Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εδώ υπάρχει.

Επελέξε το πρώτα, και μετά πάνω στο widget πάτα παρατεταμένα & τράβηξε το προς τα κάτω.

Και στην Μ έτσι ήταν. Δεν θυμάμαι να έχει 4x2 στις επιλογές.

 

(Και αντίστοιχα γίνεται 5x1 & 5x2 στο αντίστοιχο πλέγμα)

4χ2 λεει σε εμένα τώρα, κανω αυτό που λες αλλα μενει μικρο!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλημερα παιδια. Εχω παρει το κινητό εδω και ενα 2μηνο. Είμαι πολυ ευχαριστημένος με ολα!

Χθες του εβαλα 64gb micro sd και μετεφερα ολα τα αρχεία κ τς εφαρμογές εκει. Σημερα που το ανοιξα οι εφαρμογές που περασα εκεί μου τις δείχνει σαν να μν εχει γινει η εγκατάσταση. Παταω επανω να τρέξω την εφαρμογή κ μ βγαζει μνμ μη εγκατεστημενη εφαρμογή. Γνωριζει κανεις κατι? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραγμα δεν ειναι? απλα τωρα βγαλε εξω οσα θες, μου κανει εντυπωση αν τα θες ολα..

εμενα μαρεσει που ειναι ολα εκει μεσα γιατι 5-1ο θελω εξω και τα εικονιδια ειναι πολυ περισσοτερα.

 

ξερεις τι γινεται.εχω στην αρχικη δεκα εφαρμογες που χρησιμοποιω και αλλη μια σελιδα διπλα που χω αλλες 5 εφαρμογες λιγο πιο δευτερευουσες και ολα τα υπολοιπα τα χω ταξινομημενα σε 5 φακελους.δλδ ολα ομορφα ταξινομημενα κ ωραια.ποιος ο λογος να τα χω και εξω και μεσα αυτα που χρησιμοποιω δλδ?πχ ποιος ο λογος να εχω την εφαρμογη καμερα και μεσα κ σ συντομευση εξω?η τις επαφες?η τον dialer?ειναι λιγο αχρειαστο μ φαινεται κ γι αυτο και σε πολλα android πλεον δεν υπαρχει app drawer και τα χουν ολα εξω σε στυλ iphone

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με το ιντερνετ απο τοτε που εβαλα την 7.0 BTU στο wifi του σπιτιου συνδεεται κανονικα αλλα οπουδηποτε αλλου εξω με τιποτα.Μου λεει "Connected.No internet connection". Εχω κανει ηδη ρεσετ και ξανα απο την αρχη αλλα τιποτα.Βρηκα αυτο...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Εχω παρει το κινητό εδω και ενα 2μηνο. Είμαι πολυ ευχαριστημένος με ολα!

Χθες του εβαλα 64gb micro sd και μετεφερα ολα τα αρχεία κ τς εφαρμογές εκει. Σημερα που το ανοιξα οι εφαρμογές που περασα εκεί μου τις δείχνει σαν να μν εχει γινει η εγκατάσταση. Παταω επανω να τρέξω την εφαρμογή κ μ βγαζει μνμ μη εγκατεστημενη εφαρμογή. Γνωριζει κανεις κατι? Ευχαριστώ!

 

με την προϋπόθεση ότι η κάρτα μνήμης είναι OK = χρειάζεται να γίνει μία ρύθμιση για να επιτρέπεται σε εφαρμογές εγγραφή στη sd χωρίς πρόβλημα

 

1 πρέπει να μπεις στο development menu

2 πήγαινε στο τέλος και βρες το = force allow apps to external, άνοιξετο, ΠΡΟΣΟΧΉ μη πειράξεις τίποτα άλλο στο menu

3 κάνε restart

 

Ίσως χρειαστεί να ξαναπεράσεις τις εφαρμογές

 

η κάρτα μνήμης είναι αρκετά πιο αργή από τη μνήμη του τηλεφώνου

Link to comment
Share on other sites

4χ2 λεει σε εμένα τώρα, κανω αυτό που λες αλλα μενει μικρο!!

το 5χ1 λείπει τελικά στον νοβα δεν υπάρχει

 

Με TouchWiz υπάρχει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εχω θεμα με το ιντερνετ απο τοτε που εβαλα την 7.0 BTU στο wifi του σπιτιου συνδεεται κανονικα αλλα οπουδηποτε αλλου εξω με τιποτα.Μου λεει "Connected.No internet connection". Εχω κανει ηδη ρεσετ και ξανα απο την αρχη αλλα τιποτα.Βρηκα αυτο...

