Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να παραθεσω κι εγω την εμπειρια μου..Heavy gamer(μιλαμε για πολλα και βαρια παιχνιδια), με ολους τους τροπους αναβαθμισης(Ota και Lg bridge),με παρτιδα 506,ολα κομπλε και ρολοι μεχρι στιγμης!(Φτου μην το ματιασω)....:lol:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να παραθεσω κι εγω την εμπειρια μου..Heavy gamer(μιλαμε για πολλα και βαρια παιχνιδια), με ολους τους τροπους αναβαθμισης(Ota και Lg bridge),με παρτιδα 506,ολα κομπλε και ρολοι μεχρι στιγμης!(Φτου μην το ματιασω)....:lol:

 

Εεετσι! Να ακουστει κ ενας καλος λογος!

In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

ποσοι τρόποι update υπάρχουν ρε παιδια? απο ότι ξέρω είναι η ota μεσω wifi και μεσω pc με το πρόγραμμα της lg .Υπάρχει και αλλος τρόπος? το lg bridge τι ειναι ?
:X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε αυτο το νημα προφανώς και θα αναφερομαστε σε χαλασμενες συσκευές, αφού γι αυτο φτιάχτηκε. Παντως οποίος θέλει να αγορασει το συγκεκριμενο κινητό δεν πρέπει να διαβαζει αυτο το νημα γιατι μπορεί να τον αποτρέψει να το αγοράσει και να παει να παρει κανενα samsung και μετα να κλαίει πιο πολυ.:lol::lol::lol::D
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε αυτο το νημα προφανώς και θα αναφερομαστε σε χαλασμενες συσκευές, αφού γι αυτο φτιάχτηκε. Παντως οποίος θέλει να αγορασει το συγκεκριμενο κινητό δεν πρέπει να διαβαζει αυτο το νημα γιατι μπορεί να τον αποτρέψει να το αγοράσει και να παει να παρει κανενα samsung και μετα να κλαίει πιο πολυ.:lol::lol::lol::D

Αμα δεν ειναι lg το κινητο να εχει προβληματα να του κανεις πειραματα να το φτιαξεις δεν αξιζει.:lol: A ρε τιμημενο optimus 4x με τον tegra 3 και το tegra overlock με τα πειραματα για καλυτερη αυτονομια!:D

LG G4 H815

Rom: Nougat 7.0 29a stock heavily debloated

Kernel: LG stock

Recovery: Twrp 3.1.1.1

Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος αγοραστής του LG G4....αλλά με αυτά που διαβάζω δεν το βλέπω...να δώσω τόσα λεφτά και μετά να τρέχω στα service.... εεε εντάξη τρελή ξενέρα....

Ξέρουμε από κάποια επίσημη πηγή αν οι εκδόσεις 601 και μετά είναι οκ και απαλλαγμένες απο προβλήματα ???? μας το διασφαλίζει κάποιος ??? γιατί αν όχι όποιος το αγοράζει (εν γνώση του προβλήματος) φλετάρει με το service...

 

Επι τι ευκαιρία έχετε να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική πρόταση γιατι ήμουν στο παρά πέντε να το παραγγείλω :(

Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος αγοραστής του LG G4....αλλά με αυτά που διαβάζω δεν το βλέπω...να δώσω τόσα λεφτά και μετά να τρέχω στα service.... εεε εντάξη τρελή ξενέρα....

Ξέρουμε από κάποια επίσημη πηγή αν οι εκδόσεις 601 και μετά είναι οκ και απαλλαγμένες απο προβλήματα ???? μας το διασφαλίζει κάποιος ??? γιατί αν όχι όποιος το αγοράζει (εν γνώση του προβλήματος) φλετάρει με το service...

 

Επι τι ευκαιρία έχετε να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική πρόταση γιατι ήμουν στο παρά πέντε να το παραγγείλω :(

Συναδελφος :lol: Αλλα εγω ακομα το ψηνω να το παρω , το πακετο δυνατοτητων και τιμης ειναι ασυναγωνιστο ρε ****το......

:X
Link to comment
Share on other sites

Υποψήφιος αγοραστής του LG G4....αλλά με αυτά που διαβάζω δεν το βλέπω...να δώσω τόσα λεφτά και μετά να τρέχω στα service.... εεε εντάξη τρελή ξενέρα....

Ξέρουμε από κάποια επίσημη πηγή αν οι εκδόσεις 601 και μετά είναι οκ και απαλλαγμένες απο προβλήματα ???? μας το διασφαλίζει κάποιος ??? γιατί αν όχι όποιος το αγοράζει (εν γνώση του προβλήματος) φλετάρει με το service...

