Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:blink::cry:http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/238123-thumb/IMG-6118.jpghttp://i-cdn.phonearena.com/images/articles/238122-thumb/IMG-6109.jpg

Σου κάνει αντικατάσταση η αντιπροσωπία στην εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πιστεύω πάντως οτι μια πολυ ισχνή μειοψηφία να εχει θεμα.

Ειναι η εξαίρεση σαφώς.

Πχ στους 100 οι 2-3 να εχουν θεμα δεν ειναι παράλογο.

 

Για ηλεκτρονικές συσκευες μιλάμε που στατιστικά να το παρεις κάποιες παρτίδες θα εμφανίζουν θεμα αργά η γρήγορα.

 

Τώρα άμα καλυπτει η εταιρία,δεν μου έτυχε εως τώρα 7μηνες με 6 edge και 4+ με 7 edge.

 

Πάντως μπορει να επικαλεστούν κακή χρήση απο την πλευρά του χρήστη και να χρεώσουν αντικατάσταση.

 

Άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας.

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος ποιο πάνω έγραψε πως του το αντικατέστησαν στη Smartec (μετά από δική του πίεση)!
Link to comment
Share on other sites

Αλεξ ειχα s6 ,s6 edge και s6 edge plus και κανενα απο αυτα δεν εβγαλε καποιο θεμα.

Το s7 edge ειναι 3 μηνων το πηρα μεταχειρα κι ετυχε να το βγαλει.Δεν ξερω τι χρηση εκανε ο προηγουμενος και ξεβαψε.Κι απο οτι διαβαζω το εχουν κι αλλα.

Σε μενα ηταν ξεβαμμενο το home button κι η σιτουλα του ακουστικου.

Πηγα smartec τους το εδειξα κι ο υπαλληλος στην γραμματεια το εδειξε στους τεχνικους μεσα να δει αν θα το δεχτουν.

Τελικα με λιγο ζορι κι επειδη ηταν μονο 3 μηνων συσκευη μου αλλαξαν την οθονη(παει μαζι η οθονη,το κουμπι και η σιτουλα).

Την αλλη μερα το ειχα.

Ας ελπισουμε οτι μερικα ειχαν θεμα...

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φαινεται για μετασιον υλικο το home button.δεν γινεται ξεβαψει σε κανενα χρωμα
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το ότι πάει το κουμπί μαζί με όλη την οθόνη είναι μεγάλο φάουλ, κουμπί είναι υπάρχει περίπτωση να χαλάσει, δλδ θα πληρώνεις 200-300 ευρώ να αλλάξεις όλη την οθόνη για ένα κουμπί; Δεν στέκει Κα Samsung αυτό...
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

:blink::cry:http://i-cdn.phonearena.com/images/articles/238123-thumb/IMG-6118.jpghttp://i-cdn.phonearena.com/images/articles/238122-thumb/IMG-6109.jpg

Πάντως στα δικά μου ματιά και όσο μπορώ να διακρίνω από τις φώτο ειδικά στο χρυσό μου φαίνονται για πολλές μικρές γρατζουνιες πιο πολύ, δεν μου κάνει ξεβαμμα. Βέβαια μπορεί να κάνω λάθος εννοείται, απλά σαν μια πρώτη εντύπωση.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το βαζεις σε τσεπη;μηπως ειχες κερματα μεσα και στο γρατζουνισαν;
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλήσουμε για τα 2 συγκεκριμένα στις φωτο φαίνονται κακομεταχειρισμενα.

Στο 1 αν ζουμαρετε στην θυρα usb θα δειτε χτυπηματα και στο 2 γυρω απο το κουμπι πάνω και κατω επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολλά παράπονα για το εν λόγω θέμα... τα παρακάτω δεν φαίνονται ταλαιπωρημενα, απλά αρχίζει και ξεφταει το κουμπί απ τις άκρες

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/8e09ac54796c784f6cca1df0bfb1d292.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/e41d74f768df062d20d0fd2153c63088.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/a81bf9073cfd98bc87a3ce67f08f3587.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/6520c28d2cebe1a9d56d545cf779235e.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160731/2d7cb71d6619a6d71ef7df957114899d.jpg

Edited by jmarousakis
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Βρηκαμε κι ενα κακο που εχει αυτο το κινητο.Το κακο ειναι οτι δεν αλλαζει μονο αυτο..

