Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν τι να κάνουν, εδώ γίνονται τέτοιες χοντράδες και η λύση όταν ρωτάει κάποιος που θέλει να πάρει g4 και φοβάται, είναι να πάρει Nexus 5x και v10... Αυτοί πουλάνε... Καλά ξεμπερδεματα λοιπόν.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα διαβάζω και τα ξανά διαβάζω και δεν τα πιστεύω, αν είναι δυνατόν και για να σας αποτελειώσω σε συνάδελφο το έβγαλαν εκτός εγγύησης γιατί στο καπάκι είχε αλλάξει το nfc sticker σε Wireless charging sticker, του είπαν ότι έχει επέμβει στο h/w της συσκευής, όχι τίποτε άλλο εγώ του είχα προτείνει το τηλέφωνο. Ο δεύτερος που εκτήθομαι μετά τον αδερφό μου, από δω και πέρα ούτε μίξερ από lg τέλος.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Τα διαβάζω και τα ξανά διαβάζω και δεν τα πιστεύω, αν είναι δυνατόν και για να σας αποτελειώσω σε συνάδελφο το έβγαλαν εκτός εγγύησης γιατί στο καπάκι είχε αλλάξει το nfc sticker σε Wireless charging sticker, του είπαν ότι έχει επέμβει στο h/w της συσκευής, όχι τίποτε άλλο εγώ του είχα προτείνει το τηλέφωνο. Ο δεύτερος που εκτήθομαι μετά τον αδερφό μου, από δω και πέρα ούτε μίξερ από lg τέλος.

 

Τι εγινε λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αλλος ενας με "κατα φαντασιαν" ρουταρισμενο κινητο. Μου ζητησαν 225 ευρω. Φυσικα και δεν δεχθηκα και το κινητο επιστρεφει μετα απο 2 βδομαδες "μεταναστης" στο service...Τωρα τι να κανουμε? Setup as new και βλεπουμε?
Link to comment
Share on other sites

Τι εγινε λεει;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :wacko::wacko:

Ευτυχώς δεν λες που το πρόβλημα ήταν καμμένα pixel και όχι bl γιατί θα με είχε απολύσει χαχαχαχαχα. Τέλος πάντων το ανέφερα έτσι ενδεικτικά εκτός θέματος και ζητώ συγνώμη για αυτό, νομίζω όμως ότι η procordia ψάχνει ψυλλους στ' άχυρα για να βγάζει εκτός εγγύησης το g4 μιας και το πρόβλημα δείχνει συνεχώς να μεγαλώνει όλο και περισσότερο.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

@christosgrm δες εδώ http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803 βάλε το κινητό σε download mode (volume up+plug in στο pc)
Link to comment
Share on other sites

@christosgrm δες εδώ http://forum.xda-developers.com/g4/help/lgup-install-kdz-mm-lp-t3249803 βάλε το κινητό σε download mode (volume up+plug in στο pc)

Σ' ευχαριστω πολυ, αυριο μολις παραλαβω θα ασχοληθω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πήραν τηλέφωνο απο την LG για να μου πουν την εξέλιξη του ερωτήματος μου σχετικά με την ακύρωση της εγγύησής τους.Συνοπτικά μου είπαν τα εξής:

-Από την στιγμή που μας λέει το σέρβις ότι είναι ρουταρισμένο εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι..το δεχόμαστε ως έχει.

-Ο bootloader μπορεί να ξεκλειδωθεί με εφαρμογή από το playstore οχι εν αγνοία σας.

-Υπάρχουν 2 είδη bootloop λόγω πλακέτας και λόγω marshmellow.

-τα προβλήματα λόγω πλακέτας είναι πολύ λιγότερα.

-κάντε ότι νομίζετε νομικά είναι δικαίωμά σας εμείς δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι παραπάνω.

 

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

 

Αυτή την απάντηση μπορεί να μας την δώσει γραπτώς η LG? Μιλήσατε σχετικά με τέτοιο ενδεχόμενο?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω, απο όσα διαβάζω στο internet παγκοσμίως απο όσους έχουν θέμα με το κινητό, εύκολα και γρήγορα (πολλές φορές ακόμα και ρουταρισμένα κινητά πχ Αμερικάνικα carriers) τους το αντικαθιστούν. Στην ψαροκώσταινα όμως δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Θα της βγεί σε μεγάλο κακό αυτό που κάνει η Lg πάντως..

Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που ξέρω, απο όσα διαβάζω στο internet παγκοσμίως απο όσους έχουν θέμα με το κινητό, εύκολα και γρήγορα (πολλές φορές ακόμα και ρουταρισμένα κινητά πχ Αμερικάνικα carriers) τους το αντικαθιστούν. Στην ψαροκώσταινα όμως δεν είναι έτσι τα πράγματα.

Θα της βγεί σε μεγάλο κακό αυτό που κάνει η Lg πάντως..

 

μεγαλο λαθος κανεις, εχεις διαβασει τι γινεται και εξω? ΑΓγλια σου λενε αν ειναι grey import στειλτο στην χωρα προελευσης...ουτε μα ουτε μου

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σιγουρότατος για αυτό που γράφω για Αμερική. Πολλές αναφορές οτι τους τα δέχτηκαν για αντικατάσταση παρ'όλο που τα κάνανε ρουτ. Αγγλία δεν ξέρω τι παίζει.
Δικέφαλε θα τρελαθώ.... :yahoo:
Link to comment
Share on other sites

ξερω εγω, αμερικη δεν ειναι ο πλανητης ολος...τεσπα ξεφευγουμε.
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδια τι διαβάσω,εχω ειμαι με 512 σειρα.και ευτυχως τιποτα ακομη δεν εχω παθει,δεν ξερω τωρα το καλοκαιρι που θα πηγαινει 40αρια μην το παθει...εν τω μεταξυ ειμαι και σε νησι και δουλεύω, και αν παθει κατι καηκα,!!
Link to comment
Share on other sites

Πω ρε παιδια τι διαβάσω,εχω ειμαι με 512 σειρα.και ευτυχως τιποτα ακομη δεν εχω παθει,δεν ξερω τωρα το καλοκαιρι που θα πηγαινει 40αρια μην το παθει...εν τω μεταξυ ειμαι και σε νησι και δουλεύω, και αν παθει κατι καηκα,!!

αστο καλυτερα μην το κακομελετας μαλον την γλυτωσες μην το σκεφτεσαι καθολου γιατι και εγω με αυτο το αχος ειμαι συνεχεια.καλυτερα να μην το κακομελεταμε

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα G4 θα πάθουν bootloop αργά ή γρήγορα λόγω προβληματικής πλακέτας όπως συνέβηκε παλιότερα με τις NVidia κάρτες γραφικών για φορητούς της σειράς 8600M, αφήστε να περάσει κανένα 6μηνο ακόμα κ ετοιμαστείτε για πολύ κλάμα. Επιπλέον εταιρία που δηλώνει τόσο άνετα ότι η αναβάθμιση λογισμικού θα σου αχρηστέψει το προιόν της που εσύ εμπιστεύτηκες κ αγόρασες με τα πολύτιμα ευρώ σου κ στέκεται ακόμα στη διεθνή αγορά είναι άξιον μελέτης. Nα εύχεσται να συμβεί πριν λήξει η διετής εγγύηση για ευνόητους λόγους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

LG admits G4 bootloop problem is a hardware fault, will repair affected devices

by: Kris Carlon

January 26, 2016

 

After several months of LG G4 owners complaining of a bootloop issue to no avail, we picked up the story and confronted LG. The official response has come through and it should make G4 owners happy: LG has acknowledged the LG G4 bootloop issue is a hardware defect and will repair affected devices.

 

According to the numerous posts on various social platforms and YouTube, the bootloop problem potentially affects all regional models and carrier-branded LG G4 units. After a prolonged investigation, LG has identified the source of the problem as a “loose contact between components” and vowed to repair it, with apologies to LG G4 owners that have been suffering from this problem with no resolution in sight.

 

Here’s the full statement LG made to Android Authority:

 

LG Electronics has been made aware of a booting issue with the LG G4 smartphone that has now been identified as resulting from a loose contact between components. Customers who are experiencing booting issues with their LG G4s should contact their local carrier from where the G4 was purchased or a nearby LG Service Center (http://www.lg.com/common) for repair under full warranty.

