Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε φίλε χωρίς Facebook messenger δεν γίνεται να μην το έχεις σε τέτοιο κινητό για να κερδίσεις μισή ώρα παραπάνω. Σιγά μη μπαίνω από browser.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιος σου ειπε οτι μπαινω απο browser?

Η αληθεια ειναι οτι χρησιμοποιω αλλα προγραμματα απο 2 χρονια πριν, δεν το εκανα τωρα για το s7 edge.

disa ---> για chat

slim social ----> για fb.

Ειμαι απολυτα καλυμενος με αυτα τα 2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιος σου ειπε οτι μπαινω απο browser?

Η αληθεια ειναι οτι χρησιμοποιω αλλα προγραμματα απο 2 χρονια πριν, δεν το εκανα τωρα για το s7 edge.

disa ---> για chat

slim social ----> για fb.

Ειμαι απολυτα καλυμενος με αυτα τα 2.

Τα είχα βάλει παλιότερα. Έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει. Τα κράτησα ούτε μέρα. Επουδενι δεν συγκρίνονται με τις μαμα εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα βάλει παλιότερα. Έχω δοκιμάσει ότι υπάρχει. Τα κράτησα ούτε μέρα. Επουδενι δεν συγκρίνονται με τις μαμα εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να σου πω.. εμένα με καλύπτουν, δεν έχει κάτι που να τους λείπει.. μάλλον είναι με ότι συνηθίσεις..

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή λύση είναι να βάλετε BTU ρομ στην οποία οι εφαρμογές αυτές δεν είναι εφαρμογές συστήματος και έτσι μπαίνουν σε εξοικονόμηση
Link to comment
Share on other sites

Ασπρόμαυρο φίλτρο δεν έχει η κάμερα? ;)

Επίσης στις λεπτομέρειες μιας φώτο δεν λέει iso, δένει μόνο λίγες πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Ασπρόμαυρο φίλτρο δεν έχει η κάμερα? ;)

Επίσης στις λεπτομέρειες μιας φώτο δεν λέει iso, δένει μόνο λίγες πληροφορίες

Τα φίλτρα τα κατεβαζεις μεσω της κάμερας.

 

Exif θα δεις με εφαρμογη η στο φλικρ

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή λύση είναι να βάλετε BTU ρομ στην οποία οι εφαρμογές αυτές δεν είναι εφαρμογές συστήματος και έτσι μπαίνουν σε εξοικονόμηση

 

Όντως ισχύει αυτό ?

Αν και την εξοικονόμηση δεν την χρησιμοποιώ πλέον

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όντως ισχύει αυτό ?

Αν και την εξοικονόμηση δεν την χρησιμοποιώ πλέον

 

Ναι και στο S6 την BTU βαζαμε γι'αυτο τον λογο.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Τα φίλτρα τα κατεβαζεις μεσω της κάμερας.

 

Exif θα δεις με εφαρμογη η στο φλικρ

 

Ούτε να το κατεβάσω υπάρχει το ασπρόμαυρο. Καμία 10αρια έχει μόνο

Αλλά όχι αυτό που είναι και βασικό

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Όταν με παίρνουν τηλ. και το έχω πχ σε τσέπη ή τσαντάκι και πάω να το βγάλω, σταματάει εντελώς ο ήχος κλήσης. Ποια επιλογή είναι αυτή για να την αφαίρεσω;

 

Κανείς να ξέρει; Δεν το έχετε εσείς αυτό;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το hard reset δεν σβήνει τα αρχεία στην κάρτα, σωστά?

 

Από ότι ξέρω τα σβήνει όλα φίλε μου!!και την κάρτα.αυτό το αναρωτιέμαι και εγώ για το ασπρόμαυρο φίλτρο που το βρίσκω??

Link to comment
Share on other sites

Ούτε να το κατεβάσω υπάρχει το ασπρόμαυρο. Καμία 10αρια έχει μόνο

Αλλά όχι αυτό που είναι και βασικό

 

Το κατεβάζεις. Είναι το memory. Δεν έχει μόνο δέκα. Είναι καμία 40αριά. Στο auto στην κάμερα πατάς φίλτρα. Και εκεί διαλέγεις ανεβάζοντας με το δάχτυλο τα φίλτρα.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω τα σβήνει όλα φίλε μου!!και την κάρτα.αυτό το αναρωτιέμαι και εγώ για το ασπρόμαυρο φίλτρο που το βρίσκω??

