Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

....παραδόθηκε πρωί πρωί στη procordia. ανταλλακτικό δεν υπάρχει και όταν ζήτησα μια χρονική εκτίμηση μου είπαν κανά δυο βδομάδες. :w00t::w00t::w00t:

και κλασικά μου είπαν ότι αν ήταν ελληνικό θα γινόταν αντικατάσταση...

 

Φαντάζομαι ότι δεν σου ανέφεραν με τι μοντέλα θα το αντικαθιστούσαν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαντάζομαι ότι δεν σου ανέφεραν με τι μοντέλα θα το αντικαθιστούσαν...

 

δεν ασχολήθηκα περισσότερο να σου πω την αλήθεια γιατί είχα διαβάσει εδώ ότι τα eu δεν τα αντικαθιστούν, οπότε το θεώρησα χάσιμο χρόνου

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν έχει βρεθεί τρόπος να ξανακλειδώσει ο bootloader. Αν δεις το κινητό live φαίνεται αν είναι unlocked καθώς με το που ανοίξει και πάει να κάνει boot το τηλέφωνο γράφει πάνω αριστέρα απο το logo της LG "bootloader is unlocked"

Τελικα αποφασισα να δωσω αλλα 44 ευρω παραπανω και να παρω καινουργια συσκευη του κουτιου,με εκδοση s/n 511 οπως με ενημερωσαν.Ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο οσο γινεται.Συνολικα με τα μεταφορικα εδωσα 344,40 ευρω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να δωσω αλλα 44 ευρω παραπανω και να παρω καινουργια συσκευη του κουτιου,με εκδοση s/n 511 οπως με ενημερωσαν.Ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο οσο γινεται.Συνολικα με τα μεταφορικα εδωσα 344,40 ευρω.

Και πολύ καλά έκανες! Καλορίζικο και απροβληματιστο σου εύχομαι!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αποφασισα να δωσω αλλα 44 ευρω παραπανω και να παρω καινουργια συσκευη του κουτιου,με εκδοση s/n 511 οπως με ενημερωσαν.Ετσι για να εχω το κεφαλι μου ησυχο οσο γινεται.Συνολικα με τα μεταφορικα εδωσα 344,40 ευρω.

 

Σωστά έπραξες όντως

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βρε παιδια...το εβρισκα απο 300 εως και 360 ευρω μεταχειρισμενο...Αει στο καλο ειπα για 44 ευρω,και το μπουμπουνισα! Σας ευχαριστω παιδια.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγω σκοπευα να το παραγγειλω σημερα , να φανταστειτε εχω ειδη παραγγειλει απο ebay μια θηκη διαφανη της nikkin και ενα τζαμακι οθονης της ιδιας εταιρειας , αλλα με αυτα που διαβαζω εδω κωλωσα... εγω ειχα σε εκτιμηση την Lg (εχω και ενα g2 2 χρονια τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος) και προτιμω το g4 απο το s6 και δεν το λεω για 70 ευρω διαφορα.

ξερετε αν υπαρχει διαθεσιμο στα σκρουτζομαγαζα καινουργιο με την καινουργια μητρικη ?? Αν καταλαβα καλα πρεπει το s/n πανω στο κουτι να ξεκιναει απο 601....... ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Εγω σκοπευα να το παραγγειλω σημερα , να φανταστειτε εχω ειδη παραγγειλει απο ebay μια θηκη διαφανη της nikkin και ενα τζαμακι οθονης της ιδιας εταιρειας , αλλα με αυτα που διαβαζω εδω κωλωσα... εγω ειχα σε εκτιμηση την Lg (εχω και ενα g2 2 χρονια τωρα και ειμαι πολυ ευχαριστημενος) και προτιμω το g4 απο το s6 και δεν το λεω για 70 ευρω διαφορα.

ξερετε αν υπαρχει διαθεσιμο στα σκρουτζομαγαζα καινουργιο με την καινουργια μητρικη ?? Αν καταλαβα καλα πρεπει το s/n πανω στο κουτι να ξεκιναει απο 601....... ?

Eγω φιλε που το παραγγειλα σημερα απο σκρουτζομαγαζο στα 341 ευρω,ρωτησα τι s/n εχει και μου ειπαν την 511.Μια χαρα ειναι.Να αποφυγεις τις ποιο παλιες εκδοσεις αν κ δεν το παρουσιαζουν ολες.Για 601 το βλεπω δυσκολο να βρεις απο τωρα διοτι εχουν στοκαρει ποιο πριν.Εαν βρεις νομιζω μετα απο κανα 2μηνο...Ετσι πιστευω εγω.Για μενα παρε αφοβα απο 511 κ πανω εαν βρεις.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

το s/n που το βλεπουμε? μονο πανω στο κουτι? στο κινητο το ιδιο δεν το εχει πουθενα για επαληθευση?
:X
Link to comment
Share on other sites

το s/n που το βλεπουμε? μονο πανω στο κουτι? στο κινητο το ιδιο δεν το εχει πουθενα για επαληθευση?

Κατέβασε lg Phone from

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στο Citis Shop σήμερα, παρτίδα 601, την Δευτέρα ή την Τρίτη, παραλαμβάνω δύο, ένα μαύρο και ένα καφέ.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω g4 , θελω να παρω. ρωταω αν υπάρχει τρόπος να ξερω το s/n της συσκευης πριν την αγορασω , απο το κουτί.
:X
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω g4 , θελω να παρω. ρωταω αν υπάρχει τρόπος να ξερω το s/n της συσκευης πριν την αγορασω , απο το κουτί.