 

Ειχα κι εγω θέμα χθες μετα το περασμα της Nougat οταν με πετουσε απο το wifi ενω προσπαθουσα να κανω επαναφορα απο το cloud.Μετα απο ενα reset το ρουτερ και με τα πολλα τα καταφερα και απο τοτε δε ξαναπαρατηρησα θεμα με το wifi

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κι εγω θέμα χθες μετα το περασμα της Nougat οταν με πετουσε απο το wifi ενω προσπαθουσα να κανω επαναφορα απο το cloud.Μετα απο ενα reset το ρουτερ και με τα πολλα τα καταφερα και απο τοτε δε ξαναπαρατηρησα θεμα με το wifi

 

Πριν λιγο γυρισα απο εξω.Δοκιμασα καμια 3-4 διαφορετικα wifi τιποτα.Μονο στο σπιτι δεν εχω θεμα.Ολοι οι αλλοι ειχαν κανονικα ιντερνετ εξω.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο γυρισα απο εξω.Δοκιμασα καμια 3-4 διαφορετικα wifi τιποτα.Μονο στο σπιτι δεν εχω θεμα.Ολοι οι αλλοι ειχαν κανονικα ιντερνετ εξω.

 

Δεν εχω δοκιμασει σε αλλο wifi να δω αποτελεσματα.Εχεις θεμα και με το 4g η ειναι ενταξει?.Μολις μπορεσω να βρω θα ενημερωσω.Κατι αλλο, η εφαρμογη mygalaxy που μου πεταξε μετα την αναβαθμιση τι ακριβως ειναι.Παταω το εικονιδιο και με πεταει στο store για να την κατεβασω αλλα μου λεει οτι δεν ειναι διαθεσιμη για την τοποθεσια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πού υπάρχει (αν υπάρχει) ρύθμιση για το ποιές εφαρμογές θα ανάβουν την οθόνη όταν έχουν ειδοποίηση όπως πχ τα sms;
Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

ξερεις τι γινεται.εχω στην αρχικη δεκα εφαρμογες που χρησιμοποιω και αλλη μια σελιδα διπλα που χω αλλες 5 εφαρμογες λιγο πιο δευτερευουσες και ολα τα υπολοιπα τα χω ταξινομημενα σε 5 φακελους.δλδ ολα ομορφα ταξινομημενα κ ωραια.ποιος ο λογος να τα χω και εξω και μεσα αυτα που χρησιμοποιω δλδ?πχ ποιος ο λογος να εχω την εφαρμογη καμερα και μεσα κ σ συντομευση εξω?η τις επαφες?η τον dialer?ειναι λιγο αχρειαστο μ φαινεται κ γι αυτο και σε πολλα android πλεον δεν υπαρχει app drawer και τα χουν ολα εξω σε στυλ iphone

 

εγω παλι εχω 10 εφαρμογες εξω, και τιποτα αλλο, θελω να βλεπω το φοντο (την γυναικα μου με την μπεμπα μας). Θελω να πω οτι μεσα απλα δε με ενδιαφερει τι γινεται γιατι ειναι 2-3 σελιδες εφαρμογες που χρησιμοποιω σπανια, ενω εξω εχω ο,τι θελω ειτε απευθειας ειτε σε φακελους, που συνολικα ειναι 10 εφαρμογες σε μια οθονη και τελος και αλλη μια με widget. Για μενα ειναι πιο πρακτικο αυτο, γιατι απλα αντι να μαζευω το χαος αρχικα, απλα βγαζω εξω ο,τι θελω και τελος.

Καταλαβαινω τη λογικη που το λες αλλα ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα. Απο εκει και περα, ουτε εγω το βρηκα στην 7..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αππ ram πως τα πάτε παιδια με Nougat?Παρατηρώ ό,τι εκει που με Mm επαιζα στα 1.7 με 2 gb ελευθερα τώρα επεσα στα 1.3 με 1.6.Επίσης ούτε εμένα μου πετάει το πορτοκαλι αριθμό με ρις ειδοποιησεις στο εικονιδιο του viber.

 

Το ίδιο και εγώ με τη ραμ

Το είχα σχολιάσει και από τις Beta

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ με τη ραμ

Το είχα σχολιάσει και από τις Beta

Στην πράξη όμως βλέπεται κανένα κόλλημα η καθυστέρηση στο κινητό;

Γιατί πηγαίνει σφαίρα σε όλα.

Είναι λίγο aggressive με την διαχείριση των εφαρμογών και τις κλείνει σύντομα αλλά προσωπικά δεν έχω παράπονο.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ενω εχω εδω και κάμποσες μερες τη Nougat χθές αποφάσισα να κανω wipe data factory reset.Η διαφορά στη λειτουργια της συσκευής ειναι σημαντική.Πρωτα απ'όλα η αυτονομία που εκτοξεύτηκε...

Καμμιά σχεση με πριν...

Λες και το αγορασα χθες...Eνω ολες οι εφαρμογες πανε σφαιρα και πολύ smooth!

