Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160727/b291ab6ddf261fc73182f817e3f837b7.jpg

Δε νομίζω..

 

Στάλθηκε απο το Samsung galaxy s7 edge μου

 

Ε τοτε εμεις ειμαστε τρελοι και λεμε τα δικα μας.Ο αισθητηρας δουλευει αψογα και οταν το συνηθισεις δεν χανεις ουτε μια προσπα8εια για ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι εχεις δικιο.Νομιζα πως εννοουσε αν ειναι το ιδιο το LTE με το 4G.

 

Μου έκανε εντύπωση γιατί τα παιδιά μίλησαν για 4g και 4g+ με Vodafone, ενώ η μόνη ένδειξη που βλέπω εγώ με τη Vodafone είναι σκέτο LTE. Πως βλέπετε δηλαδή αν πιάνει σκέτο 4g η 4g plus? Αυτό ρώτησα.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Εμένα και με Vodafone και με wind δεν μου δείχνει καθόλου ενδείξη Lte αλλά μου δείχνει κανονικά και στις δύο 4g & 4g+ έτσι ακριβώς όπως το γράφω πάνω από το σημα
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πάλι κ αυτό.

 

Αν δεν έχει να κάνει ο πάροχος και η συσκευή με την ένδειξη τότε τι έχει να κάνει? Η χώρα για την οποία προορίζεται η συσκευή?

 

Το βρίσκω λίγο κουλό, δεν ξέρω. Το 4g plus θα έπρεπε να φαίνεται ως LTE - A. Έχω μόνο LTE σκέτο όμως χωρίς να ξέρω αν είναι απλό 4g η +..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε εντύπωση γιατί τα παιδιά μίλησαν για 4g και 4g+ με Vodafone, ενώ η μόνη ένδειξη που βλέπω εγώ με τη Vodafone είναι σκέτο LTE. Πως βλέπετε δηλαδή αν πιάνει σκέτο 4g η 4g plus? Αυτό ρώτησα.

 

Πάντως και εγω με vodafone LTE μου βγάζει. Δεν ξέρω πότε είναι 4g+ ή σκέτο 4g.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα και με Vodafone και με wind δεν μου δείχνει καθόλου ενδείξη Lte αλλά μου δείχνει κανονικά και στις δύο 4g & 4g+ έτσι ακριβώς όπως το γράφω πάνω από το σημα

 

Και εγώ με voda και cosmote 4g όχι LTE. Εχω το δίκαρτο όπως και ο tsiglas. Πιστευω εχει να κανει με το αν ειναι ευρωπαικό ή όχι ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με voda και cosmote 4g όχι LTE. Εχω το δίκαρτο όπως και ο tsiglas. Πιστευω εχει να κανει με το αν ειναι ευρωπαικό ή όχι ?

 

Ναι μάλλον παίζει ρόλο που έχουμε το δικαρτο

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιζει ρολο το filmware που γραψει lte.σιγουρα η πολωνικη ρομ γραφει lte σε ολα τα τηλεφωνα..οπως και στα s7 s7 edge.το ιδιο πραγμα ειναι.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν σορο απορίες, είμαι στην 100 σελίδα αλλά λέω να κάνω έναν διάλειμμα :)

1 . βασικά εγκατέστησα το Knox έτσι να δω τι είναι αλλά δεν νομίζω να είναι χρήσιμο, οπότε λέω να το βγάλω, εσείς τι λέτε? Ξέρω ότι έχει να κάνει με την ασφάλεια του κινητού και με το root

2 . υπάρχει δυνατότητα να πάρω backup από το κινητό με τα πάντα όμως(αρχεία εφαρμογές κλπ) ? Διαβάζω ότι μιλάτε για reset αλλά δεν είδα κάτι για backup. Στο reset σβήνονται τα πάντα?

3.υπαρχει και εφαρμογή της συσκευής μας για τον υπολογιστή που τα κάνει όλα αυτά?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις το samsung smartswitch κ κανεις τα παντα!επισης για back up των παιχνιδιων υπαρχει το helium

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό. Στα 3 από τα 4 δάκτυλα που έχω αποθηκεύσει ξεκλείδωσα με την πρώτη πατώντας το μισό κουμπί, στο 4ο ξεκλείδωσε με τη δεύτερη προσπάθεια.

 

 

Την Vodafone sim μου την έχω πάνω από πέντε χρόνια και την έκοψα δύο φορές μόνος μου (κανονική -> micro -> nano) και έχω μια χαρά 4G+ (Αθήνα). Οπότε δεν νομίζω να δεις διαφορές εκτός κι αν έχει κάτι πάθει η δική σου κάρτα κατά το κόψιμο.

Με καλυμμενο το μισό Home δεν πιάνει πάντα. Άλλωστε βγάζει μήνυμα που σε συμβουλεύει να καλύπτεις ολόκληρο το Home button.

Το ίδιο και όταν σκαναρεις.

 

Παιδιά γιατί επιμένετε?