 

Πάνω στο κουτί έχει γραμμένο το S/N από όπου μπορείς να βρεις τον κωδικό. Αν σου είπαν έτσι στο τηλέφωνο, κατά 99% ισχύει αλλά μπορείς να το δεις και από κοντά.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η αναβαθμιση .την εκανα εδω και 2 ωρες δεν εχει παρουσιασει το παραμικρο..παρτιδα 506!!αναμενω!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Στο Citis Shop σήμερα, παρτίδα 601, την Δευτέρα ή την Τρίτη, παραλαμβάνω δύο, ένα μαύρο και ένα καφέ.

Και εγω απο κει το πηρα χθες σε κοκκινο αλλα μου ειπε η κοπελα οτι ειναι σε 511.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και εγω απο κει το πηρα χθες σε κοκκινο αλλα μου ειπε η κοπελα οτι ειναι σε 511.:)

 

Μπορεί να παίζει ρόλο και το χρώμα στο τι παρτίδα είναι..

Με γειες και καλοδούλευτα!

Link to comment
Share on other sites

@saxoman

Δεν έχει σημασία το χρώμα.

 

Έχει να κάνει μιας και κάποιο χρώμα μπορεί να μην έχει την ίδια ζήτηση κι έτσι να έχει ξεμείνει στο μαγαζί από πιο παλιά παραγγελία και άρα να είναι και από παλαιότερη παραγωγή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα μου εδωσαν το τηλ για το σερβισ να τουσ παρω απο δευτερα , λεσ να μου πουν το ιδιο ? ο θεε μου ποτε θα τα παρουμε πισω ? ουτε εαν τουσ πιεσουμε κ παλι δεν νομιζω να μασ αντικαστισουν , σε κανα μηνα δλδ ?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εμενα σημερα μου εδωσαν το τηλ για το σερβισ να τουσ παρω απο δευτερα , λεσ να μου πουν το ιδιο ? ο θεε μου ποτε θα τα παρουμε πισω ? ουτε εαν τουσ πιεσουμε κ παλι δεν νομιζω να μασ αντικαστισουν , σε κανα μηνα δλδ ?

 

Δεν βρίσκω το λόγο για τέτοιο πανικό... το σημαντικό είναι ότι η αντιπροσωπεία έχει γνώση της κατάστασης και κάνει ότι καλύτερο μπορεί.

 

Επίσης, αν θέλεις γράψε σε παρακαλώ κανονικά όπως όλοι μας, είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να διαβάζουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις μιάμιση γραμμή. Μη ξεχνάς ότι είσαι σε forum, όχι σε chat room.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το s/n που το βλεπουμε? μονο πανω στο κουτι? στο κινητο το ιδιο δεν το εχει πουθενα για επαληθευση?

 

αν βγάλεις την μπαταρία, υπάρχει και σε αυτοκόλητο πάνω στην πλατκέτα. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να το κρατήσουν 3-4 μέρες εντάξει μικρό το κακό αλλά αν είναι να το κρατήσουν 1-2 εβδομάδες είναι τραγικό. Θα έπρεπε να έχουν ανταλλακτικά και αν δεν έχουν ανταλλακτικά για οποιοδήποτε λόγο θα έπρεπε να κάνουν αντικατάσταση και στα παρεισαγωγής είναι δική τους ευθυνη αν δεν έχουν όχι του πελάτη. Εγώ το έχω από την τρίτη για οθόνη (ούτε οθόνη έχουν ελπίζω κατσαβίδια να έχουν ) που υποτίθεται μου παν να το πάω γιατί διαθέτουν μια και να κάνουν επισκευή άμεση και όχι μόνο δεν είχαν περιμένω με άγνωστο το ποτέ θα έχουν χωρείς κινητό δεν έχω και άλλο . Edited by msdxgr
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το εδωσα την παρασκευη για το γνωστο προβλημα bootloop, ελπιζω να μου αλλαξουν πλακετα κ να μη περημενω κανα μηνα..2-3 μερες μου ειπε η κοπελα στη reseption χωρις να γνωριζει φανταζομαι οτι θελει αλλαγη πλακετας δεν ειναι τεχνικος οκ για να δουμε
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το εδωσα την παρασκευη για το γνωστο προβλημα bootloop, ελπιζω να μου αλλαξουν πλακετα κ να μη περημενω κανα μηνα..2-3 μερες μου ειπε η κοπελα στη reseption χωρις να γνωριζει φανταζομαι οτι θελει αλλαγη πλακετας δεν ειναι τεχνικος οκ για να δουμε

εμένα την Παρασκευή που άφησα το δικό μου, μου είπε ότι δεν υπάρχουν πλακέτες

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το επαθε το G4 τις κοπέλας μου αγορασμένο τον Δεκέμβρη απο Vodafone (ελληνικό) παρτιδα 505 με περασμενη τη 20E απο την αρχή και την 20Ε εδω και μια εβδομαδα περίπου. Θα το κάνουν αντικατάσταση αμεσα;

Εμένα το δικο μου παντως 505 γαλλικο δεν εχει πάθει κατι με 20D εδω και 3 εβδομάδες

Edited by AlexanderCool
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...