Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες εδώ αλλά δεν έχω φτάσει ακόμα στις 900 χαχαχαχαχα. Εχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία Wi-Fi Calling αλλά πρέπει να πάρω να βάλω το Firmware της Cosmote έχω την Ιταλική έκδοση.

 

1.Θέλω την γνώμη σας για το Firmware της Cosmote ;

2.Την περνάω απευθείας με Odin πάνω στην Ιταλική;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ξέρει κανείς πώς απενεργοποιείται η ειδοποίηση να σύρουμε προς τα πάνω για τις εφαρμογές στο launcher του S8;

 

Την πρώτη φορά δεν θα έπρεπε να το βγάζει μόνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες εδώ αλλά δεν έχω φτάσει ακόμα στις 900 χαχαχαχαχα. Εχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία Wi-Fi Calling αλλά πρέπει να πάρω να βάλω το Firmware της Cosmote έχω την Ιταλική έκδοση.

 

1.Θέλω την γνώμη σας για το Firmware της Cosmote ;

2.Την περνάω απευθείας με Odin πάνω στην Ιταλική;

1.Μια χαρά είναι. Δεν υπάρχει και λόγος άλλωστε να υπάρχει κάποιο θέμα.

2.Ναι, απλά δε θα περάσεις το "home csc" αλλά το

"σκέτο" csc.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες εδώ αλλά δεν έχω φτάσει ακόμα στις 900 χαχαχαχαχα. Εχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία Wi-Fi Calling αλλά πρέπει να πάρω να βάλω το Firmware της Cosmote έχω την Ιταλική έκδοση.

 

1.Θέλω την γνώμη σας για το Firmware της Cosmote ;

2.Την περνάω απευθείας με Odin πάνω στην Ιταλική;

 

Για το s7 edge 935F δεν χρειάζεται να βάλεις της cosmote,η ρομ που χρειάζεσαι είναι η παρακάτω, και εγώ από ιταλική πέρασα αυτήν και λειτουργεί κανονικά και το wifi calling και το volte της cosmote -> http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=0B4983308F0211E7963AFA163EE8F90B

Επίσης υπάρχει οδηγός για το flasharisma που αν τον ακολουθήσεις δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα. απλά θα κατεβάσεις την έκδοση 3.12 του odin γιατί στην 3.10 του οδηγού κολλάει προς στο τέλος της διαδικασίας.odin 3.12-> https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3877298&d=1474046912

 

 

Ξέρει κανείς πώς απενεργοποιείται η ειδοποίηση να σύρουμε προς τα πάνω για τις εφαρμογές στο launcher του S8;

 

Την πρώτη φορά δεν θα έπρεπε να το βγάζει μόνο;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φεύγει μετά από λίγες μέρες από μόνο του. Δεν νομίζω να απενεργοποιείται κάπως.

Link to comment
Share on other sites

Για το s7 edge 935F δεν χρειάζεται να βάλεις της cosmote,η ρομ που χρειάζεσαι είναι η παρακάτω, και εγώ από ιταλική πέρασα αυτήν και λειτουργεί κανονικά και το wifi calling και το volte της cosmote -> http://updato.com/firmware-archive-select-model?record=0B4983308F0211E7963AFA163EE8F90B

Επίσης υπάρχει οδηγός για το flasharisma που αν τον ακολουθήσεις δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα. απλά θα κατεβάσεις την έκδοση 3.12 του odin γιατί στην 3.10 του οδηγού κολλάει προς στο τέλος της διαδικασίας.odin 3.12-> https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3877298&d=1474046912

 

 

 

Φεύγει μετά από λίγες μέρες από μόνο του. Δεν νομίζω να απενεργοποιείται κάπως.

Ακολούθησα τον οδηγό από το βίντεο

Πέρασα την PDA G935FXXU1DQH8 CSC G935FCOS1DQG2 της Cosmote με καθαρή εγκατάσταση με το odin3_v3.11.1 χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα .

Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησα τον οδηγό από το βίντεο

Πέρασα την PDA G935FXXU1DQH8 CSC G935FCOS1DQG2 της Cosmote με καθαρή εγκατάσταση με το odin3_v3.11.1 χωρίς να αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα .

