Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα ενταξει ναι,σε πισινα το εβαλα ομως..θα μου πεις χλωριο...το εβαλα τωρα σε ρυζι βεβαια,σε νερο ποσιμο οταν το ειχα βαλει δν μ τα εκανε αυτα τα κολπα

να φανταστω εγγυηση δν καλυπτετε ετσι?

Δυσκολα φιλε για εγγύηση, πάντως περιμενε το κανα 2 μερες ακόμα και αστο στο ρύζι.

Μακαρι να την γλιτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

ποιες 2 μερες...αυριο το μεσημερι το εχω βγαλει....χαχαχαχαχα δν εχω αλλο τηλεγωνο

Βρες ενα να περάσεις αν είναι νομίζω αξίζει η αναμονή μπας και γλιτωσεις το σέρβις που θα τσουξει να είσαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι το εβαλες σε πισίνα εννοείς ότι απλως βραχηκε ή έπεσε ολόκληρο μεσα σε νερό;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου χωρις παρεξήγηση απλα το Review του Phonearena είναι απο τα χειρότερα που εχω δει για το κινητό.

Οι τιμές που δίνει για την μπαταρία είναι για το αμερικάνικο μοντέλο με τον Snapdragon ο οποίος ναι εχει χειρότερη μπαταρία απο τον exynos με μια διαφορά περίπου στο 20 με 25% υπέρ του ευρωπαϊκού.

Το εν λόγω σιτε το παρακολουθώ χρόνια και είναι γενικά γνωστό οτι γέρνει στην Apple πλευρά.

Δες και τα review απο τα πλεον αξιόπιστα σιτε gsmarena και anandtech και θα καταλάβεις.

 

Εν κατακλείδι σε σχέση με το 6 edge plus που αναφέρεις υπάρχει μια διαφορά στο 25 με 30 % στην μπαταρία. Αν περασεις επίσης από τα 2 θέματα τους για την μπαταρία θα το καταλάβεις με 3 4 ποστ δεν είναι δύσκολο.

 

Επίσης εδω εχεις ip68 (μια φορά θα το χρειαστείς αλλα θα σε σωσει) εμενα πρόσφατα έφαγε ολόκληρο ποτο επάνω.

Καμερα με dual pixel τεχνολογία και ακαριαιο focus στα 1.7f

Πιο μαζεμενη συσκευή και πιο εργονομικα σχεδιασμενη.

Βέβαια και καλύτερο chipset χωρίς κανένα θέμα υπερθέρμανσης κτλπ, όχι ότι εχει ο 7420.

 

Σε γενικές γραμμές η οποία διαφορά στην τιμή αξίζει και με το παραπάνω.

Σε ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ότι το εβαλες σε πισίνα εννοείς ότι απλως βραχηκε ή έπεσε ολόκληρο μεσα σε νερό;

Μεσα το εβαλε

Δε φοβάστε να βαζετε στο νερο τις συσκευές σας???? Οση αδιαβροχοποιηση και αν προσφέρουν.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες ήμουν σε ένα πολύ ορεινό χωριό σε κάποιες κλήσεις ενώ συνδεοτανε κανονικά και έδειχνε ότι μετράει ο χρόνος της κλήσης δεν άκουγα και δεν με άκουγαν. Έκανα επανεκκίνηση έδειχνε ότι είχε φουλ σήμα και έγραφε g μου το έκανε αυτό ακόμα και στις μονάδες νευρική σιγή Όταν έφυγα απτο χωριό μέχρι σήμερα αν έκανα 15 κλήσεις σε μονάδες και τηλεφωνικές μόνο 1 φορά μου το έκανε. Αν συνεχίσει θα το πάω για σέρβις αλλά το προσέχω σαν τα μάτια μου δεν μου έχει πέσει κάτω. Τι να πω αν έτσι έβγαλε τέτοιο θέμα..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αληθεια μου επειδη το χρημα δεν ρεει απο τις τσεπες αφθονο,δεν θα τολμουσα να το βαλω σε πισινα το S7 edge μου.

Ουτε καν μεσα σε ειδικη θηκη.

Παντως αν το εβαλες κατω απο 1 μετρο μπορει να πηρε και νερο,εινα πολυ πιθανο.Κι εκει δεν σε σωζει καμια εγγυηση...

Ελπιζω σημερα να μην εχει θεματα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά ενώ οι επαφές μου είναι όλες κομπλέ στις τελευταίες κλήσεις μου βγάζει μόνο τα νούμερα το έκανα και επανεκκίνηση και Τίποτα. Έχω τις ίδιες επαφές με μια ακόμη συσκευή Android με τον ίδιο λογαριασμό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό; περίεργα πράγματα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από εμένα,

 

έχω SanDisk Ultra 64 GB στο κινητό.

1) Μόλις την έβαλα το κινητό κόλλησε... την έβγαλα έξω και άνοιξε κανονικά. Λέω οκ, θα έτυχε..

