αν και τον τελευταίο χρόνο η συμβίωση μαζί του είναι ανυπόφορη. Το S4 δεν θεώρησα ότι άξιζε τα λεφτά για την αναβάθμιση, το S5 προσωπικά με απογοήτευσε και το S6 edge με έβαλε σε σκέψεις αγοράς. Πλέον το S7 edge θα με βάλει πάλι σε έξοδο:lol:

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και επειδή όπως πάει το πράγμα δεν πρόκειται να ακολουθήσω το ρυθμό των εταιρειών και να αλλάζω κάθε χρόνο τηλέφωνο, είναι αν θεωρείτε ότι το S7 edge θα μπορέσει επάξια να με εξυπηρετήσει για 2 και πλέον χρόνια. Παρακολούθησα το thread, διάβασα πάρα πολλά σχόλια, είδα τα υπέρ και τα κατά, είναι πάρα πολυ θετικό ότι η μπαταρία του είναι επιτέλους αρκετή και το Multitasking που αναζητώ για τη δουλειά μου φαίνεται ότι θα μπορέσει να με ικανοποιήσει. Αναρωτιέμαι όμως αν μετά το 4μηνο μου ξεκινήσει τα γνωστά samsung-κόλπα και αρχίσω να αναζητώ το odin και τη CM ρομ μου...

 

Σημειώνω ότι ποτέ δεν σταμάτησα να είμαι power user και να σκίζω καθημερινά το κινητό σε χρήση και σε "πειράγματα". Ωστόσο, θα ήθελα να κάνω ένα διάλειμμα και να χαρώ μια μανίσια συσκευή που να με εξυπηρετεί, μέχρι για λόγους ανανέωσης να αρχίσω τα φλασαρίσματα. Όχι όμως να είμαι με το odin στο χέρι για να κάνω την καθημερινή δουλειά μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη εκ των προτέρων αν χάλασα τη ροή του thread:(

Καλώς να έρθεις φίλε στην παρέα είναι η καλύτερη συσκευή μαζί με το νέο note 7 αυτή τη στιγμή και δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα να την κρατήσεις 2+ χρόνια ακόμα και stock

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...