Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το που κάνεις εγκατάσταση και βάλεις τις ρυθμίσεις τις πρώτες πάνε στις ρυθμίσεις αμέσως και απενεργοποιησε την αυτόματη αναβάθμιση. Και δεν θα σε κάνει απλά 1 φορά στην εβδομάδα μπορεί να σε ρωτάει αν θέλεις να κάνεις αναβάθμιση και θα πατάς αργότερα. Αλλιώς όπως είπαν τα παιδιά με το disabler pro.

 

Εγώ την έβαλα σήμερα την btu και έκατσε τέλεια στο κινητό. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη από την ελληνική που την έβαλα 3 φορές και δεν μου έκατσε καθόλου καλά η έτυχε .περισσότερα σε λίγες μέρες για σιγουριά.

Την έκανα όμως εγκατάσταση σαν νέα συσκευή με κανένα restore της google

 

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν απενεργοποιησα την αναζήτηση κοντινων συσκευών ποιο ήταν και το άλλο που που απενεργοποιουσαμε ;

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το Google backup και στην τοποθεσία την βελτίωση ακριβείας κλείνοντας WiFi & BT

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Ωχ;) Ξανά μανα :happy:

Ευχαριστώ

 

μονο το Upday χρειαζεται να παγωσουμε ή και κατι αλλο?

 

Μπορείς να το σταματήσεις... Αν το έκανες παύση στην μέση πάνε από την διαχείριση εφαρμογών, εμφάνιση εφαρμογών συστήματος και επέλεξε ενημέρωση συστήματος. Κάνε εκκαθάριση δεδομένων και θα σταματήσει η ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

κάποιοι παλιότεροι θα με θυμούνται ως ένα πολύ ενεργό μέλος στο forum την εποχή του παλιού καλού Galaxy S οπότε και είχαμε ένα σουπερ team με τα παιδιά στην ομολογουμένως τότε ναυαρχίδα - σταθμό της samsung. Από τότε άλλαξαν πολλά, πήγα στο Galaxy S3 και λόγω διαφόρων παραγόντων είχα την ευκαιρία για ενασχόληση με το forum ελάχιστα έως καθόλου. Το S3 μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα κράτησε καλά χωρίς να με απογοητεύσει αν και τον τελευταίο χρόνο η συμβίωση μαζί του είναι ανυπόφορη. Το S4 δεν θεώρησα ότι άξιζε τα λεφτά για την αναβάθμιση, το S5 προσωπικά με απογοήτευσε και το S6 edge με έβαλε σε σκέψεις αγοράς. Πλέον το S7 edge θα με βάλει πάλι σε έξοδο:lol:

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και επειδή όπως πάει το πράγμα δεν πρόκειται να ακολουθήσω το ρυθμό των εταιρειών και να αλλάζω κάθε χρόνο τηλέφωνο, είναι αν θεωρείτε ότι το S7 edge θα μπορέσει επάξια να με εξυπηρετήσει για 2 και πλέον χρόνια. Παρακολούθησα το thread, διάβασα πάρα πολλά σχόλια, είδα τα υπέρ και τα κατά, είναι πάρα πολυ θετικό ότι η μπαταρία του είναι επιτέλους αρκετή και το Multitasking που αναζητώ για τη δουλειά μου φαίνεται ότι θα μπορέσει να με ικανοποιήσει. Αναρωτιέμαι όμως αν μετά το 4μηνο μου ξεκινήσει τα γνωστά samsung-κόλπα και αρχίσω να αναζητώ το odin και τη CM ρομ μου...