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Το hard reset δεν σβήνει τα αρχεία στην κάρτα, σωστά?

 

Οχι δε σβηνει αρχεια απο καρτα, μην ανησυχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψηλαλωνια Πάτρα cosmote

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160730/92fc886faabb392d765c2b1c261bdc82.jpg

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Κατ αρχην, WOW !!! Τρομερη ταχυτητα !!! Αλλα ρε παιδια (και σορρυ για το off topic) συνεχως αναβαθμιζουν τα δικτυα και ανεβαζουν την ταχυτητα συνδεσης στα κινητα, Τι τη χρειαζομαστε τετοια ταχυτητα σ ενα κινητο ???:blink: Εγω και με τα 10-15mbs που πιανει το 3G, για κινητο μου ειναι υπερ-αρκετα. Τι να τα κανω τα 50, 100, 150mbs σε κινητο? Να τα εχω στο σπιτι που θα κατεβασω μεγαλα αρχεια, μαλιστα, αλλα σε κινητο τι θα χρεαστει να κατεβασω ?

Ειλικρινα μου κανει εντυπωση που οι ADSL συνδεσεις τοσα χρονια παραμενουν στα 24mbs, με το μεσο ορο να μη πιανει πανω απο 10 πραγματικα, και δε μιλα κανεις για αναβαθμιση, ενω στα κινητα που τη χρειαζομαστε απο πολυ λιγοτερο εως καθολου την παραπανω ταχυτητα, συνεχως αναβαθμιζουν τα δικτυα.

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Οχι δε σβηνει αρχεια απο καρτα, μην ανησυχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κατ αρχην, WOW !!! Τρομερη ταχυτητα !!! Αλλα ρε παιδια (και σορρυ για το off topic) συνεχως αναβαθμιζουν τα δικτυα και ανεβαζουν την ταχυτητα συνδεσης στα κινητα, Τι τη χρειαζομαστε τετοια ταχυτητα σ ενα κινητο ???:blink: Εγω και με τα 10-15mbs που πιανει το 3G, για κινητο μου ειναι υπερ-αρκετα. Τι να τα κανω τα 50, 100, 150mbs σε κινητο? Να τα εχω στο σπιτι που θα κατεβασω μεγαλα αρχεια, μαλιστα, αλλα σε κινητο τι θα χρεαστει να κατεβασω ?

Ειλικρινα μου κανει εντυπωση που οι ADSL συνδεσεις τοσα χρονια παραμενουν στα 24mbs, με το μεσο ορο να μη πιανει πανω απο 10 πραγματικα, και δε μιλα κανεις για αναβαθμιση, ενω στα κινητα που τη χρειαζομαστε απο πολυ λιγοτερο εως καθολου την παραπανω ταχυτητα, συνεχως αναβαθμιζουν τα δικτυα.

 

συμφωνω στο οτι οι σταθερες συνδεσεις ειναι πιο σημαντικο να ειναι γρηγορες, αλλα εγω απο οταν δοκιμασα 4G δεν ξαναγυρισα σε 3G. Η ταχυτητα που ανοιγουν τα παντα ειναι απιστευτα ακαριαια..προσωπικα ακομα και σε wifi να ειμαι (σπιτι-δουλεια) προτιμω να το αφηνω 4Gπλεον.. Για μενα λοιπον αξιζει να εχουμε τετοιες ταχυτητες, εχεις πολυ ωραια εμπειρια αλλα σιγουρα θα επρεπε να εχουμε αναλογες και στα σταθερα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ να μένω στην εποχή των δεινοσαύρων και 3G maximum:lol:

Μου αρκεί και περισσεύει μάλιστα!

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με τη σειρά χρησιμοποιώ 4g+ η εμπειρία χρήσης με cosmote είναι φοβερή η ταχύτητα αστραπή δεν το βάζω ποτέ πλέον σε 3g.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άσχημο είναι ότι δεν σου δίνουν την δυνατότητα να είσαι free στα δεδομένα...

