Jump to content

Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου απλα μου φανηκε καπως περιεργο γιατι στο honor8 που ειχα δουλευε αμμεσα τελος παντων ας ειναι

 

Δεν κάνει τίποτα.

Δυστυχώς είναι ένα βήμα πίσω σ'αυτό. Δεν είναι η μόνη συσκευή (π.χ. έτσι ήταν και σε V10) αλλά θα έπρεπε να δουλεύει όπως το περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 16,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

πλεον οι εφαρμογές δεν μπαίνουν μόνιμα σε εξοικονόμηση..... πρέπει καθε φορα να τις βαλεις σε αδράνεια.... σωστά η δεν εχω προσέξει κάτι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

A καλα, ειναι σαν να μου λες οτι ακομη και να αξιζει να αλλαξω θα μου λεγανε το αντιθετο.

Εκανα την ερωτηση γιατι πιστευα οτι θα παρω μια αντικειμενικη απαντηση, αν ειναι να παρω απαντηση οπαδισμου(λες και μας χαριζονται οι συσκευες απο τις εκαστοτε εταιριες και δεν τις χρυσοπληρωνουμε καθε φορα) δεν εχει νοημα, κακως που ρωτησα.

 

Δεν είναι θέμα οπαδισμου. Όσοι γράφουν εδώ κατά 99,9999999% (και λίγο λεω)....) προτίμησαν το s7 edge. Αν κάνεις την ερώτηση στο νήμα το iPhone 7 θα σου απαντήσουν ανάλογα (πχ μεγαλύτερη υποστήριξη, ταχύτερο κλπ) αφού εκεί βρίσκονται όσοι προτίμησαν το μήλο. Δεν είναι θέμα οπαδισμου αλλά προτιμήσεων. Άνοιξε ένα νήμα στο σωστό μέρος και άσε να γράψουν όλοι τη γνώμη τους. Μετά ζήτησέ τα και αποφάσισε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση γιατι δεν τα θυμαμαι και καλα...οταν ερθει η αναβαθμηση πριν την εγκατασταση κανουμε wipe data/factory reset η αφου την κατεβασουμε και την περασουμε πανω απο την 6 μετα κανουμε wipe data/factory reset...

Το λεω γιατι θελω οταν περασω την αναβαθμηση μεσω ΟΤΑ να εχει οσες λθγοτερες εφαρμογες γντ σε σχεση με την τωρινη ρομ...

Ουτε fb,whats up,instagram τπτ...

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν firmware που είναι μούλτι-csc = έχουν αρκετά csc με αποτέλεσμα να μην αλλάζει το csc (η itv είναι multi-csc) σε αυτή την περίπτωση λοιπόν έχεις 2 επιλογές

1 κάνεις υπομονή μέχρι να βγει για itv και να την περάσεις ξανά ώστε να παίρνεις τα updates, και να μην έχεις μικροπροβλήματα.

2 περνάς μία rom που δεν έχει btu (οι περισσότερες δεν έχουν) πχ την ελληνική (βάζεις το csc και όχι το Home_CSC) και μετά ξανά τη btu (και δω το σκετο csc)

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια. Έβαλα την ελληνική ρομ και μετά την BTU. Το τηλέφωνο μου φαίνεται πιο γρήγορο. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι η μπάρα ειδοποιήσεων η παλιά νομίζω ότι ήταν πιο πρακτική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Ρε παιδιά μια ερώτηση πέρασα την BTU Nougat τώρα το τηλ σε μελλοντικές ενημερώσεις θα μπορεί να πάρει ΟΤΑ ή πρέπει να περάσω την Nougat της χώρας που ήταν από την μάνα του το τηλ δηλαδή Ρουμανίας όταν αυτή βγεί?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! Ρε παιδιά μια ερώτηση πέρασα την BTU Nougat τώρα το τηλ σε μελλοντικές ενημερώσεις θα μπορεί να πάρει ΟΤΑ ή πρέπει να περάσω την Nougat της χώρας που ήταν από την μάνα του το τηλ δηλαδή Ρουμανίας όταν αυτή βγεί?

Θα παιρνει κανονικα ενημερωσεις!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την πάτησα. Έβαλα BTU nugat και μετά root και τώρα όταν ανοίγω το S Health μου βγάζει :

Unable to open app. Your device has been compromised.

Τι κάνουμε τώρα. ? Ξέρει κανείς ?

Να ξαναγυρίσω στην 6 ? Δεν γίνεται χωρίς root ρε παιδιά.

Αν θυμάμαι καλά από τη στιγμή που θα γράψει ο Knox το s health χάνεται για παντα. Ακόμα κ στοκ να γυρίσεις δηλαδη. Επίσης και κάποιες άλλες της Sammy χανεις. Όσοι είστε να κάνετε root καλό είναι να ψάχνετε πρώτα τι θα χάσετε και μετά να αποφασίζετε

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πριν περάσω την Nougat είχε μια ρύθμιση το τηλ που στην κεντρική οθόνη μπορούσες να βλέπεις τα εικονίδια χωρίς το app drower σαν τύπου Iphone δηλαδή όλες οι εφαρμογές μαζί στην έκδοση αυτή υπάρχει πουθενά αυτή η ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Με την 7 πως μπαίνουμε στο service mode? Αποτι βλέπω το *#0011# Δεν δουλεύει πια...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την πάτησα. Έβαλα BTU nugat και μετά root και τώρα όταν ανοίγω το S Health μου βγάζει :

Unable to open app. Your device has been compromised.