 

Σημειώνω ότι ποτέ δεν σταμάτησα να είμαι power user και να σκίζω καθημερινά το κινητό σε χρήση και σε "πειράγματα". Ωστόσο, θα ήθελα να κάνω ένα διάλειμμα και να χαρώ μια μανίσια συσκευή που να με εξυπηρετεί, μέχρι για λόγους ανανέωσης να αρχίσω τα φλασαρίσματα. Όχι όμως να είμαι με το odin στο χέρι για να κάνω την καθημερινή δουλειά μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη εκ των προτέρων αν χάλασα τη ροή του thread:(

 

φιλε μου δεν χαλασες τιποτα !!!και εγω θα σου ελεγα οτι το τηλεφωνο ειναι οτι καλύτερο που κυκλοφορεί εκει εξω και οτι ανετα θα σε βγαλει 2-3 χρονια αν εισαι ατομο που τα κραταει για καιρο!!(εκτος και αν το σπάσεις!!!!;) δεν βλεπω κανενα λόγο να κανεις root την συσκευη μιας και δουλεύει ρολοι και οχι δεν θα χρειαστείς κανενα odin για φλασαρισματα!!και σου το λεω εγω που ειναι η πρώτη συσκευη που δεν βλεπω να μου χρειάζεται το root ,custom roms και γενικα ολα τα αλλα!!;)

αυτα απο μενα αν θελεις κατι αλλο ρωτας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σταματήσεις... Αν το έκανες παύση στην μέση πάνε από την διαχείριση εφαρμογών, εμφάνιση εφαρμογών συστήματος και επέλεξε ενημέρωση συστήματος. Κάνε εκκαθάριση δεδομένων και θα σταματήσει η ενημέρωση[/quote

 

Αν μου το έλεγες νωρίτερα; το θα γλιτωνα όλο το ξανά στήσιμο, ευχαριστώ πάντως, δε βαριέσαι, αρκεί να κατσει καλύτερα

Τελικά ξέρει κάποιος από το package disabler ποιο αρχείο είναι για να παγωσω το Update?

Ξετσεκαρα το αυτόματη ενημέρωση με WiFi αλλά για να μαι πιο σίγουρος ρωτάω :)

Link to comment
Share on other sites

Το Google backup και στην τοποθεσία την βελτίωση ακριβείας κλείνοντας WiFi & BT

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ αυτό με την τοποθεσία είχα ξεχάσει

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

κάποιοι παλιότεροι θα με θυμούνται ως ένα πολύ ενεργό μέλος στο forum την εποχή του παλιού καλού Galaxy S οπότε και είχαμε ένα σουπερ team με τα παιδιά στην ομολογουμένως τότε ναυαρχίδα - σταθμό της samsung. Από τότε άλλαξαν πολλά, πήγα στο Galaxy S3 και λόγω διαφόρων παραγόντων είχα την ευκαιρία για ενασχόληση με το forum ελάχιστα έως καθόλου. Το S3 μπορώ να πω ότι μέχρι τώρα κράτησε καλά χωρίς να με απογοητεύσει αν και τον τελευταίο χρόνο η συμβίωση μαζί του είναι ανυπόφορη. Το S4 δεν θεώρησα ότι άξιζε τα λεφτά για την αναβάθμιση, το S5 προσωπικά με απογοήτευσε και το S6 edge με έβαλε σε σκέψεις αγοράς. Πλέον το S7 edge θα με βάλει πάλι σε έξοδο:lol:

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και επειδή όπως πάει το πράγμα δεν πρόκειται να ακολουθήσω το ρυθμό των εταιρειών και να αλλάζω κάθε χρόνο τηλέφωνο, είναι αν θεωρείτε ότι το S7 edge θα μπορέσει επάξια να με εξυπηρετήσει για 2 και πλέον χρόνια. Παρακολούθησα το thread, διάβασα πάρα πολλά σχόλια, είδα τα υπέρ και τα κατά, είναι πάρα πολυ θετικό ότι η μπαταρία του είναι επιτέλους αρκετή και το Multitasking που αναζητώ για τη δουλειά μου φαίνεται ότι θα μπορέσει να με ικανοποιήσει. Αναρωτιέμαι όμως αν μετά το 4μηνο μου ξεκινήσει τα γνωστά samsung-κόλπα και αρχίσω να αναζητώ το odin και τη CM ρομ μου...

