Jump to content

Web camera για παρακολούθηση


lek88
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να τολμήσεις; 6/1/17 αναφέρει ship

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ είναι προπαραγγελία,δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη.Απλός η τιμή για τα χαρακτηριστικά αυτά είναι τζάμπα!

Αν είναι όπως η 720p που σου βγάζει το λάδι να λειτουργήσει σωστά εκτός Κίνας......

Άσε να κυκλοφορήσει πρώτα και βλέπουμε.....

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ως νέος πατέρας, ψαχνω και εγω μια αξιόπιστη IP Camera με night vision και δεκτική σε sd κάρτα για καταγραφή βιντεο. Το budget μου γύρω στα 50-55 ευρώ..

 

Ψιλοκοιτάω και αυτή εδώ από Κίνα:

http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html (δεν ξέρω αν ενδείκνυται για Ευρώπη & αν έχει αγγλικά)

 

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι ή να αξιολογήσει την απο πάνω?

Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ως νέος πατέρας, ψαχνω και εγω μια αξιόπιστη IP Camera με night vision και δεκτική σε sd κάρτα για καταγραφή βιντεο. Το budget μου γύρω στα 50-55 ευρώ..

 

Ψιλοκοιτάω και αυτή εδώ από Κίνα:

http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html (δεν ξέρω αν ενδείκνυται για Ευρώπη & αν έχει αγγλικά)

 

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι ή να αξιολογήσει την απο πάνω?

Άντε, καλό κουράγιο με τα ξενύχτια! Όσο κοιμήθηκες κοιμήθηκες!

Για την κάμερα τώρα, Αν χρειαστεί να την συνδέσεις με την εφαρμογή mi home, ξέχνα τα ελληνικά. Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις την yi home που έχει δική της εφαρμογή στο play store, έχει Αγγλικά και είναι Ευρωπαϊκή έκδοση. Υπάρχουν και εκδόσεις της yi cam με 1080p, αν και δεν νομίζω να παίζει τόσο ρόλο η ανάλυση, Εγώ που έχω με 720p είναι μια χαρά Ακόμα και με night Vision. Νομίζω ότι η καινούργια έκδοση σε ειδοποιεί και όταν κλάψει το μωρό. Δες στο geekbuying, έχει διαφορές εκδόσεις. Γενικά μην πάρεις κάμερα αν πρώτα δεν είσαι σίγουρος ότι η εφαρμογή που θα συνδεθεί είναι στα Αγγλικά. Για το σκοπό που τη χρειάζεσαι για εμένα ρόλο δεν παίζει τόσο η αναλυση και η μάρκα, αλλά να έχει night Vision, αξιόπιστη σύνδεση χωρίς διακοπές και εφαρμογή στα αγγλικά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Ως νέος πατέρας, ψαχνω και εγω μια αξιόπιστη IP Camera με night vision και δεκτική σε sd κάρτα για καταγραφή βιντεο. Το budget μου γύρω στα 50-55 ευρώ..

 

Ψιλοκοιτάω και αυτή εδώ από Κίνα:

http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_615275.html (δεν ξέρω αν ενδείκνυται για Ευρώπη & αν έχει αγγλικά)

 

Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάτι ή να αξιολογήσει την απο πάνω?

αυτή που πόσταρες είναι σε preorder κατάσταση, που σημαίνει μέχρι να την παραλάβεις το παιδί θα έχει πάει φαντάρος :).

Σοβαρά τώρα.....ή παίρνεις αυτή http://www.geekbuying.com/item/-Official-E-U--Edition-YI--Home-Camera-HD-720p-Smart-WiFi-IP-Camera-Night-Vision--Motion-Detection--Video-Monitor-IP--Network-Surveillance--Home-security---White-365045.html που όπως σου έγραψε ο zananiro έχει την δική της εφαρμογή και δουλεύει μία χαρά ή θα πάρεις αυτή http://www.gearbest.com/ip-cameras/pp_487830.html που παίζει μόνο με την εφαρμογή mihome αλλά παίζει καλά.