2) Την δεύτερη φορά, άλλαξα την simcard (και μαζί προφανώς βγαίνει και η micro sd). Όταν την έβαλα πίσω το κινητό έκλεισε και δεν άνοιγε. Αναγκάστηκα να πατήσω το 'turn on' μαζί με το 'volume down' ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα για να ανοίξει.

3) Και τρίτη φορά, χρησιμοποιησα την κάμερα για βίντεο... όταν τελείωσα, περίμενα να το κάνει αποθήκευση (το έβαλα να γίνετε αποθήκευση στην sandisk) αλλά κόλλησε στην διαδικασία. Εννοώ δεν έκανε αποθήκευση και λέω κι εγώ να κάνω ένα restart. Στο restart κόλλησε το κινητό και έπρεπε πάλι να πατήσω 'on + volume down'.

 

Τι μπορεί να φταίει; η MicroSD; Η μάρκα; Το κινητό ίσως; Ή να μην δώσω μεγάλη σημασία;

 

Σημείωση:

Η Microsd δουλεύει κανονικά. Την έκανα και format μόλις την έβαλα μέσα. Αποθηκεύω τις φωτογραφίες, βίντεο και spotify μουσική εκεί.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Απλά τρεις φορές το κινητό κόλλησε (μαύρη οθόνη για παράδειγμα)... Και πάντα νομίζω είχε σχέση με το microsd (βλ. τα 3 πιο πάνω σημεία)

Edited by savvascy
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά ενώ οι επαφές μου είναι όλες κομπλέ στις τελευταίες κλήσεις μου βγάζει μόνο τα νούμερα το έκανα και επανεκκίνηση και Τίποτα. Έχω τις ίδιες επαφές με μια ακόμη συσκευή Android με τον ίδιο λογαριασμό δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό; περίεργα πράγματα

Τι έκδοση λειτουργικού εχεις?νομίζω η 6.0.1 θελει permissions. Το ίδιο μου εκανε στο whatsup μεχρι που εδωσα αδεια στις εφαρμογες.

 

Στάλθηκε από το SM-N915FY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από εμένα,

 

έχω SanDisk Ultra 64 GB στο κινητό.

1) Μόλις την έβαλα το κινητό κόλλησε... την έβγαλα έξω και άνοιξε κανονικά. Λέω οκ, θα έτυχε..

2) Την δεύτερη φορά, άλλαξα την simcard (και μαζί προφανώς βγαίνει και η micro sd). Όταν την έβαλα πίσω το κινητό έκλεισε και δεν άνοιγε. Αναγκάστηκα να πατήσω το 'turn on' μαζί με το 'volume down' ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα για να ανοίξει.

3) Και τρίτη φορά, χρησιμοποιησα την κάμερα για βίντεο... όταν τελείωσα, περίμενα να το κάνει αποθήκευση (το έβαλα να γίνετε αποθήκευση στην sandisk) αλλά κόλλησε στην διαδικασία. Εννοώ δεν έκανε αποθήκευση και λέω κι εγώ να κάνω ένα restart. Στο restart κόλλησε το κινητό και έπρεπε πάλι να πατήσω 'on + volume down'.

 

Τι μπορεί να φταίει; η MicroSD; Η μάρκα; Το κινητό ίσως; Ή να μην δώσω μεγάλη σημασία;

 

Σημείωση:

Η Microsd δουλεύει κανονικά. Την έκανα και format μόλις την έβαλα μέσα. Αποθηκεύω τις φωτογραφίες, βίντεο και spotify μουσική εκεί.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Απλά τρεις φορές το κινητό κόλλησε (μαύρη οθόνη για παράδειγμα)... Και πάντα νομίζω είχε σχέση με το microsd (βλ. τα 3 πιο πάνω σημεία)

 

Δεν ξερω για ποιο λογο,αλλα δεν εχω καταφερει να βαλω sandisk καρτα μνημης σε Samsung κινητο και να παιζει απροβληματιστα...

Πασχει αυτος ο συνδυασμος,και συνηθως τις καιει.Μονο με sandisk και μονο με Samsung,γιατι σε LG που την δοκιμασα επαιζε μια χαρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε παιδια τι κατω απο 1 μετρο,νορμαλ εβγαλα μερικες φωτο και τα επαιξε..το εχω βαλει 15 ωρες τωρα το εχω στο ρυζι αν και δν νομιζω να με σωσει..

θα δουμε τωρα τι μπορει να επαθε

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση από εμένα,

 

έχω SanDisk Ultra 64 GB στο κινητό.

1) Μόλις την έβαλα το κινητό κόλλησε... την έβγαλα έξω και άνοιξε κανονικά. Λέω οκ, θα έτυχε..

