Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου εγώ θα σου πω την προσωπική μου εμπειρία από το εν λόγω κινητό στις 2 εβδομάδες που το έχω..είναι πραγματικά ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου ταχύτατο.η οθόνη του είναι όνειρο ή κάμερα του το ίδιο και το πιο σημαντικό για μένα η μπαταρία του.δεν μου βγάζει λιγότερο από 6 ώρες οθόνης καμία μέρα στο 15-20% που το βάζω για φόρτιση το βράδυ μια φορά το έχω αφήσει μέχρι το 5% και μ είχε γράψει 7ωρες και 50 λεπτά και η χρήση του είναι αρκετό browsing fb και messenger πάρα πολύ,βέβαια έχω την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργή και δεν χρησιμοποιώ 4g γιατί προσωπικά εγώ δεν έχω θεμα με το 1 δευτερόλεπτο που μπορεί να μου αργήσει πιο πολύ για να μου ανοίξει κάτι.αλλα και πάλι χωρίς αυτά πιστεύω ότι 6 ώρες τις έχω σίγουρα.δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό κόλλημα με το τηλέφωνο ακόμα και με την εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή οπουδήποτε και να το έχω βάλει έχει συνδεθεί αμέσως δεδομένα αμέσως πιάνουν.το μόνο μου παράπονο είναι ότι έχει σχετικά αδύναμο wifi λογικά λόγω που είναι αδιάβροχο.σκεψου ότι τώρα που γράφω ειμαι στο 82% και έχω ήδη 2ωρες και 20 λεπτά οθονης.ελπιζω να σε κάλυψα όσο μπορούσα

 

συμφωνω με οσα εχεις πει,,αλλα εμενα στο 80% ειναι το πολυ 1 ωρα και 40 λεπτα με μονο sosial και wifi,δεν ξερω αν το βγαλω απο την φορτιση και καπακι του βαλω να παιζει youtube μεχρι το 80 και μου βγαλει τα νουμερα που λες! δεν το λεω απιθανο αλλα εμενα προσωπικα δεν εχει βγαλει,δεν ξερω αν το εχει βγαλει και καποιος αλλος απο εδω μεσα! και οπως ειπες και εσυ συνηθως στο 10% εχει πιασει τις 6 ωρες σιγουρα και οδευει στο 7ρι!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

συμφωνω με οσα εχεις πει,,αλλα εμενα στο 80% ειναι το πολυ 1 ωρα και 40 λεπτα με μονο sosial και wifi,δεν ξερω αν το βγαλω απο την φορτιση και καπακι του βαλω να παιζει youtube μεχρι το 80 και μου βγαλει τα νουμερα που λες! δεν το λεω απιθανο αλλα εμενα προσωπικα δεν εχει βγαλει,δεν ξερω αν το εχει βγαλει και καποιος αλλος απο εδω μεσα! και οπως ειπες και εσυ συνηθως στο 10% εχει πιασει τις 6 ωρες

 

Αδερφέ αυτή την στιγμή σου γράφω και βρίσκομαι στο 17% με σύνολο οθόνης 8 ώρες και 15 λεπτά ή χρήση μ είναι από αυτές τις ώρες αν εξαιρέσεις μιάμιση ώρα σειράς fb messenger μιση ώρα παιχνίδι και browsing με τον browser της Samsung.τον σημερινό χρόνο δεν τον πιστεύω ούτε κ εγώ δυστυχώς δεν έχω screenshot από όλη την χρήση γίατι μου έκανε update και μόυ μηδένισαν τα στατιστικά έχω όμως στο 51% που μ έχει βγάλει 5ωρες.δεν περίμενα ποτέ ότι θα έχω τέτοιους χρόνους και δεν ξέρω πόσο θα συνεχίσει έτσι γτ όταν το πήρα μ είχε βγάλει γύρω στις 4 ώρες και είχα απογοητευτεί το είχα γράψει και όταν το πήρα αυτό.άλλα φόρτιση με την φόρτιση ή μπαταρία συμπεριφέρεται και πιο καλά. Τονίζω ποτέ 4g και εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή πάντα.άν σ είναι εύκολο να μόυ πεις πως ανεβάζω screenshot για να στο δείξω.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με οσα εχεις πει,,αλλα εμενα στο 80% ειναι το πολυ 1 ωρα και 40 λεπτα με μονο sosial και wifi,δεν ξερω αν το βγαλω απο την φορτιση και καπακι του βαλω να παιζει youtube μεχρι το 80 και μου βγαλει τα νουμερα που λες! δεν το λεω απιθανο αλλα εμενα προσωπικα δεν εχει βγαλει,δεν ξερω αν το εχει βγαλει και καποιος αλλος απο εδω μεσα! και οπως ειπες και εσυ συνηθως στο 10% εχει πιασει τις 6 ωρες