κατα την εκκίνηση της συσκευής τώρα σου βγάζει το logo της cosmote;

Επίσης επειδη έχω Vodafone φαντάζομαι δεν θα έχει καμία χρησιμότητα σε μένα, έτσι;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

κατα την εκκίνηση της συσκευής τώρα σου βγάζει το logo της cosmote;

Επίσης επειδη έχω Vodafone φαντάζομαι δεν θα έχει καμία χρησιμότητα σε μένα, έτσι;

Ναι , στην εκκίνηση έχω το logo της Cosmote.

Δεν έχει καμία σημασία που έχεις Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι , στην εκκίνηση έχω το logo της Cosmote.

Δεν έχει καμία σημασία που έχεις Vodafone.

Δεν υποστηρίζει ακόμα το δίκτυο της Vodafone το wifi calling

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πρώτη φορά χρησιμοποιώ την ασύρματη φόρτιση σε συσκευή μου θέλω να ρωτήσω αν είναι φυσιολογικό το ότι ζεστενεται.

Εχω το original stand και φορτίζω με την απλή φόρτιση όχι την γρήγορη.

Link to comment
Share on other sites

Ανησύχησα γιατι το stand που αγορασα για γνησιο τελικα δεν ειναι.

Οποτε δεν εχει ανεμηστηρακι.

Και το ειχα αφησει κανα δυο βραδια να φορτιζει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει ακόμα το δίκτυο της Vodafone το wifi calling

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ, αυτό εννοούσα. Οπότε το firmware της cosmote μου είναι άχρηστο (προς το παρόν τουλάχιστον).

Εχει κάνει κανείς port την νέα rom από το s8; δηλ. νέο launcher, google bar και widget καιρού;

είναι καλύτερα; αξίζουν ή θα επιβαρύνουν το κινητό;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αυτό εννοούσα. Οπότε το firmware της cosmote μου είναι άχρηστο (προς το παρόν τουλάχιστον).

Εχει κάνει κανείς port την νέα rom από το s8; δηλ. νέο launcher, google bar και widget καιρού;

είναι καλύτερα; αξίζουν ή θα επιβαρύνουν το κινητό;

 

Αν θελεις καλυτερο launcher δεν βαζεις του s8 αλλα καποιον αλλον (π.χ. NOVA)

η google bar ειναι μια απλη...google bar, δεν εχει καλυτερη ή χειροτερη.

Το widget καιρου ειναι ενα αχρηστο widget που οσα και να αλλαξεις θα δειχνει πανατα την ιδια προβλεψη (με τον ιδιο server) αλλα με διαφορετικη οψη.

 

Αρα? Απο θεμα τι θα κερδισεις...εγω νομιζω ενα τεραστιο τιποτα. Να χασεις ομως (ταχυητητα, μπαταρια, κολληματα) λογω καποιας ασυμβατοτητας ειναι πιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις καλυτερο launcher δεν βαζεις του s8 αλλα καποιον αλλον (π.χ. NOVA)

η google bar ειναι μια απλη...google bar, δεν εχει καλυτερη ή χειροτερη.

Το widget καιρου ειναι ενα αχρηστο widget που οσα και να αλλαξεις θα δειχνει πανατα την ιδια προβλεψη (με τον ιδιο server) αλλα με διαφορετικη οψη.

 

Αρα? Απο θεμα τι θα κερδισεις...εγω νομιζω ενα τεραστιο τιποτα. Να χασεις ομως (ταχυητητα, μπαταρια, κολληματα) λογω καποιας ασυμβατοτητας ειναι πιθανο.

NOVA έχω και μάλιστα αγορασμένη την premium έκδοση αλλά δεν την χρησιμοποιώ σε κινητά samsung (την έχω βάλει στο xiaomi), μου αρέσει το touchwiz:D

H google bar στο s8 είναι με στρογγυλεμένες άκρες και μου αρέσει πιο πολύ.

