Jump to content

[LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρόβλημα υπάρχει στις συσκευές που έχουν παραχθεί έως Οκτώβρη, όχι σε όλες αλλά οι παρτίδες μέχρι 509 υπάρχει πιθανότητα να παρουσιάσουν bootloop.

 

Αν είναι πρόβλημα και θέλουν να λέγονται σοβαροί πρέπει να κάνουν ανάκληση τις παρτίδες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα εχω παρει αγρια με την Lg.τα τηλεφωνα πρεπει να ανακληθουν αφου ξερουν οτι εχουν προβλημα κι ας αφησουν τις εγγυησεις κ τους ξεκλειδωτους bootloaders
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τους προηγουμενους.Εταιρεια που θελει να σεβεται τους πελατες τις,πρεπει να ανακαλεσει αμεσα τις συγκεκριμενες παρτιδες με το προβλημα,και αντικατασταση με νεοτερης παρτιδας,αλλα αυτα ειναι ονειρα θερινης νυκτος..
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πρόβλημα και θέλουν να λέγονται σοβαροί πρέπει να κάνουν ανάκληση τις παρτίδες.

 

Εσυ σωστα τα λες, το θέμα είναι οτι αυτοί λενε οτι αφού δεν το βγάζουν ολα τα κινητά σε αυτές τις παρτίδες το συγκεκριμένο πρόβλημα πως να ξέρουν σε ποια πρέπει να γίνει ανάκληση;

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι πρόβλημα και θέλουν να λέγονται σοβαροί πρέπει να κάνουν ανάκληση τις παρτίδες.

 

Τα εχω παρει αγρια με την Lg.τα τηλεφωνα πρεπει να ανακληθουν αφου ξερουν οτι εχουν προβλημα κι ας αφησουν τις εγγυησεις κ τους ξεκλειδωτους bootloaders

 

Συμφωνω με τους προηγουμενους.Εταιρεια που θελει να σεβεται τους πελατες τις,πρεπει να ανακαλεσει αμεσα τις συγκεκριμενες παρτιδες με το προβλημα,και αντικατασταση με νεοτερης παρτιδας,αλλα αυτα ειναι ονειρα θερινης νυκτος..

Έχω την εντύπωση ότι δεν ξέρουν ακόμα πόση είναι η έκταση του προβλήματος, ποιές παρτίδες το έχουν και αν θα το έχουν όλα. Άρα δεν μπορούν να ανακαλέσουν όλα τα τηλέφωνα.

Συμφωνώ βέβαια μαζί σας, να αντικαθιστούν όλα τα τηλέφωνα που το παθαίνουν με καινούργια και άμεσα. Και όχι να αλλάζουν απλά πλακέτα με αναμονή επισκευής.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Τα προβλήματα έχουν αναφερθεί σε συγκεκριμένες παρτίδες, αυτό δεν σημαίνει ότι όλες οι συσκευές έχουν το πρόβλημα. Υπάρχουν πολλές περιπτώσεις με πρώτες παρτίδες που δουλεύουν εξ'αρχής απροβλημάτιστα. Η LG ξεκαθάρισε επίσημα ότι όποια συσκευή παρουσιάσει πρόβλημα... θα προβεί στην προβλεπόμενη επισκευή, τι άλλο θέλετε;

 

Τώρα όσον αφορά τις συσκευές με τον ξεκλειδωμένο bootloader... όσοι προβήκατε στο ξεκλείδωμα, ταυτόχρονα αποδεχθήκατε και τους όρους που αναφέρουν ξεκάθαρα ότι η συσκευή βγαίνει εκτός εγγύησης, συνεπώς πως απαιτείτε να σας καλύψει η εγγύηση στο όποιο πρόβλημα;

 

