Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια,,επειτα απο 5 μηνες με το s7 edge μεταπηδησα στο 8+ καλη συνεχεια στο φορουμ!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Θα πατησεις στο notification της εφαρμογης και θα κανεις stop service. Μετα το screenshot θα ξανακανεις start service.
Η μπορει να σαρώσει με την παλάμη του την οθονη από αριστερά προς τα δεξια η τι αντίστροφο..

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι περιμενα καποια πιο ευκολη λυση για γρηγορα screenshot! θα δω μηπως απενεργοποιησω τελειως την εφαρμογη :lol: με την παλαμη πως γινεται βρε παιδια? περναω το χερι αλλα δεν κανει κατι. Μηπως θελει καποια εφαρμογη?

 

 

edit: Το βρηκα αυτο με την παλαμη! πρεπει να ακουμπας την οθονη οταν περνας το χερι, αλλιως δεν το κανει απο αποσταση....

Edited by AntonisStaras
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι περιμενα καποια πιο ευκολη λυση για γρηγορα screenshot! θα δω μηπως απενεργοποιησω τελειως την εφαρμογη :lol: με την παλαμη πως γινεται βρε παιδια? περναω το χερι αλλα δεν κανει κατι. Μηπως θελει καποια εφαρμογη?

 

 

edit: Το βρηκα αυτο με την παλαμη! πρεπει να ακουμπας την οθονη οταν περνας το χερι, αλλιως δεν το κανει απο αποσταση....

 

επισης υπαρχει και στην edge οθονη αν την τραβηξεις, ενα πακετο που λεγεται εξυπνη επιλογη νομιζω, και το εχω στο σ8, λογικα ειναι και στο σ7. και παιρνεις ο,τι σχημα θες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κανείς αν και πότε περίπου θα πάρουμε την 7.1, ή θα πάει κατευθείαν στην 8, όποτε πάει;
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι περιμενα καποια πιο ευκολη λυση για γρηγορα screenshot! θα δω μηπως απενεργοποιησω τελειως την εφαρμογη :lol: με την παλαμη πως γινεται βρε παιδια? περναω το χερι αλλα δεν κανει κατι. Μηπως θελει καποια εφαρμογη?

 

 

edit: Το βρηκα αυτο με την παλαμη! πρεπει να ακουμπας την οθονη οταν περνας το χερι, αλλιως δεν το κανει απο αποσταση....

 

Όπως σου είπε και ο Νίκος, από την edge οθόνη. Στην εφαρμογή softkey edge υπάρχει το Screen capture. Με άλλα λόγια, ένα κουμπάκι πατάς και είσαι έτοιμος. Πόσο πιο εύκολα?? ?

Σίγουρα θα υπάρχει βιντεακι στο YouTube.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ κ ενάμιση χρόνο χωρίς κανένα θέμα μέχρι χθες. Μόνο του έβγαλε το logo της Samsung της εκκίνησης και δεν ξεκολλουσε με τπτ. Προσπάθησα να το επανεκκίνησω χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έμπαινε σε recovery, αλλά μπήκε σε download Mode. Κόλλησε εκεί στο Download Mode με το μπλε φόντο μέχρι και έμεινε από μπαταρία. Δεν δοκίμασα να το φλασαρω με οντιν μήπως μ πουν για χάσιμο εγγύησης(εδώ στην κυπρο το σέρβις είναι πιο περιεργο). Τι μπορεί να έπαθε; δεν είχε γίνει κανένα update τελυταιως ενώ η συσκευή είναι σαν καινούρια. Γνώμες; το πήγα τελικά για σέρβις στην mtn και περιμένω

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι έπρεπε να φλασαρεις επίσημη ρομ μέσω οντιν.Δεν κινδυνεύεις να πειράξεις τον μετρητή για να χάσεις εγγύηση και μάλλον αυτό θα κάνουν και στο σέρβις

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του κινητού εδώ κ ενάμιση χρόνο χωρίς κανένα θέμα μέχρι χθες. Μόνο του έβγαλε το logo της Samsung της εκκίνησης και δεν ξεκολλουσε με τπτ. Προσπάθησα να το επανεκκίνησω χωρίς αποτέλεσμα. Δεν έμπαινε σε recovery, αλλά μπήκε σε download Mode. Κόλλησε εκεί στο Download Mode με το μπλε φόντο μέχρι και έμεινε από μπαταρία. Δεν δοκίμασα να το φλασαρω με οντιν μήπως μ πουν για χάσιμο εγγύησης(εδώ στην κυπρο το σέρβις είναι πιο περιεργο). Τι μπορεί να έπαθε; δεν είχε γίνει κανένα update τελυταιως ενώ η συσκευή είναι σαν καινούρια. Γνώμες; το πήγα τελικά για σέρβις στην mtn και περιμένω