 

Customers who purchased their G4 devices from non-carrier retailers should contact an LG Service Center with the understanding that warranty conditions will differ. LG Electronics is committed to providing the highest standards of product quality and customer service and apologizes for the inconvenience caused to some of our customers who initially received incorrect diagnoses.

 

If you have a LG G4 with bootloop problems, you should now be able to get the troublesome connector repaired and get your phone back in working condition. LG confirmed that earlier attempts to fix the problem were misdiagnoses which led to the wrong parts being replaced. With the problem properly identified, it should be smooth sailing for repairs from here on in.

 

http://www.androidauthority.com/lg-admits-g4-bootloop-problem-hardware-fault-669603/

Link to comment
Share on other sites

Όλα? Δεν νομίζω.... Ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάθουν bootloop ισχύει... Αλλά όχι όλα!! Είναι όπως το πρόβλημα που είχαν τα lg g2 με τις κίτρινες οθόνες. Κ εκεί υπήρχαν πολλά κρούσματα κ υπήρχε μεγάλη πιθανότητα αλλά εγώ το είχα 3 χρόνια χωρίς πρόβλημα. Κ η αλήθεια είναι πως το φοβάμαι πολύ τώρα το bootloop...

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία παράγραφος νομιζω οτι έχει πολύ ζουμί!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι μια καλή εξέλιξη το παραπάνω για το εν λόγω θέμα και ελπίζω σιγά σιγά να φεύγουμε από το συγκεκριμένο νήμα έχοντες και μη έχοντες πρόβλημα.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω για ποια εξελιξη λετε παιδια... Το link ειναι απο τον Ιανουαριο ..
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου παρουσιάζει ξανά πρόβλημα και στα δύο κινητά που έχω, έπειτα από αλλαγή πλακέτας με 602...Στο ένα έκανα factory reset και επαναφορά από την google και μετά από 3-4 μέρες μου ξανα έκανε το ιδιο. Οπότε το έκανα factory reset αλλά σαν νέα συσκευή και καμιά 10αριά μέρες τώρα είναι οκ. Στο δεύτερο έκανα factory reset και επαναφορά από την google και μου κόλλησε πάνω στην επαναφορά. Τι κάνω; Τα στέλνω και τ δύο ξανα για επισκευή;
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινω για ποια εξελιξη λετε παιδια... Το link ειναι απο τον Ιανουαριο ..

Πλάκα κάνεις! Δεν το πρόσεξα! Και είπα άντε...

Μα καλά τότε, τι γράφουν για προβληματικό κονεκτορα που εντόπισαν και λάθος αρχικές διαγνώσεις που οδηγούσαν σε αντικατάσταση μερών που δεν ευθύνονταν?

Περίεργα πράγματα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις! Δεν το πρόσεξα! Και είπα άντε...

Μα καλά τότε, τι γράφουν για προβληματικό κονεκτορα που εντόπισαν και λάθος αρχικές διαγνώσεις που οδηγούσαν σε αντικατάσταση μερών που δεν ευθύνονταν?

Περίεργα πράγματα!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Μακάρι να ήξερα ... Αφού υποτίθεται ότι ήταν προβληματικές οι παρτίδες 5χχ και στις 6χχ θα διορθωναν το πρόβλημα. Αυτό το statement ήταν αυτό που λέγαμε παλιότερα (ότι παραδέχονται ύπαρξη σφαλματος). Στην πορεία φάνηκε ότι δε ξέρουν τι συμβαίνει πραγματικά και έχουμε περιστατικά bootloop και στις νέες παρτίδες. Μετά τα ρίχνουν στο σεταρισμα και επαναφορά από Google μέχρι να καταρρεύσει πλήρως και αυτή η θεωρία . Και πλέον έχουμε και τα κρούσματα του δήθεν rooted κινητού...

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρίχες δηλαδή! Και μάλιστα κατσαρές! Τζάμπα η χαρά!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro using Tapatalk!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό http://dailysunknoxville.com/lg-g5-users-facing-same-lg-g4-boot-loop-problems/92005952 και το g5 έχει αρχίσει να έχει το ίδιο πρόβλημα,αυτοί στο τέλος θα το κλείσουν το μαγαζί όπως πάνε.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...