 

Αδερφέ αυτή την στιγμή σου γράφω και βρίσκομαι στο 17% με σύνολο οθόνης 8 ώρες και 15 λεπτά ή χρήση μ είναι από αυτές τις ώρες αν εξαιρέσεις μιάμιση ώρα σειράς fb messenger μιση ώρα παιχνίδι και browsing με τον browser της Samsung.τον σημερινό χρόνο δεν τον πιστεύω ούτε κ εγώ δυστυχώς δεν έχω screenshot από όλη την χρήση γίατι μου έκανε update και μόυ μηδένισαν τα στατιστικά έχω όμως στο 51% που μ έχει βγάλει 5ωρες.δεν περίμενα ποτέ ότι θα έχω τέτοιους χρόνους και δεν ξέρω πόσο θα συνεχίσει έτσι γτ όταν το πήρα μ είχε βγάλει γύρω στις 4 ώρες και είχα απογοητευτεί το είχα γράψει και όταν το πήρα αυτό.άλλα φόρτιση με την φόρτιση ή μπαταρία συμπεριφέρεται και πιο καλά. Τονίζω ποτέ 4g και εξοικονόμηση ενέργειας ανοιχτή πάντα.άν σ είναι εύκολο να μόυ πεις πως ανεβάζω screenshot για να στο δείξω.

 

ναι δεν διαφωνω,,ισως με αυτη την χρηση που λες,να βγαζει η συσκευη τετοια νουμερα,,εγω προσωπικα δεν εχω κανει τετοια χρηση δηλ Game και σειρα οποτε γιαυτο να μην εχω βγαλει τετοιο νουμερο,,οπως και αν εχει το θεμα ειναι να βγαζει την ημερα ανετα ;)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά κάποια εφαρμογή στο κάνει, ειδικά αν έχεις και σπασμένες. Βάλε το malwarebytes και Κάνε ένα σκαναρισμα να βρεις ποια στο προκαλεί και απεγκατεστησε τη.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία μου δεν πάει καλά. Κραταει 9 με 11 ώρες συνήθως με 4 η 5 ώρες οθόνη. Ίντερνετ κ fb στη μέση φωτισμός συνήθως. Και WI fi τις πιο πολλές ώρες. Έχω πολλές εφαρμογές. Είναι γύρω 15 μηνών. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχει καμία βδομάδα που πήρα την συσκευή από το σέρβις για αλλαγή πλακέτας, είχα και ένα κολλημένο πιξελ δεν φαινοταν( μύτη καρφιτσας)αλλά το μάτι όλο εκεί πήγαινε αλλαγή οθόνης, κλαφτηκα και για την μπαταρία και καλά ότι δεν κρατάει, την άλλαξαν και αυτήν και σαν δώρο μου άλλαξαν και το μικρόφωνο ενώ δεν είχα πρόβλημα. ........δεν μου δίναν καλύτερα μία καινουρια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω να επεξεργαστώ μια φωτογραφία απο την συλλογή μου λέει ότι η ενέργεια που θέλω να κάνω δεν έχει εγκατασταθεί η έχει αποκλειστεί η δεν έχει ενεργοποιηθεί;
Link to comment
Share on other sites

ήρθε update σε Eur!
Επιτέλους

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πως βάζουμε διαφορετικά χρώματα στις επαφές που έχουμε στο people edge όταν η συσκευή είναι ανάποδα?έχω δει βιντεάκια σε mm που το φτιάχνεις αλλά στην nougat δεν το βρίσκω πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν πάω να επεξεργαστώ μια φωτογραφία απο την συλλογή μου λέει ότι η ενέργεια που θέλω να κάνω δεν έχει εγκατασταθεί η έχει αποκλειστεί η δεν έχει ενεργοποιηθεί;

Μήπως έχεις απενεργοποιησει κάτι με το package disabler?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα την γνώμη σας καθαρά για το θέμα της μπαταρίας μεταξύ 6 και 7. Πέφτει η απόδοση, παραμένει η ίδια περίπου ή βελτιώνεται? Είμαι με 6 από τον Σεπτέμβρη του '16 ένα χρόνο δηλαδή περίπου κι έλεγα να κάνω την μετάβαση στην 7. Πολύ ευχαριστημένος με την 6 σε όλα...περιμένω τις απόψεις σας από την δική σας εμπειρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καθαρά για αισθητικούς λόγους η μετάβαση πιο αυστηρό και μινιμαλ look...από την 6 απόλυτα ευχαριστημένος με την απόδοση της μπαταρίας

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις απενεργοποιησει κάτι με το package disabler?

