Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και το WCDMA τι είναι;αυτό είναι το 2g

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαγγέλη νομίζω ότι αυτό είναι το 3g.

Το 2g πρέπει να είναι το GSM.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια ρομ είχα πριν πέρασα μια αγγλική που είχε ανεβάσει κάποιο παιδί αλλά ΌΧΙ απο sammobile. Διάβασα ότι για να περαστεί σωστά και να πάρουμε κ την έξτρα αναβάθμιση θα πρέπει να γυρίσω στην ελληνική και μετά να βάλω την αγγλική τις κατέβασα αυτές απ'το sammobile με καμία απ'τις δύο δεν είδα καμία διαφορά δεν έκανα hard reset πάλι με home csc τις πέρασα όλες έξτρα μικρή αναβάθμιση δεν μου ήρθε με καμία στο phone info δεν είδα κάποια διαφορά σε κάτι. Τι έκανα λάθος; αν κάνω hard reset τώρα θα έρθει στα ισια της και θα κάνει και την έξτρα αναβάθμιση; πρέπει να τις περάσω όλες πάλι απ'την αρχή και με σκέτο τι csc? Βαριέμαι να στήνω πάλι και δεν με πειράζει να μείνω κ έτσι αλλά επειδή η μπαταρία δεν είναι και στα καλύτερα της πρέπει να την ξανακάνω να μην πέφτει εύκολα εξαιτίας εφαρμογών Ευχαριστώ προκαταβολικά

Καλημέρα. Πες μου λίγο στο Phone info, στην καρτέλα CSC CODE τι σου γράφει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πες μου λίγο στο Phone info, στην καρτέλα CSC CODE τι σου γράφει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Στο firm csc γράφει dbt όπως και από κάτω και στο available csc code ξεκινά με btu cpw dbt itv kor και έχει κιαλλα

 

Csc country Germany de ότι άλλο θέλετε να σας γράψω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν μπορείς να πάρεις αναβάθμιση. Για να σου αλλάξει το csc και να είναι BTU και να μπορείς να παίρνεις update, θα πρέπει να κάνεις Wipe data, να περάσεις την ελληνική ρομ να ξανά κάνεις Wipe data. Και μετά να περάσεις ξανά την BTU, και στις δύο ρομ που θα περάσεις θα πρέπει να να βάλεις το σκέτο csc και όχι το home csc.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν μπορείς να πάρεις αναβάθμιση. Για να σου αλλάξει το csc και να είναι BTU και να μπορείς να παίρνεις update, θα πρέπει να κάνεις Wipe data, να περάσεις την ελληνική ρομ να ξανά κάνεις Wipe data. Και μετά να περάσεις ξανά την BTU, και στις δύο ρομ που θα περάσεις θα πρέπει να να βάλεις το σκέτο csc και όχι το home csc.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το κάνω λογικά αλλά ποιος κάθεται να στήνει 3 ώρες πάλι σκέφτομαι αλλά τεσπα. Πες μου σε παρακαλώ πέρασα στον υπολογιστή μου απ'την εσωτερική μνήμη του κινητού η οποία έδειχνε ότι είναι πιεσμένη 25 GB και όταν πέρασα τους φακέλους έναν έναν στο pc μου γράφει ότι έχουν αντιγραφεί 12μιση κρατάει τόσο μνήμη η συσκευή που δεν αντιγραφεται; δεν θέλω να χάσω πράγματα μου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι οι branded έχουν logo διαφορετικά από τα unbranded. Αυτό που έχουν μόνο είναι κάποιες εφαρμογές του παρόχου. Έχω κ unbranded s7 και branded με την o2 και συμβαίνει ακριβώς αυτό.

 

Ήταν κομμένη η ταινία ασφαλείας όταν το πήρες το κινητό? Μήπως έχει γίνει κάποια άλλη παρεξήγηση?

 

Εφόσον κάτι δεν γνωρίζουμε καλύτερα να μην γράφουμε ότι να ναι.

Μια χαρά logo έχουν τα branded.

Μου έχει τύχει και Vodafone αλλά και T-Mobile σε A5 2016 και Α8.

Παντα στο boot φαίνεται.

 

Σήμερα ανακάλυψα πως η ''Unbranded'' Αγγλική συσκευή μου, αγορασμένη προ διμήνου απο γνωστό σκρουτζομάγαζο στο κέντρο, τελικά είναι branded στην εταιρία Three.co.uk.

H διαπίστωση έγινε κατα την ενεργοποίηση της συσκευής μετα την επιστροφή της απο το σερβις για αλλαγή πλακέτας. Ο λόγος που το γράφω είναι οτι οταν το πρωτοαγόρασα το κινητό, out of the box, είχε άλλη rom φορτωμένη χωρις τα γραφικά των εταιριών που διαφημίζουν οι branded συσκευές κατα το μπουτάρισμα (κοινώς ήταν unbranded). Στο σέρβις μου εξήγησαν οτι εαν στο κινητό γίνει επαναφορά μέσω smart switch, αυτό κατεβάζει και εγκαθιστά πάντα το firmware το οποίο και είχε φορεμένη η συσκευή εξ' αρχής, ανεξάρτητα με τη rom που θα είχε εγκαταστήσει κάποιος με odin π.χ (εγώ το παρεδωσα στο σέρβις με nougat και το παρέλαβα μετά με MM 6.0.1 με τα security updates του Οκτωβρίου περασμένα). Το κατάστημα που αγόρασα τη συσκευή μου παρείχε τη επιλογή για ''branded'' ή ''unbranded'' κατα την αγορά, με το δεύτερο να πωλείται με μια διαφορά 10€ παραπάνω απο το πρώτο. Ξεκάθαρη εξαπάτηση...