Κρίμα γιατί εδώ που κινούμαι έχει παντού 4+

 

SM-G935F

Link to comment
Share on other sites

Το βαζεις σε τσεπη;μηπως ειχες κερματα μεσα και στο γρατζουνισαν;

 

πάντως και το δικό μου, το έχω 4 μηνες κοντά (μαύρο duos) το έχω γυμνό χωρίς θήκη ή glass, μόνιμα στη δεξιά τσέπη και δεν έχει το παραμικρό ....πουθενά... τι να πω.... μάλλον προβληματικές παρτίδες.... πάντως αν έστω και μετά από πίεση δική μας το αλλάζουν... κάτι είναι και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Λυσε μου μια απορια:

Αυτο ΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ???:lol::lol::lol::blink:

Χαχα! Το συνδεσα στο pc να περάσω κάτι φωτογραφίες! Για 5-10 λεπτά το πολύ!

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πολλά παράπονα για το εν λόγω θέμα... τα παρακάτω δεν φαίνονται ταλαιπωρημενα, απλά αρχίζει και ξεφταει το κουμπί απ τις άκρες

Το κουμπί περιμετρικά έχει μια μαύρη επίστρωση που προεξέχει. Εμένα αυτή άρχισε να ξεβάφει και από κάτω φαίνεται ασημί. Επίσης δεν ξέβαψε από την πάνω μεριά, αλλά από την κάθετη για να πω ότι τρίφτηκε στην τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ να μένω στην εποχή των δεινοσαύρων και 3G maximum:lol:

Μου αρκεί και περισσεύει μάλιστα!

 

 

Sent from my iPad Air 2

 

Alex ο,τι χρηση και να κανεις, το να το εχεις 4G αξιζει..ακομα και στο viber να στελνεις εχει διαφορα. ποσο μαλλον σε browsing, FB κτλ.

 

Και εγώ με τη σειρά χρησιμοποιώ 4g+ η εμπειρία χρήσης με cosmote είναι φοβερή η ταχύτητα αστραπή δεν το βάζω ποτέ πλέον σε 3g.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ετσι, εξαλλου προσωπικα την ιδια αυτονομια εχω σχεδον..κανει τρομερη διαχειριση..

 

Το άσχημο είναι ότι δεν σου δίνουν την δυνατότητα να είσαι free στα δεδομένα...

Κρίμα γιατί εδώ που κινούμαι έχει παντού 4+

 

SM-G935F

 

Σε καμια 10αρια χρονια θα μας δωσουν. Με 5GB στα W της wind Παντως ειμαι υπερκαλυμμενος για ολα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το άσχημο είναι ότι δεν σου δίνουν την δυνατότητα να είσαι free στα δεδομένα...

Κρίμα γιατί εδώ που κινούμαι έχει παντού 4+

 

SM-G935F

 

Και εγώ 5.8 gb από cosmote. Φοβερή προσφορά αυτή που είχε κάνει τότε πριν 3 χρόνια.

7 € τα 5 gb cosmote anyway και τα χρησιμοποιείς είτε στο κινητό σου είτε με άλλη καρτούλα σε tablet/stick.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με τις ειδοποιήσεις?

Σε εμένα ενώ έχω δεν φαίνονται, τις βλέπω μόνο όταν μπαίνω στην εκάστοτε εφαρμογή (Facebook, Twitter). Αφού τις δω εκεί τότε θα εμφανιστεί και ο μετρητής στα αντίστοιχα εικονίδια

Τι να κάνω? Εννοείται πως είναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιήσεις σε όλες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

Έχετε θέμα με τις ειδοποιήσεις?

Σε εμένα ενώ έχω δεν φαίνονται, τις βλέπω μόνο όταν μπαίνω στην εκάστοτε εφαρμογή (Facebook, Twitter). Αφού τις δω εκεί τότε θα εμφανιστεί και ο μετρητής στα αντίστοιχα εικονίδια

Τι να κάνω? Εννοείται πως είναι ενεργοποιημενες οι ειδοποιήσεις σε όλες τις εφαρμογές

 

Μηπως τις εχεις κανει βελτιστοποιηση απο το μενου της μπαταρισς;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τις εχεις κανει βελτιστοποιηση απο το μενου της μπαταρισς;

Έχεις δίκιο σε αυτό, το Twitter ήταν και το έκανα απενεργοποιηση, αλλά το Facebook δεν υπάρχει στις λίστες εκεί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...