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επειδή το εχω ξανακούσει αυτό το πρόβλημα, συνήθως λύνεται με εγκατάσταση του λειτουργικού είτε μέσω Odin είτε μέσω του software της samsung για pc (side sync ή κάπως έτσι).
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Επειδη αποφάσισα να αλλάξω μπαταρια στο s7edge και συγκεκριμένα να το πάω σε ενα μαγαζί irepair ή και σε κάποιο official Samsung προκειμένου να μην κάνω hard reset της συσκευης,αν αφαιρέσω τους λογαριασμούς Google,Samsung,κλπ κλπ ´οπως και όλα τα δεδομένα των εφαρμογών (φωτογραφίες αρχεία κλπ) και το δώσω έτσι ´οπως ειναι,υπάρχει τρόπος να έχει κανεις πρόσβαση στα δεδομένα μου?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει κανείς άλλος πρόβλημα με facebook messenger?

Εδώ κι ένα μήνα περίπου η εφαρμογή κολλάει και κλείνει από μόνη της.

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα, το σκαναρα και μου εβγαλε το mtorrent

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

update: τελικα συνεχιζει να πεταει διαφημισεις.

Edited by Barimagas
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα, το σκαναρα και μου εβγαλε το mtorrent

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

update: τελικα συνεχιζει να πεταει διαφημισεις.

Με ποια εφαρμογή το σκαναρες?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το σκαναρα με το irpushdetector. Τελοσπαντων ελυσα το πρόβλημα. Ρυθμισεις-google-διαφημισεις-Εξαιρεση απο Εξατομίκευση διαφημισεων.

 

Στάλθηκε από το SM-T315 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις ενημερώσεις ασφαλείας που παίρνουμε κάθε τόσο,έχουμε κανένα νέο για αναβάθμιση λογισμικού;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια.ηθελα να κάνω μια ερώτηση αν γνωρίζει καποιος.εχω τον touchwiz της Samsung έκδοση 6.1.50.2 ,είναι η τελευταία αναβάθμιση αλλά τα εικονίδια δε μου τα έχει αλλάξει και δε βλέπω κάποιο icon pack στις ρυθμίσεις.Με την ίδια έκδοση στο j5 του 17 υπάρχουν τα πιο καινούργια icons όπως του s8.

Γνωρίζει κανείς πως να τα βρω και να τα βάλω;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο εδω την τελευταια:

https://www.sammobile.com/apk/touchwiz-home/samsung-touchwiz-home-6-1-50-1-2/

και αφου κανεις εγκατασταση...clear cache μετα απο τις εφαρμογες την αρχικη!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε απο εδω την τελευταια:

https://www.sammobile.com/...me-6-1-50-1-2/

και αφου κανεις εγκατασταση...clear cache μετα απο τις εφαρμογες την αρχικη!

 

Πως γινεται φιλε μου???

Edited by KSENTOUKAS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στους φίλους.Θα είμαι λίγο off-topic άλλα οποιος γνωρίζει παρακαλώ ας απαντήσει.Υπάρχει εφαρμογή χωρίς root να μπορώ σε περίπτωση backup/restore να κρατήσω τα data των εφαρμογών(όπως π.χ έκανα με το titanium backup με rootarismeni συσκευή); Θέλω να προβώ σε factory reset αλλά δεν το κανώ γιατί θα χάσω τα δεδομένα των εφαρμογών μου.
Link to comment
Share on other sites

εχει κατεβάσει κάνεις τα νέα updates απο sammobile για μυνήματα, internet και λοιπά? λειτουργούν κανονικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει? το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ δεν πειράζω τίποτα, μερικές φορές όταν με καλούν ο ήχος ίσα που ακούγεται ενώ δεν του κάνω κάτι, στις ρυθμίσεις έχει μια ρύθμιση στην ένταση που λέει Σύστημα, τι είναι αυτό? η ένδειξη είναι λίγο πιο πριν από την μέση, μήπως πρέπει να την βάλω στο τέρμα? πως μπορεί να κλειδώσει στο τέρμα ο ήχος και να ησυχάσω γιατί δεν το ακούω και χάνω κλήσεις!. Σας ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να βοηθήσει? το πρόβλημά μου είναι ότι ενώ δεν πειράζω τίποτα, μερικές φορές όταν με καλούν ο ήχος ίσα που ακούγεται ενώ δεν του κάνω κάτι, στις ρυθμίσεις έχει μια ρύθμιση στην ένταση που λέει Σύστημα, τι είναι αυτό? η ένδειξη είναι λίγο πιο πριν από την μέση, μήπως πρέπει να την βάλω στο τέρμα? πως μπορεί να κλειδώσει στο τέρμα ο ήχος και να ησυχάσω γιατί δεν το ακούω και χάνω κλήσεις!. Σας ευχαριστώ.

 

Το σύστημα δεν έχει να κάνει με τον ήχο κλήσης .τη μπάρα του ήχου κλήσης να έχεις στο τέρμα για να το ακούς

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...