Βασικά πιο πολύ με ενδιαφέρει το καινούριο AOD, ίσως να περάσω μόνο αυτό.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάπου στους 14 μήνες το κινητό ίσως Δεκέμβρη Γενάρη αν πέσει το note 8 στα 650 να πάω. ΑΛΛΆ πιστεύω το κινητό μας είναι απτά καλύτερα κ θα μπορούσε κάποιος να το κρατήσει 2 με 3 χρόνια ΕΎΚΟΛΑ.( Έχουμε την αρρώστια της αλλαγής για το καινούργιο ) Οοχι λόγω χρημάτων και κρίσης αλλά γιατί δεν έχει να ζηλέψει κάτι. Είναι πανέμορφο. Δυνατό σε φωτογραφίες. Αδιάβροχο. Γρήγορο δεν κολλάει με νόβα τουλάχιστον κ γρήγορο στο ίντερνετ. Καλό ήχο ομιλίας. Έχει οθοναρα. Πολύ καλό μέγεθος. Μακάρι να άλλαζα με το s9 το καλοκαίρι κ να περιμένω γιατι το s7 edge το αξίζει

 

Ισχύουν όλα αυτά. Το κράτησα κι εγώ για κανένα 8μηνο και έλεγα πως δεν υπάρχει λόγος αλλαγής. Και ίσως πράγματι να μην υπάρχει.

Τώρα πήρα το s8+. Συνειδητοποίησα ότι αλλάζουν τα δεδομένα της οθοναρας, αυτονομία περίπου 30% πάνω από την ήδη πολύ καλή του S7e (φαντάσου δηλαδή), και βελτιωμένη κάμερα από την επίσης πολύ καλή του S7e. Και με τα 64gb αποκλείεται να "μπουκωσεις" (πάντα έχω micro SD 128gb αλλά βάζω πάντα τις εφαρμογές στην μνήμη συσκευής)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@montoya_42 ωραίος ευχαριστούμε!

@chris_amg πέρασα τα διάφορα updates και μου την άλλαξε μόνο του (γενικά επειδή δεν κάνω άμεσα αναβαθμίσεις ειδικά σε λογισμικά-περιμένω πρώτα να ακούσω συμπεράσματα και απόψεις από τους χρήστες,είχα πολύ καιρό να κάνω updates της google ,google plus κλπ κλπ).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και γω πιστεύω ότι δεν έχεις κάνει restore. Τελικά μήπως εισαι λίγο Πιρούνας;

ρε παιδια μηπως ξερετε καποιον γνωστο που να πουλα s7 edge;ή εστω και καποιο μαγαζι..απλα θα ηθελα να το βρω σε σχετικα καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαγαζί αξιόπιστο για σέρβις κάπου κεντρικά στην Αθήνα υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μαγαζί αξιόπιστο για σέρβις κάπου κεντρικά στην Αθήνα υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Smartec χαιδαρι.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα στη συσκευή μου, μου πετάει διαφημίσεις(συνήθως εφαρμογές από το playstore) στην αρχική οθόνη. Το έκανα restore και πάλι εμφανίζεται το πρόβλημα. Τι έχει αντιμετωπίσει κανείς;
Δοκίμασε αυτή την εφαρμογή, θα σκανάρει και 80% θα σου βρει εφαρμογές που σου πετάνε διαφημίσεις..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.brosmike.airpushdetector

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Οταν εχουμε περασμενο το fingertouch πως γινεται ρε παιδια να κανουμε screenshot? Εχω προσπαθησει πολλες φορες αλλα ποτε δεν εχω καταφερει να βγαλω ακριβως αυτο που θελω γιατι ακουμπωντας το home button με πεταει κατευθειαν στην αρχικη :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Οταν εχουμε περασμενο το fingertouch πως γινεται ρε παιδια να κανουμε screenshot? Εχω προσπαθησει πολλες φορες αλλα ποτε δεν εχω καταφερει να βγαλω ακριβως αυτο που θελω γιατι ακουμπωντας το home button με πεταει κατευθειαν στην αρχικη :p

Με την εφαρμογή softkey edge της συσκευής. Νομίζω μόνο κάθετα...
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...