Θα παρακαλέσω να συγκρατηθούμε για να μη γινόμαστε γραφικοί...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω.δηλαδη εγω που εχω ξεκλειδωτο bootloader φταιω εγω εαν παρουσιασει το τηλ bootloop και οχι η lg με το προβληματικο hardware.μαλιστα.......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν κατάλαβες... δεν λέω τη γνώμη μου γιατί δεν έχει σημασία και κανέναν δεν τον νοιάζει η γνώμη μου. Παραθέτω απλά την αντικειμενική υπόσταση των πραγμάτων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαι γω συμφωνω πως αν πανε στο σερβις της Lg κινητα με ξεκλειδωτο bootloader και διαπιστώσουν πως το κινητο εχει το γνωστο προβλημα και θελει αλλαγη πλακετας, τοτε θα πρέπει να κάνουν τα στραβα μάτια εστω κ να το αλλάξουν. Δε φταιει το λογισμικο ή ο χρήστης που το brickαρε αλλά η ίδια η κατασκευη.
In the begining there was nothing, which exploded.
Link to comment
Share on other sites

"Τώρα όσον αφορά τις συσκευές με τον ξεκλειδωμένο bootloader... όσοι προβήκατε στο ξεκλείδωμα, ταυτόχρονα αποδεχθήκατε και τους όρους που αναφέρουν ξεκάθαρα ότι η συσκευή βγαίνει εκτός εγγύησης, συνεπώς πως απαιτείτε να σας καλύψει η εγγύηση στο όποιο πρόβλημα;"

 

στραβα ματια δεν υπαρχουν...πιο ξεκαθαρο δεν γινεται...επιτελους να μαθουμε να υποστηριζουμε τις πραξεις μας. οταν σου λενε οτι χανεις την εγγυηση εννοουν τη χανεις...οχι τη χανεις λιγο η τη χανεις μονο για εκεινο η για το αλλο. το ρισκο το ξερουμε ολοι και καποιοι το παιρνουν.

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω συμφωνω πως αν πανε στο σερβις της Lg κινητα με ξεκλειδωτο bootloader και διαπιστώσουν πως το κινητο εχει το γνωστο προβλημα και θελει αλλαγη πλακετας, τοτε θα πρέπει να κάνουν τα στραβα μάτια εστω κ να το αλλάξουν. Δε φταιει το λογισμικο ή ο χρήστης που το brickαρε αλλά η ίδια η κατασκευη.

 

Συμφωνώ. Αν μιλαγαμε για 2-3 συσκευές θα έλεγα οκ, αλλά εδώ μιλάμε για επιδημία.

Εκτός εγγύησης ναι, αν καψεις μια μητρική, αν καψεις οθόνη κλπ που παίζει σου λέει πιθανό ρουταρισμα, αλλά όταν μιλάμε για κατασκευαστικο λάθος είναι απαράδεκτο να μιλάμε για bootloader.

Όπως και να χει, αυτά είναι τα ρισκα με το ξεκλείδωμα και δη σε συσκευές της lg, που όλο κάτι θα σκεφτούν να πάθουν. lol

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εχουν δικιο ο moderator και ο allanon..κακως το ξεκλειδωσατε τον φορτωτη εκκινησης!!ειναι καινουρια η συσκευη ακομα!!βεβαια ο καθενας κανει οτι θελει στην συσκευη του αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα. Παλια τους ξεκλειδωναμε με test point στα αθανατα x8 με την καρφιτσα για να μην φαινεται στους server τις sony!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

πηγα και το πηρα σημερα, μπροστα ηταν ενας οπου το πηγαινε και δεν ειχε την αποδειξη. Η κοπελα του ειπε , δεν χρειαζετε δεν υπαρχει χρεωση εκτος αν ηταν βρεγμενο σπασμενο ή ROOT.

αυτα.

Διακοπες στην Παρο;

http://www.heliolithos.gr

Link to comment
Share on other sites

μόλις το παρέλαβα και εγώ. 1 εβδομάδα μου το κρατησαν. αλλαγή μητρικης. καμια χρέωση. η καινούρια που βάλανε πάνω ξεκινάει απο serial 601
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες... δεν λέω τη γνώμη μου γιατί δεν έχει σημασία και κανέναν δεν τον νοιάζει η γνώμη μου. Παραθέτω απλά την αντικειμενική υπόσταση των πραγμάτων.

 

Και να ζεις με το άγχος να κρατάς back up φωτογραφίες κτλ εάν έχεις παρτίδα από αυτές που παραδέχτηκε η lg

..