 

Επι τι ευκαιρία έχετε να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική πρόταση γιατι ήμουν στο παρά πέντε να το παραγγείλω :(

 

Συναδελφος :lol: Αλλα εγω ακομα το ψηνω να το παρω , το πακετο δυνατοτητων και τιμης ειναι ασυναγωνιστο ρε ****το......

Κοιτάξτε.

1. Για να βρείτε αυτές τις δυνατότητες, αυτήν την απόδοση και αυτές τις επιδόσεις σε άλλη επώνυμη συσκευή θα πρέπει να δώσετε τουλάχιστον 150 με 300 ευρώ παραπάνω. Κι εκεί δεν είναι σίγουρο ότι δεν θα πάθει κάτι. Κι ότι η ζημιά θα καλύπτεται από την εγγύηση.

2. Ας υποθέσουμε ότι έχει αυξημένη πιθανότητα να παρουσιάσει το πρόβλημα και να μην είναι στο 3-5% που έχουν όλα τα τηλ παγκοσμίως αλλά να φτάνει στο 10-15%. Ωραία. Είναι ένα πρόβλημα αναγνωρισμένο από την εταιρεία και θα επισκευαστεί με συνοπτικές διαδικασίες εντός εγγύησης.

3. Αν αξίζει να δώσετε τόσα λεφτά παραπάνω (για παρόμοια συσκευή με εγγύηση) ή τα ίδια λεφτά με αμφίβολη ποιότητα και εγγύηση είναι ένα ρίσκο που θα το αποφασίσετε εσείς.

Εγώ στην θέση σας αυτό θα έπαιρνα. Ίσως με πολύ λίγο αυξημένο ρίσκο ότι θα πάθει κάτι. Αλλά με απόλυτη σιγουριά ότι ΑΝ είμαι από τους άτυχους θα μου το φτιάξουν δωρεάν. Έστω και με λίγη ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Διαβασα τις αμφιβολιες του φιλου παραπανω για το g4 και εχω να προσθεσω και εγω τα εξης:εχω παρει συσκευες ναυαρχιδες απο nokia,samsung,htc,iphone.Το καθε ενα στον χρονο του ηταν το the best...ΑΛΛΑ σαν το τωρινο το G4 καμμια μα καμμια συγκριση.Για μενα η καλυτερη συσκευη ασχετα με το αν παρουσιασει το γνωστο προβλημα .Και το βασικοτερο οτι καλυπτεται και στηριζεται απο την αντιπροσωπεια χωρις 2η κουβεντα.Απλα εαν το παρουσιασει θα το αποχωριστεί καποιος για μια εβδομαδα το πολυ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα μόλις τώρα (γιατί με καίει το θέμα όπως καταλαβαίνετε) με LG Hellas και ρώτησα :

1) Αν γνωρίζουν το hardware πρόβλημα του bootloop απάντηση : OXI (πηγαινε να το ρίξει σε software πρόβλημα)

2) Αν μπορουν να εγγυηθούν οτι στις επομενες παρτίδες 601 και μετά το πρόβλημα έχει διορθωθεί απ. ΟΧΙ

3) Σε περίπτωση παραεισαγωγής γίνεται επισκευή και σε ελληνικό αντικατάσταση με εγγύηση εκ νέου της νεας πλακέτας

 

Καλά του λέω ο κόσμος το έχει τούμπανο και σεις κρυφό καμάρι........ και το έπαιζε κινέζος...έκανε πως δε καταλάβαινε...μπες σε κάνα forum να ενημερωθείς του λέω μια και δεν το γνωρίζεις...... :lol:

 

Παρόλα αυτά το κινητό είναι καλό και δεν υπάρχει κατι αντίστοιχο σε αυτά τα χρήματα..... να μου έλεγε οτι από 601 και μετά το έχουν διορθώσει το θέμα με το bootloop (άσχετα αν πάθαινε κάτι άλλο) θα το παράγγελνα επί τόπου........ εν αναμονή εξελίξεων...:worry:

Link to comment
Share on other sites

ποσες συσκευες εχουν πουληθει? χιλιαδες. ποσες εχουν προβλημα?50-100 δεν ειναι παραπανω εδω αυτοι που αναφερουν προβλημα αυτο κοιτας.