 

Το ρώτησα γιατί έκανα 2 φορές και δεν έσβησε φώτο μουσική και βίντεο που είχα στην κάρτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κατεβάζεις. Είναι το memory. Δεν έχει μόνο δέκα. Είναι καμία 40αριά. Στο auto στην κάμερα πατάς φίλτρα. Και εκεί διαλέγεις ανεβάζοντας με το δάχτυλο τα φίλτρα.

 

Απλώς μετά τη λήψη έπρεπε να πατήσω ucam για να εμφανιστούν και τα υπόλοιπα. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και πριν την λήψη. Με τον τρόπο που σου έγραψα πριν.

 

Τωρα που το βλέπω δεν είναι ασπρόμαυρο είναι τύπου παλιά φωτογραφία!

Ο φίλος aptaliko θα ήθελα να μας πει ποιο χρησιμοποιεί :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εδω και μια εβδομαδα εχω προβλημα με τους χαρτες.Φενεται να μην λειτουργει το gpsκαι μολις παταω να μου βγαλει μια διαδρομη μου λεει οτι ειμαι εκτος συνδεσης.καμια συμβουλη;
Link to comment
Share on other sites

Το ρώτησα γιατί έκανα 2 φορές και δεν έσβησε φώτο μουσική και βίντεο που είχα στην κάρτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Απλώς μετά τη λήψη έπρεπε να πατήσω ucam για να εμφανιστούν και τα υπόλοιπα. Ευχαριστώ

 

την καρτα μνημης δεν νομιζω να την σβήνει εχει εχτρα επιλογη για αυτο !!εγω την μνημη συσκευής καταλαβα!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα σε ολους.Εδω και μια εβδομαδα εχω προβλημα με τους χαρτες.Φενεται να μην λειτουργει το gpsκαι μολις παταω να μου βγαλει μια διαδρομη μου λεει οτι ειμαι εκτος συνδεσης.καμια συμβουλη;

 

το αν λειτουργεί η οχι το gps δες το με αυτο το προγραμμα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.chartcross.gpstest&hl=el μπορει να ειναι προβλημα google maps!!δοκιμασε κανενα αλλο προγραμμα gps π.χ navigon που ειναι και χωρις ιντερνετ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς, η πιο ελαφριά ρομ ειναι.

 

Σίγουρα αλλά νόμιζα πως αν βάλεις πάλι τις ίδιες εφαρμογές δε θα αλλάξει κάτι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλά νόμιζα πως αν βάλεις πάλι τις ίδιες εφαρμογές δε θα αλλάξει κάτι..

Η πιο ελαφριά απο μαμα αυτο εννοείται.

Το βασικότερο είναι οτι ολες αυτες που λεμε μπαίνουν σε εξοικονόμηση.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα αλλά νόμιζα πως αν βάλεις πάλι τις ίδιες εφαρμογές δε θα αλλάξει κάτι..

Απλά Νίκο το facebook που θεωρείται από μερικούς ενεργοβορα εφαρμογή στη btu μπορείς να το κάνεις βελτηστοποιηση,εγώ βέβαια στο s6 edge δεν είδα διαφορά και είμαι με xef γαλλική που παίρνει πρώτα τα update και πάντα είναι σταθερή με android os μέχρι 12%.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψηλαλωνια Πάτρα cosmote

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160730/92fc886faabb392d765c2b1c261bdc82.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγες απορίες για την κάμερα

1.ηχος κλειστού και σιγαση δεν υπάρχει κάπου?

2.σταθεροποιητη βλέπω να γράφει μόνο για βίντεο, για φωτογραφική είναι πάντα ενεργοποιημένο να φανταστώ?

3.αυτο το χεράκι με το φεγγάρι που βγάζει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι το night Mode?

4.και τέλος γιατί επιλέγει άλλες συσκευές με Sony και άλλες με isocell? Δηλαδή όσοι έχουμε isocell θεωρουμαστε ρηγμενοι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...