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχες δίκιο ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βάλει κανείς τον νέο launcher, google bar και widget καιρού από το s8? παίζει καλά ή έχει λαγκαρίσματα; μήπωε τρώει περισσότερη μπαταρία;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάπου στους 14 μήνες το κινητό ίσως Δεκέμβρη Γενάρη αν πέσει το note 8 στα 650 να πάω. ΑΛΛΆ πιστεύω το κινητό μας είναι απτά καλύτερα κ θα μπορούσε κάποιος να το κρατήσει 2 με 3 χρόνια ΕΎΚΟΛΑ.( Έχουμε την αρρώστια της αλλαγής για το καινούργιο ) Οοχι λόγω χρημάτων και κρίσης αλλά γιατί δεν έχει να ζηλέψει κάτι. Είναι πανέμορφο. Δυνατό σε φωτογραφίες. Αδιάβροχο. Γρήγορο δεν κολλάει με νόβα τουλάχιστον κ γρήγορο στο ίντερνετ. Καλό ήχο ομιλίας. Έχει οθοναρα. Πολύ καλό μέγεθος. Μακάρι να άλλαζα με το s9 το καλοκαίρι κ να περιμένω γιατι το s7 edge το αξίζει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάπου στους 14 μήνες το κινητό ίσως Δεκέμβρη Γενάρη αν πέσει το note 8 στα 650 να πάω. ΑΛΛΆ πιστεύω το κινητό μας είναι απτά καλύτερα κ θα μπορούσε κάποιος να το κρατήσει 2 με 3 χρόνια ΕΎΚΟΛΑ.( Έχουμε την αρρώστια της αλλαγής για το καινούργιο ) Οοχι λόγω χρημάτων και κρίσης αλλά γιατί δεν έχει να ζηλέψει κάτι. Είναι πανέμορφο. Δυνατό σε φωτογραφίες. Αδιάβροχο. Γρήγορο δεν κολλάει με νόβα τουλάχιστον κ γρήγορο στο ίντερνετ. Καλό ήχο ομιλίας. Έχει οθοναρα. Πολύ καλό μέγεθος. Μακάρι να άλλαζα με το s9 το καλοκαίρι κ να περιμένω γιατι το s7 edge το αξίζει

Κι εγώ στην ίδια ακριβώς φάση είμαι, δεν σκέφτομαι ακόμα την αλλαγή. Ίσως black Friday αν πέσει το s8+ στα 499€ να το σκεφτώ...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια κι εγω πιστευω για το s7 edge ...Παίδες την 7 έχετε να υποθέσω έτσι...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια κι εγω πιστευω για το s7 edge ...Παίδες την 7 έχετε να υποθέσω έτσι...

Εγώ έχω την 7 από την αρχή. Με εξαίρεση το πρώτο μήνα που υπήρχε γενικώς ένα θέμα με τις χαμένες κλήσεις, μετά το πρώτο update όλα άψογα σε όλες τις ενημερώσεις και καλύτερα από την 6αρα.

Link to comment
Share on other sites

Μια απ τα ιδια κι εγω πιστευω για το s7 edge ...Παίδες την 7 έχετε να υποθέσω έτσι...

Εννοείται!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, θα την περάσω κι εγώ. Πειράζει που δεν έχω την Sim μέσα μιας και επειδή είμαι στην γύρα συνέχεια λόγω δουλειάς το χρησιμοποιώ στο σπίτι και το έχω για σερφάρισμα περισσότερο;
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια .

Είμαι καινούργιος κάτοχος του S7edge και θέλω τα φώτα σας .

Κατά λάθος μπήκα στο odin mode , πως βγαίνουμε από εκεί ?

Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα όλα τα πλήκτρα μαζί volume up+volume down+power+home και μετά από λίγο θα μπουταρει

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...