εμενα ειναι 507 παρτιδα ρουμανικο, εχω την τελευταια εκδοση λογισμικου και δεν εχω κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με 505 μέχρι τώρα κανένα πρόβλημα και το τηλέφωνο δουλεύει υποδειγματικα γρήγορα (μην το ματιασω) μην γενικευουμε άλλο το πρόβλημα και μην πέφτουμε πάλι στη λουμπα της παρτίδας όπως με το g2, G3, flex 2. Αν είναι να τύχει θα τύχει σε οποιαδήποτε παρτίδα εγώ αυτό ξέρω από την εμπειρία μου με την εν λόγω εταιρεία. Θέμα πιθανότητων είναι και μέχρι τώρα δεν είναι το σύνολο των συσκευών είναι ένα ποσοστό. Χαρείτε τις συσκευές και αν τύχει έτυχε δεν γ........ Και με το g3 ζούσα με τον "φόβο" ρωγμων, κιτρινιλας κτλ με όλα αυτά που διάβασα και τι έγινε τελικά? Τίποτα μια συσκευή απροβληματιστη πωλήθηκε με 7 μήνες λειτουργίας χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα. Calm down its LG... :superman::superman::superman: Edited by takaros31

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και στην εκδοση 601 αναφερθηκε bootloop, αλλα μαλλον οχι λογω hardware.

 

Each night i put my phone in the power plug with flight mode ON. In the morning, when i remove the flight mode , the phone restarts and falls into bootloop. Happened 3 times exactly the same way. I went for PCB replacement the previous week and i got a PCB starting with ser. No 601xxx. Today morning when i removed the flight mode i got a bootloop again. I am sure that this is caused by the V20D version that i installed the last days.... LG messed up again...i have a bootloop each week..

Link to comment
Share on other sites

και στην εκδοση 601 αναφερθηκε bootloop, αλλα μαλλον οχι λογω hardware.

 

Each night i put my phone in the power plug with flight mode ON. In the morning, when i remove the flight mode , the phone restarts and falls into bootloop. Happened 3 times exactly the same way. I went for PCB replacement the previous week and i got a PCB starting with ser. No 601xxx. Today morning when i removed the flight mode i got a bootloop again. I am sure that this is caused by the V20D version that i installed the last days.... LG messed up again...i have a bootloop each week..

 

Ωραία...μια χαρά παμε...τέτοια να βλέπω..... :wacko:

 

Να ρωτήσω και κατι άλλο επειδή είμαι ανάμεσα στο G Flex 2 και στο G4.... έχει το g flex 2 παρόμοια θέματα με bootloop ή κάποια άλλα "γνωστά" προβληματάκια που εγώ αγνοώ......please διαφωτίστε με...

Τουλάχιστον αυτό έχει 100 ευρώ λιγότερο και θα κλαψω λιγότερο αν πάθει κατι....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ο μοναδικός λόγος που έκανα εγγραφή στο myphone είναι επειδή παρακολουθώ τις εξελίξεις και τα σχόλια για το πρόβλημα bootloop του lg g4. Το λατρεύω από την πρώτη μέρα παρουσίασης του, περίμενα 8 ολόκληρους μήνες να πέσει η τιμή του και να το αποκτήσω και ΜΠΑΜ έσκασε το θέμα. Αλλά δεν ξενερώνω θα περιμένω το 602 και θα το χτυπήσω. Η lg ανακοίνωσε επίσημα το πρόβλημα στις 26 Ιανουαρίου τον μήνα παραγωγής του 601. λογικά θα είχαν διορθώσει και το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Το ότι το βρήκαν δεν σημαίνει και ότι το έφτιαξαν... Δεν ανακοίνωσαν και τέτοιο
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Το ότι το βρήκαν δεν σημαίνει και ότι το έφτιαξαν... Δεν ανακοίνωσαν και τέτοιο

Τότε γιατί το ανακοίνωσαν, για να τρομάξει ο κόσμος και να μην ξαναπάρει lg; ή για να τρέμουν όσοι το κατέχουν;

Link to comment
Share on other sites

Τότε γιατί το ανακοίνωσαν, για να τρομάξει ο κόσμος και να μην ξαναπάρει lg; ή για να τρέμουν όσοι το κατέχουν;

 

Για να ξέρουν όσοι το χουν, ότι το αναγνωρίζει επίσημα & το καλύπτει στην εγγύηση.

Μπορεί να έκανε τη μ@κ@κία, αλλά τουλάχιστον δεν κρύφτηκε, βγήκε τίμια και είπε δικό μου λάθος, όποιος το χει το φέρνει να του το φτιάξω.

 

(Προσωπικά πιστεύω ότι από την 601 & μετά θα είναι οκ, αλλά αν δεν το πουν επίσημα,κανείς δεν μπορεί να ναι σίγουρος)

Link to comment
Share on other sites

Για να ξέρουν όσοι το χουν, ότι το αναγνωρίζει επίσημα & το καλύπτει στην εγγύηση.

Μπορεί να έκανε τη μ@κ@κία, αλλά τουλάχιστον δεν κρύφτηκε, βγήκε τίμια και είπε δικό μου λάθος, όποιος το χει το φέρνει να του το φτιάξω.