Τις έχω και τις δύο, οπότε μπορώ να έχω άποψη :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2, τόσο για τα χιουμοριστικά σχόλια (:D:lol:) όσο και για τις προτάσεις σας!! Τις εξετάζω και αποφασίζω σύντομα.
Lenovo A630 -----> Cubot S200 -----> Xiaomi Redmi 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.πηρα και εγω την xiaomi yi home.. αλλα ρε σεις δεν κανει pairing με το κινητο ενω αποτι μου "λεει" συνδεεται με το δικτυο μου ..τι να φταιει;??
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.πηρα και εγω την xiaomi yi home.. αλλα ρε σεις δεν κανει pairing με το κινητο ενω αποτι μου "λεει" συνδεεται με το δικτυο μου ..τι να φταιει;??

Έβαλες το barcode που έβγαλε στην οθόνη του κινητού μπροστά στην καμερα να το διαβάσει?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες το barcode που έβγαλε στην οθόνη του κινητού μπροστά στην καμερα να το διαβάσει?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ναι ναι κανονικα..αφου σου λεω φτανουμε στο σημειο που λεει η καμερα οτι συνδεθηκε ,και απλα το κινητο παραμενει στην οθονη που προσπαθει το pairing και μετα μου βγαζει failed και να κανω reset την καμερα κλπ απο την αρχη..

Edited by tablet
Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι κανονικα..αφου σου λεω φτανουμε στο σημειο που λεει η καμερα οτι συνδεθηκε ,και απλα το κινητο παραμενει στην οθονη που προσπαθει το pairing και μετα μου βγαζει failed και να κανω reset την καμερα κλπ απο την αρχη..

 

δεν κάνεις και κανά restart και το ρούτερ σου ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Και παλι τιποτα..

Συνδεεται κανονικα αποτι λεει..

 

Τωρα θα βαλω μια μικροsd με το τελευταιο firmware μηπως φταει αυτο και θα σας ενημερωσω αργοτερα..ευχαριστω ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλα ακρη..

Εκανε το update και ολα μια χαρα..δεν θα την χρειαστω ομως τελικα..

Οποιος ενδιαφερεται την δινω .με αποδειξη απο ελληνικο μαγαζι .χθες την παρελαβα απλα δεν θα την χρησιμοποιησω.. ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πόσο την δίνεις? Είσαι Αθήνα?

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

60 την πηρα.ε λιγο παρακατω..οχι δεν ειμαι τωρα.

την παρασκευη θα ειμαι φιλε μου .

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πόσο την δίνεις? Είσαι Αθήνα?

60 την πηρα.ε λιγο παρακατω..οχι δεν ειμαι τωρα.

την παρασκευη θα ειμαι φιλε μου .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Την είδα λίγο σε reviews και δείχνει ενδιαφέρον. Μιλάμε αν θες με pm για λεπτομέρειες.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 720 Night vision και δεν έχω παράπονο, αλλά ψήνομαι να πάρω την Dome 360.

 

Την έχει κανείς;

Βρήκα μια στο Ali που λέει EU/US version.

Αυτή θα παίζει με την ίδια εφαρμογή για το κινητό ή θέλει διαφορετική;

9f51ad252b7b15ed4160a425fd88ac8c.jpg

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν ασχολείται με κάμερες;

 

Εγώ πάντως την πήρα την από πάνω στα 46 δολλάρια.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ασχολουμαστε αγαπητε αλλα δεν ειμαστε και πολλα ατομα! Εγω εχω την απλη εκδοση της xiaomi καμερας, οχι αυτην που κινειται. Ψηνομαι και εγω να αγορασω αυτην που πηρες αλλα προς το παρων περιμενω να διαβασω σχολια για το αν δουλευει στην Ελλαδα η ευρωπαικη εκδοση. Αν υπαρχει βασικα και ευρωπαικη εκδοση. Μπαινω κατα καιρους και στο ελληνικο φορουμ της xiaomi αλλα δεν εχω δει να γραφουν σχολια για αυτην που πηρες.