2) Την δεύτερη φορά, άλλαξα την simcard (και μαζί προφανώς βγαίνει και η micro sd). Όταν την έβαλα πίσω το κινητό έκλεισε και δεν άνοιγε. Αναγκάστηκα να πατήσω το 'turn on' μαζί με το 'volume down' ταυτόχρονα για 10 δευτερόλεπτα για να ανοίξει.

3) Και τρίτη φορά, χρησιμοποιησα την κάμερα για βίντεο... όταν τελείωσα, περίμενα να το κάνει αποθήκευση (το έβαλα να γίνετε αποθήκευση στην sandisk) αλλά κόλλησε στην διαδικασία. Εννοώ δεν έκανε αποθήκευση και λέω κι εγώ να κάνω ένα restart. Στο restart κόλλησε το κινητό και έπρεπε πάλι να πατήσω 'on + volume down'.

 

Τι μπορεί να φταίει; η MicroSD; Η μάρκα; Το κινητό ίσως; Ή να μην δώσω μεγάλη σημασία;

 

Σημείωση:

Η Microsd δουλεύει κανονικά. Την έκανα και format μόλις την έβαλα μέσα. Αποθηκεύω τις φωτογραφίες, βίντεο και spotify μουσική εκεί.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα.

Απλά τρεις φορές το κινητό κόλλησε (μαύρη οθόνη για παράδειγμα)... Και πάντα νομίζω είχε σχέση με το microsd (βλ. τα 3 πιο πάνω σημεία)

 

φιλε μου σε αλλα τηλεφωνα δουλευη κανονικα η καρτα??απο την αλλη δοκιμασε να κανεις φορματ μεσα απο την συσκευη και δες αν υπάρχει ξανα το προβλημα!!αν υπαρχει παλι δοκιμάζεις αλλη καρτα μνημης πανα class 10 ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites

Και του ξαδερφου μου παιδιά με αλλη μαρκα νομίζω scandisk παλι του κολλούσε. Την εβγαλε και εβαλε μια Samsung ολα καλα.

 

Όπως αναφέρθηκε μονο Samsung sd παιδιά οι αλλες κάνουν νερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με kingston είμαι οκ και δεν είναι καινούρια η κάρτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με kingston είμαι οκ και δεν είναι καινούρια η κάρτα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να σου πω φιλε και σε S5 το είχα δει παλιά καποιες ασυμβατότητες με αλλες μαρκες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά Έχω από τότε που πήρα το κινητό μια SanDisk 200gb και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με Samsung evo, Samsung evo plus και Samsung pro plus τώρα δουλεύει άριστα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είχα σε δύο κινητά συγχρονισμενο τον ίδιο λογαριασμό Gmail πήρε ένας ξάδερφος μου μικρός και έσβησε απτο ένα τις επαφές. Σβήστηκαν και άπτα 2 κινητά υπάρχει τρόπος επαναφορά των επαφών μου; εμενα μου είπε ότι δεν τις έσβησε ότι έβαλε άλλο email για να το έχει το δικό του θα του το έδινα το κινητό αλλά δεν είχα κάνει από μόνος μου απενεργοποιηση στο άλλο το κινητό. Υπάρχει ανάκτηση ξανά των επαφών μου;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Είχα σε δύο κινητά συγχρονισμενο τον ίδιο λογαριασμό Gmail πήρε ένας ξάδερφος μου μικρός και έσβησε απτο ένα τις επαφές. Σβήστηκαν και άπτα 2 κινητά υπάρχει τρόπος επαναφορά των επαφών μου; εμενα μου είπε ότι δεν τις έσβησε ότι έβαλε άλλο email για να το έχει το δικό του θα του το έδινα το κινητό αλλά δεν είχα κάνει από μόνος μου απενεργοποιηση στο άλλο το κινητό. Υπάρχει ανάκτηση ξανά των επαφών μου;

Νομίζω αν μπεις στο gmail από υπολογιστή μπορείς να κάνεις ανάκτηση για επαφές που διεγραψες εως και ένα μήνα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι κάτι προσωρινό και να σου δουλέψει... Πες τελικά τι έγινε για να ξέρουμε και εμείς για εμάς...!!

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

Κάπου διάβασα και σε ένα ξένο φόρουμ ότι υπάρχουν προβλήματα με sandisk και samsung για κάποιο λόγο...

Δοκίμασα την SD κάρτα σε ένα κινέζικο κινητό, το Oppo R7 Plus και δούλευε κανονικά χωρίς πρόβλημα. Το φόρματ το έκανα μέσα στο κινητό (και όχι από λάπτοπ).

 

Προς το παρών θα την αφήσω μέσα και άμα κάνει ξανά πρόβλημα μάλλον θα την αφαιρέσω για να δω εάν φταίει η κάρτα ή το κινητό. ;)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αν μπεις στο gmail από υπολογιστή μπορείς να κάνεις ανάκτηση για επαφές που διεγραψες εως και ένα μήνα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μακάρι να ισχύει αυτό γιατί με ενδιαφέρει και μένα!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...