Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το clear cache γινεται απο recovery,δεν ειναι επαναφορα εργοστασιακων.Μεσω Odin να φανταστω περασες την APEQ και μετα τις αλλες μεσω ΟΤΑ.

Οποτε τωρα πηγαινε μια ρυθμισεις- δημιουργια αντιγραφων-επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κι εισαι κομπλε.

 

Όχι δεν πέρασα κάποια άλλη, μέσω ενός προγράμματος έβαλα region της Γερμανίας και κατέβασα αυτή που έβαλα στην εικόνα. Κατέβηκε ένα zip με 5 αρχεία και τα έβαλα στις θέσεις με τα ονόματα τους

Recovery δηλαδή πως μπαίνουμε? Δεν πρέπει να είμαστε root?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Όχι δεν πέρασα κάποια άλλη, μέσω ενός προγράμματος έβαλα region της Γερμανίας και κατέβασα αυτή που έβαλα στην εικόνα. Κατέβηκε ένα zip με 5 αρχεία και τα έβαλα στις θέσεις με τα ονόματα τους

Recovery δηλαδή πως μπαίνουμε? Δεν πρέπει να είμαστε root?

 

Recovery εχουν ολα τα android κινητα.Αλλα δεν ειναι custom recovery που απαιτει root.

Mε κλειστο κινητο πατας volume down - home button και power button πατημενα μεχρι να μπει recovery.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πέρασα κάποια άλλη, μέσω ενός προγράμματος έβαλα region της Γερμανίας και κατέβασα αυτή που έβαλα στην εικόνα. Κατέβηκε ένα zip με 5 αρχεία και τα έβαλα στις θέσεις με τα ονόματα τους

Recovery δηλαδή πως μπαίνουμε? Δεν πρέπει να είμαστε root?

 

Γιατί έβαλες αυτήν; Είναι καλύτερη;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Γιατί έβαλες αυτήν; Είναι καλύτερη;

 

Φιλε μου δεν ξέρω, είμαι και άσχετος ειδικά με τα Samsung, είχα κάποια θέματα και λέω αν είναι να βάλω μια άλλη, γιατί είχα πολωνική συσκευή, ας βάλω μια γερμανική που θα παίρνει και πιο γρήγορα τις αναβαθμίσεις

Δεν ξέρω αν έκανα καλά...

Αλλά επειδή είμαι και πειραχτηρι δεν θα αργήσω πολύ μου φαίνεται να το κάνω ροοτ και να βάλω κάποια άλλη ρομ :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να επαναφέρω το κινητό σε εργοστασιακή έκδοση? Έχω περάσει άλλη ρομ μέσω Odin και θέλω να το κάνω μαμά. Όπως η Apple με το iTunes. Υπάρχει τρόπος?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως μπορώ να επαναφέρω το κινητό σε εργοστασιακή έκδοση? Έχω περάσει άλλη ρομ μέσω Odin και θέλω να το κάνω μαμά. Όπως η Apple με το iTunes. Υπάρχει τρόπος?

 

Εννοείς και εσύ ότι έβαλες άλλης χώρας?

Μήπως να βρεις και να ξαναπερασεις της χώρας σου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος κατοχος s7 edge προερχομαι απο το note 4. Το κινητο ειναι τελειο αλλα πρεπι να το συνηθισω λιγο μια που μου φαινεται αλλα και ειναι πιο μικρο... λιγο δυσκολευομαι στην πληκτρολογηση αλλα θα συνηθισω...

Ηθελα να ρωτησω γιατι δεν το εψαξα πολυ ακομα πως κανουμε print screen.. και αν υπαρχει το "εξυπνο πληκτρολογιο" που αποθηκευει λεξεις e mails κτλ και την ωρα που πληκτρολογεις στα βγαζει στο πανω μερος του πληκτρολογιου σε μια μπαρα.

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit

Το έξυπνο πληκτρολόγιο το βρήκα, μένει το print screen , στο νοτελι είχα το πενακι εδώ τι γίνεται?

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς και εσύ ότι έβαλες άλλης χώρας?

Μήπως να βρεις και να ξαναπερασεις της χώρας σου?

 

Μέσω Odin εννοείς? Το θέμα είναι δεν ξέρω ποια ρομ είχε γιατί έχω το δικαρτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σακη η γερμανια επαιρνε πρωτη τα updates επι εποχη s4!τωρα δεν ισχυει.εγω θα σου ελεγα να δεις την btu που ειναι λιγο ποιο ελαφρυ χωρις το facebook εγκατεστημενο στο system αρα μπορεις να το βελτιστοποιησεις!ολη την ζημεια αυτο την κανει!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος κατοχος s7 edge προερχομαι απο το note 4. Το κινητο ειναι τελειο αλλα πρεπι να το συνηθισω λιγο μια που μου φαινεται αλλα και ειναι πιο μικρο... λιγο δυσκολευομαι στην πληκτρολογηση αλλα θα συνηθισω...