 

Καλό θα ήταν να μας αναφέρεις το κατάστημα διότι είναι απαράδεκτο και ανεπίτρεπτο τέτοιες πρακτικές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν branded με logo και branded χωρίς logo αλλά με κάποιο ringtone/εφαρμογή του παρόχου ή συνδυασμό όλων αυτών.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν branded με logo και branded χωρίς logo αλλά με κάποιο ringtone/εφαρμογή του παρόχου ή συνδυασμό όλων αυτών.

 

Όχι όμως ότι δεν έχουν καθόλου όπως ισχυρίστηκε ο πάνω Ηλία.

Εμένα όλα τα branded που μου έτυχαν είχα πάντα.

Και ένα HTC m8 T-Mobile Γερμανίας.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι όμως ότι δεν έχουν καθόλου όπως ισχυρίστηκε ο πάνω Ηλία.

Εμένα όλα τα branded που μου έτυχαν είχα πάντα.

Και ένα HTC m8 T-Mobile Γερμανίας.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι, σίγουρα θα έχουν κάτι. Αυτή άλλωστε είναι και η έννοια του branded. Να φανεί ο πάροχος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου θα το κάνω λογικά αλλά ποιος κάθεται να στήνει 3 ώρες πάλι σκέφτομαι αλλά τεσπα. Πες μου σε παρακαλώ πέρασα στον υπολογιστή μου απ'την εσωτερική μνήμη του κινητού η οποία έδειχνε ότι είναι πιεσμένη 25 GB και όταν πέρασα τους φακέλους έναν έναν στο pc μου γράφει ότι έχουν αντιγραφεί 12μιση κρατάει τόσο μνήμη η συσκευή που δεν αντιγραφεται; δεν θέλω να χάσω πράγματα μου

Γιατί δεν παίρνεις back up με το smart switch?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα προβλήματα π διαβάζω για την 7αρα καλό θα ειναι να έχουμε όλοι υπομονή να βγουν μερικά updates για να στρώσουν τα πράγματα. Επίσης εγώ προσωπικά θα περιμένω να βγει η μαμισια του κινητού μ (ελβετικη) και να περαστεί μόνη της με ota που είναι λιγότερες οι πιθανότητες των bugs και αργότερα βλέπουμε για ελληνική. Το κινητό έτσι κι αλλιώς πετάει με 6αρα
Link to comment
Share on other sites

Με τόσα προβλήματα π διαβάζω για την 7αρα καλό θα ειναι να έχουμε όλοι υπομονή να βγουν μερικά updates για να στρώσουν τα πράγματα. Επίσης εγώ προσωπικά θα περιμένω να βγει η μαμισια του κινητού μ (ελβετικη) και να περαστεί μόνη της με ota που είναι λιγότερες οι πιθανότητες των bugs και αργότερα βλέπουμε για ελληνική. Το κινητό έτσι κι αλλιώς πετάει με 6αρα

Αυτό είναι το καλύτερο που θα κάνεις και θα δεις όταν θα σου έρθει η μαμισια χωρίς να το πειράξεις δεν θα αντιμετωπισεις κανένα θέμα, άποψή μου

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα προβλήματα π διαβάζω για την 7αρα καλό θα ειναι να έχουμε όλοι υπομονή να βγουν μερικά updates για να στρώσουν τα πράγματα. Επίσης εγώ προσωπικά θα περιμένω να βγει η μαμισια του κινητού μ (ελβετικη) και να περαστεί μόνη της με ota που είναι λιγότερες οι πιθανότητες των bugs και αργότερα βλέπουμε για ελληνική. Το κινητό έτσι κι αλλιώς πετάει με 6αρα

 

Καλα μην τρελαινεσαι, δε γινεται να μπαινουμε καθε μερα και να λεμε οτι δουλευει αριστα. Τοσο εγω οσο και πολλοι αλλοι δεν εχουμε κανενα θεμα. Στο φορουμ, που για αυτο το λογο υπαρχει, μπαινουν οσοι αντιμετωπιζουν προβλημα. Προσωπικα δεν βλεπω καποιο γενικευμενο και μαζικο προβλημα αλλα μεμονωμενα. Ακομα και για τη μπαταρια πολλοι βλεπουμε καλυτερη αυτονομια, προφανως αναλογα με τη χρηση που κανει κανενας αλλαζει το αποτελεσμα..