 

Σημειώνω ότι ποτέ δεν σταμάτησα να είμαι power user και να σκίζω καθημερινά το κινητό σε χρήση και σε "πειράγματα". Ωστόσο, θα ήθελα να κάνω ένα διάλειμμα και να χαρώ μια μανίσια συσκευή που να με εξυπηρετεί, μέχρι για λόγους ανανέωσης να αρχίσω τα φλασαρίσματα. Όχι όμως να είμαι με το odin στο χέρι για να κάνω την καθημερινή δουλειά μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη εκ των προτέρων αν χάλασα τη ροή του thread:(

Προχώρα άφοβα, δεν θα σου αρχίσει κανένα κόλπο. Τηλεφωνάρα σε όλα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το σταματήσεις... Αν το έκανες παύση στην μέση πάνε από την διαχείριση εφαρμογών, εμφάνιση εφαρμογών συστήματος και επέλεξε ενημέρωση συστήματος. Κάνε εκκαθάριση δεδομένων και θα σταματήσει η ενημέρωση[/quote

 

Αν μου το έλεγες νωρίτερα; το θα γλιτωνα όλο το ξανά στήσιμο, ευχαριστώ πάντως, δε βαριέσαι, αρκεί να κατσει καλύτερα

Τελικά ξέρει κάποιος από το package disabler ποιο αρχείο είναι για να παγωσω το Update?

Ξετσεκαρα το αυτόματη ενημέρωση με WiFi αλλά για να μαι πιο σίγουρος ρωτάω :)

 

Το είδα αργά ρε *****ο :-P... Το ενημέρωση συστήματος παγώνεις

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά George :)

 

Υπάρχει τρόπος να βάλω τους σελιδοδείκτες του Firefox στον browser της Samsung?

 

Και επίσης, ήταν στο 46% και το έβαλα για φόρτιση. Στην γρήγορη έδειχνε 1 ώρα και στην κανονική 1 ώρα και 10 λεπτά. Περίεργο έτσι?

Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρει κάποιος από το package disabler ποιο αρχείο είναι για να παγωσω το Update?

 

Αν προχωρησεις αλφαβητικα, θα δεις 2 αρχεια Software update. Τα παγωνεις και τα 2

Free your Mind, Live 2 the MAX
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω και επειδή όπως πάει το πράγμα δεν πρόκειται να ακολουθήσω το ρυθμό των εταιρειών και να αλλάζω κάθε χρόνο τηλέφωνο, είναι αν θεωρείτε ότι το S7 edge θα μπορέσει επάξια να με εξυπηρετήσει για 2 και πλέον χρόνια. Παρακολούθησα το thread, διάβασα πάρα πολλά σχόλια, είδα τα υπέρ και τα κατά, είναι πάρα πολυ θετικό ότι η μπαταρία του είναι επιτέλους αρκετή και το Multitasking που αναζητώ για τη δουλειά μου φαίνεται ότι θα μπορέσει να με ικανοποιήσει. Αναρωτιέμαι όμως αν μετά το 4μηνο μου ξεκινήσει τα γνωστά samsung-κόλπα και αρχίσω να αναζητώ το odin και τη CM ρομ μου...

 

Σημειώνω ότι ποτέ δεν σταμάτησα να είμαι power user και να σκίζω καθημερινά το κινητό σε χρήση και σε "πειράγματα". Ωστόσο, θα ήθελα να κάνω ένα διάλειμμα και να χαρώ μια μανίσια συσκευή που να με εξυπηρετεί, μέχρι για λόγους ανανέωσης να αρχίσω τα φλασαρίσματα. Όχι όμως να είμαι με το odin στο χέρι για να κάνω την καθημερινή δουλειά μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις και συγγνώμη εκ των προτέρων αν χάλασα τη ροή του thread:(

Βρε καλώς τον Παναγιώτη. Χρόνια και ζαμάνια :)

Χωρίς πολλά πολλά τα s7 και s7edge είναι οι καλύτερες και πιο ολοκληρωμένες προτάσεις της samsung μέχρι σήμερα. Έχω το s7 flat από τον Μάρτιο και δεν του έχω κάνει ούτε clear cache από recovery (φαντάσου :p). Υπό φυσιολογικές συνθήκες θα σε βγάλει άνετα 2+ χρόνια, εκτός βέβαια και αν σε πιάσει το μικρόβιο αλλαγής που απ' ότι βλέπω για να κάθεσαι μέχρι τώρα με το s3 το παλεύεις επιτυχώς.