Τι κάνουμε τώρα. ? Ξέρει κανείς ?

Να ξαναγυρίσω στην 6 ? Δεν γίνεται χωρίς root ρε παιδιά.

 

Ε πέρασε τότε μια custom και θα σου λειτουργεί

Έκανες που έκανες ροοτ εκμεταλλευσου το

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα οπαδισμου. Όσοι γράφουν εδώ κατά 99,9999999% (και λίγο λεω)....) προτίμησαν το s7 edge. Αν κάνεις την ερώτηση στο νήμα το iPhone 7 θα σου απαντήσουν ανάλογα (πχ μεγαλύτερη υποστήριξη, ταχύτερο κλπ) αφού εκεί βρίσκονται όσοι προτίμησαν το μήλο. Δεν είναι θέμα οπαδισμου αλλά προτιμήσεων. Άνοιξε ένα νήμα στο σωστό μέρος και άσε να γράψουν όλοι τη γνώμη τους. Μετά ζήτησέ τα και αποφάσισε.

 

Eχεις δικαι φιλε μου ναι.

Ανοιξα καινουργιο νημα εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145 με την ερωτηση για να ακουσω γνωμες/αποψεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε nougat μέσο OTA (σε καθαρό κινητό) έχω παρατηρήσει ότι σε διάφορες στιγμές το κινητό δεν μπορεί να αναπαράγει ήχους ή video,είτε μιλάμε για video στο youtube είτε στην gallery είτε φωνητικά μηνύματα στο messenger.

Η μόνη λύση που έχω βρει μέχρι στιγμής είναι η επανεκκίνηση του κινητού,αλλά αυτό καταντάει κουραστικό,έχει κάποιος άλλος το ίδιο ή κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει μια ωραια εφαρμογη η οποια μπορει να ανοιξει το κινητο με μια κινηση του χεριου πανω απο τον αισθητηρα φωτος να κλεισει η οθονη με διπλο πατημα στην οθονη τυπου lg και να ανοιξει παλι την οθονη με ενα περασμα του δαχτυλου στο κουμπι χωρις πατημα για οποιον ενδιαφερεται η εφαρμογη λεγεται Smart Screen On / Off Auto
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει μια ωραια εφαρμογη η οποια μπορει να ανοιξει το κινητο με μια κινηση του χεριου πανω απο τον αισθητηρα φωτος να κλεισει η οθονη με διπλο πατημα στην οθονη τυπου lg και να ανοιξει παλι την οθονη με ενα περασμα του δαχτυλου στο κουμπι χωρις πατημα για οποιον ενδιαφερεται η εφαρμογη λεγεται Smart Screen On / Off Auto

 

Δεν εχει μεγαλη καταναλωση μπαταριας???

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

απο χθες το βραδυ που την περασα δεν ειδα καμια αξιοσημειωτη διαφορα βεβαια για ποιο καλα συμπερασματα θα περιμενω 2-3 ημερες
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει μια ωραια εφαρμογη η οποια μπορει να ανοιξει το κινητο με μια κινηση του χεριου πανω απο τον αισθητηρα φωτος να κλεισει η οθονη με διπλο πατημα στην οθονη τυπου lg και να ανοιξει παλι την οθονη με ενα περασμα του δαχτυλου στο κουμπι χωρις πατημα για οποιον ενδιαφερεται η εφαρμογη λεγεται Smart Screen On / Off Auto

 

Την είχα δοκιμάσει σε ένα leagoo M5 αλλά δεν μου άρεσε. Άνοιγε μόνη της οπότε ήθελε, ακόμη και μέσα στην τσέπη.

Πρακτικά ήταν μη λειτουργικη και την πέταξα για να σωθω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ε πέρασε τότε μια custom και θα σου λειτουργεί

Έκανες που έκανες ροοτ εκμεταλλευσου το

 

Ναί έβαλα την SuperStock-Rom V2.4 και πετάειιιιιιι. :) :) (Χτες)

Android Nougat 7.0 Official-Stable [DPLT] ODEX/ROOT/BUSYBOX [v7.2] (Σήμερα) :) :)

Edited by FrankyGR
Link to comment
Share on other sites

Το s health ειναι εφαρμογη που σου μετραει τους σφυγμους,ποσα βηματα κανεις κτλ.

 

Και πώς γίνεται? εαν δεν σε κουράζει για πές μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πώς γίνεται? εαν δεν σε κουράζει για πές μου!!!

 

Κλικαρεις την εφαρμογη απο το μενου σου,και στη δημιουργια προφιλ σου ζηταει να εισαγεις,φυλο,ηλικια,υψος και βαρος και μετα βαζεις την δραστηριοτητα που κανεις συνηθως σαν ασκηση περπατημα,ποδηλατο,τζονκιγκ κλπ.Και αυτο μετα μετραει αυτοματα σε ημερησια βαση τι προοδο εχεις κανει στην συγκεκριμενη δραστηριοτητα που εχεις επιλεξει!Επισης εχει επιλογη να μετρησεις τους καρδιακους σου παλμους και συνεργαζεται και με εξωτερικους δεκτες (gear fit) μετρησης δεδομενων εκγυμνασης...Αυτα τα ολιγα.Ελπιζω να βοηθησα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παίδες η εφαρμογή My Galaxy που έχει η Nougat την δούλεψε κανείς τι παίζει?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S7 Edge (SM-G935F)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...