Το fingerprint δουλεύει τέλεια εφόσον το χρησιμοποιείς σωστά.

10/10 έχω σε κάθε δοκιμή.

 

Και κάτι άλλο σημαντικό. Δεν πρέπει να απομακρύνετε το δάχτυλο ακαριαια από το κουμπί.

 

Στο ipad mini4 παρόλο τα δύο γίγα ραμ αν περάσω 4 δάχτυλα αργεί το ξεκλείδωμα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πως πιστεύετε ότι είναι η καλύτερα να φορτιζουμε την συσκευή με απενεργοποιημενη τη γρήγορη φόρτιση ή ενεργή;κάτι που παρατήρησα είναι ότι με γρήγορη φόρτιση το system android μένει πιο χαμηλά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως πιστεύετε ότι είναι η καλύτερα να φορτιζουμε την συσκευή με απενεργοποιημενη τη γρήγορη φόρτιση ή ενεργή;κάτι που παρατήρησα είναι ότι με γρήγορη φόρτιση το system android μένει πιο χαμηλά

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εννοείται πάντα με το fast charging ΑΠΕΝΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΟ!! εκτός και αν το χρειάζεσαι.

Για το fast charge τρώει γκάζια η μπαταρία για να γεμίσει. Δεν υπάρχει λόγος να τη ζορίζεις αν δε σε βιάζει ο χρόνος.

 

Σκέψουν ένα αμάξι για αποσταση 2 χλμ με το στροφόμετρο στα κόκκινα, και το ίδο αμάξι να κάνει 5χλμ απόσταση με 1,500 στροφές. που θα πάει πιο χαλαρά...

 

Είναι μεγάλη πατέντα για στη Samsung που σου δίνει τη δυνατότητα να το απενεργοποιείς. Sto G5 (δεν ξέρω αν το έχουν αλλάξει πλεόν) ειναι by default το Fast charging Και δεν αλλάζει. βεβαια εκεί βγάζεις τη μπαταρία, την πετάς και βάζεις άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Το 4g και Lte έχει να κάνει με το firmware και τον πάροχο. Έχω Vodafone και όταν έκανα δοκιμές είχα την πολωνική rom. Μου έβγαζε LTE και μόλις έβαλα την Cosmote έβγαλε 4g.Οταν έβαλα την γερμανική είχα 4g και με Vodafone και με Cosmote.

 

Επίσης το 4g και το Lte έχουν διαφορά αν και μικρή.

 

http://www.androidauthority.com/4g-vs-lte-274882/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω πολωνικη με cosmote και βγαζει lte

Δηλαδη μπορω να βαλω οποια επιδημη θελω?πχ τη γερμανικη? Υπαρχει οδηγος καπου???

 

Λιγο (για τα λεφτα του) με εχει απογοητευσει το κινητο

Μπαταρια δεν βλπεω τους χρονους που εχετε εσεις. Τωρα ειναι στο 67% με 1.30 ωρα οθονη. Επισης στο antutu μου εβγαλε 116,200 μονο

Η καμερα σε λεπτομερεια με εχει ψιλοαπογοητευσει, με το meizu εκανα zoom και φαινοταν μια χαρα, ενω εδω που ειναι και πολυ καλυτερο μονο κοκκοι (isocell δυστυχως). Σε πολυ χαμηλο φως ενω πχ ειναι πιο φωτεινο λογω μικροτερο f φαινεται σαν τα παλια τα κινητα στο viewfinder (θορυβος πολυς):(

Ισως λογω λιγοτερων mp αλλα και παλι αυτη θεωρειται η καλυτερη καμεραμ οπως λεγεται

σημα λιγο χειροτερο τελικα απο το meizu

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω πολωνικη με cosmote και βγαζει lte

Δηλαδη μπορω να βαλω οποια επιδημη θελω?πχ τη γερμανικη? Υπαρχει οδηγος καπου???

 

Λιγο (για τα λεφτα του) με εχει απογοητευσει το κινητο

Μπαταρια δεν βλπεω τους χρονους που εχετε εσεις. Τωρα ειναι στο 67% με 1.30 ωρα οθονη. Επισης στο antutu μου εβγαλε 116,200 μονο

Η καμερα σε λεπτομερεια με εχει ψιλοαπογοητευσει, με το meizu εκανα zoom και φαινοταν μια χαρα, ενω εδω που ειναι και πολυ καλυτερο μονο κοκκοι (isocell δυστυχως). Σε πολυ χαμηλο φως ενω πχ ειναι πιο φωτεινο λογω μικροτερο f φαινεται σαν τα παλια τα κινητα στο viewfinder (θορυβος πολυς):(

Ισως λογω λιγοτερων mp αλλα και παλι αυτη θεωρειται η καλυτερη καμεραμ οπως λεγεται