 

Και για να απαντησω στην απορια σου, κατα 99 % θα παιζει. Στην αρχικη σελιδα της εφαρμογης πανω δεξια εχει ενα + , αμα το πατησεις ειναι για να προσθεσεις νεες καμερες και σε εμενα εχει αυτες τις επιλογες:

 

851e3b668aaaf77624228c3ce011936b.jpg

 

Οποτε λογικα θα παιζει μια χαρα με την ιδια εφαρμογη.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Ασχολουμαστε αγαπητε αλλα δεν ειμαστε και πολλα ατομα! Εγω εχω την απλη εκδοση της xiaomi καμερας, οχι αυτην που κινειται. Ψηνομαι και εγω να αγορασω αυτην που πηρες αλλα προς το παρων περιμενω να διαβασω σχολια για το αν δουλευει στην Ελλαδα η ευρωπαικη εκδοση. Αν υπαρχει βασικα και ευρωπαικη εκδοση. Μπαινω κατα καιρους και στο ελληνικο φορουμ της xiaomi αλλα δεν εχω δει να γραφουν σχολια για αυτην που πηρες.

 

 

 

Και για να απαντησω στην απορια σου, κατα 99 % θα παιζει. Στην αρχικη σελιδα της εφαρμογης πανω δεξια εχει ενα + , αμα το πατησεις ειναι για να προσθεσεις νεες καμερες και σε εμενα εχει αυτες τις επιλογες:

 

 

 

851e3b668aaaf77624228c3ce011936b.jpg

 

 

 

Οποτε λογικα θα παιζει μια χαρα με την ιδια εφαρμογη.

 

Αυτή που πήρα υποτίθεται είναι EU/US έκδοση.

 

Περίμενε 10 μέρες και θα σου πω αν παίζει.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 720 Night vision και δεν έχω παράπονο, αλλά ψήνομαι να πάρω την Dome 360.

 

Την έχει κανείς;

Βρήκα μια στο Ali που λέει EU/US version.

Αυτή θα παίζει με την ίδια εφαρμογή για το κινητό ή θέλει διαφορετική;

9f51ad252b7b15ed4160a425fd88ac8c.jpg

 

Sent from my m1 note using Tapatalk

 

Έχω από τον Δεκέμβριο την Yi camera 720p και είμαι υπερευχαριστημένος. Τόσο από την ποιότητα εικόνας και δυνατοτήτων (καταγραφή, ειδοποιήσεις κ.λ) όσο και από την app τόσο στο κινητό (android) όσο και στο τάμπλετ (ipad). Εγκαταστάθηκε πανεύκολα από μένα που δεν είμαι και ειδικός σ' αυτά. Τώρα περιμένω άλλη μια ίδια αλλά και την dome 1080p που παραλαμβάνω από μέρα σε μέρα...

 

Η συμβουλή μου γενικά : Κάμερες υπάρχουν πολλές, ιδίως από Κίνα μεριά και σε διάφορες (ελκυστικές) τιμές. Αλλά να δώσετε προσοχή στην app κάθε κάμερας. Δέστε τις αξιολογήσεις της app και κοιτάξτε και τις ενημερώσεις. Εγώ με βάση την μέχρι τώρα εμπειρία μου έχω κατασταλάξει στις κάμερες Yi και είναι κρίμα που μέχρι τώρα δεν έχει στην γκάμα της και κάποια outdoor. Αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια outdoor με σωστό app (βασικότατο) και με δυνατότητα minisd είμαι όλος αυτιά :D

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες που υποστηρίζει η εφαρμογή της Υι Home :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm261/X-HarrisX/DIAFORA/Capture_2017-03-30-14-29-44_zpsdxe0r2qi.png

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...