Link to comment
Share on other sites

Και να ζεις με το άγχος να κρατάς back up φωτογραφίες κτλ εάν έχεις παρτίδα από αυτές που παραδέχτηκε η lg

..

 

στην καρτα sd νομος και δεν χανεις τιποτα......

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

στην καρτα sd νομος και δεν χανεις τιποτα......

Εκτός και αν καεί η κάρτα μνήμης... Εγώ έχω κάψει 2-3 μέχρι σήμερα.. Θυμάμαι στο s3 μου καιγοταν συνέχεια και μια εκαψα στο g3

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός και αν καεί η κάρτα μνήμης... Εγώ έχω κάψει 2-3 μέχρι σήμερα.. Θυμάμαι στο s3 μου καιγοταν συνέχεια και μια εκαψα στο g3

 

εισαι γουρλης εσυ!!νταξει ανα διαστηματα θελει refresh back up στο pc η να το ρυθμίσει να πηγαίνουν στο cloud οι καινουριες μολις βρίσκει ιντερνετ αλλα το θεμα με το bootloop δεν θα τους σβήσει τις φωτο εχει τροπους να ειναι ήσυχος....εγω καθε βδομαδα κραταω και ενα back up με mc back up τις επαφες το στελνω στο gmail και ειμαι μια χαρα αυτα ειναι τα βασικα που με πονανε....

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

εισαι γουρλης εσυ!!νταξει ανα διαστηματα θελει refresh back up στο pc η να το ρυθμίσει να πηγαίνουν στο cloud οι καινουριες μολις βρίσκει ιντερνετ αλλα το θεμα με το bootloop δεν θα τους σβήσει τις φωτο εχει τροπους να ειναι ήσυχος....εγω καθε βδομαδα κραταω και ενα back up με mc back up τις επαφες το στελνω στο gmail και ειμαι μια χαρα αυτα ειναι τα βασικα που με πονανε....

Χεχε! Μες τη τύχη με τις κάρτες!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται καρτα sd για να κανεις back up φωτογραφιες..μεσα απο το google συγχρονιστε φωτο ,επαφες κτλπ!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και να ζεις με το άγχος να κρατάς back up φωτογραφίες κτλ εάν έχεις παρτίδα από αυτές που παραδέχτηκε η lg

..

 

Τόσες λύσεις υπάρχουν για αυτό που αναφέρεις (ήδη έχουν προταθεί μερικές)... μακάρι να ήταν μόνο αυτό το πρόβλημα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει restore με την κάρτα, ούτε καν βλέπει το backup

 

φίλε κάνε clean install καλύτερα, μιλάμε για νέο σύστημα με καινούρια μητρική. Θα πάει ώρα περισότερη. αλλά μην τα μπλέξεις.

 

εγώ δλδ είχα κρατήσει φωτογραφίες και τραγούδια ξεχωριστά. και όλα τα applications ξανά απο την αρχή. βάλτα όλα μαζί και άστο να κατεβάζει και να κάνει Update.

 

Πάντως πέραν της πλάκας δεν είναι κακό να σου κάτσει το bootloop αν έχεις εγγύηση.

σου βάζουν πάνω καινούρια μητρικη (601) και έχεις άλλα δύο χρόνια εγγύηση.

 

Αν εξαιρέσεις ότι μένεις 1-2 εβδομάδες χωρίς συσκευή, στην ουσία παίρνεις καινούριο τηλέφωνο με την παλιά σου μπαταρία.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση πάει με την ημερομηνία που έχει η απόδειξη αγοράς και όχι με την ημερομηνία αλλαγής πλακέτας.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η εγγύηση πάει με την ημερομηνία που έχει η απόδειξη αγοράς και όχι με την ημερομηνία αλλαγής πλακέτας.

 

Οχι φιλε... Μιλησα με την lg και μου ειπαν πως εχεις 2 χρονια εγγυηση απο τη μερα που αλλαχτηκε οποιοδηποτε ανταλλακτικο της συσκευης,στο συγκεκριμενο ανταλλακτικο ισχυει βεβαια και οχι σε ολοκληρη τη συσκευη.. Σε αυτη τη περιπτωση η πλακετα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [LG G4] Κολλημένο σε bootloop!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...