 

(Προσωπικά πιστεύω ότι από την 601 & μετά θα είναι οκ, αλλά αν δεν το πουν επίσημα,κανείς δεν μπορεί να ναι σίγουρος)

Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω αν έχουν βγει λύση θα είναι μετά την 602.το ότι δεν έχουν ανακοινώσει ότι το θέμα έχει λυθεί σημαίνει ότι όλες οι παρτίδες έχουν τους ίδιες πιθανότητες

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε ο φίλος πιο πάνω αν έχουν βγει λύση θα είναι μετά την 602.το ότι δεν έχουν ανακοινώσει ότι το θέμα έχει λυθεί σημαίνει ότι όλες οι παρτίδες έχουν τους ίδιες πιθανότητες

 

Προσωπική εκτίμηση έκανα και λέω ότι πιστεύω ότι έχουν βρει τη λύση.

Πιθανότατα να μην έχουν βρει τίποτα και ακόμα να κάνουν πειράματα. Άλλωστε και στο g2 ποτέ ουσιαστικά δεν λύθηκε το θέμα με τις κιτρινισμένες οθόνες.

Το μέλλον θα δείξει. :)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μια δεύτερη ανακοίνωση ότι το πρόβλημα λύθηκε θα έβαζε τα πράγματα και τους υποψήφιους αγοραστές στη θέση τους. Για να δούμε τι θα δούμε......
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μια δεύτερη ανακοίνωση ότι το πρόβλημα λύθηκε θα έβαζε τα πράγματα και τους υποψήφιους αγοραστές στη θέση τους. Για να δούμε τι θα δούμε......

Συμφωνώ απόλυτα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα μόλις τώρα (γιατί με καίει το θέμα όπως καταλαβαίνετε) με LG Hellas και ρώτησα :

1) Αν γνωρίζουν το hardware πρόβλημα του bootloop απάντηση : OXI (πηγαινε να το ρίξει σε software πρόβλημα)

2) Αν μπορουν να εγγυηθούν οτι στις επομενες παρτίδες 601 και μετά το πρόβλημα έχει διορθωθεί απ. ΟΧΙ

3) Σε περίπτωση παραεισαγωγής γίνεται επισκευή και σε ελληνικό αντικατάσταση με εγγύηση εκ νέου της νεας πλακέτας

 

Καλά του λέω ο κόσμος το έχει τούμπανο και σεις κρυφό καμάρι........ και το έπαιζε κινέζος...έκανε πως δε καταλάβαινε...μπες σε κάνα forum να ενημερωθείς του λέω μια και δεν το γνωρίζεις...... :lol:

 

Παρόλα αυτά το κινητό είναι καλό και δεν υπάρχει κατι αντίστοιχο σε αυτά τα χρήματα..... να μου έλεγε οτι από 601 και μετά το έχουν διορθώσει το θέμα με το bootloop (άσχετα αν πάθαινε κάτι άλλο) θα το παράγγελνα επί τόπου........ εν αναμονή εξελίξεων...:worry:

 

είναι άσχετοι στο τηλέφωνο στην LG.

τους έλεγα οτι το πρόβλημα μου το παρουσίασε μόλις έβαλα την 6,0.

τους είπα ότι μετά το γύρισα downgrade σε 5,1 πάλι και το πρόβλημα παρέμεινε. μου είπε ότι δεν επρεπε να το κάνω και ότι πλέον δεν έχω εγγύηση. ψιλοπάγωσα :cry:.

η αλήθεια είναι οτι δεν είχα πειράξει bootloader. το πήγα για σέρβις μόνος μου, και μου εβαλαν καινούρια πλακέτα 601 κανονικά εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

είναι άσχετοι στο τηλέφωνο στην LG.

τους έλεγα οτι το πρόβλημα μου το παρουσίασε μόλις έβαλα την 6,0.

τους είπα ότι μετά το γύρισα downgrade σε 5,1 πάλι και το πρόβλημα παρέμεινε. μου είπε ότι δεν επρεπε να το κάνω και ότι πλέον δεν έχω εγγύηση. ψιλοπάγωσα :cry:.

η αλήθεια είναι οτι δεν είχα πειράξει bootloader. το πήγα για σέρβις μόνος μου, και μου εβαλαν καινούρια πλακέτα 601 κανονικά εντός εγγύησης.

 

Ειλικρινά, τι ήθελες να σου πουν από τη στιγμή που "πείραξες" το κινητό; Το ότι ανεβαίνει ένα εργαλείο στο XDA ή οπουδήποτε αλλού δίνοντάς σου τη δυνατότητα να αλλάζεις ROM όποτε θες, δεν είναι επίσημο και μπορεί να βγάλει το κινητό εκτός εγγύησης σε περίπτωση λάθους ή εγκατάστασης διαφορετικής ROM από αυτής του κινητού . Αυτά δεν τα λέμε παραέξω και κυρίως στο service.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...