Απο την αλλη δεν δουλεύουν με τιποτε τα secret codes...*#0011# δεν παιζει πιά...

Κριμα,γιατι έβλεπα το δικτυο πώς ειναι στημενο απο την Cosmote...

Εν κατακλειδι,η 7ρα σκιζει και αξιζει η εγκατάστασή της κι ας μη βλέπουμε τα καναλια που χρησιμοποιεί η Cosmote...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη όμως βλέπεται κανένα κόλλημα η καθυστέρηση στο κινητό;

Γιατί πηγαίνει σφαίρα σε όλα.

Είναι λίγο aggressive με την διαχείριση των εφαρμογών και τις κλείνει σύντομα αλλά προσωπικά δεν έχω παράπονο.

Εγω παιζω στο 1,7 και πάνω ελεύθερα

(εχω κλείσει αρκετά με το Package disabler pro)

Κανένα απολύτως θέμα με την ραμ κρατάει παιχνίδια και εφαρμογές μια χαρά, απο 8 με 10 περίπου μια μέρα που το τσέκαρα

Link to comment
Share on other sites

To samsung cloud αποθηκεύει όσα και το smart switch;;

Κατεβάζω την ελληνική πριν ξανα περάσω την BTU και προετοιμάζω το τηλέφωνο...

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Στην πράξη όμως βλέπεται κανένα κόλλημα η καθυστέρηση στο κινητό;

Γιατί πηγαίνει σφαίρα σε όλα.

Είναι λίγο aggressive με την διαχείριση των εφαρμογών και τις κλείνει σύντομα αλλά προσωπικά δεν έχω παράπονο.

 

έχει αλλάξει ο τρόπος διαχείρισης της ram στη nougat, δεσμεύει τη ram και δε κάνει χρήση! ανάλογα με τα services (εφαρμογών) που τρέχουν, πχ όσες είναι σε εξαίρεση από power saving η εφαρμογές που έχουν notification permission, δυστυχώς οι περισσότερες εφαρμογές δεν είναι Βελτιστοποιημένες ακόμα! άρα υπάρχουν και κάποια bugs, υπομονή

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι εχω 10 εφαρμογες εξω, και τιποτα αλλο, θελω να βλεπω το φοντο (την γυναικα μου με την μπεμπα μας). Θελω να πω οτι μεσα απλα δε με ενδιαφερει τι γινεται γιατι ειναι 2-3 σελιδες εφαρμογες που χρησιμοποιω σπανια, ενω εξω εχω ο,τι θελω ειτε απευθειας ειτε σε φακελους, που συνολικα ειναι 10 εφαρμογες σε μια οθονη και τελος και αλλη μια με widget. Για μενα ειναι πιο πρακτικο αυτο, γιατι απλα αντι να μαζευω το χαος αρχικα, απλα βγαζω εξω ο,τι θελω και τελος.

Καταλαβαινω τη λογικη που το λες αλλα ειναι σχεδον το ιδιο πραγμα. Απο εκει και περα, ουτε εγω το βρηκα στην 7..

 

ναι και γω ετσι το χα παλια μεχρι που το βρηκα αυτο και με βολεψε πολυ και το αφησα.τεσπα προσωπικα γουστα ειναι αυτα οπως ειπες απλα καλο θα ηταν να υπηρχε η επιλογη παλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια η εφαρμογή easy home button δουλεύει με nougat;Μετά από μήνες απουσίας ξανά κάτοχος της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια η εφαρμογή easy home button δουλεύει με nougat;Μετά από μήνες απουσίας ξανά κάτοχος της συσκευής.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλώς ήρθες Βαγγέλη! Τη χρησιμοποιώ εγώ την εφαρμογή, σε BTU Nougat, ναι δουλεύει. Ώρες-ώρες όμως κάνει τα "κολπάκια" της (δε δουλεύει) και με νευριάζει. Αν τη δοκιμάσεις πες μου πως δουλεύει σε σένα!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά,με την btu ποιο csc φλασαρω το home η το άλλο,επίσης θέλει factory reset αν θυμάμαι καλά μετά για να πάρει το csc της btu;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα παιδιά,με την btu ποιο csc φλασαρω το home η το άλλο,επίσης θέλει factory reset αν θυμάμαι καλά μετά για να πάρει το csc της btu;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το σκέτο csc θα βάλεις, όχι το HOME.

Αν το csc που έχεις τώρα περιλαμβάνεται στα "Available csc codes" της BTU, δε θα αλλάξει. Θα πρέπει πρώτα να φλασάρεις μια που δεν το έχει και μετά τη BTU.

Ποιό έχεις τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Eur Ελληνικό δεν θ έχω πρόβλημα ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eur Ελληνικό δεν θ έχω πρόβλημα ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι, κατ' ευθείαν BTU τότε, με το σκέτο csc......

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...