Οπως και να εχει η 7 αξιζει τον κοπο και αν εχεις χρονο και ορεξη, δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις, αλλιως περιμενε να παει σε 7.1

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μας αναφέρεις το κατάστημα διότι είναι απαράδεκτο και ανεπίτρεπτο τέτοιες πρακτικές.

 

Εξήγησα παραπάνω τους λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω το όνομα... πιο θιγμένος απο εμένα αποκλείεται να νιώθεις, αλλα η νομοθεσία καλύπτει αυτούς απο τη στιγμή που όσα ισχυρίζομαι δεν αποδεικνύονται πρακτικά. Η αναφορά της επωνυμίας του καταστήματος μπορεί να καταλήξει σε μήνυση εις βάρους μου για συκοφαντική δυσφημιση. Αυτα μου είπε και ο δικηγόρος τον οποίο και συμβουλεύτικα το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι τύπος πρέπει να είναι ένας εξωτερικός δίσκος για να τον διαβάσει το κινητό μας?

Σύνδεσα έναν αλλά λέει είναι κατεστραμμενος και να προχωρήσω σε διαμόρφωση πράγμα που δεν έκανα γιατί είχα αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησα παραπάνω τους λόγους που δεν μπορώ να αναφέρω το όνομα... πιο θιγμένος απο εμένα αποκλείεται να νιώθεις, αλλα η νομοθεσία καλύπτει αυτούς απο τη στιγμή που όσα ισχυρίζομαι δεν αποδεικνύονται πρακτικά. Η αναφορά της επωνυμίας του καταστήματος μπορεί να καταλήξει σε μήνυση εις βάρους μου για συκοφαντική δυσφημιση. Αυτα μου είπε και ο δικηγόρος τον οποίο και συμβουλεύτικα το πρωί.

Επικοινώνησες με το κατάστημα να το αναφέρεις? Δεν διάβασα αν το είπες κάπου παραπάνω. Στο κέντρο τα μαγαζιά είναι συγκεκριμένα, έχω ψωνίσει σχεδόν από όλα που είναι στο σκρούτζ και δεν είχα πρόβλημα ποτέ.

 

Επίσης δε νομίζω ότι οι συγκεκριμένοι retailers έχουν ταινίες ασφαλείας για να ανοίγουν τα κουτιά, να αλλάζουν το firmware και να το ξανά κλείνουν.

 

Τους ενδιαφέρει πολύ η φήμη και το word of mouth στη δουλειά τους κ έχω μια μικρή επιφύλαξη ότι έκαναν κάτι τέτοιο σκοπίμως οι ίδιοι για να εξαπατήσουν. Πιο πιθανό μου φαίνεται να παρέλαβαν έτσι το κινητό από κάποιον χονδρέμπορα η να έχει συμβεί κάτι άλλο παρά να γίνει όλο αυτό.

 

Όπως είπα έχω πάρει πολλές συσκευές από ολα τα συγκεκριμένα μαγαζιά που εμπορεύονται κινητά στο κέντρο. Τελευταίο είναι ένα s7 edge το οποίο αγοράστηκε από πλατεία Ομονοίας, ήρθε Ηνωμένο Βασίλειο, χρειάστηκε service για αλλαγή πλακέτας εδώ, έγινε έλεγχος του imei μόνο χωρίς χαρτιά κ αποδείξεις, το τηλέφωνο ήταν αυστριακό κ καλύφθηκε κανονικά no questions asked.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι τύπος πρέπει να είναι ένας εξωτερικός δίσκος για να τον διαβάσει το κινητό μας?

Σύνδεσα έναν αλλά λέει είναι κατεστραμμενος και να προχωρήσω σε διαμόρφωση πράγμα που δεν έκανα γιατί είχα αρχεία

Βάλε τον ES Εξερευνητή και άνοιξε από 'κει το σκληρό δίσκο. Σε μένα (Toshiba 1TB ntfs) τον διαβάζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πατε σε νουγκατ πατηστε *#2663# στο τηλεφωνο και πατηστε το πρώτο Κουμπι π γράφει update tsp firmware. Δεν θα σας αλλαξει κάποιο νουμερο αλλα θα δειτε αισθητά καλυτερη αφη

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλό θα ήταν να μας αναφέρεις το κατάστημα διότι είναι απαράδεκτο και ανεπίτρεπτο τέτοιες πρακτικές.

Η πολιτική που ακολουθείται από την Ο.Δ. δεν επιτρέπει ανάλογες αναφορές. Καταγγελίες δεν έγιναν δεν γίνονται και δεν πρόκειται να γίνουν ποτέ δεκτές. Είσαι παλιό και δραστήριο μέλος και θα έπρεπε λογικά να το γνωρίζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε τον ES Εξερευνητή και άνοιξε από 'κει το σκληρό δίσκο. Σε μένα (Toshiba 1TB ntfs) τον διαβάζει κανονικά.

 

Ευχαριστώ. Έκανα τη διαμόρφωση τελικά αφού τα έσωσα πρώτα αλλά τώρα δεν αναγνωρίζει το σκληρό το media player όπως και η τηλεόραση:!:

Ουφ:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...