Τα μόνα προβλήματα που μπορείς να αντιμετωπίσεις είναι οι λαλακίες που έχει κάνει η google με τα play services και το back up της αλλά δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό οπότε αράζεις και περιμένεις σοβαρή δουλειά απ' αυτούς. Odin δεν νομίζω να χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις πλέον παρά μόνο για ψυχαγογικούς λόγους.

Αυτά και χαίρομαι που σε ξαναδιαβάζω.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Το package disabler δεν μου δίνει δυνατότητα απεγκαταστασης, έχει γίνει εφαρμογή συστήματος :!:

Επίσης στα στατιστικά έχω τρίτο σε κατανάλωση ένα 39999?

Από αυτό είναι?

Link to comment
Share on other sites

τα περι vulkan,είναι μαργκετινγκ?δηλαδη αλλα κινιτα δεν θα υποστηριζουν Vulkan?

είναι ενας λογος για να το αγορασω?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Το package disabler δεν μου δίνει δυνατότητα απεγκαταστασης, έχει γίνει εφαρμογή συστήματος :!:

Επίσης στα στατιστικά έχω τρίτο σε κατανάλωση ένα 39999?

Από αυτό είναι?

 

το 3999 είναι η διεργασία βελτιοποίηση εφαρμογών και θα φύγει την επόμενη φορά που θα γίνει πλήρη φόρτιση τησ συσκευής.

 

Μία και μπήκα στον κόπο να απαντήσω θα σου δώσω μια συμβουλή, η συσκευή(ες) είναι για να εξυπηρετούν τις δικές μας ανάγκες και όχι το αντίθετο! θέλω να πω ότι με αυτή τη ζέστη να έχεις συνέχεια τη θερμοκρασία της συσκευής υψηλά (κάνοντας flashρισματα - στήσιμο) δεν είναι καλό για τη συσκευή σου.

Link to comment
Share on other sites

Το package disabler δεν μου δίνει δυνατότητα απεγκαταστασης, έχει γίνει εφαρμογή συστήματος :!:

Επίσης στα στατιστικά έχω τρίτο σε κατανάλωση ένα 39999?

Από αυτό είναι?

Disable κάνεις, όχι απεγκατασταση.

Το άλλο είναι κάποια εφαρμογή που είχες, την είχε υπολογίσει και τώρα την αφαιρεσες

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέτε να πάρουμε το καινούριο ux του note 7 σε κάποιο update;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέτε να πάρουμε το καινούριο ux του note 7 σε κάποιο update;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μου αρκει να παρουμε το συστημα εξοικονομησης, με την μειωση της αναλυσης της οθονης, καθως προσωπικα το 2Κ το βρισκω περιττο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Disable κάνεις, όχι απεγκατασταση.

Το άλλο είναι κάποια εφαρμογή που είχες, την είχε υπολογίσει και τώρα την αφαιρεσες

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν το έγραψα καλά...

Το package disabler θέλω να κάνω απεγκατασταση αλλά δεν μπορώ...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει πρώτα να το κάνεις disable από διαχειριστή συσκευής

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Το auto backup της google το εχετε απενεργοποιησει εσεις;

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή λύση είναι να βάλετε BTU ρομ στην οποία οι εφαρμογές αυτές δεν είναι εφαρμογές συστήματος και έτσι μπαίνουν σε εξοικονόμηση

Άρα θα μπορούσα να τις απεγκαταστήσω κιόλας το facebook, messenger κλπ.;

Link to comment
Share on other sites

μου αρκει να παρουμε το συστημα εξοικονομησης, με την μειωση της αναλυσης της οθονης, καθως προσωπικα το 2Κ το βρισκω περιττο.

Συμφωνώ καλό θα ήταν αυτό και 2Κ για όταν το δουλεύει με το gear VR.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει να μου πει κάποιος αν η smartec καλύπτει εγγύηση μέσω imei χωρίς απόδειξη?

Στην Κύπρο που μίλησα μαζί τους για 2 συσκευές καλύπτει κανονικά.

Φαντάζομαι θα ισχύει το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...