Ηθελα να ρωτησω γιατι δεν το εψαξα πολυ ακομα πως κανουμε print screen.. και αν υπαρχει το "εξυπνο πληκτρολογιο" που αποθηκευει λεξεις e mails κτλ και την ωρα που πληκτρολογεις στα βγαζει στο πανω μερος του πληκτρολογιου σε μια μπαρα.

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit

Το έξυπνο πληκτρολόγιο το βρήκα, μένει το print screen , στο νοτελι είχα το πενακι εδώ τι γίνεται?

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις και μετά Σύνθετες λειτουργίες. Στη συνέχεια ενεργοποίησε Κίνηση παλάμης για λήψη. Εκεί θα καταλάβεις πως γίνεται κιόλας γιατί δεν μπορώ να το περιγράψω. :p

Link to comment
Share on other sites

Η απλά πατάς home key + power button. Αυτό τον τρόπο χρησιμοποιούσε και ο Νώε για print screen..

 

Όσο ζεις μαθαίνεις. Προέρχομαι από iphone και δεν είμαι κ ο κατάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος κατοχος s7 edge προερχομαι απο το note 4. Το κινητο ειναι τελειο αλλα πρεπι να το συνηθισω λιγο μια που μου φαινεται αλλα και ειναι πιο μικρο... λιγο δυσκολευομαι στην πληκτρολογηση αλλα θα συνηθισω...

Ηθελα να ρωτησω γιατι δεν το εψαξα πολυ ακομα πως κανουμε print screen.. και αν υπαρχει το "εξυπνο πληκτρολογιο" που αποθηκευει λεξεις e mails κτλ και την ωρα που πληκτρολογεις στα βγαζει στο πανω μερος του πληκτρολογιου σε μια μπαρα.

Ευχαριστω.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Edit

Το έξυπνο πληκτρολόγιο το βρήκα, μένει το print screen , στο νοτελι είχα το πενακι εδώ τι γίνεται?

Πατάς ταυτόχρονα power & κεντρικό πλήκτρο (αυτό με το δακτύλικο)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σακη η γερμανια επαιρνε πρωτη τα updates επι εποχη s4!τωρα δεν ισχυει.εγω θα σου ελεγα να δεις την btu που ειναι λιγο ποιο ελαφρυ χωρις το facebook εγκατεστημενο στο system αρα μπορεις να το βελτιστοποιησεις!ολη την ζημεια αυτο την κανει!

 

Θα ξαναπώ ότι είμαι άσχετος, πρώτη φορά με Samsung :) btu τι είναι? Θέλει ροοτ? :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσω Odin εννοείς? Το θέμα είναι δεν ξέρω ποια ρομ είχε γιατί έχω το δικαρτο

Μέσω Odin το εκανα. Το κουτί σου τι γράφει?

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναπώ ότι είμαι άσχετος, πρώτη φορά με Samsung :) btu τι είναι? Θέλει ροοτ? :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσω Odin το εκανα. Το κουτί σου τι γράφει?

 

ειναι απλα η αγγλική ρομ εσυ εβαλες την γερμανικη!!!πως παει απο μπαταρια η γερμανικη καλυτερα??

η αγγλικη btu εχει λιγότερο bloatware!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλα η αγγλική ρομ εσυ εβαλες την γερμανικη!!!πως παει απο μπαταρια η γερμανικη καλυτερα??

η αγγλικη btu εχει λιγότερο bloatware!!

 

Και γιατί λέγεται έτσι? :lol:πρέπει να μπω Google για φροντιστήριο :)

Τι να σου πω νομίζω κάπως καλύτερα

Πάντως έχω αυξημένη κατανάλωση σε Android system γενικά το λέω (23%)

Link to comment
Share on other sites

Μέσω Odin εννοείς? Το θέμα είναι δεν ξέρω ποια ρομ είχε γιατί έχω το δικαρτο

 

Δώσε αριθμό μοντέλου και σειριακό αριθμό στο samsung kies και θα σου βγάλει ποιας χώρας είναι το μαμά firmware.

Ανοίγεις kies, εργαλεία, αναβάθμιση και προετοιμασία, μοντέλο, σειριακό αριθμό.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

μερικές ερωτήσεις σχετικά με το s7 edge:

- Βλέπω κάποιοι λέτε ότι το κινητό είναι πανέμορφο αλλά πρακτικά δεν είναι το καλύτερο. Τι ακριβώς εννοείται με αυτό;

- Αυτή την στιγμή έχω το Oppo R7 Plus με 4100mah, 6 ίντζες. Συνήθως το βάζω να φορτίσει κάθε 36-48 ώρες (on screen time γύρω στις 6-7 ώρες). Συγκριτικά το S7 Edge με 5.5 ίντζες και 3600mah θα είναι λιγάκι χειρότερο αλλά πάλι θα έχει μια αξιοπρεπέστατη διάρκεια να φανταστώ; (1μιση μέρα τουλάχιστον; )