σημα λιγο χειροτερο τελικα απο το meizu

Για την κάμερα δεν συμφωνώ το meizu είναι σίγουρα πιο κάτω μόνο το 6p για μένα κάνει καλύτερη δουλειά ειδικά σε πρόσωπα,βάλε το hdr on είναι καλοκαίρι και έχει πολύ ηλιακό φως θα σε βοηθήσει,μπαταρία είναι νωρίς ακόμα άστο καμία εβδομάδα και θα στρώσει βέβαια έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι διανύουμε την πιο δύσκολη περίοδο για smartphone καλοκαίρι με υψηλές θερμοκρασίες και υψηλή ηλιοφανεια,σήμερα στο auto είδα είχε πάει στο 100% και προσπάθησα να το κατεβάσω μιας και κάτω από την ομπρέλα έβλεπα καλά κι όμως δεν με άφηνε,φοβερή δουλειά από την Samsung η οθόνη είναι όλα τα λεφτά με το nexus 6p σε τέτοιες συνθήκες δεν έβλεπα να απαντήσω σε κλήση ενώ με το edge σερφαρω κανονικά λες και είμαι σπίτι μου :o

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω:

1.Στη θηκη flip της samusung μια ειναι ενεργο το πορτακι και μια οχι. Πως το ρυθμιζω?

2. Επισης σε νεα tweet και mails δεν θα επρεπε να αναβει η οθονη? Μονο ο ηχος ακουγεται

και 3. Διαβαζω πως εαν αλλαξεις firmware region (απο πολωνικο σε κατι αλλο) χανεται η εγγυηση και μπορει να γραψει knox. Ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω:

1.Στη θηκη flip της samusung μια ειναι ενεργο το πορτακι και μια οχι. Πως το ρυθμιζω?

2. Επισης σε νεα tweet και mails δεν θα επρεπε να αναβει η οθονη? Μονο ο ηχος ακουγεται

και 3. Διαβαζω πως εαν αλλαξεις firmware region (απο πολωνικο σε κατι αλλο) χανεται η εγγυηση και μπορει να γραψει knox. Ισχυει?

 

Για το 2. Θα σου πω ότι σε όλα τα Samsung (σε διάφορα από τα περισσότερα αλλά τηλέφωνα) δεν ανάβει η οθόνη με την λήψη οποίας ειδοποίησης εκτός των κλήσεων, μηνυμάτων, Facebook messenger, viber(δηλαδή εφαρμογές που έχουν την επιλογή να σου ανάβουν την οθόνη) ... Είναι λογική και πολιτική της Samsung να λειτουργεί έτσι αλλά don't worry κατεβάζεις από play store δωρεάν το glimpse notification το ενεργοποιης του δίνεις δικαιώματα και ρυθμίζεις ποιες εφαρμογές θες όταν έρχεται ειδοποίηση να ανάβουν την οθόνη και είσαι έτοιμος... Είναι πολύ μικρο χωρίς μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας και λειτουργεί τέλεια... Αν και εγώ δεν έχω δακτύλικο κλείδωμα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν ευκολη εναλλαγη απο 2g σε 3g μιας και η σαμμυ αποφασισε να μας σπασει τα νευρα σε αυτο το θεμα βαλτε απο το play το "2g-3g onoff".

Πολυ βοηθητικο widget και μας λυνει τα χερια.

Οσο για την καμερα που αναφερει ο φιλος πιο πανω... εισαι σιγουρος πως ειχε κανει focus εκει που ηθελες;

εχει εκπληκτικη λεπτομερια για κινητο. Εβγαλα φωτο τραπεζομαντιλο και φαινονται πεντακαθαρα οι ινες του...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Το firm παίζει ρόλο για το αν γράφει 4g ή LTE και αντίστοιχα 4g+ ή LTE +

 

SM-G935F

 

Οταν ειχα την ελληνικη APC8 μου εγραφε 4G. Τωρα που εχω την αγγλικη APC8 BTU μου γραφει LTE. Αλλα και μεσα απο τις ρυθμισεις στις επιλογες δικτυου η ελληνικη ειχε 2G/3G/4G και η αγγλικη 2G/3G/LTE.

Αρα παιζει ρολο η rom που φοραει o καθενας.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Τις ιδιες κινησεις εκανα κι εγω.Επειδη θα μεινεις εκει ναι κανε μια επαναφορα.Πριν το στησιμο του κινητου αφου περασα ολα τα updates εκανα.

 

επαναφορα γινεται και απο odin? Αυτο που διαβαζω απο καποιους "reset" "clear cache" Το ιδιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

επαναφορα γινεται και απο odin? Αυτο που διαβαζω απο καποιους "reset" "clear cache" Το ιδιο ειναι?

 

Το clear cache γινεται απο recovery,δεν ειναι επαναφορα εργοστασιακων.Μεσω Odin να φανταστω περασες την APEQ και μετα τις αλλες μεσω ΟΤΑ.

Οποτε τωρα πηγαινε μια ρυθμισεις- δημιουργια αντιγραφων-επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κι εισαι κομπλε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...