- Το fingerprint είναι όντως τόσο μέτριο όσο λένε κάποιοι πιο πάνω;

- Διάβασα στο ίντερνετ διάφορους αριθμούς σχετικά με το φόρτισμα... τελικά τι ισχύει; 30 λεπτά - 60%;

 

Μετά τις τελευταίες φήμες που θέλουν το Note 7 να έρχεται με 4GB Ram, 3500mah μπαταρία και γενικά πάνω κάτω το ίδιο με S7 Edge (με την διαφορά του pen, iris που δεν με ενδιαφέρουν)... πιστεύω ότι είναι καλύτερα να πάρω το Edge το οποίο το βρίσκω γύρω στα 580 σε αντίθεση με το Note που θα κάνει κάπου στα 800-850 ευρώ. Ουσιαστικά το Note υπερισχύει στο pen, στο νέο τρόπο σάρωσης και τον επεξεργαστή;

 

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Παιδιά για να μην κοροϊδευόμαστε με την αυτονομία. Όταν έχεις smartphone το χρησιμοποιείς σαν smartphone. Δηλαδή τα παντα ανοιχτά συνεχώς (δεδομένα 4G, wifi, συγχρονισμοί κτλ.) Ακούω κάποιους που τα κλείνουν και καλά για να έχουν αυτονομία. Ε, τοτε ας πάρουν ένα dumbphone με κουμπάκια. Πάντως εμένα τα πάντα ανοιχτά με 100% από τις 7 το πρωί πολύ δύσκολο να μου βγάλει το 12ώρο και το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό. Εννοείται βέβαια ότι το τηλ. το δουλεύω, δεν το έχω να κάθεται. Α, εννοείται χωρίς παιχνίδια, παρά 1-μιάμιση ώρα browsing.

Edited by mfragi
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ το έκανα το print screen

Το είχα δοκιμάσει αυτό με το home button αλλά δεν έκανε τίποτα. Τελικά ήθελε περισσότερη ώρα πάτημα.

Thanks!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μην κοροϊδευόμαστε με την αυτονομία. Όταν έχεις smartphone το χρησιμοποιείς σαν smartphone. Δηλαδή τα παντα ανοιχτά συνεχώς (δεδομένα 4G, wifi, συγχρονισμοί κτλ.) Ακούω κάποιους που τα κλείνουν και καλά για να έχουν αυτονομία. Ε, τοτε ας πάρουν ένα dumbphone με κουμπάκια. Πάντως εμένα τα πάντα ανοιχτά με 100% από τις 7 το πρωί πολύ δύσκολο να μου βγάλει το 12ώρο και το θεωρώ απολύτως φυσιολογικό. Εννοείται βέβαια ότι το τηλ. το δουλεύω, δεν το έχω να κάθεται. Α, εννοείται χωρίς παιχνίδια, παρά 1-μιάμιση ώρα browsing.

Έτσι είναι. Και εγώ όλα ανοιχτά. Smartphone είναι. Το ξεσκιζω και το φορτίζω 2 φορές τη μέρα. Αυτά που λέτε ότι βγάζει μια μέρα με βαριά χρήση δεν ισχύει. 24 ώρες δεν βγάζει με τπτ με βαριά χρήση.

Απλά σε σχέση με αλλα κινητά έχει καλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Και εγώ όλα ανοιχτά. Smartphone είναι. Το ξεσκιζω και το φορτίζω 2 φορές τη μέρα. Αυτά που λέτε ότι βγάζει μια μέρα με βαριά χρήση δεν ισχύει. 24 ώρες δεν βγάζει με τπτ με βαριά χρήση.

Απλά σε σχέση με αλλα κινητά έχει καλύτερη μπαταρία.

 

Μπράβο ρε φίλε κι εγω δύο φορες την ημέρα το φορτίζω πάντα. Αλλά όπως είπα και πάλι το τηλεφωνο δουλεύει, δεν κάθεται.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε αριθμό μοντέλου και σειριακό αριθμό στο samsung kies και θα σου βγάλει ποιας χώρας είναι το μαμά firmware.

Ανοίγεις kies, εργαλεία, αναβάθμιση και προετοιμασία, μοντέλο, σειριακό αριθμό.

 

To kies δεν αναγνωριζει καθολου τη συσκευη. Οταν το συνδεω βγαζει μηνυμα οτι να το συνδεσω με το smartswitch καθοτι ειναι καλυτερο και πιο συγχρονο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To kies δεν αναγνωριζει καθολου τη συσκευη. Οταν το συνδεω βγαζει μηνυμα οτι να το συνδεσω με το smartswitch καθοτι ειναι καλυτερο και πιο συγχρονο

 

Ναι φυσικά το Samsung kies δεν παίζει στην συσκευή μας.... Μόνο το smartswitch

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...